Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   931 / 2500
(#) bankimajki válasza Zsolti20 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Kérdés hogy milyen célra? Tudod a minőség is attól függ, hogy mire használod. Egy Ferrari és egy Lada Niva közül erdős terepen a Lada a jó. Tehát nem mindegy az hogy hol és milyen célra akarod használni.
(#) tda7294 hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok. A kérdésem a következő lenne, A Mayan féle kapcsolásnál az elő fokot nem lehetne megépíteni úgy hogy legalább a duplája legyen a kimeneti feszültségerősítés a műv. erősítőből? Várom a tanácsaitokat. Én gondoltam egyre de csak ugy elmélleti síkon. Mellékelve a kép. Előre is köszi.
(#) lacika5555 hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkészült a nyákterve az erősítőnek! Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mi a véleményetek róla?

untitled.brd
    
(#) lamalas válasza tda7294 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Udv,

Ha jol ertem akkor arrol lenne szo, hogy a vegtranzisztorokat meghatjo fokozatot alakitanad ugy ki mint ahogy a rajzon szerepel. Ez igy nem mukodne a kovetkezo ok miatt: a komplementer szimmetrikus fokozatnak az a lenyege, hogy a ket ranzisztor ugyanazt a vezerlofeszultseget kapja aminek hatasara az egyik fele a fokozatnak kinyit es vezetni fogja az aramot, a masik fele lezar es nem vezeti az aramot. Ha ellentetes fazisban vezerled az egyik vegtranzisztort a masikhoz kepest akkor vagy allandoan vezeto vagy allandoan lezart allapotban lesz mindket tranzisztor.

Az otlet azonban nem rossz, de a teljes erositore lenne ertelme kivitelezni. Ezt hivjak hidalasnak.
(#) DenaturáltSas hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
hello,

hangszererősítőnek(gitár) szerintetek mi lenne a legmegfelelőbb erősítő? +/- 30V tápfesz áll rendelkezésre és kb 50W teljesítményre lenne szükség. Quad úgy tűnik nem jó (?), vagy valami nem működik a rendszerben normálisan...
(#) bankimajki válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szia, pl. VF2. De a quadnak is jónak kellene lenni. Valami nálad nem stimmel.
(#) saraha válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
[OFF]Az én véleményem az,hogy ha azok a vékony sárga vonalak átkötések akkor azokat inkább mellőzném...,de ettől eltekintve nekem tetszik.[/OFF]
(#) Edm hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok az elektronikában, viszont szeretnék egy erősítőt építeni magamnak! Ha megtennétek hogy segítetek abban, hogy milyen toroidot, vagy trafót vásároljak ehhez az erősítőhöz? Esetlegesen linknek is örülnék hozzá. Köszönöm
(#) blackdog válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
És mégis milyen erősítőhöz keresel trafót?
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szia! Hány wattos erősítőt szeretnél, és hány ohm -os hangszóró lesz rákötve?
(#) Edm hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
100W/8ohm szimmetrikus végfok ezt az erősítőt szeretném Itt találtam a hobbielektron
(#) Edm válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
(#) lacika5555 válasza saraha hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Hello!

Sajnos nem tudom azokat megoldani! Majd úgy kivitelezem hogy a panel alján kötöm össze!

Köszi Laci
(#) blackdog válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
hmm...
Ne ezzel kezd. Kérdésedből és hozzászólásodból ítélve...
Előbb építst egy erősítőt TDA IC-vel.
Ráfogsz jönni, hogy az sem olyan egyszerű mint gondolog
(#) Edm válasza blackdog hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Hát ha megteszed hogy minden forrásanyagot tudsz biztosítani akkor azt fogok építeni, azér voltam emellett mert ide sok jó dolog meg volt Esetlegesen e-mail vagy msn?
(#) blackdog válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 1
 
Milyen minden forrásanyagot???
TDA IC-k adatlapján minden ott van. Ha valami nem egyértelmű segítünk.
Előerősítő is kell? Koppanás gátló és DC védelem? Lágyindító a toroidhoz?
Én is innen kaptam a segítséget, de azért veszem a fáradságot és utána is olvasok dolgoknak nem csak követelőzök.
Hangládát is te építed hozzá?

Szerk.:
Ha 100W kell 8ohm melett akkor vagy kihegyezel egy TDA7294-et vagy hidat építesz belőle. Mindkettőre van kapcsolás az adatlapon.
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 1
 
Nézd meg az ST151-et. Bővebben: Link
(#) Edm válasza blackdog hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Ne haragudj, nem akartam követelőzni, csak azért mert béna vagyok nem gondolom hogy így kellene hozzámállni... köszönöm a segítséget
(#) blackdog válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Sorry, de nem áll szándékomban sértegetni senkit, de érdemesebb egyszübbel kezdeni.
Én is fejjel mentem a falnak majd picit lehiggadtam. De csak picit
Szerintem bele sem gondoltál, hogy a hangládát miért kérdeztem.
Most komolyan... Miért nem jó elsőre egy TDA IC?
(#) Edm válasza blackdog hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
De teljesen jó, lehethogy én is hibás vagyok hogynem kezdtem egy kérdéssel, hogy mit ajánlotok! Csak mondom, hogy annyira nem vagyok jó elektros hogy tudjam hogy mit hogy pakolgatok össze, azt a jó kis szépen felépített kapcsolást találtam, elegendő adattal, persze találtam hozzá másik doksiból lágyindítót, és koppanásgátlót is, de a tápról szó sem volt, mármint a toroidról és a pufferekről, ezért tettem fel a kérdést, és örömömre egy korrek normális választ kaptam köszönöm! Ha kérdésem lesz szeretnék ismét hozzátok fordulni
(#) blackdog válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 1
 
És most olvasd át ezt a hozzászólásod 1x2x3x....
Te magad is írtad, hogy adott volt minden...
Tápfesz, teljesítmény stb..
Ebből tudni kellene a trafót is. Mivel pont a legalapabb dolgon akadtál fenn ezért javasoltam, hogy egyszrűsíts.
Próbálkoz egy TDA2030 IC-vel. Megismerkedsz egy picit az erősítők lelkivilágával adatlap értelmezésével (persze alapismeretek ekkor is kellenek). Aztán fokozhatod.
De ne építs tranyós erősítőt, ha nem vagy 100%-ban biztos a tranzisztorok működésével.
(ez csak jótanács) Jobb a kezdeti sikerélmény mint kudarc.
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 1
 
A táp válasszal adós maradtam. Trafó 2x30V, 300VA, 25A graetz, csatornánként, tápoldalanként 10000µF 63V puffer.
(#) saraha válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szerintem meg meg tudnád oldani,ha ezt a nyákot is te tervezted akkor van érzéked hozzá!Csak idő kérdése,de megéri.Biztonságosabb és elegánsabb is lenne.Nekem volt olyan,hogy 3-szor terveztem át egy nyákot...
(#) Alkotó válasza saraha hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Háromszor?... Én legalább "sokszor" mire elkészül, aztán mikor már kész van, még akkor is vagy "párszor".
(#) saraha válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Na igen az igazat megvallva én sem túloztam,sőt...
(#) emersys válasza Edm hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szia. Az st151 amit reloop javasolt, az egy nagyon jó hangú "kis" végfok Kezdő vagy azt írtad, emelett én akkor is azt gondolom ha kicsit utánna olvasol a topikjában , és mindent megkérdel amit nem értessz, semmi akadályát nem látom, hogy tranyósal kezdj! Egy dolgot azért érdemes lenne leszögezni: mennyit is szeretnél költeni rá? -panelt így is - úgy is kell csinálnod, csak esetleg egy végfok ic-s erölködő kijön mondjuk 1500 ból, egy tranyás meg esetleg 3-4000ből, aminek esetleg még a tápegység része is kacifántosabb ill drágább lesz. Viszont a tranyós ha elsőre bejön, akkor nem kell 2x költségbeverni magad.
(#) demcar hozzászólása Okt 26, 2011 /
 
Üdv, mindenkinek.

Ma elkészültem az erősitőmmel, ST151 sztereó, és az a probléma hogy minden frankó csak van benne ilyen halkan halható recsegés, hasonló a rádióhoz. Ez miért lehet? A földelést (GND) külön vezetékkel húztam a dobozra is és ez össze van kötve egy ellenállással és egy kondival sorbakötve és igy bekötve a hálózat föld pontjához. a csillagpont a tápon van a kondiknál külön csatlakozón mind. A zenei jelkábelek mind árnyékolt vezetékek és azok is amik a potihoz mennek. A segitséget előre is köszönöm.
(#) emersys válasza demcar hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Hali. Ha a végfokmodul bemenetét rövidre zárod a földel, akkor is hallható?- lehet a jelkábele szedi össze a zavarokat, mert esetleg túl hosszú, vagy közel van tán a trafóhoz és megszórja !
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
A csillagpontot ,hogy külön vezetékkel viszed a házra az jó, de a vezetékkel sorban lévő ellenállás+kondi párhuzamos legyen egymásra.
(#) demcar válasza emersys hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Csatoltam a képet hogy, hogy van megoldva a szűrés.
A képen az ellenállás után van rákötve a dobozra. (alu doboz)
Következő: »»   931 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem