Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   114 / 582
(#) Teebee87 hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Itthon egy Indesit Ws105tx típusú mosógépünk van.

Történt egy elég béna hiba, ami az, hogy a szivacspárnát ledarálta gyakorlatilag a dob, és ennél fogva valahol eltömődött. A kezelő útmutató alapján megnéztem az alján kivehető szűrőt ami tiszta, tehát valahol onnan kifele lehet eldugulva mert nem tudja kinyomni a vizet, egyszerűen elkezd a kapcsoló forogni a programok között ami szerintem valamilyen biztonsági megszakítás lehet.


Ha valaki járt már így vagy tud orvoslatot a problémára szívesen fogadnám a segítségét.
(#) maszek0005 hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok uraim! Whirpool AWT2214 típusú gépünk rendszeresen elfelejt szivattyúzni. A szivattyú asztalon tökéletes, de a gépben nem mükszik. Segítségeteket nagyon köszönöm előre is! Tisztelettel: Jani.
(#) zolika60 válasza maszek0005 hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
A szintérzékelő működik rendesen?
(#) jancsi8511 hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok nekem is hasonló problémám van mint "Maszek0005" nek,Működik normálisan a gép a szivatyú is normálisan megy de a vízet nem akarja kipumpálni.Ez egy Fagor gép.

felho24:Én mint hozzá nem értő megnéz a szénkefét,másik géppel én is jártam így.
(#) zolika60 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Zokni nincs a szivattyú csövében?
(#) felho24 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Tökéletesen igazad van a szénkefe volt kopott.
Tegnapelőtt megis rendeltem.
(#) lewi hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Olvasgattam itt a topicban egy kicsit, és látom hogy vannak olyanok, akik igazán otthon vannak a témában.
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy tönkrement a régi mosógépünk. Elszállt a vezérlő elektronika panelja. (legalábbis a szerelő szerint) Horribilis áron javították volna meg, így vettünk egy új gépet. Ám én a régiből kitermeltem a motort, és azt szeretném befogni, hogy nekem egy körfűrészt hajtson meg.
Nekem ott van a problémám, hogy nem tudom milyen szabályzót kellene hozzá építeni, vagy mit merre kéne rákötni, hogy ez működjön.
A mosógép típusa indesit wil 105 és a benne talált motoron talált adatok alapján google val a következő nevet találtam hozzá: MOTOR-DRUM;HXGN2I.02,SFW-P8
A kérdésem, hogy tudnátok segíteni valamilyen bekötéssel illetve kapcsolással, hogy mit kellene hozzá kreálni, hogy álomszerűen működjön? Köszönök minden választ és segítséget előre is!
(#) tibibalogh520 válasza lewi hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Szia!
Ezt sürgősen felejtsd el!!!

Ez egy kommutátoros soros motor, melynek a fordulatszámát az eredeti helyén(mosógép) is csak tachogenerátorral tudják kordában tartani.
Tehát alapból építened kellene hozzá egy "fordulatszám visszacsatolt" szabályzót...
De nem ez a fő probléma, hanem az, hogyha az a szabályzó egyik pillanatról a másikra hirtelen meghibásodna, és a fűrésztárcsád hirtelen több tízezres fordulatra gyorsulna.

Természetesen pillanatok alatt szét robbanna!!!

Keress erre a célra, valami "aszinkron" motort.
(#) lewi válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
No igen, pont ezért írtam le, hogy mit is szeretnék vele. Rendben, köszönöm a hozzászólást, bár reméltem, hogy jutok vele valamire legalább...
(#) jancsi8511 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Zokni? Nincs,megnéztem hogy nincs-e eldugulva de arra gondoltam hogy ha pl: a szűrőnél fals levegőt szív vagy valahol,az nem lehet probléma??Jó lenne ha csak a tömítést kéne megoldani.
Kipróbáltam forróvízzel hogy hol jár a víz a csőben így lehet érezni(hideg,meleg)és arra jutottam hogy a szivattyú elkezd pumpálni de mintha nem lenne elég ereje kipumpálni a csőből,csak kb: fél métert tolja kifelé benne.


Felho24:örülök ha tudtam segíteni!
(#) zolika60 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
A lapátjait megnézted nem töröttek?
(#) ho.zoltan válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Hogy gyorsulhatna a fűrésztárcsa több tízezres fordulatra, ha a motor fordulatszáma 220V-on ha jól emlékszem "de utána lehet nézni pontosan" 15000 körül van. Egy átlagos fűrésztárcsa 5000-es fordulaton üzemel, tehát szerintem minden további nélkül egy 1:3-as áttétellel 220Vról mehetne az egész, mert nem tud a fűrésztárcsa fordulata több tízezerre felmenni. Szerintem ez nem lehetséges.
Zoli
(#) proba válasza ho.zoltan hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Szerintem a motor oldalára írt 300-400W nagyjából eldöntötte, hogy szinte semmire sem jó.Egyébként jól méretezett kommutátoros motorok vannak flexben körfűrészben...tehát megfelelő feltételekkel lehetne.(bár az nem biztos hogy házilag eldönthető hogy mennyire biztonságos).Valamint a terhellt és üresjárati fordulatszám között is nagy különbség van ,így az áttétel méretezése sem ilyen egyszerű.
(#) jancsi8511 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Ha jól emlékszem (mert most nem tudom megnézni) de a lapátok nem voltak eltörve,de amúgy valami gumiszerűségből vannak.
De mintha a szűrőnél lenne egy minimális szivárgás,ezért kérdeztem ha falsot szívna nem e lenne gond ez is?
Vagy az is lehet hogy a szivattyú lapátok lennének elkopva??
(#) zolika60 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Falsot szívni nem tud, nincs akkora teljesítménye. Csak a dobból ráfolyó vizet nyomja tovább. A lapátok kopása már esélyesebb. Főleg, ha némi aprópénz is került bele. A kifolyó csövet sem zárja el semmi?
(#) jancsi8511 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Nem minden cső rendben ez volt az első amit megnéztem,Szivattyú is rendesen megy csak nem tudja a kivezető csövön kinyomni a cuccot.
Akkor megnézem majd a kopást,esetleg ha az a baj csak cserével lehet javítani?? Vagy megtudom valahogy csinálni a lapátokat vagy azt a rész amiben forog.
Ja és köszönöm a segítséget!!
(#) zolika60 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Szerintem van hozzá lapát. Ha mégsem, akkor szivattyú csere. Én eddig minden gépbe Hajdú szivattyút építettem, mert az a legolcsóbb. Kis faragással eddig mindenhova jó volt. Mondjuk én nem vagyok szerelő, csak egy "ezermester" így ez csak 10-15 gépet jelent, az idők folyamán.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
sziasztok.van egy whirlpool AWM 6141 mosógépem ami azt produkálja hogy ha bekapcsolm nem megy a program ,elkezd kattogni és a szivatyú is elkezd dolgozni,de leáll kb 1 perc múlva és elkezd villogni a TÜR FREI led.A szivatyu nincs eldugulva,az igaz hogy volt benne pár 10 forintos,de elkezdi kidobni a vizet..Tegnap végig csinálta a programot az öblitésig,de nem ment tovább,elkezdett villogni a led.Segitsetek,hol nézzem meg?
(#) mcke hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem találtam választ a problémámra az eddigi hozzászólásokban, ezért kérnék segítséget. Van egy electrolux EW 1266F mosógépünk, aminek a mosási ideje a program szerinti érték4-6 szorosára emelkedett, úgy hogy a programrészeken végigmegy. Ha volna valakinek ötlete a javíthatóságra azt megköszönném.

Köszönettel:
Gábor
(#) SzAndras00 hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintetek ez még javítható?
András
(#) zolika60 válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Az ajtókapcsolót vizsgáld meg.
(#) zolika60 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Persze. Veszel egy másikat és kész.
(#) horvathrobert2006 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Megoldódott a probléma.Szénkefés volt a motor(beragadtak a szénkefék).Köszi
(#) ho.zoltan válasza SzAndras00 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Természetesen, csak sok mindent kell cserélni!
(#) SzAndras00 válasza ho.zoltan hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Ez a mosógép volt itt a tettes!
(#) zolika60 válasza SzAndras00 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Akkor már egy kicsivel előbb is javítani kellett volna.
(#) Digitalpimp hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Candy CTY 1246 típusú gépnek a programválasztó kapcsolója el kezdett rendetlenkedni. 2 éves gép. Némelyik állásban csak villannak egyet a ledek és utána semmi, valamikor meg össze-vissza villódznak. Kell vele szórakozni kicsit mire beáll rendesen amit szeretnék.
Kérdésem: lehet-e magában javítani vagy csak komplett?
Egy kis szétszedési útmutató is jól jönne.
Köszönöm.
(#) tuskezs hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Tisztelt Tapasztaltak!
Az Indesit WT102-es mosógép nagyon hasonló dolgot csinál, mint a #262922 bejegyzés: mos, majd egy idő után elkezd körbe forogni a program választó gomb. Ha kikapcsoljuk és "pihen" egy kicsit, akkor utána befejezi a mosást. Szétszedtem az elektronikát és két területen határozott kormosodás látható: ellenállások és diódák. Kérlek segítsetek, mi lehet a megoldás? Alkatrész csere? Fényképeket csatoltam.

panel.jpg
    
(#) Apec válasza tuskezs hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Alul az elektrolit kondenzátor teteje kinyílt !!!
Azokat is érdemes átnézni, ha felpúposodott, vagy kinyílt, akkor csere.
Az általad jelöltek mérhetőek talán még kiforrasztás nélkül is.

üdv.
(#) tuskezs hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Ellenőriztem a kondikat... nem nyílt ki. Hogyan lehet megmérni kiforrasztás nélkül? Mit mérjek és a műszernek mit kellene mutatnia? (Néhány alap dolgot tudok csak, viszont mindent megértek

Köszi!
Következő: »»   114 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem