Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   894 / 2500
(#) Gyozo92 válasza pasztort83 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Érdekes. Nekem egy dc300-am van, ami szintén érdekes megoldásokat rejt. Abban is ilyen kicsi tranyák vannak, és a középső lábuk le van törve, és szigeteletlenül vannak a bordára téve. Ez jobb hőelvonást jelent, viszont a borda tápfeszre van kötve, nem érhet össze se a házzal, se a + és - rész. Az is érdekes, hogy teljesítményéhez képest, elég kicsi a hűtőborda. Nálam a ds300 1U magas dobozban van, szintén aprócska hűtéssel. Egy kicsi venti a panel alá fújja a levegőt, majd ott van valamiféle bordázottsága a hűtőbordának. Sajnos a kapcsolást nem tudtam teljesen megnézni, mert a fele kilóg a PDF-ből.
Itt van pár kép az enyémről.
(#) Gyozo92 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
És még pár kép. És mindez 1U magasságban.
(#) pasztort83 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Meg tudod nézni, csak lapozni kell, 4 oldal van, de ez valójában 2db a3-as oldal kettévágva. Érdekes, hogy a tiedben sincs szinte semmi...
(#) Gyozo92 válasza pasztort83 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Igazából ha végignézi az ember, minden benne van ami kell, csak tök kicsiben van elkészítve.
(#) szotyee hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Szevasztok!

Keresek valami kis panelen elférő 2×20-tól 30W-ig bezárólag valamilyen sztereó erősítő kapcsolást. Én valami mosfet-es kapcsolásra gondoltam de nem igazán találok semmi ilyesmi teljesítményű kapcsolást. Ha valakai tud segíteni a kérdésben az írjon nekem egy üzenetet vagy dobjon egy mailt .: ***

* Itt a fórumon értekezünk !
(#) reloop válasza szotyee hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia! Bővebben: Link Bővebben: Link
A tápfeszültséget kedvedre megválaszthatod.
(#) kisedison hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Hello

Van valakinek kapcs. rajza STK432-070 IC - hez?
(#) zsa hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Sziasztok . Segítségeteket kérném egy nem mai cd lejátszó hibafeltárására. A készülék gyárilag külső tápról működik ezét készítettem hozzá egy +- 10V-os tápot . Ez így jól is sikeredet, de sajnos a kimeneten a hang recsegve jön / halkan (recsegés hangosabb mint a zene).

Csatolok egy serviz kapcsolást a készülékről ami alapján be kötöttem a tápot . Táp csati (CNP 10) -el jelölve , én csak a 3,4,5 lábakat kötöttem be (+8 ,GND,-8) az 1-es nincs bekötve ha esetleg ez baj lenne!

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Sharp-158.pdf
    
(#) Massawa válasza zsa hozzászólására (») Aug 27, 2011 / 1
 
Valoszinü, hogy igen. A két GND valoszinü belsö okok miatt lett igy kialakitva,és a csatlakozo köti öket össze.
(#) zsa válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Köszönöm GND közösítés volt a bibi .
(#) Davidd hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Üdv.Ha emlékeztek tettem fel ide egy olyan kérdést,hogy az 5.1 esemen miért jön ki később a hang.Olyat lehet-e csinálni,hogy a nyákján valahogy megkeresném az imputját es direktbe oda adnám simán a sztereo jelet,kihagyva a bemenetválasztót stb.it.Már vannnak sejtéseim,hogy hol kaphatja a jelet,de ha jól számolom összesen 6+1 gnd kábel kell legyen a bemenetele.Ezt meg is találtam csak gondoltam megkérdezem,hogy ennek vane értelme megcsinálni.
(#) Massawa válasza Davidd hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Probáld meg mégegyszer hátha sikerül érthetöbben fogalmazni.
Az 5.1 meg a sztereo jel nem ugyanaz, igy nem tudom hol akarod megkeresni a közös pontot.
(#) Davidd válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szóval.5.1 et arra értettem maga a hangsugárzóra.Én mindig is csak simán sztereon hallgattam,csakhat most amit leirtam problémám let... és megerné-e úgy megcsinálni?Mert én arra gondolok hogy a bemenet valaszto IC tehet a kicsi késésrről.
(#) .colin válasza Davidd hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Nekem is volt egy Yamada 5.1-em és nekem is késett a hang. de nekem nem az 5.1-el volt a baj...hanem a hangkártyával...
(#) Davidd válasza .colin hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
De nekem ha a hangkártya késik az ugyanúgy kellene késsen mind a kettő.Mert csak egy kis fekete jack eloszto van.Nemtudom holnap megprobalom amit mondtam.hatha nemlesz semmibaja..Azért köszönöm.
(#) Massawa válasza Davidd hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Még egyszer, mert nem világos sajnos még mindig mi a gondod.

Az 5.1-es hangnak semmi köze a sztereohoz. (Nem ugyanaz a forrás)

Ha az 5.1-es hangot mégis sztereo bemenetböl csinálja (azaz pl. egy CD-röl vagy a rádiobol jön a jel) az nem 5.1-es hang, hanem mühang - az erölködö maga alakitja ki a tervezök saját fantáziája szerint. Nyilvánvalo, hogy ez némi (kb. 100-300 ms) késéssel jár.
Ha van rajta 5.1-es bemenet is (optikai vagy koaxiális - fekete RCA), akkor az 5.1-es jel a hanghordozorol jön (DVD stb.) és annak az idözitése a képhez van igazitva - és általában van egy PCM jel is a hanghordozon (DVD) ami a sztereo jelet adja és más az idözitése. A kettöt nem illik keverni.

(Ugyanazon a cstalakozon érhet az erösitöben, de a lejátszoban kell választani - és automatikusan kapcsolja az idözitést is).

Ehhez szokott jönni némi macera, hogy melyik 5.1-es dekodért használod: a lejátszoba épitett-e vagy az erösitöbe. Elvileg idözités szempontjábl mind a kettönek egyformán kell mennie, legfeljebb a hang minöségben lehetnek eltérések - de ez már más kérdés.
(#) Davidd válasza Massawa hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Üdv.Szóval:Én mindig is csak sztereo jellel hajtottam,tudom hogy ez nem 5.1. Énis erre gondoltam hogy amiatt az ic miatt késhet a jel.Ma ha szétszedem simán az egyik inputján,mert megtaláltam odakötöm,és akkor két hangszorónak kell szólnia.Ha igy nem fog késni akkor megcsinálom végig rajta de ha fog akkor hagyom az egészet.Köszönöm a magyarázatot.
(#) pheteeemc hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni plusz minuszos táppal kapcsolatban.
Neki álltam egy erősítő építésének.Mindent összeraktam kivétel a tápot mert nem értem hogyan kell 2*9voltos trafoból plusz minuszt csinálni.
Elképzelésem van csak nem biztos hogy jo.
csatolok pár képet hogyan is gondoltam,amikor sorba kötöttem a hídakat akkor füstölni kezdett a trafó,ehhez az erősítőhöz nem kell stabil táp.
légyszi segítsetek hogyan lehetne csinálni egy trafóbol +- tápot
kösz
(#) Bassmester válasza pheteeemc hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
A második ábra (egy Graetz-cel) az jó, csak ne felejtsd el pufferelni.
(#) deadlyroberta válasza pheteeemc hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Második...
(#) pheteeemc hozzászólása Aug 28, 2011 /
 
a minusz 9 volthoz igy kell kötni a kondit vagy oda nem kell?
kösziii

táp.JPG
    
(#) WaRL0 válasza pheteeemc hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Pontossan ahogy a rajzodon van, csak el ne felejtsd hogy a pozitív oldalra is kell!
(#) pheteeemc válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
oda ajzoltam azt is ,tehát jó
köszi mindenkinek a segitséget
(#) deadlyroberta válasza pheteeemc hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Jó lesz. esetleg tegyél be szűrőkondinak 2 0.1uf-osat párhuzamosna.
(#) Blintux hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Hali!

Egy LM386 chipre épülő erősítőt szeretnék készíteni, egy másik chip kimenetének erősítéséhez, viszont nem akar összejönni a dolog

Maga a kapcsolás ez lenne: Bővebben: Link

Ha a Speakjet chip kimenetét kötöm a hangszóróra, akkor halkan, de működik. A hangosításhoz kellene az erősítő része ugye.
Ha az erősítővel helyezem áram alá, akkor csak pattan egyet a hangszóró és síri csend.
Próba panelon raktam össze, erről lent linkelek egy képet, ami tudom, hogy elég nehezen végigvezethető így.
A jobb oldali rész a Spekjet demo módba kötve, ez a rész működik is, a hosszú sárga vezetéken megy a hangjel ki belőle. Ettől balra jön az erősítő rész, amihez ezeket az alkatrészeket használtam fel:

R4 = 27 R 5%
R5 = 27 R 5%
R6 = 10 R 5%
R8 = CA6V-STD 10K (potmeter)

C1 = 10 nF / 50V (Tantal)
C2 = 10 nF / 50V (Tantal)
C3 = 10 µF / 35V (Elektrolit)
C4 = 2,2 µF / 50V (Tantal)
C5 = 47 nF / 50V (Tantal)
C6 = 100 µF / 25V (Elektrolit)
C7 = 10 µF / 35V (Elektrolit)

Próbapanelen

Ha valakinek van sejtése, hogy mi a hiba, akkor annak a segítségét megköszönném!
Többször végignéztem már a kész kapcsolásomat, de mindent jónak vélek...
(#) Blintux válasza Blintux hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Sikerült megoldani a problémát! Hogy mi volt a gond, ne kérdezzétek, szétszedtem, majd újraépítettem az egészet, most remekül szól!
Kicsit spóroltam a sok vezetékkel, most átláthatóbb is: Kép
(#) emersys válasza Blintux hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia.
Ennél nincs is szebb mikor te jössz rá, Gratulálok!
Mellesleg azért ez már egy összetett dolog amit csináltál.:yes:
(#) Gyozo92 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ez a szigetelő lapka arra való, hogy a borda és a fetek közé kerüljön ugye?
EZ

Na hát ha nem, akkor nagyon hülye vagyok, vállalom...
De ha igen, akkor senkinek ne jusson eszébe ilyet tenni a fetek alá. Hát én ilyet tettem. Pasztát is kapott, és jól ráhúztam, két anyával és rugós alátéttel. Próba alatt (kis hangerőn) A borda még csak langyos volt. Amikor ez a kis rohadék szigetelő megsütötte a fetjeimet... Én nem értem, egyszerűen nem engedett át elég hőt vagy valami ilyesmi. Nem az erősítő melegedett nagyon, mert előtte szigetelő csillámmal már szépen ment. Azt hittem, szétrobbanok... Még most is...
(#) Spiky89 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Helló szia mindenkinek!
Azért nyitottam ezt a témát mert van itthon 2db uPC1270H IC-m és szeretném belőlük a legjobbat kihozni! Erre szeretném a segítségeteket kérni hogy a lehető legjobb jöjjön ki belőle!
(#) emersys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Szia.
Nekem is ilyen van jó pár végtranyám alatt, és már volt is rá példa hogy bő, 70C felett ment órákig.
Semmi átütést nem tapasztaltam soha még.
Mellesleg ezeknek a silicon gumiknak sokkal jobb az átütése (10kW /mm , a sima üveges pedig 1kW /mm).
Én arra saccolok, hogy nagyon meghúzhattad, esetleg kicsípődhetett a fet alatt a silicon, és ez okozta neked az átütést.
Következő: »»   894 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem