Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   12 / 126
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Szia !
Ami biztos, hogy a lángmoduláció nem fog működni !
Hogy mi is az ...? Az arányos szabályzás jellegéből adódóan a készülék a beállított és az aktuális hőmérséklet-érték különbségével arányos jelet formál (az integráló tag az arányos szabályzás maradó hibáját szünteti meg). Ez a jel a kazán számára vagy egy ciklusonként változó időtartamú, bekapcsolt állapotot, vagy arra alkalmas kazánszobatermosztát kombináció esetén lángmodulációt jelent.
A lángmoduláció a gyakorlatban úgy valósul meg, hogy a felfűtés időszakában a kazán a lángmagasság mérséklésével egyre alacsonyabb teljesítménnyel üzemel, így csökkentve a helyiség hőmérsékletének beállított értéken való túllendülésének mértékét. Ezek a készülékek a beállított és az aktuális hőmérsékletérték különbségével arányos feszültségjelet adnak a kazán felé, így valósítva meg a lángmodulációt és a kazán ki-be kapcsolását. Fontos megjegyezni, hogy a lángmoduláció előnyeinek kihasználásához a fűtési rendszert pontosan kell méretezni, kerülni kell a nagy mértékű túlméretezést.
Az új termosztát 11-14-pontjait kell bekötni. Ebben az esetben a 11-fázis, 14-kapcsolószál. Ezek szerint a sárga nem kell ! A barnát és a kéket kell csak a 11-14-kapcsokra kötni. Az előzőekben már írtam, hogy van egy áthidalás vezetékkel, ha jól látom a sárga a két kapocs között. Ha az előbbi 3-bekötést elhagyod(tehát kiveszed a kapocsból a vezetékeket üresen hagyod).A sárga áthidalt kapocsból kiveszed az áthidaló vezetéket, és oda kötöd a termosztát 11-14 pontjait. Pl.-barna-kék kábelt. ( Nem ártana egy élesebb képet csinálni a kazán bekötési rajzáról !) Áramtalaníts a munka megkezdése előtt !!!
Üdv.: moele :felkialtas:
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia
Köszönöm válaszodat, Így már értem a dolgokat.
Gondolom sok problémát nem okoz a lángmoduláció hiánya, se a kazánnak,sem pedig a szoba hőmérsékletének.
Ha jól értelmeztem a szavaidat, akkor a legegyszerűbb dolog ha a kazán bekötésén nem változtatok semmit sem,csak a termosztatot kötöm át, úgy hogy a sárga vezetéket nem kötöm sehova, csak leszigetelem.
A barnát és a kéket kell csak a 11-14-kapcsokra kötni.
Természetesen áramtalanítom a bekötés idejére!
Sajnos a újabb fotók sem sikerültek jól,de hátha értelmezni tudod.
Köszi
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
lemaradt a kép
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia !
Azt a megoldást válaszd amit legutóbb írtam ! A képek továbbra is homályosak (vagy a szemem rossz )?!
Majd írj a sikerről !
Üdv.: moele
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Koszi szepen, hetvegen megcsinalom a bekotest.

A biztonsag kedveert, meg 1x pontositanam.
a most kuldott foto alapjan.
kiveszem a N jelu sargat, a 3 jelu barnat, a 4 jelu keket.
kiveszem a 6-7 jelu sarga athidalot.
6 osba bekotom a barnat, 7 esbe a keket, es keszen is van.
Jol ertelmeztem,
Koszi

KĂŠp029.jpg
    
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 29, 2011 / 1
 
Szia !
Most látom, hogy a 3-as pontból megy egy fehér vezeték valahova, gyárilag nem kellene ott lennie (lehet, hogy valaki már alakította ) ??? Ezek szerint maradjunk a másik egyszerűbb változatnál ! Az új termosztátba csak a barnát-kéket kötöd a 11-14-es pontra, a sárgát leszigeteled. Nem kell a kazán bekötését bántanod. Így kell működnie, kivétel a modulációs szabályozás !
Üdv.: moele
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
koszi igy fogok eljarni,ez egyszerubb is, mert akkor a kazannal marad minden a regi helyen.

lehet a melegviztarolot mukodteti a feher drot? vagy a szivattyut?

koszi, jovoheten beszamolok rola.
(#) feki23 hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok!

A kérdésem a következő: adott egy Beretta Smart kombi cirkó. Két szobatermosztáttal szeretném vezérelni (eddig egy vezetékessel volt). Most egy rádiós termosztátot is bekötnék, hogy a hálószobákban egyenletesebb legyen a hőmérséklet. (A zónákra bontást később tervezem csak). A kérdésem, hogy hogy kell bekötni a két (honeywell) termosztátot, hogy bármelyik indítani tudja a kazánt? Köszönöm előre is! Kell hozzá valami elektronika?
(#) moele válasza feki23 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia !
A két termosztátot párhuzamosan kell bekötni egymással. Ahol a vezetékes termosztát van abban a helyiségben egy picit visszább kell venni a radiátorszelepeket. A rádiós így mindig felül bírálja a hálószoba fűtését. A kazán elmenő sorkapcsában kell párhuzamosítani a rádiós vevő kimenetét a vezetékesével. Nem mindegy, hogy 2 vagy 3 vezetékesek a termosztátok !
Üdv.: moele
(#) feki23 válasza moele hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Köszi a gyors választ! A két kiszemelt termosztát: honeywell CMT 907 (ez a vezetékes), és CMT 727 (ez a rádiós). Akkor ha jól értem, akkor egyszerű párhuzamos kapcsolás? (mezei gépész vagyok...) Köszi előre is!
(#) moele válasza feki23 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Jó választás !
Egy picit drágák, de beváltak. A rádiós pedig öntanuló !
Esetleg, ha megvannak akkor a pontosítás végett írj ! Majd kell a kazán bekötési pontjairól egy rajz és a termosztátokról is egy rajz, úgy könnyebb lesz !
Üdv.: moele
(#) feki23 válasza moele hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ha valóban "csak ennyi" (azaz nem kell további elektronika, relé, stb.), akkor beszerzem őket, és jelentkezem. Köszi még egyszer a segítséget!
(#) laci669 hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene,ezt az egyszerünek tünő szobatermosztátot hogyan kell bekötni csak keringető szivattyúra?
Üdv:laci
(#) Gafly válasza laci669 hozzászólására (») Okt 2, 2011 / 1
 
Az általad feltöltött DSC00305.JPG rajzon van a megoldás: Szivattyút a nem "szaggatott körvonalú téglalap" helyébe kell kötni.
Már ha jól értem a kérdést...
Mondjuk ehhez ismerni kellene a konkrét fűtesi rendszert.
Amit írtam az leginkább ÖV kazán esetén igaz, azt meg senki sem használ mamár ha van esze.
(#) moele válasza laci669 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia !
A beállított hőmérséklet alatti szobahőmérséklet esetén az 1-3 csatlakozási pontok záródnak, miközben az 1-4 pontok közötti csatlakozás megszakad. A beállított hőfok feletti szobahőmérséklet esetén az 1-3 pontok közötti csatlakozás megszakad, és az 1-4 csatlakozási pontok záródnak. A bekötés 'Gafly'által is írt DSC00305 rajz szerint a kőrvonalazott téglalap helyére kell kötni a szivattyút ebben az esetben.
Üdv.: moele
(#) laci669 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia!
Csak 1 keringető szivattyú van a kazánban nincs termosztát a kérdés az hogy hova kell bekötni a bemenő fázist ill. a nullát és hova a kíjövő fázist ill.a nullát.
Ui:nem nekem kell!nekem a Computherm Q7-RF-es van.
(#) Gafly válasza moele hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szivattyú alá beértjük a cirkó keringető szivattyúját is?
Egyébként mindkét esetben jó nagy hőmérséklet ingadozással kell számolni (több fok)..
(#) laci669 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
nem, a vissza jövő ágon van egy keringető szívattyú.
(#) moele válasza laci669 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
A DSC00305.JPG- ott a válasz.
Az -L- a fázis, -N- a nulla. Az -N- és a -3-as pont közé kötöd a szivattyút. Vigyázz 230V~ :felkialtas:
(#) kraver válasza moele hozzászólására (») Okt 2, 2011 / 1
 
Szia

Megcsináltam a bekötést , tök jól kapcsol ki-be.
A fűtésszezonban majd kiderül a gyakorlati része.
Köszönöm a segítségedet!!
Üdv Kraver
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Szia !
Köszönöm szépen a válaszodat örülök, hogy segíthettem !
Üdv.: moele
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Szia moele!

Ma jött meg a Q7-es termosztát, amit be is kötöttem, de az a furcsa helyzet állt elő, h fordítva működik! Ha a szoba hőmérséklete 22 C és a fűtést 23 C-ra állítom, akkor a fűtés kikapcsol( a kijelzőn világít az aktiv kazán ikon), amikor 21C-raállítom, akkor pedig bekapcsol a kazán( és eltűnik az ikon).
Annyiban módosítanám az előző bejegyzéseimet, h jelenleg 3 kábel van bekötve az MMG AM-es termosztátba, de fogalmam nincs h a kazán oldalon hány van bekötve, mert egy pár villanyszerelő már járt nálunk az elmúlt 10 év alatt.
Az MMG AM -be a bekötés: 1: Piros, 2: fekete, 3:szürke
Ezt ugyanígy kötöttem be a Q7 -be is: 1: Piros, 2: fekete, 3: szürke
Tudnál segíteni h, mi lehet a gond? köszi esván
(#) esvan válasza esvan hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Egy fényképet készítettem közben a kazánon lévő elektromos dobozról. Megpróbálom csatolni.
(#) Gafly válasza esvan hozzászólására (») Okt 8, 2011 / 1
 
Szia Esvan es Moele,
ugye nem baj ha én (is) válaszolok

Az MMG-AM-ben azért kell három vezeték, mert van benne egy "előfűtő ellenállás (meg éjszakai hőmérséklet csökkentő ellenállás)" ezért kell neki a nulla is a fázis és a kapcsolószál (ami a szivattyúhoz megy) mellett.
Neked a kazánban NEM kell bekötni a 7-es pontot (nulla).
A 8 (terhelés/szivattyú) és 9 (fázis) kell csak.
Ezeket kell összekötni a termosztát Common és NO pontjával. A harmadik szálat itt sem kell bekötni. Polaritás gyakorlatilag mindegy, illem szerint NO -> Fázis (9) és COMMON -> terhelés (8).
A felesleges harmadikat (nulla) pedig mindkét oldalon kösd ki és szigeteld le (tőből lecsípni nem ajánlott).
(#) moele válasza esvan hozzászólására (») Okt 8, 2011 / 1
 
Szia !
Csak 2 vezetéket kell bekötni ! Az 1-2-es pontra. A 3-ast hagyd üresen. Ami bekötöttél az 1-es ponthoz azt hagyd ki, amelyik a 3-ason volt azt kösd az egyesre ! Szinek szerint pedig ha jól írtad akkor a pirosat sehova (szigeteld le) a szürkét az 1-es re a fekete marad a 2-es en !
Üdv.: moele
(#) moele válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Szia !
Örömmel veszem az építő hozzászólásokat ! Csak tanulni lehet belőle.
Üdv.: moele
(#) esvan válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
szia Gafly!

Nem baj? sőt köszönöm, h így hétvégén is válaszolsz!
Tehát, ha jól értem, akkor amit fényképeztem, akkor abból a dobozból kiköthetem a 7-es (barna vezetéket) és ha a doboz belsején jó a jelölés, akkor a szürke és fekete vezetékeket kell bekötnöm a NO és COM-ra? (a piros pedig akkor így kiesik/nem kell bekötni)
Csatolok egy termosztát oldali képet is. köszönöm még egyszer!
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
egy kicsit lassú voltam de köszönöm a válaszokat! Mindjárt kipróbálom a leírtak szerint...
A 7-es vezetékkel mi legyen? Kikössem a kazánnál vagy maradhat bekötve csak a pirosat akkor szigeteljem le?

köszi esván
(#) moele válasza esvan hozzászólására (») Okt 8, 2011 / 1
 
Hagyhatod bekötve, csak a termosztátnál szigeteld le !
(#) esvan válasza moele hozzászólására (») Okt 8, 2011 / 1
 
moele és Gafly!

Sikerült, működik!!! köszönöm a segítségeteket! üdv. esván
Következő: »»   12 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem