Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   290 / 607
(#) blackdog válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Nem híd kapcsolás és 8 ohm volt a terhelés.
Ezek szerint ennek itt a vége ?
Igaz a hangszórókat is cserélnem kell mert nagyon nem bírják ezt a teljesítményt.
Ha valósak a mérési eredményeim márpedig az (70W) mekkora mély és magassugárzó kellene, hogy bírja a terhelést?
Most egy 100W magas (10cm) és egy 70W/90W mély (16cm) van a ládában.
A magas túl sok és a mély hamar torzul, de ha nem is torzul akkor meg felűl múlja a magas sugárzó.
(SAL cucc. Sajna csak erre telt.)
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Igen ennyi a vége, bár szerintem ott már klippelt... nem?
Szkóppal nézted? Ha a mélysugárzó "előbb torzul" mint ahogy az erősítő klippelne, akkor az azért van mert eléri a maximális mechanikus kitérést a membrán. Vagy a hangszóró alkalmatlan, vagy a doboz lett rosszul méretezve... legrosszabb esetben mindkettő.
(#) blackdog válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
1kHz színusz jellel mértem a teljesítményt, műterheléssel és szkóppal figyeltem a kimenő jelet. 24V körül kezdett egyenesedni a színusz teteje és alja. Szóval itt nem hallottam semmit.
Előbb írt jelenség zene hallgatás közben tűnt fel.
Ahol várnám az erőteljes mélyet ott erősebb a magas.
Ha tucc-tucc zenét próbálok ott jobb a helyzet, de az meg nem az én világom.
A láda SAL tervek alapján készült az ehhez ajánlott mély+magas+reflex cső+hangváltó.
De ezt már úgy is láttad.
Én még a hangváltóra is gyanakszom, de nem tudom hogyan váltsam ki próba képpen tekercs nélkül. :no:
Az biztosnak tűnik, hogy a mély teljesítménye kevés.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szerintem a dobozod tervezési hibájára (hiányára) róható fel a probléma. Az erősítőd szépen teszi a dolgát, abban biztos lehetsz. Normális hangsugárzón döbbenet hogy mire képes egy 7294.
(#) blackdog válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Most keresgélek ehhez illő magas és mélysugárzót.
Esetleg tudsz tanácsot adni? Pl. min. mekkora terhelhetőségű legyen, milyen hangváltóval?
WinISD segítségével számolgatok egy ládát 30 cm mélyhez, de ez a progi nem számol a magassugárzóval.
(#) TheShaft hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Én is most tervezek építeni erősítőt 7294-gyel. Két oldalas panelt terveznék hozzá, aminél a beültetési oldal teliföld lenne, a forrasztási oldalon mennének a táp és jel vezetékek (így szélesebb vezetőpályákat lehetne a tápoknak és a kimenetnek feltenni a panel méret növekedése nélkül). Van szerintetek műszaki akadálya a teliföldes kivitelnek (gerjedés veszély, vagy más probléma esetleg...)? Az IC adatlapjában szöveges utalást nem találtam a földelés kivitelezésére. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) reloop válasza TheShaft hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia! A TDA7294 mindössze jel és némítás földet igényel. Ezek vékony vezető sávon mehetnek, helyfoglalásuk elhanyagolható. Erősebb föld vezetés a szűrőkondenzátorokhoz kell. A kétoldalas nyák felső fóliájához nehéz elkót forrasztani. Összességében inkább maradnék a bevált nyáktervek valamelyikénél.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szerintem is felesleges a teleföld. Az ucd végfoknál oké, de az más egy csöppet
(#) TheShaft válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
A nyák gyártatva lenne (furatfémezéssel), így akármelyik oldalról könnyű forrasztani.
Illetve az alapkapcsolás ki lenne egészítve egy be- és kikapcsolási koppanásgátlás vezérléssel, illetve galvanikusan leválasztott 5V TTL jellel ki és bekapcsolható az erősítő (pl mikrovezérlőről...).
(#) reloop válasza TheShaft hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Kérlek írd le, hogy milyen célt fog szolgálni ez az erősítő, abból lehetne tanácsot adni a kétoldalas nyák előnyinek kihasználására.
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Ez a nyákterv jó tda 7294-hez? És ugye simán csak kinyomtatom tükrözve, és az alkatrészek pont pászolnak, nem? És nekem 3 híd lessz és a táp akkor 4*3A kell legyen?
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Hello mindenki! Egy kis segítséget, tanácsot kérnék. Megépítettem a híd kapcsolást. Az egyik gondom az, hogy az egyik oldalnak nagy zaja van, búg a zene alatt, a másik oldal szól, de pár másodperc után torzítani kezd, gondolom ez a hűtés miatt lehet. Aztán építettem bele egy 12V tápot, de csak 3-4 V jön ki belőle, ez mitől lehet? A képen 15V van, de 12V-os zener van benne. A segítséget köszönöm előre is!!

tap_2.gif
    
(#) blackdog válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ellenőrizd a Z diódákat, de 15V helyett 12V esetén az ellenállások értéke is változhat. Mekkora árammal akarod terhelni?

Bővebben: Link

Számolj pontosan.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Hali!
Igen, ez 7294 hídhoz készült.
Szerintem inkább ezt az újabbat csináld, ezen jobbak az táp-vezetősávok.
(#) Bassmester válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ez a zéneres táp csak előerősítőkhöz jó, az ilyeneket nem szokás 20-30 mA-nél jobban terhelni. Végfokhoz nem használunk stabilizált tápot, pláne nem ilyet!
(#) Keresztes Vitéz válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Hello! Csak az előerősítő, hangszínszabályzó, meg kivezérlésjelző menne erről, egyenlőre csak az előerősítő és a hangszínszabályzó van rákötve.
(#) Bassmester válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
A kivezérlésjelző már necces. Ahhoz használj 78xx stabot, vagy BD 139-et 12V/1,3W zénerrel, c-b között 10k-val.
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Három 7294 hídnak már brutál táp kell, ha ki is akarod használni őket. Oda már erős fetek kellenek, nem IRF 740 meg hasonló, hanem pl IRFP 460, komoly meghajtással (IR 2110)
én ETD 59-ből csinálnám. Egy ekkora táp már drágább mint három kis 300-400W-os és nehezebb jóra megcsinálni.
(#) Keresztes Vitéz válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Már megoldottam máshogy, beépítettem egy 12V-os adaptert. Most olyan gond merült fel, hogy a koppanásgátlót a végfok után tettem, de így a relé csak kattog.
(#) csabacsaba hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy bora meg bir 2 db hidat?A borda merete 30cm*10cm*3cm!
Udv

Kép088.jpg
    
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Szia! Nem írod milyen teljesítményen akarod járatni, gondolom maximumon. Ahhoz ventillátorra is szükséged lesz.
(#) bankimajki válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Én is azt mondom hogy min. venti kellesz plusszba. Én amit építettem, ott majdnem ekkora bordán volt egy híd passzív hűtéssel és az is egy óra muzsikálás után igencsak forró volt. (Tehát nem kell sajnálni tőlük a hűtést.)
(#) Bassmester válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Ventillátoros "alagúthűtéssel" megfelelő lesz a borda, de hűtőtönköt is kell csinálnod ha nem akarod direktben (szig. lap nélkül) felcsavarozni az ícéket.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Rendben,koszonom a valaszotok
Amugy ez lesz a doboznak a ket oldala
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Egyik bordán lesz a végfok, a másik csak oldalelem? Érdemes ezt átgondolnod.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Bocs,roszul fogalmaztam,ugy lesz hogy doboz egy-egy oldala huttoborda lesz.Ketfelol lesz a ket borda es egy bordan ket hid.Csak most a trafoval lesz bajom.... .
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Kezdelek érteni, 4 csatornás lesz az erősítő.
A kiszemelt hűtőbordán kevés a "borda", azaz a hőátadó felület. Azt javaslom készíts a bordák szembefordításával egy alagutat, amin egy ventillátor átfújhatja levegőt.
A hűtőtönk és annak fontossága ismert számodra?
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
Pffu az egy alu lemez\egy kicsi kocka ami az ic meg a borda koze jon?Esetleg van 1cm alu lemezem az jo lesz?
(#) csabacsaba válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
S esetleg ket hidat nem lehet hidalni?
Lehet hogy hujeseg ez amit kerdeztem,azert hogy ne legyen 4 csatornas hanem 2.
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 5, 2011 /
 
A híd hidalása kérdéssel elbizonytalanítottál, minek szánod a 4 csatornát?
Következő: »»   290 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem