Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   15 / 125
(#) mancsita hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
csináljak egy áthidalást?!
(#) blackdog válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Idézet:
„csináljak egy áthidalást?!”

Miért is?

Amúgy ezt most kitől kérdezed? Használd a Válasz "gombot" légy oly kedves!

Állísd be a termosztátot úgy, hogy fűtést mutasson. Vidd fel a hőmérsékletet 30°C-ra.
Multiméterrel mérj rá a relé két pontjára. Ha mindent jó akkor sípolia kell a multina (szakadásvizsgálat állásban).

Ha ennyi sem megy tényleg hív szerelőt mert jobb esetben vehetsz még egy termosztátot roszabb esetben :gumicsirke:
(#) moele válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ha áthidalod az 1-2 bekötést és működik a kazán akkor valószínű, hogy a relé tönkrement a termosztátba !
(#) mancsita válasza blackdog hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
nincs multiméterem!
(#) blackdog válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Én nem merem javasolni neked, hogy teszteld akkor áthidalással.
Moele fórumtársnak igaza lesz és addig kísérleteztél míg a relé már nem relé csak kattog a semmibe.
(#) VIM válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia! Szerintem meg kellene nézni folytonosság szempontjából, hogy a relé kimenete 1-2 záródik-e egyáltalán, de az is lehet, hogy a 2-3 között van a kontaktus. A termosztátnak csak egy sima kontaktus a kimenete, amit az elektronika kapcsolgat, így nyugodtan le tudod próbálni műszerrel, melyik pontokon van éppen a zárt kontaktus. Ha valamilyen ellenállást képvisel a kimenet, akkor gyárilag hibás a reléje.
(#) mancsita válasza blackdog hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
hát köszi!
(#) blackdog válasza VIM hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
[off]
Ha visszaolvastál volna akkor ez a hozzászólás miatt nem kopik a billentyűzeted.
Nincs az illetőnek semmilyen mérőeszköze. Sőt szerintem semmilyen villamos vagy elektonikai ismerete. Nem is értem miért nyúl így bele.
(#) blackdog válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Sajnálom, de így nagyon nehéz segíteni. Inkább lehetetlen.
Csak egy kis magyarázat:
A termosztátnak van 3 bekötési pontja. 1(NO); 2(COM); 3(NC)

Ami biztos az a 2. pont ami a közös.
A termosztát, ha fűtést kér akkor az 1(NO)-2(COM) pontot összekapcsolja.

Te írtad, hogy a feket és zöldsárga vezetéket összeérintve elindul a kazán.

Nos, ha ez tényleg így van és az 1 és 2 inkább NO és COM pontra ezeket bekötöd akkor mennie kell.
Ha nem akkor cserélhetsz termosztátot.

Idézet a termosztát leírásából:
Idézet:

 A termosztát kimeneti reléje három potenciálmentes csatlakozási
ponttal 1 (NO); 2 (COM); 3 (NC) rendelkezik, melyek a hátlap
belső oldalán, egy belső burkolat alatt találhatók. A szabályozni
kívánt készülék két csatlakozóvezetékét fűtés szabályozása
esetén a sorozatkapocs 1 (NO) és 2 (COM), a relé nyugalmi
állapotban nyitott kapcsaira, hűtés szabályozása esetén pedig a
hűtőkészülék két csatlakozóvezetékét a 2 (COM) és 3 (NC), a relé
nyugalmi állapotban zárt kapcsaira kell csatlakoztatni.”
(#) mancsita válasza blackdog hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
azért még egy izzót ki tudok cserélni ! csak tanácsot kértem,nem személyeskedést!
(#) blackdog válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
[off]
Eszem ágában sincs személyeskedni.
Ok, hogy az izzócsere megy, de úgy látom, hogy egy alap relé már megfogott.
Elnézést, ha valamivel megsértettelek, de a biztonság is fontos.
(#) mancsita hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
nem hinném,hogy rossz lenne a termo,nem gyakorlatoztam rajta,egyszer próbáltam,úgy ahogy az mmg-be volt,akkor direktben ment,meg most,ahogy mondtátok!
(#) MalterKoma válasza MalterKoma hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szal nekem meg megy folyamatosan, ha gépkönyv szerint kötöm be...
(#) moele válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Itt mindenki segíteni szeretne ! Még egy dolgot nézzél meg ! Az elemek behelyezése után a kijelzőn láthatóvá válik a nap, az idő, a programszám, valamint a beállított és a mért belső hőmérséklet. ( Ha a kijelzőn nem jelennek meg a felsorolt információk, akkor nyomd meg a "RESET" gombot fa-vagy műanyagpálcával. Nyomd meg a "SET" gombot, hogy a termosztát alaphelyzetbe kerüljön. Ezek után a kijelző villogása megszűnik, a termosztát alaphelyzetbe kerül és kezdődhet a beállítás.
(#) moele válasza mancsita hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ez baj, mert az MMG-ben három szál van bekötve és az pedig itt hibát okozhat. Fázis -nulla-kapcsolószál ! Itt meg csak a fázis és kapcsolószál kell !!! A nulla nem !
(#) moele válasza MalterKoma hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Mit vezérelsz a termosztáttal ?
(#) MalterKoma válasza moele hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Egy rettenetes Nimbusz kazánt....
(#) moele válasza MalterKoma hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Csak azért kérdezem mert az induktív kapcsolásokat nem szereti könnyen összesül a termosztátban a relé érintkezője. (Lehet, hogy ez történt ?)
(#) rozsda hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok.
Én is elakadtam szobatermosztát cserénél.
Van egy régi 21-es cirkóm és a hozzávaló nagyon régi MMG termosztát (a tekerős amiben nincs éjszakai kapcsoló).
A kazán vezérlője KEB-160 tipusó.A harmincadik oldalon megtaláljátok.Elvileg az új kétvezetékes digitális termosztátot a sorkapocs 3-4 es kapcsaira kell kötnöm.És igy csak néha működik a kazán.Van hogy bekapcsol,de van amikor elindul a szivattyú és egy pillanatra begyullad a főláng de rögtön ki is alszik.Ilyenkor valami zizeg a vezérlőben és olyan mintha a szivattyú kisfordulaton menne és ezért alszik ki a láng.Ha ujrainditom a termosztátot akkor néha bekapcsol rendesen a kazán.
Érdekesség hogyha a sorkapocs 3-4 kapcsait egy darab vezetékkel zárom össze akkor soha nem gyullad meg a kazán csak a szivattyú forog és zizeg a vezérlő.Persze visszakötve a régi termosztátot tökélletesen megy a kazán.
Légyszives segitsetek megoldani a problémám.Köszönöm.
(#) moele válasza rozsda hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia !
A kazán bekötési rajza szerint a 3-4 pontjaira kösd a termosztátot ! Milyen tipúsú az új termosztát ?
Üdv.: moele
(#) MalterKoma válasza moele hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Külsérelmi nyom nem látszik....
Egyszerűbbnek gondoltam ezt a termosztát csere történetet...
(#) rozsda válasza moele hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia.
Igen oda kötöttem a termosztátot.És ha kábellel összezárom a 3-4 es kapcsot akkor sem indul rendesen a kazán.Csak a régi termostáttal hajlandó.
Az új termosztát tipusa Auraton 1300.
Nemértem hogy mi a gond.Próbáltam bekötni úgy hogy a 3-5 ös kapocsba visszakötöttem a régi termosztát ellenállását a 3-4 be pedig az új termosztát reléjét.
Mi tévő legyek?
(#) moele válasza MalterKoma hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ezt kívülről nem is látod, esetleg műszerrel meg tudod állapítani., természetesen feszültségmentes állapotban!
Érdemes egy KR-kisrelé közbeiktatásával a vezérlést megoldani, ha induktív (pl. keringető sziv. táptrafó) is van a kőrben.
(#) moele válasza rozsda hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
A termosztátot a COM és NO pontokon kell bekötni, hogy vezérelje a kazánt. A régi az három vezetékkel volt bekötve, vagy csak kettővel ???
(#) MalterKoma válasza moele hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Asszem inkább hozzáértőre bízom, kísérletezgetés helyett.
Köszönöm az eddigi segítséget. Üdv
(#) rozsda válasza moele hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ez is rendben van és mégsem akar menni.Vagyis néha elindul rendesen.Aztán egy párperc fűtés után kikapcsol a láng és zizeg a vezérlő.Viszont rövidrezárásnál egyszer nem indul el a kazán.
Nemértem hiszen mindegy lenne hogy a relé vagy egy darab vezetékkél zárom a 3-4 es kapcsot.
Találkozott már valaki ilyen gondal?Vagy ez a vezérlő nem szereti a kétvezetékes termosztátokat?
(#) moele válasza MalterKoma hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Köszönöm, én már több éve ezt csinálom, de így nagyon nehéz segíteni !
(#) MalterKoma válasza moele hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nyilván, virtuálisan nem lehet mindent megszerelni. Különben miből élnének a villany,- meg fűtésszerelők. Thx
(#) VIM válasza rozsda hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Szia! Az előbb badarságot írtam és töröltem is ,de ha a reteszkapcsoló helyére kötöd a termosztátot akkor mennie kell neki (7-8 pontokra).
(#) VIM válasza rozsda hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Mire végig olvasom a dolgot, talán mégsem a bekötéssel lesz a baj, hanem a vezérlővel, annak is a tirisztor gyújtó körével. A leírtakból úgy tűnik, hogy csak utókeringetést végez a panel (fél feszültséggel) az lesz a zizegő hang. A panelon lévő kondenzátorokat kellene kicserélni, főleg az elektrolitot, talán már ki van száradva. A bizonytalan gyújtás miatt van, hogy hol elindul a szivattyú, hol nem és akkor is csak utókeringetéssel.
Következő: »»   15 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem