Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   639 / 1385
(#) koczka válasza slogan hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Oké én is így tetem, és ti hogyan akadályozzátok meg hogy a film ne ragadjon bele a polymerbe?
(#) emmzolee válasza koczka hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
levilágítás után húzd le a másik oldali fóliát. Közvetlen az előhívás előtt. A dry fólia egyik felén fényes celofánszerű védőfólia van, a másik felén egy mattabb sima nylon szerű nyújtható fólia. A mattabbat húzd le először, aztán rakd föl a nyákra. Azt le világítod, lehúzod a fényes fóliát is, és előhívod. Így nem ragad bele semmi sehova.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ezen már nem nagyon látszik melyik a mattabb, a légyeg, hogy amerre összepöndörödik, azt az oldalt húzd le először, és levilágítás után a felsőt.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Most ez nem olyan lényeg, hogy a méretet kicsit eltolja, de kaptam egy szöveget amit csak kigyomtattak itthon, azt kellett volna inverzbe rakni, de ami nekem fent van az tud tükrözni, de inverzet nem tud.
(#) dinokal válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Szia! A fájlokat el lehetne kunyerálni utángyártásra?
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
PDF-ben.
(#) janikukac hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Sziasztok ! Támadt egy ötletem, hogyan készítsek forr. maszkot. Lefújom a panelt festékkel. Tehát bármilyen sprayel, amit festékesnél lehet szerezni. Szórás előtt a forrpontokat leónozom, hogy azok ne legyenek lefestve.

Jó ötlet? Használható? Holnap kipróbálom. Szerintetek?
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
A leónozott fórszemeket is lefújod?? Akkor nem lesz baj a forrasztás közben??
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Simpit nem értem.
Robi: le akarom előbb szedni majd ónszívóval, és úgy ráforrasztani?

Szerintetek működőképes?
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ha leónozod és úgy lefújod akkor a leónozott fórszemek is festékesek lesznek! Nem??
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
De, igen. De mondom azt le akarnám valahogy forrasztás előtt szedni, tehát pl. ón szívó szalaggal.
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Hát nem tudom milyen lenne.

Szerk.: Az a baj hogy a forrasztó maszknak az a szerepe hogy amin van maszk azt ne lehessen forrasztani. Innentől kezdve szerintem felejtős.
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Amúgy létezik még az az ötletem is, hogy azt kéne csinálni, hogy veszek öntapadós matricát, és megfelelő lukasztóval kilukasztom a matricát, a forrpontra rárakom, fújom, leszedem, örülök!
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Igen , és forrasztáskor meg ahogy hőt kap a matrica felhólyagosodik felpörög Én régebben úgy csináltam a forrmaszkot hogy maratás után lemostam a lakkot , majd újrafújtam (p20) és csináltam egy levilágítást előhívást csak a forrszemekre .Majd a kész lakkréteget hőlégfúvóval beégettem (barnás szine lett de állta a forrasztastást)
(#) mrobi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nem olvastad el figyelmesen. Ő a forrpontokat akarja leragasztani és lefújni.
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Igaza volt Robinak, de nincs gond. Lenne valami pénztárcabarát, működő, hasznos, és jól kinéző ötletetek? Unom, hogy egy hónap útán újra kell felcsiszolnom a félkész paneleket, meg gyantázni, mert mind berozsdásodik, meg mindent összekulázok a pákával, és a vezetők is ónosak lesznek..
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Az is jó ötlet, de kinek van a lakkra pénze? Nekem nincs.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Most milyen technikával maratsz ?
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Mint ahogy eddig is, vas kloriddal.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Nem ezt kérdeztem! Fotó technika ? vasalás ? P20 ? fólia ?
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Most p20-azok, de szerintem vissza fogok térni a gyári lakkozott panelokra :yes:
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
akkor ha p20 al dolgozol és megelégszel avval hogy csak a vezetőkön van "forrmaszk " akkor maratás után csinálj egy új levilágítást csak a forrszemekre ,és előhívás után égesd be hőlégggel ,akkor nem kell újralakkozni
(#) accesid hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Ki milyen lézer fóliát használ? Kifogyott a csomag, most vettem valami ismeretlen no-name fóliát, csak ez volt boltban, de nem marad rajt a festek.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 10, 2011 /
 
Vegyél 8000ft-ért lötstopp lakkot. Találj valami egyszerű felhordási módot, annál olcsóbb nincs.
(#) accesid válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nekem eddig jó volt a lézerfólia + p20 kombináció.
Sima lézerfóliára gondoltam, csak amit most vettem az nem jó semmire, ugyanazzal a nyomtatóval nyomtatva mint a régi fólia ezen alig marad festek.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
kaqkk: erre még nem is gondoltam, szerintem rohadt jó ötlet. Csak nem értem, a forrpontokra rakjak fóliát, mint a solder masknál, vagy a vezetőkre kell a maszk, és a forrpontra nem? Aztán megint hívjam ugye elő. De sajnos az a gond áll itt fel, hogy nem tudok besütni (anya nem adja a sütőt), hőlégfúvóm meg nincs.
(#) san398 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Kinyomtatod a nyákot, levilágítod , előhívod, lemaratod.
Eddig a szokásos sorrend.Újból kinyomtatod a nyákot de most csak a vezetősávokat a forrszemek nélkül, majd levilágítod.Mivel a forrszemeket nem takarja a fólia(másodjára kinyomtatott fólia) igy azokat éri az uv fény.Előhívod és kész!Így a vezetősávokon megmarad a lakk, a forrszemekről meg leodotta az előhívó a lakkot és azok forraszthatóak.Gondolom most már érthető.
(#) janikukac válasza san398 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Igen, ezt akartam hallani ! Még annyi, hogy máshogy nem lehet besütni a lakkot? Tehát nincs se hőlégfúvóm, se sütő nem áll rendelkezésre...
(#) ODU válasza janikukac hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Én amit lekenek gyantával panelt, az több év után se oxidálódik el. Van olyan ami kb 3 éve van meg és olyan mintha új lenne, hisz ez a lényege a gyantának. Maratás után miután lemostad a P20-at, a panelt meg kell polírozni kicsit, majd át mosni vmilyen szesszel és csak ezek után lakkozni, mert ha bármilyen szennyeződés, zsírréteg marad a lakkozás alatt akkor ugyanúgy eloxidál mintha semmi védelem nem lenne rajta. Majd forrasztás után is be kell lakkozni. Így garantáltan nagyon sokáig tart a védelem
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Amikor kimarattad a nyákot, lekened ezzel a lakkal. Csinálsz egy olyan maszkot ahol csak a forrpontok feketék. Megszárítod 80 fokon. Levilágítod, ahol uv éri bekeményedik, a forrpontokról lemosod. Ez utány bírja a hőt.
Következő: »»   639 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem