Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 70
(#) VIM válasza erbe hozzászólására (») Szept 11, 2011 / 1
 
Szia! Mondana, ha a kapocsdekni felől lenne fotózva és "egyenes állású" lenne a kép. EVIG motornak néz ki és a teljesítménye az a saccolthoz közeli lehet.
(#) kopaszagár válasza erbe hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Igen.Igazad van, a lényeget nem is írtam. A tengelye 28 mm átmérő, motor 31 centi hosszú, meg 22 centi átmérőjű.A tekercseken 3-3 ohm-ot mértem, meg üzemi kondis.Nincs külön indító kondi se meg plusz gomb se.Közben volt nálam egy ismerős, szerinte is EVIG és 2-2,5 kw körül tippelte.
Csak kiderül lassan.
100-as kondi meg 10 amperes "C" kismegszakító jó lenne hozzá?
Na lefényképeztem:

Kép003.jpg
    
(#) erbe válasza kopaszagár hozzászólására (») Szept 11, 2011 / 1
 
10-es kevés. 16 C-set tegyél rá. Bár a gépre nem szokás kismegszakítót tenni. Elég, ha az óránál van (már 2 is). Persze, ha az óránál 32-esek vannak.
(#) syxy hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Segítséget kérnék tőletek a képeken lévő motor teljesítményére, fordulatára és bekötésére vonatkozóan. Már régen porosodik a polcon nálam és szeretném beüzemelni. Szerintem eredetileg hidrofort hajtott újkorában, a tengely méreteiből gondolnám ezt.
Előre is köszönöm mindenkinek!
(#) kopaszagár válasza erbe hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Értem. Daráló motorját csináltattam, kérdeztem a tekercselős csókát mivel védjem a motort ha netán megint megszalad a búza.Ő mondta tegyek rá egy 4 amperes C-ést.Azóta rakom mindenre ha kell, ha nem.
Akkor kondiból mekkorát?Egy próbára ráraktam még egy 16-ost a többi mellé és egy leheletnyivel határozottabban indult.125-öst?2,5 kW-os lenne?
(#) Lacaboy hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne 24V-os 700-800W-os DC villanymotorra ami legalább 4000/p fordulatú. Tudna valaki segíteni,hogy hol lehet ilyet beszerezni olcsón?
(#) erbe válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Beszerezni: targonca alkatrész forgalmazók.
Olcsón? ??? MÉH telepeken böngészve.
Tipp:
Komolyabb automata mosógépmotor külső gerjesztésűre átkötve (párhuzamos kötés) talán tudja. Gyárilag 230 V-on soros motorként 16000 fordulaton 1400-1600 W.
(#) pumpa hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, milyen kapcsolóval lehetne megcsinálni az egyfázísú villanymotor forgás irány váltását?
Egy rajz, vagy kapcsolótípus segítene!
Üdv!
(#) gabe76 válasza syxy hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ez egy 1 fázisú motor szerintem, amit kondenzátorral kell indítani, a teljesítményről, és a bekötésről nem igazán tudok mondani egyenlőre semmit, de nem értem az ellenállásokat mihez mérted? Az adattábláról semmi részletet sem lehet leolvasni?
(#) gabe76 válasza gabe76 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
találtam egy linket, ez segíthet a bekötésben:

Bővebben: Link
(#) VIM válasza pumpa hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szia! Ebben a fórumban rajzoltam egy skiccet róla, 3fázisú forgásirányváltó Ganz KK kapcsolóhoz. Bővebben: Link Ezzel csak az a baj, hogy csak az állandó üzemű kondenzátoros motorhoz lehet használni. Ha indító kondenzátoroshoz kellene, akkor csak egy régi VGK-t kell átalakítani, annak is az egyik kamrájának a görgőjét, hogy be tudja "biccenteni" a kondenzátort az iránynak megfelelően. A mostani GKK-k görgői, "bütykei" ki vannak könnyítve, így nem lehet őket más formájúra alakítani, hogy az érintkezőket megfelelően mozgassák. Volt úgy, hogy a tengelyt meghosszabbítva segédérintkezőt lehetett felépíteni rá és úgy is működött a régi típus. A cimbi végleg felszívódott, nem tudom mi van vele, azóta sem találkoztunk. Sajnálom.
(#) pumpa válasza VIM hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szia!
Ha jól sejtem te a 6008-as irányváltó kapcsolóra gondolsz? Ebből csináltad meg a kapcsolást?
Egyébként állandó üzemű segéfázisos motor forgásához kellene.
Üdv.
(#) VIM válasza pumpa hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
:yes:
(#) stear hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy 400w-os 230v-os motort (dekopírfűrészbe volt)Ha megkapja az áramot, irtózatosan szikrázik a szénkeféje. Ezt hogy lehetne kiküszöbölni?
A kommutátor rész kipucoltam felpolíroztam. Valami kondira gondoltam probléma megoldásra.
Ötletek?
Köszönet.
(#) zolika60 válasza stear hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Lehet,hogy zárlatos a forgórésze.
(#) erdgab válasza stear hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Ezt a szikrázást csak forgórész cserével vagy újratekercseléssel lehet kiküszöbölni,zárlatos az a forgórész,más javítási mód nincs.
(#) laacika hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok,a következőben szeretném a segitségeteket kérni,van egy automata mosógépből kiszedett vill motorom de sajna nem tudom hogy kell bekötni,5 csti van rajta.
(#) loosloos hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok,segítségeteket kérem ,hátha valaki találkozott már ehhez hasonlóval. Ez állítólag 220v-os motor,egy mini csiszolóhoz kellene nekem. A gondom,hogy dunsztom sincs a bekötéséről.A képen látszik az egyik próbálkozás.
evvel a bekötéssel megy de melegszik. Ha van ötlet azt megköszönném.. Ja kimértem a tekercseket hogy a kivezetések hogy vannak...üdv
(#) gabe76 válasza laacika hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Ebben a topicban van egy dokumentum, ami alapján szerintem be lehet kötni a motort.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1449.html?pg=59&pcount=1...er=ASC
(#) laacika válasza gabe76 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Kösz,köszi,van egy pár oldal,nem tudom meg találom-e és birok-e vele.
(#) laacika hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Ez teljesen világos Bővebben: Link de ugye az én mosógép mocimon nem igy van a kivezetés.
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Gondolom, a nagyobb fordulatszámon szeretnéd használni? Ki kell mérni a tekercsellenállásokat, utána tudunk segíteni. A kisebb fordulatszámon mindkét irányba foroghat, de úgy készül, hogy a nagyobb fordulaton csak egyik irányba mehet. Ehhez 16 µF 450 V-os állandó kondenzátor kell.
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
A Whirlpool AWG-372/1 tip. mosógép motorjának adatai :

Type
mosi
cf
kondi 16yF

I1 I4 6I

I2 I5 Motor 5I 2I

I6 4I 1I

Mosás : 6,1,4 6-U1 , 4-V1 , 1-W1
Centri: 6,2,5 6-U2 , 5-V2 , 2-W2

A prk-tól jöv? vezetékek szinei : 6-Fh , 2-KZ , 5-KFh , 1-KP , 4-KS

ellenállás értékek :

NEM GY+RI , TEKERCSELT MOTORN+L !
M 6-1 : 55,6 Ohm
6-4 : 55,6 Ohm
1-4 : 71,7 Ohm

C 6-2 : 28,5 Ohm
6-5 : 11,7 Ohm
2-5 : 40,0 Ohm
(#) laacika hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Erröl a motorról lenne szó,ugye az már megvan hogy a 6os,2es,5ös vezetékeket kell felhasználnom de a 3vezeték közül hova a fázis?hova a 0? és melyik ketőre az üzemi kondi?
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Máskor mindig azon siránkozunk, kevés az információ. Itt már túl sok.
Idézet:
„Centri: 6,2,5 6-U2 , 5-V2 , 2-W2”

Ennyi. 6-os közös, 5-ös fázis, 5 és 2 közé a kondenzátor. Forgásirányváltás csak belső átkötéssel lehetséges.
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Tehát a 6os a nulla,5ös a fázis és az 5ös és a 2es közé a kondi!de igy nem inditónak kötöm be a kondit?
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Igen.
Nem.
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Akkor légyszi ird már le hogy hogy kötöm inditónak a kondit.Azt még mindig nem értem hogy ha erre a mocira csak egy kondivan kötve és az is üzeminek akkor hogy indult ez el 5kg ruhával?

Köszi válaszod.
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
A működés módja miatt nem kell nagy indítónyomaték a beinduláshoz. Emiatt bőven elég az üzemi kondenzátor. Az indítókondenzátor mindíg csak bonyolítja a dolgot, hosszabb távon az (automatikus) üzembiztonság rovására megy.
Csiszolónak szeretnéd használni, gondolom, a munkadarabot nem nyomod álló állapotban a korongnak, csak mikor már fölpörgött. Neked sem kell indító... Az legalább 3-4-szer ekkora kondenzátor lenne nyomógombbal vagy áramrelével. Attól függetlenül még ez is rajta maradhatna a felpörgés után.
(#) laacika válasza erbe hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Ha minden jól megy faeszterga lesz belőle,a 2850es fordulatot le harmadolom a forgatott tengelyen,de ha mégis nagyon lassan vagy netán nem indulna el akkor légyszi ird már le hogy az inditó kondit hová kössem,persze egy nyomógombal.

Köszike válaszod
Következő: »»   14 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem