Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! A szimuláció sebességét a szerkesztés menüpont alatt a project opciónál találod ami nálad jelenleg 200. Ezt célszerű felvenni amilyen gyorsan csak lehet-re mert akkor kb 1-1 ben látnád mit csinál.
Köszönöm... akkor ezek szerint most nem a valós sebesség amivel pörög.. értem. .. már nézem is
Már állítottam köszönöm, mostmár ezt is tudom.
De mégse jó a programom, valami mást kell kitalálnom, mert ha a program (azaz a villogás közepén ) nyomom meg a gombot, nem pedig akkor amikor a progi a számlálónál tart akkor nem érzékeli a nyomást, ha meg tovább tartom nyomva hogy biztos érzékelje és netalántán belefut az ágon belüli elágazásba akkor már lép is tovább, ezzel mondjuk megtudom azt csinálni hogy az ágon belüli elágazást és kapcsolódási pontot berakom a program villogási minta alá, így ha tovább tartom nyomva akkor talán nem lép túl, viszont arra még nincs megoldásom hogy ha progi közbe nyomok gombot akkor nem érzékeli, nem lehet csinálni valami másodlagos párhuzamos futtatást ami meg a gombot figyeli?? Tehát valahogy ugy ha leveszem megint 200 ra akkor látom futni a kis piros keretet és mondjuk az egyik fut a programba egy másik ágon meg fut végtelenbe amibe meg egy számolási ciklust teszek. .
Nézd meg a mellékelt fájlt ott megcsináltam neked a gombok állandó figyelését még program közben is figyeli, de sajna a ledek villogása itt is lefut a végéig és csak akkor vált amikor lefutott
Ha a többirányú elágazásnál a nem használt" eset " után ráklikkelsz a pipára ,eltűnik és a 10 estből csak az éppen használt esetek maradnak meg (ezáltal nem lesz üres hibás lépés)
Szia!
Köszönöm de tudtam eddig is, oda lehet tenni a többi program elemet ha még kell. Mellesleg mindegy hány elágazás van, mert nem ez a mérvadó hanem a gomb makró (r) és (r2) paraméter értéke, ugyanis azzal lehet beállítani a maximális elágazásszámot, ha azokat átírom 4 re akkor csak 4 lépést engedélyez ha 8 ra akkor 8-at vagy ha bonyolítani akarom akkor egyiket 8-ra másikat 4-re, és akkor lesz egy 8 lépéses alakzatos és egy 4 lépes villogós rész.
Az nem baj végül is ha csak a villogás lefutása után vált, de legalább figyeli folyamatosan, jól értelmezem hogy itt tulajdon képen az megy amit írtam hogy párhuzamosan fut két "szál"
Az egyik a villogások az fofügvény lapon a másik meg a gombfigyelés a gomb lapon ugye? mondjuk még értelmezem hogy ezt hogy varázsoltad össze. . akkor elvileg a "gomb" rész az én progimhoz is tudom illeszteni?? bár még értelmezem hogy mitől tudja ez végig figyelni illetve hoyg hoyg is épül fel. Ha jól gondolom akkor a varázslat a gomb lapon van
A komponens makró tulajdon képpen mit csinál?
Jól gondolom hogy az figyeli a gombot az egész progi alatt és a gomb lenyomása után az ad értéket a k nak illetve a k2 nek ?
a varázslat a megszakítás beillesztésében van a legelején (kezdés utáni hatszög a lényege)
Ez tetszik ki is próbálom. Flowcode-ban ez a szoftveres reset hogy működik?
Azthiszem rájöttem a lényegére annak amit csináltál...
Kicsit konyhanyelven írva: A makróval létrehozol egy mellékprogramot ami a gomb lenyomását figyeli és számolja, ezt a mellékprogramot minden időegységre behívod az azt jelenti hogy tulajdon képpen folyamatosan figyelve van a gomb a makroval. és ennek az értékét hívod be a többágú elágazáshoz
Márcsak egy kérdésem lenne (legalábbis most ) mi a különbség a makro és a komponens makró között?
Konyhanyelven :a komponens makro a kapcsolo led lcd stb, amit előre beprogramoztak a flowcodeba és te csak beilleszted és max paraméterezni lehet, a makro meg olyan programrész amit te írsz meg és szabadon bővítheted szabadon módosíthatod bárhová behívhatod
Igen így már értem
A Te makróhivásos ötletedet beillesztettem az én progimba. Te neked a gomb lapon lévő elágazásokat és számításokat, még nem sikerült mindet megértsem de az alapelvet igen miért van az ha én ugyan ugy mint te komponens makrót teszek be a gomb lapon előre és megadom neki hogy ugyan úgy mint te hogy switch stb stb utána feltételes elágazásnak a irányéhoz beadom hogy annak az "értékét" hívja be akkor nem teszi. . .
Most jöttem rá arra hogy mit is írogattál a gomb lapon tulajdon képpen az a lényege hogy hiáb amarad lenyomva a gomb mondjuk egy kicsivel tovább mondjuk fél másodpercig az akkor is 1 lenyomás csak 1-el növeli az r értékét,
Nagyon tetszik... ezen töprengtem hogy ezt hogy oldjam meg!!! De ez így nagyon tetszik,
Söt a végcélomat is elértem így mégpedig hogy 3 gombos legyen. mert az volt a végcél.
A "Funkció" feltételes elág helyére beraktam egy "többirányút, a makróba dupláztam a 2 sorozatú változókat és az újból átraktam mindent 3 sorozatúra, switch(2) csatolva hozzá és kész! Működik!!! Nagyon sokat segítettetek bár én annyit módosítottam rajta hogy a nyomógombot záróról pillanatnyira tettem.
Amúgy ilyen lett! már csak újra kell írnom mert 16F627-esbe lessz égetve, illetve még valami ezt most vettem észre, a gombnál az van írva hogy "logikai aktív magas". . .
Ez így jó? mert azt hinné az ember hogy mivel bemeneti gombok a pic lábát tápra húzzák hogy ezért azt át kéne állítani logikai aktív alacsonyra. . .
Örülök hogy segíthettem! Az üres funkció sorokat még töröld ki és amelyik elágazásban nem kell annyi funkció annál a gombnál állitsd be az (r, vagy r2 vagy r3) értékét hogy ne is számoljon vele. Átírni meg annyi hogy kiválasztól egy másik picet és már át is írja a progi mivel ezek láb kompatibilisek elvileg. Az aktiv magas alacsony kérdés.. van aki testre húzza a pic lábát van aki tápra ezért lehet álligatni a programban is attól függően hogy neked melyik a szimpatikusabb.Logikai alacsonynál a tápláb 10k-s ellenállással mindig fel van húzva tápra és a kapcsoló húzza a testre, ezért hivják aktív alacsonynak.
sziasztok, lenne egy pici problémám amire nem találtam megoldást eddig, írtam egy programot 12F629-re de nem tudom hex-be fordítani a következő hibát írja ki
köszönöm a segítséget
Szia! írd át a nevét ékezet nélkülire és akkor menni fog elvileg.
Sziasztok! Egy GSP vevőből érkező adatokat szeretném feldolgozni, de ha a GPS komponensnél olyan makrót akarok használni, aminek a visszatérési értéke lebegőpontos szám (Float) kell hogy legyen, akkor a mellékletben látható hibaüzenetet kapom. Olyan makrónál, ahol a visszatérési érték Byte, nincs hiba lefordul a progi és működik is. Mitől lehet ez? Lehet, hogy hibás a GPS komponensmakró?
Szia !
PIC18F6622 Hogyan tudom a felhúzó ellenállásokat bekapcsolni ? Intcon2.RBPU:= 0; Nem sikerült beilleszteni kódban. köszi !
Én a Float változót String-é egy másik fügvénnyel alakítottam át, amit egy példaprogramból másoltam ki.
A SimMacroCall2 hiba csak szimulációnál jön, annyira nem is számít. Most viszont ha le akarom fordítani a programot, hibára megy, mert szerintem mindent az adatmemóriába akar írni, ami elfogy. A programmemória teljesen üres marad. Ez mitől lehet? Üdv!
Mellékletben a program. Ha jól néztem a GPS NMEA kódját, akkor a 9 Bájton fér el a szélességi, és 10 Bájton a hosszúsági érték.
Nekem mást ír fordításkor. (melléklet)
Miért nem programmemóriába teszi a programot? Amúgy lehet működne is a program. Na mindegy. Ez lett volna az első projektem Flowcode-al, de ezzel itt be is fejeztem. Ez így használhatatlan program. Maradok a Parsic és MPLab párosnál. Üdv! Idézet: ezt hogy érted? Én úgy értettem, hogy ennél a gps project-nél (ami egyébként nem bonyolult, nem nehéz)használtam volna először ezt a programot, de ez a progi mégsem tudja. Lehet igazad van, és tényleg rossz a programom. Melyik a jó verzió? Az enyém: 4.0.0.53 „sajnálom ha akezdésbőlűrrakétátírniprojekted nem sikerült elsőre”
Sziasztok !
Egy programon belül ,csak egy random lehet ? Vagy hogy lehet őket (ha lehet) "megkülönböztetni" ? Köszi ! |
Bejelentkezés
Hirdetés |