Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   300 / 607
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Ebben nem látok tragikus IC hibát.
A pozitív és negatív táp egyforma? Arra gyanakszom, hogy a zárlaton átesett kondenzátoron kisebb lesz a feszültség, a kondenzátort AC módban mérve itt nagyobb jel lesz mérhető.
(#) depi52 hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Most fogok nemsokára belekezdeni egy 2x100W-os (TDA 7294) erősítőbe és azt szeretném megtudni, hogy egy 190x50x80mm (h.m.sz) hűtőborda és egy dupla ventilátor (2x 60*60) fejenként 3000 fordulat elég e lenne rá hűtésnek ha 2 drb 4 ohmos 100 W hangszóró lenne rákötve???
Előre köszönöm a válaszokat.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Igen. Még izzó nélkül mértem a tápot 36,5V mind a kettő. a kondi után AC (izzóval) 200 milivolt méréshatárba lemegy 0,4re mV.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Ezt a mérést kéne megismételni a bekötött végfokkal. (izzóval, hangszóró nélkül)
A +/-16V már elégséges a stabil működéshez, nézd meg, hogy van-e melegedés.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Így izzóval nem melegszik. Izzóval próbáljam hangszóróval indítani?
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
A feszültséget kéne mérni, hogy van-e kondi hibára utaló jel.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Oké rákötök egy kis 5W-os hangszórót az izzót bennhagyom és mérem a feszültségeket. 5 perc.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Nos. Izzóval 5W-os hangszóróval csak recseg a zene ütemére. A feszültség mindkét ágban visszaesik 7V-ra és váltózik a zene üteme miatt. A korábban említett egyik IC érezhetően melegebb mint a másik. A feszültség szerintem megmarad szimmetrikus.
A kimeneten max 0,7V Dc van testhez képest de ez teljes kivezérlés.
A - ágben(rövidrezárt) A AC 0,25V ig megy fel a + ágban 0,15ig. Ez jelet valamit vagy csak minimális különbség.
Csak az IC melegedése ami zavar. Amikor izzó nélkül volt pár pillanat alatt felforrt a másik meg épphogy langyos volt.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hangszóró nélkül melegszik az IC?
Hangszóróval jel nélkül melegszik-e?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Pillanat.
(#) demcar válasza depi52 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Szia.
Igen elég lesz.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hangszóró nélkül jellel:nem olyan meleg mint hangszóróval de melegebb mint a másik

Hangszóróval jel nélkül:melegszik
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Ha csak hangszóróval melegedne, akkor jobban megállna a gerjedés elmélet. A kondenzátor a zárlat hatására veszíthetett a kapacitásából, nőhetett a belső ellenállása. Ettől lehetne gerjedés.
Sajnos nem látom át annyira az IC belső felépítését, hogy indokot találjak a fél táp pillanatnyi lecsökkenése miatti tönkremenetelre. Az, hogy előtét izzón keresztül +/- 16V-ig felmegy a táp, és a kimeneten nincs hibafeszültség normál működésre enged következtetni.
A melegedős IC megfelelően csatlakozik a hűtőbordához?
Ami szokatlan: élesztéshez ugyan 60W izzót használok, de csak 5-10%-ot szokott esni a terheletlen táp feszültsége. Nálad a 36,5V -> 22V feltűnően sok. Az erősítőd nyugalmi árama ezt mindössze 6V-tal csökkenti, ez viszont teljesen normális érték.
Az eddigieket összegezve: a fenti rossz hőkontaktus magyarázna meg minden problémát.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Eddig használva volt itthon többször is elég szépen hajtva semmit nem melegedett. E most kezdett el ilyen drasztikusan melegedni. A két IC egy 10*30*150es aura van rászerelve és ez a bordára amit venti hűt. Sose volt kézmelegnél melegebb a borda. Az IC után csillám van pasztával és a két alu között is paszta.


ÖÖ eléggé túl van gerjesztve a trafó vas 1, valahány nem egész 2 menet/V. Ez közrejátszhat a csökkenéshez az izzóval. 300-350W-os trafó.

Viszont eddig semmi gerjedése nem volt.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Nem te lennél az első akinek fél táp hiányában tönkremegy a TDA7294-ese. Más is beszámolt már ilyenről. Sajnos nem találok rá magyarázatot. Volt már nálam is, hogy elmaradt az egyik táp, de nem okozott gondot. Esetleg másnak eszébe jut még valami.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Hát én az erősen melegedő IC miatt annak a halálára tippelek.Persze ez csak az én meglátásom. A kondik jók. A 2 db 10000µF-es órán át tartja a 21V-ot. A 2200µF a panelon kiforrasztottam feltöltöttem a tápról a +os egy kicsit elereszti a töltést de nem drasztikusan. 2-3 mp alatt egy tizedet csökken. A - os taratja állandóba. Holnap megpróbálok szerezni egy Ic t és meglátjuk. remélem jó lesz. nagyon klafa kis cucc
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Okt 12, 2011 /
 
Hello! A következő a helyzet: elvileg kész vagyok a nyáktervvel. 2 híd lesz, külön trafóról, plusz egy 12V-os kapcsolótáp, a szintemelőnek és az előerősítőnek. Így az össze föld össze van kötve, ebből lehet gond? A másik, hogy nem tervezek készíteni hozzá koppanásgátlót, hanem a mute és stnd by láb elé 1-1 ellenállást teszek. Mellékelem a nyák tervet, ha bármi hibát lát rajt valaki, szóljon. Köszönöm! És még annyi, hogy LM1036-os előfok lesz benne, és azt szeretném elérni, hogy egy-egy kétállású kapcsolóval a mély és magas potmétereket kiváltsam, és így egyből a maxon legyenek, ez ahogy rajzoltam úgy jó? Kösz minden segítséget. A nyák kialakítása azért ilyen, mert egy már kész erősítőbe lesz beépítve, így a potik helye fix.

europhon.lay
    
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Kíváncsian várom mire jutsz vele. Tanulságos lenne arra nézve, hogy érdemes-e az egyenáramú tápágba biztosítékot rakni.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
háát igen. Ha jó lesz tuti rakok be... remélem jó lesz. márcsak azon félek hogy nehogy elcsesszem a fóliacsíkokat kiszedéskor. Az lesz hogy az Ic lábait elvágom és egyenként szedem ki a darabokat így nem nyúzom fel a sávokat.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Keress vissza: Alkotó készített egy remek IC kiszedőt.
(#) reloop válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Okt 12, 2011 / 1
 
Helló! A lay alapján nagyon nehéz egy ekkora kapcsolást áttekinteni. Rajz, vagy elvi vázlat segítene.
Az ellenállások önmagukban nem oldják meg a koppanásgátlást. Az adatlapi rajzon láthatod, hogy kondenzátor feltöltési idejéből jön össze a késleltetés. Az előfok miatt ráadásul elég hosszú idejű be-, és rövid kikapcsolási idővel kell számolnod.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Láttam anno de pillanat forrasztóm van. De megoldottam. Van egy likvidált körömcsipeszem azzal átvágtam a lábakat és csipesszel egynként kivettem ami bennmaradt. remélem holnap kapok IC-t
addig is köszi a segítséget.
(#) Bassmester válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Okt 12, 2011 /
 
Előfoknak minek külön kapcsolótáp?
Egyszerűbb zénerrel levenni a végfok tápjáról, továbbá jól tennéd ha terveznél hozzá relés DC védelmet és biztiket a végfok tápágaiba.
(#) Keresztes Vitéz válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Hello! Biztosíték nyilván van benne, a táp már kész van, azok teljesen külön panelon vannak. A külön táp az előfoknak meg azért van, mert így volt egyszerűbb, az van, így annak nyákot nem kell csinálnom. Koppanásgátlónak már elkészítettem ami az oldalon van, de azon csak kattog a relé, ha más erősítővel próbálom, akkor működik rendesen, ezen kívül a késleltetése nekem elég kevés. Ha van valami ötlet, hogy milyet tegyek bele szívesen fogadom, mert szeretnék bele. Köszönöm!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Hello! Na a következőképpen állok. Felteszek pár képet, hogy érthető legyen, amit mondani akarok. Mint mondtam, egy kibelezett erősítőbe lesz beépítve, ezért került bele az Lm1036-hoz 2 kapcsoló, amikkel azt akarom elérni, hogy a mély és magas potikat kiváltsam, szóval mintha maxra tekerném a potit. Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem, hogy a rajz alapján ez működik, vagy a poti értékének megfelelően még egy ellenállást kell e betennem a földre? Aztán mivel volt valamiféle bemenetválasztó a készülékben, ezt úgy oldanám meg, hogy a szintemelő erősítését állítanám.
(#) pjg válasza neocska hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Köszi.

Minimum Order Quantity: 200 Piece/Pieces
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Ezt keresed? Bővebben: Link
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Ezt! Köszi.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Na vettem új Ic-t befiorraszutottam. Ráadom a feszt így 8V-ra esik az izzó miatt a tápfesz. Mind a két ic kezd langyosodni. De nem csinál semmit. Mintha nem lenne bemenet. Mi lehet? Próbáljam kivenni az izzót?
Nincs bordára visszarakva még az erősítő így érezhető a langyosodás dehát az semmi meg egyszerre melegszik így talán jók.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Ennek annyi. Mikor összeraktam megmértem az összes lábet nem-e folyt össze az ón egynél volt azt megszüntettem. Az izzóval semmit nem csinált kikötöttem az izót nagy szikra és csatt és ennyi volt. Mind a két tápág zárlat. Úgyhogy ez kuka aztán majd csinálok egy újat. ezzel nem érdemes szarakodni már sose lesz jó
Következő: »»   300 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem