Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   58 / 199
(#) janikukac hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Elkészült fiúk a nyák. Életem legszebb nyákja lett, pedig p20-as!!! Szépen fúrtam, törekedtem a pontosságra ! Köszi mindent srácok ! Üdv !
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Valóban jó lett. Némelyik forrszemnél hagyhattál volna több rezet, esetleg használhattál volna vékonyabb fúrót, de ez csak kötekedés, hogy nehogy elbízd magad.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Köszi! Amúgy nem szoktam elfelejteni, azt sem , mikor te sokat segítettél az analóg elektróban , én meg a mikit nem mertem bekapcsolni!!!
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Tudom, de csak 1-es és feles fúróm van, ami " kicsi ", azok sem jó élűek.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Sajnos az is látszik rajta kicsit. Nem olyan drága szerintem egy rendes fúró. No de majd legközelebb. :yes:
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Persze ! Lassan de biztosan fejlődök! Most kéne laminátor, műnyomó, meg lötstop fólia, ha rendelésre készítek, mint most. !
(#) brato hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Üdv!

Valaki megnézné, hogy megfelelő így a soros port csatlakozó bekötése?

Köszi.

rs232.jpg
    
(#) szucsip hozzászólása Aug 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Terveztem egy 12V -ról működő feszültségátalakítót. De nem vagyok biztos benne, hogy jó lett-e a nyákterv.
Valaki leellenőrizné?
Jah amúgy az elvi kapcsolási rajzon 2 gyorsdiódát rajzoltam, de az amúgy 1 tokban van.

A trafónak van egy vastag kidrótozása, az megy majd a 12V feliratú lyukba (PC táp trafó, eredetileg az volt a közös kivezetése). A trafó egyik oldalán csak 2 kivezetés van, de valójában van egy harmadik is, egy csonk. Azt majd ledrótozom GND-re, egyelőre kis piros vonallal jelöltem.
Az induktivitás furatait nem terveztem még be, azt ne vegyétek figyelembe. Illetve a C6 a nyákterven 2 szer szerepel, egymás mellett.
(#) proli007 válasza szucsip hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Hello!
Az R5 és R6 feszültségosztó nm jól van bekötve.
üdv! proli007
(#) szucsip válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Köszönöm szépen, módosítottam rajta.
Így már jó? Egyébként nem baj, hogy csináltam egy jó nagy hurkot a primer körben (Az U rétegen jelöltem fehér vonallal)? Lesz belőle baj?
(#) WaRL0 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok.
Szeretnék megkérni valakit, hogy nem e tudná picit áttervezni a nyák-omat, mert elég rondára sikerült.
Csatoltam a nyáktervet,IC lábkiosztását és a kapcsolást is.
Köszönöm
(#) janikukac válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Ez nem egy bonyes nyák, fuss neki újra. :yes:
(#) WaRL0 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Azért kértem itt segítséget, mert ennél jobbra nem tudtam megtervezni.
(#) janikukac válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Hát szerintem ha nincs benne hiba (ha az okosabbak mint én átnézik ) akkor nem egy rossz, bár lehetett volna kisebb is, meg vékonyabb veztősávos.
(#) WaRL0 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Köszönöm, hogy átnézted.Esetleg, ha lenne időd és kedved is alakíthatnál rajta a te ízlésed szerint! Biztos szebb lenne mind az enyém.
Köszi.
(#) janikukac válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Holnap lehet belenézek délelőtt, ma már sajnos nem, mert fáradt vagyok. Amúgy én se vagyok egy profi tervező, de megpróbálok segíteni !
(#) WaRL0 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Előre is köszönöm.
Szia
(#) janikukac válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Na jó, nem bírtam ki, kicsit belenéztem. Átrajzoltam, de a helyessége alapból nem tudom megvan-e . Átrajzoltam a te verziódat. Picit kisebb lett, meg nem volt olyan ormótlan vezetősáv rajta.
Amit észrevettem az az, hogy van egy GND , meg egy - . Namost a kettő ugyan az, tehát a GND=GROUND, ami földet jelent. A föld vagy nulla, az a - .. Ez nem tudom miért van így, mi lehetett elrontva. A helyesség az már tényleg holnapra marad..

fiunak.LAY
    
(#) WaRL0 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Köszi, szerintem már így jó lesz.Igaz, hogy a pozitív és a negatív vezetősávokat megvastagítottam, mert ezeken a helyeken nagyobb áramok fognak folyni.Igen van + GND(föld,nulla,stb) és - mivel szimetrikus tápja lessz.
Ha minden igaz estére el is készülök vele, és dobok egy képet ide HE-ra.
(#) janikukac válasza WaRL0 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ok, rendben, sok sikert... :yes:
(#) Davidd hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Üdv.Életem első "komolyabb" panelterve.Arra kernek meg valakit hogy legyen szives nezze at.Mellekelem a tervet es a kapcs.rajzot.Ja es a balancet direkt hagytam ki.
(#) misi93 válasza Davidd hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Heló! Elsőre nem is olyan rossz , de elég nehéz kitalálni milyen alkatrész hova való esetleg valami alkatrész számozást tehetsz rá. Egyes átkötéseket meg lehet szüntetni vagy kissebre venni. Nézd át, én még nem értem rá csak belekukkantottam.

Szerk.: Esetleg a kivezetéseket megjelölheted, hogy egyértelműbb legyen.
(#) proli007 válasza Davidd hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Hello!
- Tényleg jobb ha kihagyod a Balance szabályzót, mert elég értelmetlen megoldás.
- Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy ez a kapcsolás +-12V-al működik, tehát egy középmegcsapolásos trafó kell hozzá. Vagy is a váltó betáp mellé, még egy GND pont is kell. Mint ahogy a kimenetek mellé sem ártana GND.
- Sok hosszú vezetősávot kicsit rövidíteni kellene. De ha az IC-t elfordítod 90 fokkal jobbra, már is jobb helyzetben vagy. De két soros átkötés, mint ami a GND-nél is van, biztos, hogy szükségtelen.
- De ez a kapcsolás, sem túl nagy durranás. Mert ez a hangszínszabályzó akkor működik megfelelően, ha kis impedancián hajtjuk meg. De itt egy 100kohm-os poti van a bemeneten. Vagy is egy előerősítő fokozat nem ártott volna. Ha nem szükséges erősítés a kapcsolástól, akkor egy követő erősítő is bőven megtette volna. Az illesztette volna az impedanciát.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza szucsip hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Hello!
Biztos, hogy nem jó. De ezt a kérdést a kapcsolós topikba tedd fel. Na, ott majd megkapod a magadét..
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza janikukac hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Kicsit megkésve de gratulálok! Megemelem a kalapom! :kalap:
A vezetősávokat majd erős fénynél és műszerrel is ellenőrizd. Van egy két gyanús "pöszmő"...
Én is köszönöm, hogy nem felejtetted el azt, hogy kik segítettek.
(#) szucsip válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szóval a nyákterv egyébként megfelel a kapcsolási rajznak?
(#) proli007 válasza szucsip hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Hello!
Igazából nem szeretem, ha visszakérdeznek. De gondolod nem szóltam volna? Persze a trafó bekötéséről sokat nem tudok, úgy hogy azt "jónak vettem".
üdv! proli007
(#) Davidd válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Tudom fix olyan trafom van ami egyeniranyitas utan +/-12 voltot ad le.Sajnos a GND az a ket kondinal van ha megfigyelet nem akartam meg egy atkotest.Ez az elso komolyabb nyakom amin ennyire sok alkatresz kell.Eddig csak sima tda7294 em volt keszitve..na mindegy.Akkor szerintetek vasalhatom a nyakot?A masik dolog nagy baj ha tl072 teszek bel? azt hallotam szebben szol baszusnal,az ne5532 az pedig kozep es magas? ez igaz. Meg sohasem keszitettem eloerositot.
(#) _JANI_ válasza brato hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia! A csatlakozónál a KOCKA az 1-es láb. Így nem lesz jó a csatlakozó a "gyári" nullmodem kábelhez. ( Lásd mellék. )
(#) janikukac válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Köszike. Az csak a vécepapír pöszmete, amivel kentem el a gyantát. Jobb ötletem nincs rá.

A segítőkész, és rendes embereket nem felejtem el, főleg akik külön tiszteletben részesülnek !
Következő: »»   58 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem