Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   892 / 2500
(#) kormika válasza emersys hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Olvasd el kicsit feljebb amit írtam, ajánlatos a 3 diódát a bordára fogatni, és a NYÁK-ba ezért került csak 1 db
(#) kormika válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Nálam a BC tranyót követő BD kivételével mindegyik tranyó egy bordára volt téve, és a BC utáni BD pedig kapott egy kis hűtőzászlót, de nem melegszik, szóval felesleges, csak túl óvatos voltam.
(#) pasztort83 válasza kormika hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
pasztort83@freemail.hu Köszi!
(#) kormika hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
Ja és megmértem a nyugalmit, nálam 50V-ról 562mA volt
(#) emersys válasza kormika hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Elnézést, figyelmen kívül maradt.
Ne érts amúgy félre, nem szurkálódásnak szántam, mert akkor azzal kezdtem volna, hogy a kicsatolót jobb több kisebb darabból összeállítani (ezt több A osztályú végfoknál tapasztalható volt a hangképére nézve)
Mellesleg örülök hogy megy a dolog, a hangjához mit szólsz? Elnyerte tetszésed végül a tranyópár?
(#) kormika válasza emersys hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Semmi gond Ami a hangját illeti, megépítettem már jópár végfokot, és ezt valahová a TDA-s végfokok és a Quad405 közé tudnám tenni, a zenehallgatásra beállított VF2-imet tuti nem túrja ki a helyükről Énszerintem ez inkább kisteljesítményű hangosítóerősítőnek a legmegfelelőbb, jól tűri a 2ohmot is, tartósan túlvezéreltem a szomszédok nagy örömére, és azt sem vette zokon, szóval én elégedett vagyok azzal amit ez a kis egyszerű kapcsolás nyújt, főleg, hogy a KSH13009AL tranyókat kapcsólótranyának találták ki, nem audiófelhasználásra. Én csak ajánlani tudom ezt a végfokot.
(#) kormika válasza pasztort83 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Ment a cucc
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Ha zavar a nyugalmi áram nagysága, csökkentsd az R6-ot, vagy BD139-cel szabályozz. Bővebben: Link
A végtranyó erősítés/kollektor áram görbéje egyáltalán nem zárja ki az audio célú alkalmazást. Az alacsony sat. fesz. is jól jön egy végfoknál.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Igazándiból nem nagy szerintem a nyugalmi áram, nekem egy 50x80x200 mm-es bordán van rajta a cucc, és most hajtom 2ohmon, de már 70 voltról, és 48,7 fokos a borda, szóval szerintem annyiran nem gáz, 70 voltról 714mA a nyugalmi áramfelvétel.
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
A magas nyugalmi áram csak javít a hangján. Lehet maradi vagyok, mert ennek ellenére 150mA alatt tartanám.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Valójában semmi komoly tervem nincsen a végfokkal, holnap kimaratom neki a NYÁK-ot, összerakom azon, és szerintem megy be a fiókba, igazándiból az unalom, és a kíváncsiság szüleménye ez a kapcsolótranyás végfok
(#) kormika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
OK sorry
(#) pasztort83 válasza kormika hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Ok! Köszi.
(#) WaRL0 válasza kormika hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Szerinted nagyon nagy gond lenne ha nem lennének termikus kapcsolatban se a tranyók se a diódák?Mivel nekem 2n3055-eim vannak és vezetékezni fogok őket.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Össze dobtam egy védelmet ami egyben van a toroid lágy indításával! Meg tennétek, hogy meg nézitek és ha esetlegesen hibát találtok akkor szóltok?
(#) pasztort83 válasza kormika hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Nem jött át még semmi. :no:
(#) kormika válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szia. Háát szerintem nem árt, kisebb az esély arra, hogy a végfokban a melegedés hatására valamiféle asszimetria lép fel, és kisebb az esély a hőmegfutásra is. Viszont nekem tegnap este sikerült eldurrantanom a végfokot, 70V 2ohm terheléssel egy komolyabb basszusnál halálos volt a végfokra, nagy valószínűséggel sikerült átlépnem a a tranyók 12A-es határadatát, ezt abból gondolom, hogy 2 db RCF kültéri hangosításra való hangfal volt párhuzamosan a végfok kimenetén, és a 38 centis mélynyomók kb. 1,5 cm-t mozogtak, szóval szerintem jóval 200W fölött voltam kimenőteljesítményben, és az már sok volt neki. Szóval szerintem 50V-os táp is bőven elég a kapcsolásnak, arról is elegendő a kimenőteljesítménye. Egy koppanásgátlót mindenképpen építs hozzá, bekapcsolásnál iszonyatosan nagyot rúg a hangfalakon
(#) kormika válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Én nem láttam benne semmi hibát, szóval szerintem mehet a maratás
(#) WaRL0 válasza kormika hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Akkor meglehet hogy BD243-as végtranyokat fogok használni, és akkor közos bordára tudom tenni őket.30V és max 1A mellett szerintem birni fogja.Esetleg egy képet nem tudnál adni a 1n4148 as diódák felfogatásárol?
(#) kormika válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szerintem bírni fogják a BD243-ak is, képet nem tudok adni, de elmagyarázom és hogyan csináltam: felületszerelt 1N4148-akat használtam ezeket a forrasztás idejére beletettem egy pici alumínium szögidomba, hogy biztosan egy vonalban legyenek, és úgy forrasztottam össze őket, és rájukhúztam egy vékonyfalú zsugorcsövet, rámelegítettem, és kétkomponensű fémragasztóval felragasztottam a BD tranyók közé a bordára, a kis méretük miatt így is átmelegszenek szerintem.
(#) WaRL0 válasza kormika hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Értem, köszönöm.Akkor majd valahogy én is megoldom
(#) Mayan válasza kormika hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Ezeknek a "klasszikus" végfokoknak a nyugalmi árama nagyon alacsony szokott lenni, 15-20 mA. Pl. az orister, unitra wsh... teleton, régi pioneer és egyéb rádióerősítők, stb. Vagy a hta30. És kis árammal még jobb hangúak, neutrális, kellemes meleg hangtónusuk van. Volt már jópár ilyenem ( van is 2 ) és teljesen hidegen mennek kicsi bordával, ha egész nap be vannak kapcsolva akkor is. Azért is nem szokták rátenni sok esetben a diódákat a bordára, mert úgysem melegszik a borda max. pár fokot.
(#) kormika válasza Mayan hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Igazából ebből a végfokból már nem lessz semmi, mert nincsen még két ilyen végtranyóm, ez csak egy kisérleti dolog volt, ki sem maratom hozzá a NYÁK-ot, majd egyszer talán, mikor hozzájutok 4db ilyen tranyóhoz, akkor lehet, hogy megépítem.
(#) Gyozo92 hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Az a problémám, hogy éppen pótolnám a két kiment fetet. Mind a 6 M4-es csavarral van felfogatva. Viszont ebbe a kettő újba nem megy bele az M4es csavar, így nem tudom a bordára fogatni. (az M3as lötyög benne eléggé.) Az előzőekbe simán belement az M4. IRFP9240-240 fet. A kérdésem az lenne, hogy felfúrhatom-e a fetet M4es fúróval, vagy sem. Előre is köszönöm.
(#) petemazi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
El fog vetemedni a hűtőfül, és nem fog felfeküdni a bordára..
(#) Gyozo92 válasza petemazi hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
De IRFP9240 feten nincsen fül. Hanem mint a képen a közepén van egy lyuk. A kérdés, hogy ha fúrok, nem sértem-e meg a kristályt vagy valami szervet a fetben.
(#) kormika válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
A szilíciumkristáky a FET aljától kb. 3mm-re kezdődik, és kb. 4x4mm-es ezt egy szétdurrant IRFP240-ből tudm, szóval nyugodtam megfúrhatod 4-es fúróval, csak vigyázz, mert nagyon kemény a plasztik tok, jó éles legyen a fúród, és ne túl nagy fordulattal fúrd
(#) kadarist válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
A hűtőfelület kerámiából van, tehát óvatosan a furkálással!
(#) WaRL0 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szerintem el fogod repeszteni a FET-et!
(#) Milcsi-bé hozzászólása Aug 24, 2011 /
 
Van egy 2x17V 2x1,47A-es 50w-os toroid trafóm.
Rákapcsolhatok-e 2XTDA 2040(20w)erősítőt.Nem fog semmit sem károsítani a plusz 10w többlet?Esetleg nemes egyszerűséggel csak 40w-ot fog felvenni?
Gondolom,látszik menyire sötétben vagyok
Következő: »»   892 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem