Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   902 / 2502
(#) reloop válasza drhati hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A BD140 audio célra készült, használd nyugodtan. A rajzból hiányolom a feszültségutánhúzót, az R10-nél kéne lennie.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Lerajzoltam.

Bootstrap.jpg
    
(#) drhati válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Köszönöm a választ!
Akkor marad a BD140. Egyébként már megépítettem 1 példányban feszültség utánhúzó nélkül, ahogy az eredeti rajzban szerepel. 2 éve gond nélkül működik. Szóval az általad említett áramköri rész kihagyása nem jár problémával. Azért kellett most helyettesítőt keresnem, mert az alkatrészüzletben azt mondták, hogy bc161-et már nem gyártanak, és hogy 1-2 hét lenne a beszerzése.
(#) Szilágyi Miklós hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok ha lenne egy kis időtök vessetek már egy pár pillantást erre a rajzra,és érdeklődnék ,hogy szerintetek menne ez az erősítö +-80V tápról 12db tranyóval? Mert +-70 röl megy 8db tranyoval az biztos mert már meg épitettem. Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Hát ezzel a tranyóval semmiképp nem mennék +-70v fölé, mert bár nagyon jó tranzisztor, kiváltképp jó a SOA-ja, de a max Uce az 140v. Akkor inkább MJ21194.
(#) Szilágyi Miklós válasza Doncso hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Amit én épitettem abba 2sc5200 ok vannak most a lényeg az lenne hogy nagyobb változtatás nélkül lehetne-e a táp feszt emelni.
(#) Doncso válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Végtranzisztor cserével lehet, de a 3773-as tranyókkal nem.
(#) Szilágyi Miklós válasza Doncso hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ilyen lett.
(#) emersys válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Szép munka .
A nagyobb tápfesz megemelésének a feltétele az, hogy a végfok továbbra is a lineáris munkapontjában dolgozzon.
80V ig elmehetsz nyugodtan a 2sc tranyákkal.
Az mje tranyák esetleg egy nagyon kicsit jobban melegszenek majd, de ha hűtőd, akkor nem lehet gond.
A bc 546-556-okat szívem s szerint 2n-ek re cserélném, bár féltápfesz felett így sem fognak járódni.
(csak azoknak kisebb a zaja, és jobban szerepelnek audio-téren)
A differenciál fokozat tranyáit, ha megoldható, érdemes azonos bordára (16 dip ic borda pl )tenni, ez kompenzálná a helyes ofszetet "állandó értékét" eltekintve most attól, hogy te azt trimerrel kitudod korrigálni.
A kapcsolás egyébként remek.
(#) sanykaraj válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Egyenlőre nem működik bár lehet hogy a kondik miatt van, mivel a kerámia az 47nf a 250uf helyet pedig csak 220uf van ez okozhat e olyan problémát hogy búgjon az egész bár néha jó akkor viszont ha jo a 8 r 4w os hangszóró majd kiszakad a helyéről( csak azért nem a 0,5 w os van rajta mivel nem akartam hogy tönkre menyen) ha valaki tudja megoldást vagy vannak vele tapasztalatai az írjon ja kettő van az icbőlegy elemre kötve ha ez fontos ö az ic
(#) reloop válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A hiba nem a kondenzátorokból ered. A bejövő jeled teste/árnyékolása rosszul érintkezik az erősítő test pontjával.
Kötöttél elé potenciométert?
(#) sanykaraj válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nem nincs de ha ez javítja akkor rakok rá
(#) sanykaraj válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
De a bejövő jel - felét rákötöttem a földre de ekkor még jobban búgott és miután elvetem utána is folytat míg meg nem szüntetem a tép feszt
(#) reloop válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Lefotóznád, vagy lerajzolnád amit építettél?
Az érdekelne, hogyan kapcsolódik rá a jelforrás. Ott lesz a hiba.
(#) agressiv válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Akkor nálad iszonyat brumm van, azért búg. Valami nem stimmel a táppal, vagy a nyákkal.
(#) blackdog hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Lassan kész az erősítőm, de egy kérdés még motoszkél bennem.
Mekkora toroid táp az ahol már kell a lágyindító?
Igaz már megterveztem a nyákot, de azért ez foglal bőven helyet.
A trafóm amúgy 350 VA 2x28VAC. (ez sem pici darab)
B6 bitztosítékot 2 bekapcsolásból legalább 1x leveri, ha visszatolom a biztit akkor indul.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A lágyindító 600VA-től ajánlott. De ahol az indítás zavart okoz -mint Nálad is - ott alkalmazandó.
(#) mrobi hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok. Építettem egy erősítőt. Nem egy nagy szám de telefonhoz jó. Ezt építettem meg. De van vele egy kis bajom. Ha rákötöm a telefonomat akkor van egy kis alapzaja a hangszórónak. Olyan búgó hangot ad. A táp egy 4,5V-os zsebtelep.
(#) Davidd hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Üdv.Egy kérdésem lenne,méghozzá az ,hogy mit csinaljak,ne gerjedjen a tea2025b s ic hidalva 6 vtrol.Mikor a telefonomon az internet/hivnak akorr elkezd ugy bugni/pattogni.Mit tudok vele csinalni hogy tunjon el ez a hang?
(#) agressiv válasza Davidd hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Valószínüleg semmit.
(#) elektrorudi válasza Davidd hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
1. Árnyékolt dobozba kell szerelni. Jó árnyékolást ad a kb. 0,5mm vastag vas doboz.
2. A bemenetet jóminőségű árnyékolt kábellel kell az előző készülékkel összekötni.
3. Ha ez eddig mind megvan, és még mindíg összeszedi a zavart, akkor lehet, hogy nem is ez szedi össze, hanem az előző fokozat és egyszerűen csak bejut a bemeneten át.
4. A bemenetre kell tenni egy aluláteresztő szűrőt, az RF jelek miatt.
(#) sanykaraj válasza agressiv hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
A kép nem a legjobb de így kötöttem be
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia!
A 2-4-es lábak össze vannak kötve? A 10 ohm-ot ne a pozitív tápra kösd, hanem a GND-es (negatív). A hangszóróra sorosan kötött kondenzátornak mi az értéke?
(#) sanykaraj hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Elnézést rozsul rajzoltam a negatívon van A 2 4 láb nincs ősze kötve a kondi pedig 220uf azt meg elírtam de majd mi-nyárt javítóm

1.JPG
    
(#) sanykaraj válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Elnézést nem 47 pf hanem 47 nf és most már jo
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Az a 220NF ugye 220µF-os.
(#) sanykaraj válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Igen a kapcsolási rajzon mikrós kondi van Bővebben: Link
(#) reloop válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
A 2-4 lábakat nem kötötted össze. Az 3-as lábon nem rajzoltad be, hogyan kap bemenő jelet.
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Kösd össze a 2-es lábat a négyessel, ezeknek testre (GND, minusz) kell kerülniük. A jelforrásod kábelének középső erét a 3-as lához, az árnyékolását pedig a GND-re kell kötni, ami egyben a negatív telepvezeték is. A 4-es-6-os láb közé építs be egy 100µF-os elkót hidegítés és gerjedésgátlás miatt.
(#) reloop válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Tegyél a bemenetre potenciométert. Egyrészt mindenképpen kell ellenállás a 3-as láb és a test közé, másrészt nem szólhat állandóan teljes hangerőn (gondolom).

LM386.PNG
    
Következő: »»   902 / 2502
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem