Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   95 / 188
(#) karaszbandi válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ugyan nem engem kérdeztél, de számold ki az áramokat a két féle feszültségen, hogy mit kap a háttérvilágítás. Ez után döntsd el, hogy berakható e vagy sem.
(#) sztankovics bruno válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 13, 2011 2 /
 
Kösz de várok a szakemberre! veled nem...
(#) pipi válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Hogy mekkora ellenállás kell, csak te tudhatod milyen kijelződ van, a ledek hogy vannak benne bekötve.
Kiindulásnak talán nézd meg az lcd adatlapját, és az ohm törvény alapján kiszámolhatod a min. ellenállás értékét, majd a kivánt halványabb fényerő függvényében növelheted az ellenállást
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szervusz!
Ha a szokásos zöld vagy sárgászöld LCD-d van akkor igen, bár melegedni fog! Én inkább úgy 120-150 ohmot tennék bele. Más színűnél meg kell nézni az adatlapot, mint ahogy már írták is.
István
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Köszönöm szépen az infot és neharagudj,hogy sokat kérdezek de ez a biztos.. Tisztelettel Fecó
(#) shield válasza p_istvan hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia!

A 33n-os kondik közül melyiket használjam?
Az 1n-osok adottak, mert ezek vannak.
(#) p_istvan válasza shield hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szervusz!
Talán a fekete jobb lesz, de ha kicsi az Uesr0 akkor próbáld meg a másikat...
Az 1 nF nagyon rendben van!
István
(#) abcdabcd hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Ha valaki esetleg kondit keresne ma találtam, elméletben valaki 260db 1nF polisztirol kondit árul 10Ft/db-ért...
Bővebben: Link
(#) atika911 hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretném megépíteni EZT az LCF mérőt, de nem vagyok benne biztos, hogy a HE Store-tól rendelt CD4093-as IC-vel működni fog.
Fontos az, hogy HEF4093-as legyen?
Vagy a HEF csak a gyártóra utal?
Az nyilvánvaló, ha jó is lesz, csak a referencia érték beállítása után.
(#) solti_imre válasza atika911 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nyugodtan építsd meg vele, menni fog.
(#) hormi válasza atika911 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia
Ez mivel tud többet az LCM3-hoz képest?
Ahogy olvasom csak demo program van ingyen..?
(#) atika911 válasza hormi hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Akkor nem aggódom miatta

A linken amit küldtem ott van minden infó.
Azt hiszem a demó program annyiban jelent korlátozást, hogy 5 percig lehet mérni a műszerrel, aztán újra ki és vissza be kell kapcsolni.
(#) hutale válasza atika911 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia!

Röviden: igen.

A linkben szereplő LCFesR szoftverében van lehetőség a különböző gyártmányú 4093 IC-vel történő korrekcióra, kapacitás mérésénél - ezért csak egy szoftver szerepel a honlapon. A tapasztalatok szerint a Philips 4093 IC a legjobb, de a többi gyártmányú IC-hez is beállítható a megfelelő szoftveres korrekció (ld. dokumentáció). Amire kell figyelned, az hogy ha nincsen neked polisztirol kondenzátorok (2db a 10-25 nF típusokból), a 23 uH tekercs helyett vegyél inkább 68 uH tekercset (a mérőkábelek összezárásakor könnyebben rezonál).
(#) atika911 válasza hutale hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Köszi a választ.
Olyan kondenzátort találtam (nem tudom polisztirol-e), ami kb. 5x10x2 mm méretű, 22 nF-os, 5% tűrésű (223J).
(#) Rocsli hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Tud valaki rajzot adni arról, hogy hogyan lehet az lcm3 és a tranzisztortesztert 1 lcd-ről működtetni?
(#) qvasz2 válasza Rocsli hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Valahogy így:
Bővebben: Link
(#) Rocsli válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Minden kivezetésre kell dióda és ellenállás?
(#) qvasz2 válasza Rocsli hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
A vezérlésre kell csak:

[OFF]Alul az egy ellenállás-háló. Sok ellenállás egy tokban, így csak egy láb megy gnd-re. Ha sima ellenállásokat teszel, akkor mindet a gnd-re kell kötnöd!!
(#) denon888 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Az ellenállások milyen értékűek?
(#) qvasz2 válasza denon888 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Esetleg olvass vissza 3 HSZ-t!
(#) denon888 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Köszönöm! Figyelmetlen voltam. De amíg ezt leírtad leírhattad volna az értéket is.
(#) louis73 válasza denon888 hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Nem hiszem, hogy pontos értékű ellenállás kell oda. Csak annyi a dolga, hogy polarizálja a diódákat. 4,7 kilósak is jók lesznek, de akár 10 kilóval is működnie kell. Diódának a "mezei" 4148-as jó, de ha van kisebb nyitófeszültségű, schottky (pl.BAT46) a fiókban még jobb.
A lényeg, ne legyen bekapcsolva mind a két műszer egyszerre, mert akkor elég érdekes dolgok lehetnek a kijelzőn.
(#) denon888 válasza louis73 hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Köszönöm! Azt hiszem kipróbálom.
(#) Rocsli válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Hakai hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az alábbi kapcsolást, a problémám vele hogy a mért kapacitásoknak kb. a felét méri. Induktivitásban is teljesen mást mér. Valakinek volt hasonló problémája? 100uH-vel építettem, frekik jók, szóval tanácstalan vagyok.....

LCM2.gif
    
(#) abcdabcd válasza Hakai hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ha visszakeresel a témában az LCM3-mal is adódtak hasonló problémák, ahogy emlékszek a kvarc melletti kondik volt, hogy nem 22pikósak voltak meg esetleg az 1nF kondi nem 1nF volt... Az LCM3 alapjául egyébként ez az általad linkelt kapcsolás szolgált ha jól tudom (ezért is a '3' as szám), azt viszont eddig sose néztem meg, hogy igazából az áramkörök mennyire egyformák vagy mennyire nem...
(#) sztankovics bruno válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Helló csak érdek lödöm az lcm 3 -am ahogy elkészült..
le fújtam a forrasztási oldalt szint lakkal az gondolom nem befolyásol semmit igaz? gondoltam késöbbiekben egyébb oxidáció ellen jó..
(#) Hakai válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
1000pF jó(poly), 22pf is. Megpróbálok egy kvarccserét, jobb nem jut eszembe.
(#) pucuka válasza Hakai hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Nem véletlen ám, hogy az az 1000 pF styroflex kondi. A 22 pF meg kerámia.
(#) p_istvan válasza Hakai hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Szervusz!
a
Idézet:
„frekik jók”
konkrétan mit takar?
Az nem lehet, hogy elállítottad a kalibráló kondi értékét, amit ha jól emlékszem szoftveresen lehet állítani, hasonlóan, ahogy a tesztferekvenciákat is meg lehet nézni a négy switch segítségével...
Következő: »»   95 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem