Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   11 / 125
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
SZia!

Máris volna egy kérdésem. Letöltöttem a használatiját és abban az alábbi szerepel:
"A szabályozni
kívánt készülék két csatlakozóvezetékét fűtés szabályozása
esetén a sorozatkapocs 1 (NO) és 2 (COM), a relé nyugalmi
állapotban nyitott kapcsaira"
Ha jól értem, akkor mivel fűtésre használnám, akkor a fenti két "kapocsra"-ra kell kötnöm a vezetékeket?! Mi jelet az hogy a relé nyugalmi állapotban?
Ezek közül melyik a nulla és melyik a fázis?

köszi
esván
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
OK. A kazán mellet van egy biztosíték. Akkor azt majd lekapcsolom előtte.

köszi
(#) oCZU hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Üdv,
MMG AM tipusú termosztátot akarom cserélni Computherm Q7-re. A fórumot végignyálazva és néhány tesztet elvégezve elakadtam.
Féghterm C-24-et akarok vezérelni. 3 szál megy az MMG-hez, a sárga/zöldet és a feketét kapcsolja össze, illetve szakítja. E két szálat kötöttem a Q7 kapcsaira, de sajna semmi sem történt, maga a termo működik, de a kazán nem indul.... hol csúszok el?
(#) moele válasza esvan hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia !
Nyugalmi állapot amikor a relé tekercse nem kap vezérlést. Amikor megkapja a jelet akkor behúz a tekercs és az érintkezők a NO és COM záródnak. Ide kell bekötni a másik régi termosztát kikötött vezetékeit. 1 és 2 sorkapocs. Elvileg aki előzőleg szerelte feltételezzük, hogy a fázis vezetéket vitte a termosztáthoz (úgy kellene) és onnan vissza a vezérelt szálat. Akkor sincs baj, ha nem ! Így is működik a kazán vezérlés. Bármi gondod van írj szívesen segítek. Még egyszer....áramtalanítással kezdd ! :felkialtas:
Üdv.: moele
(#) moele válasza oCZU hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia !
Melyik fajta MMG AM a sima tekerős, vagy a tekerős süllyesztési lehetőségű kapcsolós _NAP-HOLD _ feliratú ?
Nem mindegy, ugyan is a kapcsolóval ellátott fajtánál a fázis nulla - kapcsolószál van. A sima tekerősnél pedig fázis-kapcsolószál-védővezető amit (általában nem szoktak bekötni). Kábel esetén fekete-kék-sárgászöld vagy barna-kék-sárgászöld. Az új termosztát bekötése 1-2 pont. A réginél hányas számra voltak bekötve a vezetékek ???
Üdv.: moele
(#) oCZU válasza moele hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
éjszakai üzemmódos.
1: barna
2: Sárga/zöld
3: fekete
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia moele!

Koszi az infot! Ha jol ertem akkor mindegy hogy no-ra vagy com-ra kotom a fazist? Igy is ugy is mukodni fog?
Ill. azt meg nem mondtam, de nekem a teglalap alaku termosztatom van, amin bal oldalt van egy piros nap-hold kapcsolo, mellette jobbra a egy piros lampa, majd a masik oldalon a homerseklet szabalyzo. Ez valtoztat valamit a helyzeten?

Koszi
esvan
(#) proba válasza esvan hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ha csak két vezeték volt bekötve,azon sok variáció nincs.Bekötöd a megadott két pontra és ennyi.Mindegy melyiket melyikre.
(#) moele válasza esvan hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia !
Ha csak két vezeték van és ilyen termosztátod van fent (süllyesztős) akkor eleve nem jól volt bekötve. Ott nulla vezetőnek is kellene lenni, tehát három vezetéknek.
Ha csak két vezeték volt bekötve akkor az újba csak ezt a kettőt kötöd (proba is írta).
Üdv.: moele
(#) moele válasza oCZU hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia !
Elvileg a fekete a fázis, barna a kapcsolószál, sárgászöld (ebben az esetben a nulla)vezeték.
Ebben az esetben a feketét és a barnát kell bekötni és a sárgászöldet ki kell hagyni. Azért próbalámpával és fáziskeresővel le kellene ellenőrizni a vezetékeket !
A fázist a kereső kijelzi, tehát a próbalámpát oda kell érinteni és valamelyik másik vezetékhez. amelyikről teljes fénnyel világít az izzó az a nulla vezeték (azt nem kell bekötni) Tehát a fázist és amelyikről nem világít a próbalámpa azt kell a termosztátba bekötni. Vigyázni kell mert mind ezt áram alatt csinálod ! Életveszély !!!
Bekötésnél természetesen áramtalanítani kell !!! :felkialtas:
Üdv.. moele
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Rendben, koszonom!
(#) oCZU válasza esvan hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia,

Műszerrel mértem ki, úgy van, ahogy leírtad. Kipróbálom, aztán jelzem, mire jutottam.

Köszönöm az eddigi segítséget
(#) oCZU válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Zárlat lett belöle. Gyanítom, át kell kötni a kazánt is..?
(#) moele válasza oCZU hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia !
A kazánt ne bántsd !
Ezek szerint sikerült a fázis-nullát szembekötnöd !!! Előzőekben lehet, hogy nem színhelyesen lett bekötve a termosztát ! Műszer ilyen esetben becsaphat, (feszültségnek méri a visszajövőt is !) használj próbalámpát ! Ahogy az előzőekben írtam, keresd ki a fázis vezetéket ! Ha megvan akkor érintsd hozzá a próbalámpát a fázisszálhoz és valamelyik vezetékhez a kettő közül. Amelyiknél teljes fénnyel jelez a próbalámpa az a nulla vezeték. (ezt nem kell bekötni) Amelyikről nem világít, vagy csak halványan azt a szálat és a fázis szálat kell a termosztátba kötni, színektől függetlenül. (próbalámpa áll egy E14 vagy E27-es foglalatból, két szál szigetelt vezetékből és egy pl.40W-os izzóból . A vezetékeket a foglalatba bekötve izzót becsavarva már készen is van)
:felkialtas:
Üdv..:moele
(#) hege88 hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki olyan (szoba)termosztátot ajánlani, ami egy szondával rendelkezik, de két tartományban lehet vele kapcsolni?
Köszönöm!
(#) oCZU válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Sikerült szembekötnöm, mondjuk teljesen egyértelmű dolog volt
Próbalámpa: Fekete - barna full fényerő, műszerrel ellenőrizve 220V

Fekete- sárga/zöld, full fényerő, műszerrel ellenőrizve 220V
barna- sárga/zöld nem világít.

A fázis a fekete

Eddig a fekete - sárga/zöld volt megszakítva az MMG-nél...
(#) proba válasza oCZU hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Ezután is jó lesz az a két szín.A barnát szigeteld le.
Gyanítom a barna feketével csináltál zárlatot. Mielőtt bekötnéd ,azért próbáld összekötni őket,ha indul a kazán nyertél.
(#) kraver hozzászólása Szept 27, 2011 /
 
Üdvözletem!
Vaillant Vrt IP 30 termosztát helyére tennék fel egy Siemens RDE10.1 -t.
A jelenlegi termosztát 3 vezetékkel van bekötve, az újhoz viszont 2 kell. Kérdésem, hogy melyik 2 szálat kell használnom és melyik csatlakozóra kell kötni őket

Előre is köszike!!!
Foto mellekelve

Kép011.jpg
    
(#) oCZU válasza proba hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Valóban jó lett, holott ezt már próbáltam. A változás annyi volt, hogy a kazán kapcsolódobozát megkocogtattam, ekkor indult el.....valszeg át kell nézetni.

Köszönet a segítségért.
(#) moele válasza oCZU hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia !
Ügyes voltál !
A kazán kapcsolódobozában kontakthiba lehet. Szerintem nézd át mielőtt szerelőnek szólnál. Természetesen áramtalaníts előbb !
:felkialtas:
Üdv.: moele
(#) oCZU válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 / 1
 
Nélkületek ez a dolog nem jöhetett volna létre

Valszeg megnézem, úgysem áll messze a szakmámhoz, amiben persze nem tevékenykedek
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia !
A Vaillant VRT .... hányas szabályzó van fent ?
Az IP30 az a védettségi osztályba sorolás !
Üdv.: moele
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia
T 30 van meg rairva,de mellekelek egy fotot

Kép022.jpg
    
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
bocsi T 35 van rajta
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia !
Eddig ok ! Kazán típusa ? Vaillant ... Kondenzációs , melegvíztárolós, külső érzékelővel ellátott ? A kazánnál és a termosztátnál a 7-8-9-pont van-e bekötve a kábelre ?
Üdv.:moele
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
a mellékelt foton a bekötés.
melegviztárolo külön van. külső érzékelő nincs.

a kazán VK 41/ 1-1 XE

Kép011.jpg
    
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia !
A válaszom nemleges, mert ez a jelenleg felszerelt termosztát 2-pont szabályozású rendszerű bimetálos hőérzékelő elemmel ellátott (alsó és/vagy felső hőmérséklet határolás). Át lehetne alakítani az új termosztáthoz, de csak az arra feljogosított szakember végezheti ! Van egy áhidalás a kazán kapocslécén(anl.therm), amit meg kell szüntetni és oda lehet a két pontos termosztátot bekötni. Van egy másik megoldás, hogy a termosztát eredeti bekötésénél az 5-ös bekötési pontot kihagyjuk (0) és csak a 3-4-est kötjük be az új termosztátra. (ebben az esetben a süllyesztési rendszer nem működik). Csak szakember végezheti!!! :felkialtas:
Üdv.: moele
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia
Köszönöm a segítségedet és a válaszodat , csak nem igazán értem
Nem tudom mi alapján számozol
Nem tudom mit takar (a süllyesztési rendszer nem működik).
Csak azt veszem ki az egészből, hogy ne nyúljak hozzá, bízzam szakemberre!
Rendben is lenne a dolog, ha tudnék rá 20- 25 ezret rááldozni.
A régi szabályzom csak manuálisan muxik, szeretnék egy programozhatót, az említett termosztát (Siemens RDE10.1) már megvan. vagy ez esetleg erre nem alkalmas? Milyen típusú lenne rá alkalmas, ami nem drága.

Mit tanácsolnál, hagyjam a régi jól beváltat, vagy megoldható azért az újjal is.
szakembert nem igazán hívnék rá,mert nincsen rá keretem
Köszönöm
Üdv Kraver
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia !
Tételezzük fel, hogy mindenáron te akarod megcsinálni akkor....Ennél a típusnál a kazán a két vezetékes vezérléssel le lesz butítva, ill. a lángmoduláció nem üzemel ! Ha minden áron 2-vezetékest akarsz feltenni akkor kazán bekötési sorkapcsainál van egy áthidalás 3-4 oda kell a 2-vezetékes termosztátot kötni. Egyszerűen a három vezetéket kikötöd, (7-8-9) helyére nem kell semmit sem tenni. Elképzelhető, hogy a számozások mások ! Egy élesebb képet kérnék a kazán bekötéseiről , rajzáról !
Üdv.: moele
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia küldeném az összes infót még egyszer.

A kazán bekötési rajza. ami biztos az ,hogy a sárga drót az N betűvel jelzett részre van kötve. A többi szám nekem kinai. Ol nem tudom hol van a 9 10 11 12 es el jelzett lehetőség.
A kazánba a termosztát bekötése a nyilakkal jelzett helyre vannak kötve. A nyilak színe megegyezik a drótok színével. A sárga drót a ( 0 ). Ha bekapcsolom a kazánt akkor a barna drót fázist kap.
A kép jobb sarkában a termosztát bekötése szintén a nyilakkal jelzett helyre vannak kötve. A nyilak színe megegyezik a drótok színével.

Lefotóztam az új termosztát bekötési rajzát, és a hátlapot ahova kötni kellene a drótokat.
Q11 Q14 Q 12 ezek a feliratok vannak sorba a 3 bekötési hely alatt.

A kérdés mit hova kössek
Mi az ami nem fog üzemelni, és az mit takar
Köszike, és bocsi ha hülyének tűnök,csak nemigazán olvasok jól a kapcsolási rajzok közt.
Következő: »»   11 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem