Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   903 / 2510
(#) Szilágyi Miklós válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia! Köszönöm gyors válaszod.Érdeklődnék ,hogy hanyas számú 2n ekre gondoltál,és feljebb láttad-e az új nyák tervemet? a hat darab 2sc5200 zal szerinted az a kapcsolás működne e biztonságosan?
(#) sanykaraj válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Délután tesztelem az uj változtatásokat
(#) emersys válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ha mje15030-as meghajtóval tervezted a nyákot akkor, annak az áramerősítése már silány lehet oda, és a feszültség tűrése is.
Azt kellene cserélni vagy egy erősebb és magasabb fesz tűrésű darlington meghajtásra, vagy tegyél be meghajtónak 2sc5200/1943-at.
Nekem is 6párról megy az otthoni végfokom.
2n5401/5551-re gondoltam.
De vannak még ettől sokkal jobb toshiba gyártmányú tranyák is, főleg driver részre. (bár én már a 2nxxxx-el is bőven meg elékezem )
(#) Szilágyi Miklós válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nagyon szép munka gratulálok. Ez ugyan az a kapcsolás mint amit én meg akarok épiteni? Mekkora feszültségről hajtod?
(#) Bassmester válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nagyon vagány végfok, grat
Mellesleg szép darab így egyben... milyen dobozba fog ez beleférni? Így ránézésre még keresztben sem fér bele egy rack-be
(#) emersys hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Ő már hála ég elkészült.
Reloop kollégával, sokat tárgyaltuk mire minden ki véglegesedett bent.
Itt fent van róla összeszedve egy mappába minden.
Ez egy gyárilag 500as kapcsi, ő épült meg kisebb-nagyobb módosításokkal.
Bár most tesztelem majd jöv héten, az erősebb változatát, ahol a buffert +-110ről hajtom majd, 10pár tranyával., a meghajtó fokozat marad +-80V-on, darlington meghajtásba.
A szimulációk már eredményesek, de ugye a puding próbája...
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Gyönyörűen néz ki, jól sejtem, hogy csak a végtranzisztorok benne voltak vagy 25.000-be minimum?
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Mjl 4281A/4302 tranyók vannak bent.
40 körül volt az áruk összességében. (párba válogatva 4 paraméter alapján)
Egy csomó kis erősítő meg rádióserősítő javítgatásából spóroltam össze a tranyákra a pénzt, meg persze saját költségekből.
Kérdés ki mire költ?-
Valaki extréme sportozik, én pákázgatom, és mindig új dolgokat akarok megérteni többek közt, ha van rá lehetőségem.
Most készült el hétvégén a csöves előfok hozzá.
Mondhatni nagyságrendekkel változott a hangja :yes:
Lassan majd elkészül neki is a doboza.
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Van aki meg el játék gépezi. A Diy egyébként sem arrl szól, hogy építsünk gazdaságosan, hanem , hogy kedvtelésből, az meg pénzbe kerül, mint minden hobby. Nagyon szép lett az erősítő, nézegettem a csöves előfokot is az is szép munka, az előfok kapcsolása saját terv alapján épült?
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Üdv.Nagyon szép minden munkád.Már mikor feltetted a képeket még régen azóta is csak csódálom.Nagyon szép kivitelezés mint beltéren és a doboz amibe került.Mondanál nekem egy árat,hogy az egész erősitő mennyibe kerül.Igaz most egy lézernyomtatóra gyüjtök hogy legalabb a nyakot vasalassal keszitsem ne kézzel rajzoltam.
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Igen.
Kicsit veszélyesebb volt hozzáilleszteni a félvezetőshöz mint gondoltam, de végül összeállt tökéletesen bumm-mentesre.
6n6p cső va bent, ez srpp-ben teljesít a legjobban , az én hallásom szerint legalább is.
Ezért arra épült fel az egész kapcsolás.
Kicsit "beleszerelmesedtem" a csövek természethűbb hangjába, és be is igazolódott a gyanúm, ha a félvezetős elé illesztek egy csöves meghajtást "hibriddé" teszem, akkor valamit talán visszakaphatok majd a csövek világából.
Annyi hiba van a rajzba, hogy a kicsatolónál csak 100K van, 1M -ohm helyett.
(#) sound.man hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Valakinek nincs meg a Dynacord XA2600 kapcsolási rajza?
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia.
Én csak egy vagyok itt sokunk közül.
Pl ha megnézed Cirokl műveit , azok már valóban mesésen, és szépen vannak kivitelezve..
Sajnos ez az erősítő nagyon sokba van nekem, mert mindenből próbáltam a legjobbat beletenni.
Inkább csak annyit mondanék, hogy ennek az árából már kaptam volna egy gyári High-End-et.
Csak az a helyzet az lehet akármilyen csili-billi arra sosem tekintesz úgy mint a sajátodra..erről szólna az egész Diy Audio.
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Én most készitek két db tda7294 hidat.Alkatrészek lassan jönnek(hisz 15 évesen nem sok pénz áll rendelkezésemre)amit mondtál igaz..a saját kis sima tda7294emre inkább nézek mint a gyári erősitőre igaz..nekem a legnagyobb bajom az hogy dobozokat nem tudok gyártani.Egyebként a kis kicsikéd hány wattot tud?Meg amit nagyon szeretnek elkérni az a clip es protect ledet ami vezérli.Lennél szives feltenni?
(#) CIROKL válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Á dehogy nem oly nagy durranás az én általam barkácsolt erősítők tömkelege .
Figyelemmel kisérem ám a munkásságod és nem kell szégyenkezned , szép az erősítőd és ennyi ehhez nem lehet hozzáfüzni csak jót !
Egyébként nagyon kiváncsi lennék egy ilyen szörnyetegnek a hangképére , szivesen meghallgatnám ?
A DY-nél soha nem nézzük az ár/érték viszonylatát mert ez sajnos mindig vesztességes , én általában az építés öröméért és az időm hasznos eltöltéséért építgetek különböző dolgokat , majd lehet megunom valaha ?
A saját az saját és nekem is ez a lényeg , abszolut nem érdekelnek a csili-vili gyári készülékek , főleg a mai termékek amik szinte mind műanyag, és egyre inkább az anyagspórolás látszik belőle jó drága pénzért.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Reloop fejlesztett egy nagyszerű clipp visszajelzőt.
Szerintem ha szólsz neki, szívesen odaadja, az enyém az ic-s, és borzasztó nehéz volt összehangolni , lényegben Helli-trimerrel hangoltam be a valóban i helyes jelzéshez, a skópra rámeredve.
Persze ha ragaszkodsz hozzá, elküldöm szívesen a nyáktervét.
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köszönöm.Kiváncsi voltam,hogy te milyen kapcsolást alkalmaztál.Én majd mikor már ottartok akkor valami tranzisztorost keresek.Köszönök mindent,további szép napot.
Ui:Egyébként milyen ic van benne?
(#) emersys válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Te ezt csak ezért mondod mert már megszokott hogy ennyire igényesen építesz , vannak akik nem ennyire ötlet gazdagok, és ebben van lényegében a kulcs, ettől lesz pont egyedi.
Azért is tiédet hoztam fel példaként, mert mikor megjelenik a cikk a ki mit építettbe, valahogy csalogatja az embert, és már ugrik is át a képgalériába, hogy többet láthasson belőle.
Ezt a szintet azért el kell érni.., csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy : "meg kell járni érte a szamárlétrát"
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Egy lm szériás dual op/amp már tökéletes.
Pl: LM833N
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia! Már felraktam a TDA7294-be.
(#) Geperke hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Sziasztok uj vagyok itt. Lenne 1 kérdésem erősítő tápegységet szeretnék készíteni. tuhom trafó + gréchíd + puffer kondik, mivel szimetrikus tápról beszélünk.
A Trafó adott :Hipersil trafó , SG108 tip., 380W, 230V/2x42V
A Gréchíd is 4A-os
nos kérdésem: 2db 10000-15000 uf kondit szeretnék rátenni puffernek EZEK HÁNY VOLTOSAK LEGYENEK Előre is köszönöm.....
(#) emersys válasza Geperke hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia.
+-60V ra jön ki az elmélet. Ez üresjáratban vélhetőleg több.
A 65V-ost semmiképp sem ajánlom mert idő előtt felfog púposodni. Ami afelett van az már mind jó neked. Ha 85V-okat találsz az tökéletes lenne. A 4A gratze nagyon kicsi ide .. Minimum 25A kellene.
(#) wtc hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek a Sharp sx 8800 nevű végfokról? Valaki találkozott már vele, milyen a hangminősége, érdemes megvenni?
köszi előre is!
(#) deadlyroberta hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
72 Volton hány wattot lehet kihozni?4 és 8 ohm en is?
(#) emersys válasza wtc hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia.
Azokban stk végfok ic van úgy tudom (mint a system 7700-as ban (stk4241v)
A hangjuk nem rossz amúgy egyáltalán. A védelmük viszont elég silány. Ha jó áron és megkímélt, akkor elgondolkodtató.
(#) agressiv válasza emersys hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nem lesz az több üresjáratban, főleg, ha a nyugalmi áram is van vagy 100mA. A 63V-os G-Luxon kondenzátorok simán bírják a 65V-ot is és jóval olcsóbbak, mert a nagyobb feszültségüeket ritkábban használják. Viszont a Sawha, vagy mi a frász kondik, már 60V-tól is felrobbannak, azokat nem ajánlom és a hitano-t sem.

deadlyroberta:
KB 200/400W elméletben, de függ a végfoktól és a tápfeszültség esésétől is.
(#) emersys válasza agressiv hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Rengetegszer tapasztalható ,hogy a trafón megjelenített értékre egyáltalán nem szabad adni, bizonyos tűréseken belül helyt álló amit feltüntetnek rajtuk, de csak legyen 2-3V al magasabb az AC ( van , hogy sokkal magasabb és kb 50%-os "illesztett" terhelés alatt megy le addig a feszültség, amit névlegesen ők ráírnak).
Ezért én ajánlanám, hogy egy nagyobb feszültség (85V) pufferrel megnézni a végértéket, és aszerint megválasztani.
Az szerintem nem feltétlen jó a kondinak ha kb 5%-os feszültségkülönbség tűrésre van méretezve, ez hosszútávon csak hátrányos lehet, (lásd pc tápok, alaplap pufferek stb stb..félpúposodása)
Tesztelésből elég egy kisebb kapacitású puffer is, pl 4700uF.
(#) agressiv válasza emersys hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Idézet:
„Rengetegszer tapasztalható ,hogy a trafón megjelenített értékre egyáltalán nem szabad adni, bizonyos tűréseken belül helyt álló amit feltüntetnek rajtuk, de csak legyen 2-3V al magasabb az AC ( van , hogy sokkal magasabb és kb 50%-os "illesztett" terhelés alatt megy le addig a feszültség, amit névlegesen ők ráírnak).”


Jó neked . Mifelénk (falu) gyakori jelenség, hogy igencsak elfogy a fesz a röfiből és ilyen 215V-al hasít a hálózat. A pincesor az király, ott van vagy 240V a konnektorban és dönget is az erősítő rendesen a buliban.
A trafó szekunderét pedig meg kell mérni és akkor már nyugodtabb lehet az ember. A számítógépekben pedig azért robbannak fel a kondenzátorok, mert vagy silány minőségüek, vagy egyszerűen tartósan melegben vannak, nagyon gyakori eset amikor két fet között puposak a kondik és a nyák is barna, mert a fetek fűtenek mint a barom, hűteni "meg minek". Arról ugye nem is beszélve, hogy a gagyi kapcsoló üzemü tápok igen tekintélyes csúcsokkal képesek bombázni a kondikat és ezt nem mindegyik viseli jól, szinte napi rendszerességgel javítok lapokat, vagy tápokat és jó minőségü cuccoknál nincs kondipuposodás, max valami iszonyat fűtő alkatrész mellett.

Az erősítőben nincs sem meleg (ha jól van megcsinálva persze), sem őrült mértékű feszültség csúcsok ezért jól viselik a kondik. Nekem 65V volt a 63V-os kondikon 2 évig, és szinte folyamat be volt kapcsolva az erősítő és otthon használtam, szóval még a feszültség sem esett mégsincs semmi bajuk (G-luxon). ezek mellé vettem a sawha kondikat másik trafóval amivel már csak 62 V volt és 4 hónap alatt teljesen szétmenteka luxonok pedig még mindíg működnek (majdnem 4 év).
(#) emersys válasza agressiv hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Mért nem szólsz be az áramszolgáltatónak, hogy te nem 215V -ért fizetsz
(#) pucuka válasza emersys hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
A 215 V -11%. Még belefér a 230 V -os névleges feszültségű hálózat tűrésébe. Különben sem feszültségért fizetsz, hanem az elfogyasztott energiáért
Egyébként minden elektromos, és elektronikus berendezést úgy kell méretezni, hogy a kívánt paramétereit a táphálózat +/- 10, vagy +/- 20 % -nál teljesítse.
Következő: »»   903 / 2510
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem