Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 70
(#) laacika hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Ja és a leállitás!!!Ezek a motorok mit szólnak az ellenáramall való leállitáshoz?
(#) erbe válasza laacika hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Bár több helyen már több tucatszor leírták, csak a te kedvedért mégegyszer:
A nyomógombbal sorbakötött indítókondenzátort vagy az üzemi kondenzátor helyére vagy azzal párhuzamosan kell bekötni.
Esztergánál sem lesz gondod az indítónyomatékkal, mert nem terhelten indul.
Ha ellentétes forgásirány rákapcsolásával akarod lefékezni, nem lesz hosszú életű a motorod. Egy-két alkalom, ritka használat nem teszi tönkre, de sűrű ráncigálástól garantáltan leég. Nemcsak ez, bármilyen motor. Komolyabb gyártók ráírják a motorjaikra, óránként hány bekapcsolást visel el.
Lehet fékezni a kapcsai rövidrezárásával vagy kisebb egyenfeszültség rövid idejű rákapcsolásával. Ezt jól méretezett időzítővel kell ellátni és amíg az időzítés nem jár le, nem indítható újra.
(#) Butcher88 hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni a hozzá értőktől,hogy van egy villanymotorom.
Az van ráírva: 230y380 (0,37Kw)
Ha 230-ra kötöm be,megmarad a motor eredeti ereje,vagy ez miatt veszít belőle?
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) fezsolt73 válasza Butcher88 hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
A harmada el fog veszni a teljesítménynek.
(#) steve25 hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Találtam egy villanymotort a faternál. csak egy bibi van vele hogy nincs adattáblája, a fater azt mondta hogy 7,5kw a fordulat kb1450.
kipróbáltuk a fordulat valóban annyi tengely átmérő 38mm
az egész kb 70kg.
azt szeretném kérdezni hogy valaki ismeri e ezt a fajta motort ránézésre hogy milyen márkáju lehet?
szerintem a kötöző doboza siemenshez hasonlit, köszönöm a segitséget!
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Találtam egy olyan motort a neten ami hasonlit rá csak kissebb! Magnetek EVIG gyártja, csak az enyémnek nagyobb, ennek 28mm a tengelye és 2,2KW 960ford
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
találtam még, de nem látom pontosan a táblát, ez olyan hasonló mint az enyém
(#) JackONeil hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Igen kemény kő vágásához keresek alkalmas motort. n=2000/min fordulatszám körül. Miből lehet ilyet kitermelni, vagy hol szerezhető be? (A teljesítmény nem kritikus kérdés, az anyag ugyanis elég vékony, a munka pedig inkább finom.) Köszi!
(#) erbe válasza steve25 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Miért fontos, hogy milyen a márkája, ha működik?
Kinézetre akár EVIG is lehetne, de nagyon sok villanymotor hasonlít a másikhoz. Utóvégre azonos a funkciójuk. A bekötő dobozban a bakelittömb, amin a csavarok vannak, az is sokat elárul.
(#) gabe76 válasza steve25 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Ez Evig motor, szerintem 100%, 7,5 kW, 1450 a fordulat, 0,80-0,86 környékén lehet a cos Fi.
(#) gabe76 válasza JackONeil hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Talán egy porszívó motor alkalmas erre a feladatra.
(#) steve25 válasza erbe hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Helló.
Csak annyira fontos hogy legalább tudjam a márkáját ha a pontos tipusát nem, megnézem a kötöző dobozt mit árul el.
(#) steve25 válasza gabe76 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Nekem is ezt a tipust monda más is, méghozzá az újabb tipus MagneTek EVIG,
mi az a cos Fi? fázisszög?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok
1 fázisú állórész tekercs zománcszigetelése mennyire bírja az olajat?
Mert javítok egy csigahajtásos motort és az istenért nem akar csöndes lenni, végső megoldás: telenyomom hajtóműolaj+ zsír keverékével.
Üdv
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
A legtöbb zsír és olaj inkább szigetelőként működik. Persze a grafitos zsírról nem gondolnám. De hogyan kerül a zsír a hajtóműből a tekercsre?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Sziasztok
Köszi a válaszokat, sajnos 1 aluházba van az egész, ha összecsavarozom akkor ember be nem lát, ráadásul 2 csigahajtóműn megy keresztül a hajtás Bővebben: Link
Nem a tekercs okozza a zajt, hanem a csigakerék kopása, hiába zsírozom be nem elég csöndes.
Ezért döntöttem úgy, hogy telinyomom olaj+ zsírral, kifolyni úgy se tud, mert elég jól le van tömítve.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Az egyik csapágy nagyon passzentosan volt a tengelyen, kicseréltem egy másikra, az könnyebben ráment (?) és megoldódott a morgása.
Kapott a csiga egy kis grafitos zsír és megúszta az olajba fürdetést
(#) steve25 hozzászólása Okt 28, 2011 /
 
Szép estét! Multiméterrel megtudom mérni a teljesitményét? esetleg kiszámolni?
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Szia. megnéztem a kötöző dobozát, de semmi használhatót nem találtam benne.
(#) gabe76 válasza steve25 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Ez 3 fázisú motor, ha csillagba kötöd, akkor az U1, V1, W1 a 3 fázis, az U2, V2, W2-ket pedig össze kell kötni.
A teljesítménye 7.5 kW, de meg tudod mérni, ha van 3 db 1 Ohm, 10W-os ellenállásod, amit sorba kötsz a motorral, mindhárom fázison, de jó kisebb ellenállású is, csak egyforma legyen. Az ellenálláson eső feszültség alapján ki lehet számolni a felvett teljesítményt.

Persze nagyon óvatosan az erősárammal!!!
(#) erbe válasza steve25 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Miért ne lenne használható? Legfeljebb neked nem. Szemre első pillantásra magyar EVIG motor. Két zavaró tényező van. Egyik a szokatlanul sok hely a kapocsdekli körül. A másik a cimke minden egyes vezetéken.
De én sem ismerhetek minden egyes, esetleg külföldre vagy különleges igényekre gyártott EVIG motort.
(#) steve25 válasza erbe hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Jó reggelt!
Nagy hely van benne? a doboz sem kicsi, a doboz mérete 11*13cm, volt bekötve 2*3 vezeték is csak azokat leszedtem mert a csonknál levolt vágva, mindkét vezeték be volt kötve gondolom csillag delta inditás végett, akkor nemsok hely volt a dobozban, tekercselve nem hiszem hogy lett volna mivel a pajzs és a motortest festése egybefűggő vagyis nem láttam sérülést rajta hogy szét lett volna szedve,szerintem a festése is gyári!
(#) magyar hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy 380 villanymotorom. Nem tudom az adatait. Nincs rajta plakett. A tengely 38 mm. Hány kw lehet?
Esetleg fordulatszám? Köszönöm a segítséget.
(#) janostoth hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok,van egy 380 V-os villanymotorom,adattábla nincs rajta,azt mondták hogy 2.5KW-os. Átköttettem 220V os-ra, indítókondit kötöttek rá,de viszont gyengének bizonyul egy szalagfűrész meghajtásához,milyen bekötéssel tudnám erősebbé tenni.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza janostoth hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Visszakötöd három fázisra, vagy veszel egy egyfázisú, megfelelő teljesítményű motort.
(#) janostoth válasza pucuka hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ez a megoldás nagyon egyszerű,de szerintem van más megoldás is,hogy erősebb legyen a motor,de azért kösz.
(#) pucuka válasza janostoth hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Nemigen van más megoldás, mégis mire gondolsz? Ha az indító kondit növeled, az csak az indító nyomatékot növeli, a billenő nyomatékot nem nagyon. Ha a háromfázisú motort egy fázisról használod, a nyomatéka, (teljesítménye) felére, harmadára csökken.
(#) steve25 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Igazábol azt mondják hogy a teljesitménye 75% ra csokken le ha 3fázisu motort 1fázisrol müködtetünk, de az én tapasztalatom az hogy nem érdemes vele bajlódni, én is számolgattam méréseket végeztem kiszámoltam µF ra pontosan mennyi kell, de szerintem még a fele teljesitményt se értel el. volt még bekötve inditó kondenzátor relével,
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Jav 1/3ra csökken, nem tudom mért ezt irtam
(#) mezei dávid hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Nagyon kellene a segítségetek.Kaptam egy villany motort
és szeretném összetákolni állványos fúrónak.Nem nagy teljesítmény de csak kis lemezek stb. fúrásához kell.
ami rá van írva
2880 ford.
220v 0.5A
65W
0,95 cos
72 3

az lenne a kérdésem milyen értékű kondenzátor kell hozzá.
üdvavid
Következő: »»   15 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem