Fórum témák
» Több friss téma |
A "rajz elég bénára sikeredett. Számomra az jött le, hogy kört akar. 8 -ból nem lehet kört csinálni, mert a közepe üres marad.
Majd megmondja, hogy mit akar, meg ez már nekem magas is és még off is.
Sziasztok,
rendeltem messze Indiából egy DC step-down konvertert, mert amilyen áron adták, egyszerűen itthon ennyiért nem kapni. De! A tekercs külső borítása törött, az ami a ferritből van. Gáz lehet ez az elektromos jellemzőjére nézve?
De még mekkora! Gyakorlatilag használhatatlan, a nagymértékű induktivitáscsökkenés miatt.
Eh...
Na jó, elviszem a műszerész haverhoz akkor. A "470" felirat, az 47 uH-t jelent? :gun:
Köszönöm, holnap vagy találunk nála a szemétben, vagy rendelek egyet valahonnét. Köszönöm a gyors választ.
Szerk: Még egy kérdés, ezt/ilyent hogyan kell keresnem?
Így:
Lényeges a tekercsellenállás is, ezzel együtt az áramterhelhetőség is, valamint a méret.
Ha nem találok pont ilyent, de az induktivitása az megfelelő lesz (47 uH), de másfajta kivitelű lesz, és legfeljebb a panelra úgy forrasztom rá, ahogy a legkedvezőbben tudom, mert amit voltál szíves linkelni, ott sem látok pont ilyen kivitelezésűt, az elektromos szempontból gond?
A lehető legrövidebb módon bekötve nem lesz gond. De mint írtam, minél jobban meg kell közelíteni a cseredarabnak az eredeti ohm-os ellenállását, így vélhetőleg az áramterhelhetősége is meg fog felelni.
Talált, süllyedt! Mármint valóban béna az O-kból kirakott "rajz". De egy körön belül maximális helykihasználással 7 egymáshoz rakott LED-et kell elhelyezni. Különösen, ha az optika külseje hatszögletű. No itt az én problémám. Ezért nem jók a step-down(buck) meghajtók.
Idézet: „Oszcilláció tiltása=villódzás.” Ez tökéletesen igaz. DE! PWM szabályzás=oszcilláció tiltás=villódzás? Talán, de nem mindegy mekkora frekvenciával. néhány herz, néhány 100Hz, vagy éppen néhányszor 10 kHz. Amit ugye már nem látunk! És akkor még nem is beszéltem a kimeneti szűrőkondi hatásáról.
Ötlet.
Akkor rakj 3×2 -t párhozamosan, és a közepében levő hetedikkel sroba két diódát, és azt is párhuzamosan kötheted a többivel.
Ohohohóóó...!
Ez már döfi! Nagyon sokat segítettél, örök hála.
Idézet: Ezt komolyan gondoltad?„Ötlet. Akkor rakj 3×2 -t párhozamosan, és a közepében levő hetedikkel sroba két diódát, és azt is párhuzamosan kötheted a többivel.” 1: A LED-en 3.5-3.8V esik, a diódán nyitóirányba 0.7-1.1V. Hogy a 2 LED feszültségét kompenzáljam, kb. 7V-ot kéne "megetetnem" a diódákkal. 2: A diódákon cirka 7V*0.35A=2.45W disszipálna tök feleslegesen. Ezzel az erővel ellenállást is rakhatnék oda. Tehát marad 7 LED sorba és továbbra is várom az ötleteket egy 12V-ról max. 28V-ot csinálni képes boost meghajtóra.
Egy kép a LED modulról, amit végülis kiválasztottam (csakhogy az ilyen irányú találgatásokat lezárjam).
Ja hogy ez egy gyári LED-es kütyü. Ezzel kellett volna kezdeni. Én nemrég sikerrel alkalmaztam ezt az IC-t. Az előbb említett kereskedésnél be is lehet szerezni. Ugyanott találsz más boost-jellegű csippet is.
Idézet: Jól van na! Én sem lehetek tökéletes. Egyébként menet közben választottam.„Ezzel kellett volna kezdeni.” Ideális lenne, DE MSOP tokozású a nyomoronc! Otthoni körülmények között már nem merem bevállalni a 0.65 lábközt. (panelgyártás, stb, stb) De a MP2483 jónak tűnik. SOIC14-el még megbirkózom.
Hali!
Ez jó lesz neked...
Hello. Van egy olyan tápom amin van 4db +12V-os ág egyenként 15A terheléssel. Közös test potenciáljuk van. Egy olyan kapcsolás kellene ami a 2db +12V-ból csinál nekem szimmetrikus 40V-ot. Szóval a +12V-ot egyszer felnyomja 40V-ra aztán azt még szimmertizálni.
Ebből építenék kettőt mivel 2x 300W maximális terheléssel kellene nekem 2db +-40V-os táp.
Jaj most nézem hogy rosszul fogalmaztam. Szóva olyan kell ami a az egyik +12ből csinál +40-et a másik +12ből meg -40et.
Szia,
kéne még kis segítség. Kaptam a helyi kereskedőnél értékben egyezőt, de más kivitelűt. Beraktam, működik is a dolog, 12,25 V-os tápnál 7,05 V alá nem tudom szabályozni. Szerinted okozhatja ezt a tekercs eltérése a "gyáritól"? Illetve még azt kérdezném, hogy ez a táp egy kiselejtezett router tápja volt, elvileg hibátlan, de nem tudom, hogy kapcsolóüzemű táp után egy ilyen kapcsolóüzemű konvertert lehet-e használni. Köszi előre is.
Sziasztok
Sokfelé keresgéltem, gugliban is, itt HE-n is, de sehol nem találtam olyan színuszjel generátort, ami működne 3V-os tápfeszültségről. Tudna valaki adni egy ilyen kapcsolást?
Azért ha érdekel, körül nézhettél volna, igaz nem olcsó, de van.
Bővebben: Link
Ha kicsit többet tudnánk az alkalmazási területről akkor jobban tudnánk segíteni.
Több út is van: 1; Cél ic vel 2; Wien hidas oszcillátor, valami alacsony tápfeszültségű műveletivel ( itt a negatív visszacsatolást biztos hogy igazítani kell) 3; AVR-el, a sima példányok is mennek már 2.7 volt körül, de a kifejezetten alacsony feszültségű egyed már 1,8 voltról is 4; egy "hagyományos" (bármilyen) oszci melynek a feszültségét DC-DC konverterrel állítjuk elő 3 voltból.
Kb 3-4 voltos feszültséget szeretnék 9V-ra alakítani transzformátor nélkül, feszültségtöbbszöröző kapcsolással, ehhez kellene a szinuszjel.
Ahhoz minek pont szinuszjel??
Kazal "tekercses" DC-DC konverter ic van, némelyikhez alig kell külső alkatrész. De lehet kondis feszültségtöbbszörzőt is használni, de ehhez sem kell szinusz jel! |
Bejelentkezés
Hirdetés |