Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   142 / 399
(#) szamóca válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
606-ot Hapro építette meg anno.
(#) Orbán József válasza sznyeg hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Hali!
Véletlenül nem a Gajdán boltból vetted a trafót? Olyan 50-100-at gyártottam neki anno.
(#) pgabikam hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
sziasztok megépítetem a quad 405 -öst és lene egy olyan problámám hogy az R30 és R31 (510 ohm 3w)os ellenállás hejet 560ohm 5w osakat tetem bele és melegednek az befolyásolhatja a müködést???
(#) pgabikam hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok!Lenne még egy problémám,a bc 300 as tranzistor és a tl071 ic is melegszik de nagyon.Az probléma???Mert 8 ohmos hangfalal ,hangerö 70-80 százalékánál torzít
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
A jelzett alkatrészek melegedése indokolatlan.
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Vagyis???Böveben??
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Valahol hiba van a végfokban és a DC stabilizáló erején felül igénybe van véve. Számtalan hibaforrás lehet, a jel útjába eső alkatrészeken a feszültséget lépésről-lépésre végig kell mérni. Elsőként mérd meg az IC kimeneti feszültségét. Nemrég segítettem egy hasonló problémánál, nekiállok visszakeresni.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Itt az A osztályú erősítő emitter ellenállása hibázott egy nagyságrenddel.
(#) pgabikam hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
és esetleg az lehet a gond hogy amikor építetem véletlenül tl072 icét tetem bele ,és valami elszált benne vagy valami?
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Nagy hiba nem lehet, mert akkor nem szólna. Méregetni kell, abból minden kiderül. Valamelyik ellenállásra gyanakszom.
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
és van ötleted melyikell kezgyem ??? R 11 es ellenállás 3,3k az csak fél watos az gond ??
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Az ötletelésnél egyszerűbb a mérés. Legyen ez a hivatkozási rajz.
Mérd meg mekkora a feszültség az IC 4,6,7 lábain a testhez képest. Abból látható lesz, hogy mi okoza a melegedését.
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
a 4 esen és a 7 esen 15,8 volt a 6 oson 2volt van
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ettől nem kéne melegednie, teljesen normális értékek. Mekkora a feszültség T2 kollektorán?
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
32,2volt
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Akkor más a hiba mint amire gondoltam.
Építsd be a C15 kondenzátort, mert lehet, hogy egy gerjedés fut a háttérben, ez megmagyarázná a korai torzítást is.
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Sajna ezzel se lett jobb
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
A melegedéshez nincs több ötletem. A BC300 -as így 100mW hőt ad le, attól langyos lehet, de forró semmi esetre sem.
A torzítás után lehetne még nyomozni, korán lép be az áramkorlátozó. Kérlek mérd meg az R32 (0,1 ohm ) ellenálláson eső feszültséget. 5mV alatt kéne lennie.
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
7 mv-ot mutat,alaphelyzetbe,mikor fentebb huzom akkor felmegy 11-16mv-ig
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
A 0,1 ohm ellenállásod lehet kicsi nagyobb mint a névleges érték, de 8 ohm terhelésen nem aktivizálja az áramkorlátozót így sem.
Az R30/31 -en kívül van-e forrósodó ellenállás, ha jellel hajtod?
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
R3,R8,R7.R11,R10,R9,R16,R17 Ezek azok az ellenállások amik nagyon melegek
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Az R3-nak jég hidegnek kell lenni! Megmérnéd, hány volt esik rajta? A hangszórót kösd le, mert mérés közben nagyon zúgna.
(#) pgabikam válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
0-voltot mutat!
(#) reloop válasza pgabikam hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
A mérések alapján semmi hibát nem tudok beazonosítani. Talán másnak szemet szúr valami.
Üdv.: reloop
(#) Mikee91 hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Quad405-ös panelem, és sajnos sikerült fordítva rákötnöm a tápot(+-50V) :S (nem volt bedugva, csak a kondenzátorok voltak feltöltve). Mikor hozzáérintettem a tápot a csatlakozóhoz, nagy szikra, és szétment a T5-ös tranzisztor, valamint a C7-es kondenzátor. és úgy láttam, hogy az R19-es ellenállás füstölt. Más külső bajok nem látszanak, de kiszedtem a BD244es(242 helyett) és BD249-es(TIP helyett) tranzisztorokat. Multiméterrel megmérve az egyik 249-es ~60as erősítést mutat, a másiknál meg kiakad(1est mutat). 244-es transzitorok közül egyiknél 002-t mutat másiknál meg kiakad. Sajnos nem tudom mit kellene mutatni a multiméternek, de gyanítom hogy akkor a 3 tranzisztornak lőttek!?? Valaki aki ért hozzá meg tudna ebben erősíteni? Valamint mit érdemes még megnézni, hogy nem-e ment tönkre mielőtt újra üzembe helyezem?
(Korábban működött rendesen az erősítő)

Kapcsolási rajz mellékelve.

quad_405.JPG
    
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Szia! A tranzisztorokat a multimétered dióda-vizsgálójával ellenőrizd. B-E, B-C nyitó és záró irányban is. Csak a gyanúsakat forraszd ki a panelból, a többségük a helyükön is kimérhetők, mivel zárlat/szakadást keresünk első körben.
(#) Mikee91 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Megnéztem diódavizsgálóval is és egy 244-es és egy 249-esnél akárhogy nézem mindenhogyan sípol a multiméter. Ezeknél akadt ki az erősítés vizsgálatnál is a multiméter. A másik 244es B-C esetén oda-vissza sípol. A 60as erősítést mutató 249es pedig elvileg jól működik. (Bár nem tudom hogyan kellene jól működnie)
Ha lesz időm lehet szétszedem az egészet és megvizsgálok minden alkatrészt.
Ha kicseréltem a hibásnak vélt dolgokat, hogyan érdemes kipróbálni hogy jó-e?
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Okt 9, 2011 / 1
 
Azt az egy BD249-est meghagyhatod. A többi tranzisztort is ellenőrizni kell, ahogy leírtam.
A próbánál köss 60W-os izzót a primer elé, hogy zárlat esetén az eméssze fel az energiát. Hangszóró ne legyen rajta, elsőként a kimeneti egyenfeszültséget mérd meg.
(#) Mikee91 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ja hogy minden tranzisztort. Az meg lesz, meg szerintem az összes alkatrészt is megnézem, mert az egyik ellenállás sem valami szép.
Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza Mikee91 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ok. Az izzót ne feledd az újraélesztésnél!
Következő: »»   142 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem