Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 31
(#) kadarist válasza fishing0412 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia!
A "screen" potival világosabbra vedd a képet és ne sötétebbre. Esetleg a képcső fűtőáramkorlátozó ellenállását is kiiktathatod, hátha jobb lesz.
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
maxon van a poti, de attol eleinte jó, utána ujra ki-be...és mikor nincs meg a kép, akkor nem fekete az egész kép hanem halványkékes szin, vizszintes csikokkal, de halványan...
(#) kadarist válasza fishing0412 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Növeld a fűtőáramot a fűtőáram-korlátozó ellenállás átkötésével. Ha ez nem segít, akkor kuka a cső.
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
a screen potinál? amugy én is képcsöre gyanakszom...mindent átnéztem és semmi...
(#) kadarist válasza fishing0412 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Nem, a képcsőpanelen van egy ellenállás. Rajzod van?
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
rajzom nincsen és a készülék tipusszáma olvashatatlan...(szállitás közben sérült)...BF871-ES SZINTRANZISZTOR 3 DB, a panelen ez a számsor található, mindkét oldalán: 1-711-800-111 (1-660412-11)...többet nem tudok... pedig örülnék ha jo lenne...
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
ilyen tv lenne...

j33qh2_b.jpg
    
(#) kadarist válasza fishing0412 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
A bélszerkezéről mutass képet.
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Elnézést kérek Mindenkitöl emiatt...nem fordul elö többet.
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Nem tudok képet tenni a belsejéröl (nincs mivel lefotóznom, bármilyen hihetetlen is ebben a digitális világban), de a tipusszáma a készüléknek: KV-29-C3E
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Megtaláltam a képcső fűtőáramkorlátozó ellenállását, kiiktattam, és az 1R helyett 0.5R-t tettem be, és tökéletes. Minden jel akkor arra utal hogy képcsö?
(#) kadarist válasza fishing0412 hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Ez arra utal, hogy öregszik a képcső.
(#) Denso hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy Sony KDF E50A11E tipusu tvm menet közben durrant és azóta kép nincs hang van de valami serceg vagy zümmög benne.
Tud valaki segíteni?

Üdv:denso
(#) kadarist válasza Denso hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Szia!
Egy, a tévéjavításban jártas szakember tud segíteni.
(#) Denso válasza kadarist hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Műszerész vagyok még nem szedtem szét azért kérdeztem hát ha valaki már találkozott ezzel a jelenséggel.
Még nem javítottam Projektort.
De ha nem jön segítség vagy valami tipp akkor szétszedem aztán megnézem.....
Jó ez a fórum...
(#) kadarist válasza Denso hozzászólására (») Okt 13, 2011 /
 
Na most ahhoz, hogy behatároljuk a hibás alkatrészt, evidens, hogy szét kell szedni a készüléket. Számtalan meghibásodott alkatrész durranhat egy bonyolult nagy teljesítményű elektronikus készülékben.
(#) Denso válasza kadarist hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szia

Lámpa durrant el de érdekes dolog van kicseréltem a lámpát ugyan olyat vettem dobozosat beletettem és most felül van egy 2 cm es sávban színeltérés.
Mitől lehet?
Tudsz segíteni?

Üdv
(#) kadarist válasza Denso hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Állítsd be a cső döntését, hogy megszűnjön a konvergenciahiba.
(#) Denso válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Szia

Köszi
Lenne még egy kérdésem hol tudom ezt állítani.
Tudsz valami leírást vagy el tudod mondani?
Köszi előre is rendes vagy.

Üdv
(#) kadarist válasza Denso hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Konkrétan nem ismerem a készüléket, de biztosan van a cső körül valamilyen mechanikus állítási lehetőség.
(#) Denso válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Szia
Hátul van egy csavar ami a lámpabefogadót állítja de azt tekergettem nem csinált semmit.
Menüben nem lehet?
(#) Belking válasza Belking hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Végül a tápegységben kellett cserélni egy 18 lábú speckó IC-t.
Állítólag nem mindegy, ki a gyártója, mert van olcsóbb kínai és drágább nyugati darab.
Na az olcsóbb nem működött.
(#) csontos feri hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Sony kv-29fs60 típusú tv-m. Az a problémám hogy nem kapcsol be. Szerintem a proci. megadta magát.!! Tudna valaki segíteni.
(#) Oliver2010 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony KV-M2171K TV aminek a képcsövébe néha elkezdett íveket húzni, olyankor néha kikapcsol néha nem, érdekes hogy most vettem másikat és egyből "megsértődött", viszont el akarnám ajándékozni valakinek ha meg lehet javítani.Előre is köszi a válaszokat.
(#) OldLord hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kéréssel fordulnék hozzátok:
Lenne egy SONY 29CL10K típusú tv-nk. Nagyon szertjük, ezért ha mód és lehetőségünk van rá szeretnénk megjavítattni.
A hibája, hogy bekapcsolás után 11-et villog a led és nem kapcsol be.
Kb. 10 perc távirányítóval való unszolás után bekapcsol és működik rendesen.
Utána néztem itt a neten és a service manual-jában azt olvastam, hogy "Jungle Controller 8V error". Egy fórumon is tárgyalták ezt a hibát, és mindenképpen szakember segítségét javasolják.
Nem áll tőlem távol a műszerész szakma , de ez a művese gépek szervízeléseben ki is merül.
Ha lenne olyan közöttetek aki Törökbálint környékén lakik, vagy dolgozik és megjavítaná a tv-t nagyon megköszönnénk.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) satlokk hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok!
A sony KV_M 2531K tipusu Tv-m hez keresnék kapcsolásirajzot,vagy olyant aki ismeri,! Mert elment a függölegeseltérítése,és keresnék hozzá integráltáromkört.Elöre is köszönöm!
(#) Peter660 hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem.

A tv KV-M2540K A hibajelenség roszaszines volt a kép nem volt zöld egyáltalán cseréltem a bF871 es tranzisztorokat 3 db ot. Valamit javult a szin alapszinek megvannak most. De sárga szin egyáltalan nincs helyette roszaszines pirosas van.
(#) norbii hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy nincs-e meg valakinek a SONY KV-32FX60D - Kapcsolási rajza, vagy honan lehet letölteni.
Köszönöm

*
(#) satlokk válasza satlokk hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Megoldódot a kapcsolási rajz probléma a másik fórumon.
(#) deck22 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Van egy Samsung cz20 92t tip. tv-m. A kép időközönként kikapcsoldóik, hang van. Ha valaki tud segiteni, megköszönöm.
Következő: »»   19 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem