Fórum témák
» Több friss téma |
Hát, ha mind összeszámolom akkor 1.
![]() Ez az 1, de ha találok még, akkor kéne piros meg ződ is. ![]() A másik topicot is megnézem, köszi neked is. ![]()
Csak azért kérdeztem mert nem tudtam mért kell neked 54v. 110v váltót elő állíthatsz 230-ból is csak kell hozzá egy trafó
![]()
OK.OK.
Lesz is itthon ilyen trafóm nem kínozok senkit tovább, még egyszer köszi! ![]()
Sziasztok! Én is hozzájutottam egy ilyen tárcsás telefonhoz és nekem is ugyanaz a baj,ami az előttem szólóknál
![]()
Sajnos nem tudtam rájönni mi hogy lenne a kérdésed lényege. Tudnál esetleg kicsit segíteni?
Ugye itt a probléma a régi készülék ( PULSE tárcsázás) és a modern központ (TONE tárcsázás) közti illesztési probléma. Egy házi alközpont, vagy egy ilyen gsm adapter használható megoldás a régi készülékhez.
De szerintem párhuzamosan kötve egy mai telefonnal, csörögni, hívást fogadni tud, sajna a fő feeling a tárcsázás nem menne ...
Szia! Az a problémám,hogy a telóval nem tudok hívást kezdeményezni
![]() ![]()
Szia Macsek! És egy ilyen gsm adapter megoldaná a gondomat?
![]() ![]() ![]()
Miért nem tudtok olvasni ?
Ebben topicban viszább a kezdő oldalon már leírtam ! Kell 1 dtmf adó áramkör kb 1000 ft ic , 50 Ft kvarc és 4*4 vagy 3*4 es mátrix a billentyű . meg 1 kis hangszoró / csipogó . Ezt rá tapasztod a régi telód mikrofonjára ha tárcsázni szeretnél . RET ben lehet kapni ezt az IC-t : RET dtmf koder hang adó HQ videoban is kapható még : HQ ban dtmf dialer nek hívott ic Jaa hogy az a baj , hogy nincs kapcsolási rajz és nyákterv. Akkor meg kerresél ra az adatlapjára és meg is lesz. ennyire ne hagyjátok hogy kiszolgálják a kényes izleseteket ![]() jaaa és a hambazárba is kapható : itt keressétek a MC145413P tipust ! tudom adatlap bekötés ![]() ez is ottvan az ic mögötti linken Ha meg nem elérhető , lusta vagy áramkört építeni ...stb ..stb. .stb akkor másik tone-s ujabb nyomógombos telefont kell körbe nézni abból is kijön a hang freki a dtmf hangoknak megfelelően. A billentyűkről menő vezetékek pont ebbe a áramkörbe tartanak. azt kell felderíteni és megfelelő pontokat bekötni a másik tárcsás telefonba vagy külső telepes táplálással (9 V ) 1 csipogóval ellátni és a mikrofonra tapasztani mikor felvetted és vonalhangot hallasz ,vonyítani kezdhetsz a központnak a billentyűzetről. :google: -on meg DTMF ENCODER néven keressgélhettek rájuk . SOK siker!
A tárcsás telefon nem azonos a nyomógombos telefonnal.A tárcsaimpulzusok DTMF-é alakításához legalább egy léptető regiszter kell,egy DTMF kóderral és egyébb vezérlő jelekkel (vagy egy mikrokontroller) meg ezt még a telefonvonallal összekötni , ami egy átlag kezdő tervezési szintjét azért meghaladja.
Esetleg valami régi telefon alközpont segíthet.
Dehát a kovacsatis mindenképpen tárcsázni szeretne, gondolom a feeling miatt. Úgy hogy a Te megoldásod, ami technikilag megfelelő ugyan, neki nem jó. Marad az alközpont, ami többnyire tud konvertálni, jó a GSM interfész is, de építhet magának interfészt is, ami konvertál. Ennek azonban a tárcsaimpulzusok konvertálásán túl a jezéseket és a táplálást is konvertálnia kell, ami azért már nem egyszerű dolog, mikrovezérlő nélkül az időzítések, és a jelzések értelmezése miatt nem megy.
Marad az első két javaslat.
Sziasztok! Kedves Kera Will!)) köszi szépen,hogy mindezeket leírtad nekem,de én egy kukkot sem értek
![]() ![]()
Pucuka! Így van!!!)) ahogy mondod! A lényeg,hogy lehessen tárcsázni vele
![]() ![]()
Tisztelt Uraim!
Csatlakozom a kérdezőkhöz és tudattalanokhoz. Nemrég kaptam egy gyönyörű, réz, kb. 40 éves,tárcsás telefont, természetesen a régi csatlakozóval, valami három ágú akármivel. 29-es körzetben lakom. Kérdésem, hol találok egy olyan professzort, aki életre tudja kelteni a drágaságomat. Az álmom az lenne, ha hívást is tudnék kezdeményezni vele. Ne kérjék, hogy szedjem szét és ilyen-olyan ic-t meg mást ide-oda dugdossak, 52 éves hamvasarcú nő vagyok! Nem vagyok műszaki analfabéta, de sajnálnám, ha teljesen tönkretenném. Ja, meg alaphiba, hogy a régi dugó van hozzá, és nem az akármi 11-es! Köszi előre is mindenkinek, aki esetleg tud segíteni, hogy hova cipeljem el a szerkentyűt. ![]() ![]()
Ne szedd szét!
Az alaphibát tekintve ha jól értem neked egy adapter kell elsősorban ami a modern, nálatok szerelt RJ11 jack fali csatlakozó és a készüléken lévő "hagyományos dugó" között alakít át. Ilyet boltban kapsz készen (nekem is van, de azt nem adom oda!) 289Ft+Áfa például a itt: Bővebben: Link lánykori nevén erre hallgat: "Hibrid, 3 pólusú+6P4C TMJ 445 RJ11 fekete" Elvileg a modern központok is tudják kezelni a "tárcsázós" telefont, tehát ha minen jól megy akkor ha bekötöd akkor működni is fog. Ha nem, akkor majd írd le a problémát és segítünk. Ha mégsem akkor tulajdonképpen a 29-es körzet nincs messze... Mellesleg arra viszont nem tudtam görcsöt kötni hogy 40 éves és réz.... Fénykép esetleg (már csak azért is mert lehet hogy mégis van benne IC ![]()
Uraim, azt hiszem, sikerül beraknom a "kicsikéről" a képet. Már van jelentkező úriember, aki segít a megszerelésben, de azért rakom fel, hogy gyönyörködjenek benne.
![]()
Sziasztok!
Látom nagy dolog a tudás! És annak hiánya is... Ezúton szeretném megosztani veletek évezredes tudásom minimális csíráit: A hagyományos tárcsázós telefonok alap esetben 48V egyenfeszültségről működnek, amire rászuperponálják a hangot. Ehhez némi művonalat is használnak, amivel a készülék halkítható, hangosítható - no nem potméterrel ![]() ![]()
A tönkremenés előtti állapotban a telefonok alapesetben 10-40mA árammal működnek.40V -dc re füstölnek.A dugaljban azért található ekkora feszültség ,hogy ezt az áramot a lehető leghosszabb vonalon is fent tudja tartani.A készülék beemelésekor ez leesik7-20V körüli értékre.A telefon stabil feszültségre kötését nem javaslom senkinek ,szerencsétlen esetben füst lesz a vége.
A telefonok alapesetben 0dB-es kivitelűek, azaz 1mW a beszélgetéshez felhasznált energia. Ezt nyilván szem előtt kell tartani. Azért nem írtam erről az oldaláról, mert leginkább a bekötés volt a probléma. Természetesen lehet helyi táplálással is használni készülékeket, ez esetben azonban nem CB, hanem LB azaz Local Battery a működtetés, vagy alközponti táplálású, ami szintén CB-nek minősül ebből a szempontból. Írhatnék még a sokkvédelemről, impulzushosszakról, normal "A" hang frekvenciáról ami a tárcsahang - de nincs érteme a "Távközléstechnika I." tankönyvet leírnom a fórum keretein belül. Igyekszem válaszolni és segíteni - ha valaki erre igényt tart.
![]()
Azon gondolkozom, hogy pontosan melyik kérésre is válaszolsz. Csak nem 2010 Január 02 a helyes válasz? :eek2:
Igen is meg nem is... A lényeg, hogy átnéztem a fórum ezen részét és sok dezinformációval is találkoztam - nem csak 1 kérdésben amire te is gondoltál. Egyszerűen felajánlottam, hogy segítek. Persze csak annak akinek szüksége van rá. A tapasztalataim alapján ugyanis a régi fórumtémák ilyenkor megtelnek élettel, mint ahogyan a példa is bizonyítja
![]()
No még egyszer utoljára :
Idézet: „A hagyományos tárcsázós telefonok alap esetben 48V egyenfeszültségről működnek” A CB telefonok 48V stabil feszültségről tönkre mennek,tehát csak ellenálláson keresztül szabad rákötni ami kb 20-30 mA ra korlátozza az átfolyó áramot. A telefonközpontban, igaz más formában ez az ellenállás megvan,ezért oda ráköthető.
Már megint beleszaladtunk. A telefon központ mint áramgenerátor táplálja az előfizetői készüléket, mert a kéthuzalos vonalon a jelzések egy része áram jel vezérelt. Folyik áram, nem folyik áram, és mennyi ideig.
Beemelsz, folyik áram, tárcsázol az áram megszakad rövid időre a tárcsázott számnak megfelelően. A hurok ellenállás max 2 kohm lehet. A vonali feszültség 48 V névleges, ami az akkumlátorok miatt felmehet 60 V ra, és lecsökkenhet 40 V ra. Így adódik az a bizonyos 20 - 30 mA -es vonali áram, ami a normális működést biztosítja.
Egy kéziműszer talán a legegyszerűbb.Bedugott beemelt telefonon max 20V mérhető.(de nem 20V ról működik ,hanem 20-30mA -ról)
Nálad. Ha a világ végén laksz a telefonközponthoz képest, akkor kevesebb, ha a szomszédban, akkor több.
(20-30)mA *600 ohm = (12-18) V
Tudtommal a régi telefonok névleges impedanciája 600 ohm. Az újak már nem ragaszkodnak a 600 ohmhoz,sokszor a kihangosító teljesítmény igénye miatt kisebb.(tehát a vonal feszültség is) A kimeneti tranzisztorukat már néhányszor figyelmetlenségből hazaküldtem (ellenállás kimaradt nesze stabil táp.) Ezért tiltakozom a stabil feszültségről járatás ellen.Én olcsón megúszom mert csak kicserélem a tranzisztort ,de a többségnek egyel több szemét van otthon. (Egyébként a falon van a telefonközpont (DECT) illetve az asztalomon mikor alközpontot javítok.)
Semmi 600 ohm. A 600 ohm impedancia csak a hangfrekvenciás sávban érvényes, és csak a hangátvitelre. Erre van méretezve a hibrid, (félhibrid) áramkör, aminek a negyedik kimenetén a lezárás egy 600 ohm impedanciájú művonal. (többnyire egy ellenállás, és egy kondenzátor. A jelzés (és táplálás) egyenárammal történik, itt nincs szerepe a 600 ohmnak, ami a lényeg, hogy a központnak max 2,5 kohm -ot kell látni egyenáramú szempontból, vezeték ellenállása, és a készülék áramfelvételéből adódó ellenállásnak. (mikrofonáram) a hibrid amúgy is egyenáramúlag leválasztja a hangutat. Persze, ha egy 600 ohmos ellenállást rákötsz a vonalra, az elvégzi a beemelést is, mint jelzést.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |