Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   26 / 93
(#) DJanosi hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Üdv ! Szükségem lenne egy előerősítő kapcsolásra az ST 151 be! Mivel hogy sok műszernek kicsi a jelforrása ! Ha már ilyet akarok építeni akkor legyen maximális kihasználású tehát a lehető legjobban erősítse fel a hangot amennyit az erősítő szívesen fogad !
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
(#) Davidd hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Vegigolvastam az egesz topikot es nagyon nagy kedvem lett a megepitesehez.Mivel en sokat vinnem bulikra ezert mar az atalakitott formajat epitenem meg.De a bck helyett latam mpsa t (ha jol irtam) javasoltak,egyedul ezeket a fajtakat nem tudom beszerezni.Ellenalasertekeken kell valtoztani?2 csatorna epul belole olyan 750 w os tap eleg neki?
(#) Davidd hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Elnezest nem tudtam modositani a hozzaszolasom. Persze az erositot 4 ohmon hasznalnam,azert hogynek neki ekkora meretu trafot.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Nincs meg a fólia oldal?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Üdv! A tranzisztor cseréhez nem tudok hozzászólni. A 750W túlzás, tedd félre egy nagyobb erősítőhöz. 3-400VA elegendő a két 4 ohm -os terhelésű csatornának.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Üdv.Az egesz trafo meglesz tekerve szoval ha tudsz ajanlani valami jo kapcsolasi rajzot hozza ami kihasznalja a trafot.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
Ha nem lesz kihasználva a trafó abból semmi baj nem származik, esetleg nehezebb lesz cipelni. Az ST van olyan jó, és megbízható erősítő, hogy érdemes megépíteni.
(#) magneto válasza Davidd hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Szia!
Mivel ennek az erősítőnek nincs rövidzár védelme, ezért a kimenőteljesítményt a tápfeszültség megemelésével nyugodtan el lehet érni. (Ésszerű határok között.) A végtranzisztorokat és a meghajtó tranyókat +-50V-nál már mindenképpen cserélni kell, vagy 2SC5200-2SA1943 párra, vagy valamilyen MJ-re. Az MPSA tranzisztorokat bármelyik boltban meg tudod venni. Érdemes ilyenekre cserélni, mert elképesztően magas feszültséget bírnak, és nagyon szívós kis nyavalyások. Én a helyedben az áramgenerátor diódáinak (D3-D4) az előtét ellenállását is megnövelném, de ha oda 1n400x-es diódát teszel, akkor az sem feltétlenül szükséges. (szerintem)
(#) magneto válasza magneto hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Hahhh! Összekevertem az erősítőket! Bocs! Ennek van rövidzár védelme a T10, T14 személyében! Ha nagyobb teljesítményt akarsz kicsiholni belőle, akkor azokat is át kell méretezni, mert különben határolni fognak.
(#) emersys válasza Davidd hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Hali.
Őt is megépítheted ha gondolod.
A kapcsolás már megépült több ízben is, és elég megbízható is.
Esetleg érdemes lenne bele tenni még 1pár végtranyát, 2párral már sokkal nagyobb lenne az áramgenerátor terhelhetősége, valamint a harmonikusok torzítása is alacsonyabb lesz, kisebb (pl 4-Ohm-s) terhelésen.
A bc546/556 helyett, jobban szerepel 2n5401/2n5551-el.
(#) csabacsaba hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Ennek az erositonek szimetrikus tap kell?
Egy szekunderes trafo nemjo amely kiad 28V-ot?
(#) lamalas válasza csabacsaba hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Idézet:
„Ennek az erositonek szimetrikus tap kell?”

Igen
(#) csabacsaba válasza lamalas hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
S a szimetrikus tapot meg tudnal oldani ket egyforma 150w trafokkal?Ha igen egy rajzot tudnal nekem csinalni?
(#) lamalas válasza csabacsaba hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Lehet ugy is ahogy a köbzoli linkelte rajzon lathato illetve lehet ugy is ahogy az en rajzomon lathato lent a csatolasban.
(#) csabacsaba válasza lamalas hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
S arrol a ket traforol mehet ket panel?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia! Nálam megy így sztereó erősítő. Ha a két trafó teljesen egyforma, és a szekunderek kevesebb mint 0,5V eltérésűek, akkor válaszd lamalas javaslatát. Ha eltérés van akkor szekunderenként egyenirányíts külön köbzoli rajza szerint.
(#) Mark1219 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy kinek mi a véleménye az alábbi végfok 100V-os rendszerbe való alkalmazásáról?
Konkrétan egy BEAG APT-100 kimenő trafóját kapná meg.

Válaszokat előre is köszönöm! T.:Márk
(#) kormika hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok! Szeretném megépíteni az ST151-et, viszont nekem 8 Ohm-on kellene a 100W.. Ha valamelyikőtök összefoglalná nekem, hogy ehhez a teljesítményhez hány volt kell neki, illetve mit kell módosítani a végfokon, azt nagyon megköszönném
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Márc 14, 2012 / 1
 
Szia! A táp terhelve ne essen 90V alá.
A tranzisztorok közül T4 marad, a többi sorban: MPSA42, MJE340/350, MJE15032/15033, 2SC5200/2SA1943, MPSA42/92.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi
(#) mlajosnorbi válasza sixtek hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok. Én is megépitettem, szépen is szól de picit halk. Számitógépről adok jelet, maximumon van a hangerő a gépen. Mi lehet az oka? Előre is köszi a választ.
(#) reloop válasza mlajosnorbi hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia! R5 820 ohm-mal köss párhuzamosan 2,2k-t. Eredőjük ~600 ohm lesz, így ki tudja majd hajtani a hangkártya.
(#) copy28 hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérésem valaki ránézne a beültetési rajzra,hogy helyesen raktam be a tranzisztorokat ha + -55 volttal akarom hajtani. Előre is köszönöm

ST151.pdf
    
(#) reloop válasza copy28 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia! Úgy nézem MJE340/350 fel lett cserélve. MJE350->PNP.
(#) copy28 válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia! Köszi észre sem vettem nézhettem volna élesztéskor.
(#) reloop válasza copy28 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Örülök, hogy vetted a fáradságot a kérdés feltevéséhez
(#) Spyro1411 hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Helló!

Meg szeretném építeni az erősítőt, ezért írok ide . Subwoofert szeretnék vele meghajtani, ami 4ohm150w Bővebben: Link . Az lenne a kérdésem, hogy mekkora hűtőbordára lesz szükségem, avagy elég-e lesz az a borda amit gondoltam? Csak néha lenne max ra tekerve a hangerő.

Mi a vélemény a subi ról?
(#) reloop válasza Spyro1411 hozzászólására (») Aug 13, 2012 / 1
 
Szia! A borda jó lesz.
(#) Spyro1411 válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Kösz a gyors választ .
Még egy kérdésem van. A beültetési rajzon azt látom, hogy 2 bemenet van???? Ez meg hogy lehetséges?
Következő: »»   26 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem