Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 320
(#) manumanu válasza neocska hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Kedves neocska!

A balancernek jó az én IC-s megoldásom is, köbzoli tranyós megoldása is! A l272m ic 1000 ma-t tud hűtés nélkül, de ekkora áramra balancernek nincs szükség! Az ic ára Hqvideo-nál kb. 370 Ft és 2 egység van benne. (3 sorba kötött cellát lehet 1 IC-vel balanszírozni.
Az én problémám más, ha a balanszer rajta van, az akkor is meríti a cellát, ha az már elérte az alsó határt!
Én 5 sorba kötött cellát használok, és terhelésnél sem lehet 3 volt alá menni egyetlen cellával sem mert tönkremegy! Hogyan lehetne leválasztani a fogyasztókat, ha a telepek feszültség értéke elérte az alsó feszültség határt? Nem szeretnék többpólusú relét használni, Én fet-re gondoltam, de nem tudom eldönteni, hogyan és melyik ponton kellene megszakítani az akkupackot! elméletileg ha az ic-k nem kapnak tápot, a kimenetek nem dolgoznak be a lecsapolt cella feszültségbe, (de ez csak elmélet) Az ic adatlapja alapján) gondoltam diódás védelemre, de az eltolja a feszültség arányokat, mind töltéskor, mind használati terheléskor, és kb 0,6 volt különbséggel eltolódik a kimenetekhez képest! Az akkukat nem szeretném elrontani, mivel 20 darab (5 x 2)2200 ma-es cella került bele 2 db 18 voltos fúrógép akku házába!
Szóval szeretnék egy kis segítséget, megoldást a megadott kapcsolási rajz alapján, hogyan lehetne megvédeni (kikapcsolni az akkupackot), ha a cellák értéke elérte az alsó határt? És a balancer ne fogyasszon tovább. töltéskor úgy is feléled a feszültség hatására a akkupack!
(#) joci04 hozzászólása Okt 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Kaptam ingyen egy DELL AXIM X30 at, csak éppen az akkumulátora a nullán van és a töltő rákapcsolásnál szét van barmolva, tehát nem lehet rákötni, meg hát nincs is töltője. Van megoldás hogy ezt feltöltsem valahogy házilag legalább kipróbálni, h működik-e.
Valami szétvágott kábel volt rákötve csak nem tudom hogy.
Nekem van egy Nokia töltőm az jó lenne
Dell aksi: 3.7 V 950mAh

Nokia töltő
Input:230V 50 Hz 21mA 4,8V A
Output:3,7V 355mA 1,3 V A
Én ezekhez nem értek, csak arra lennék kíváncsi fel lehet-e tölteni ezzel és ha igen akkor mit hova rakjak.
Köszi a választ és bocs a tudatlanságomért
(#) ciw válasza vzoole hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Üdv !

Nos az általad belinkelt töltőáramkör pontosan megfelelne a céljaimnak.
Esetleg volna rá mód, hogy az alkatrész típusokat megtudjam?
Gondolok itt a FET-ekre , de legfőképp a kimeneti stab érdekelne.
(#) vzoole válasza ciw hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
NFET: mindegy milyen, én SMD-t használtam, mikor milyet kaptam. Pl.: NDS 355 AN

PFET: majdnem mindegy milyen... én SMD-t használtam, de olyan kell, aminek kicsi a belső ellenállása (0,5 Ohm alatt). Pl.: TSM 2301 CX

Feszstab: Lényeg, hogy low-drop legyen, én ezt használtam: LP 2985 IM5-3.3
Ezzel 3,4V-os akku feszültségig stabil 3,3V-ot kapsz. Így nem tudod kihasználni az akku teljes kapacitását, de nekem így is több mint elég volt. Ha több működési idő kell, akkor 2,7V-osra kell tervezni a rendszert, és akkor lehet 3V-ig meríteni az akkut.
(#) ciw válasza vzoole hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
1000 köszönet, én is smd-vel dolgozom. Meg is rendelem az anyagot.
(#) Adamyno hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Egy picit bonyolultabb kérdésem lenne.

Volt nekem egy napelemes töltőm, amiben beépített LI-ion akku volt. Az akku nagyon rossz állapotban volt, kicseréltem telefon akksikra (3db-ra) mindenféle védőelektronika nélkül. Túltöltés és túlmerítés elleni védelem van elvileg a napelemes töltő paneljén.
Volt itthon 3 db laptop akku is, az egyiket átalakítottam.
6db 4400mAh-s lítium cella, most párhuzamosan van kötve.
Ez tehát nagyjából 26A. Most 3,8V-ot mértem az összekötött akkuk kimenetén.
Visszakötöttem a napelemes töltőre, de elfüstölt rajt valami (nem bírta a nagy áramot, szinte biztos)
Rendeltem egy csomó 2A, 0,5V napelem cellát is, direkt, hogy a lítium akkujaimat tudjam majd tölteni vele, d elfüstölt a panel.
Vajon hogy lehetne ezt megoldani, hogy ekkora áramot korlátozni lehessen, legyen rajta figyelő elektronika, és a napelemek stabilan tudják tölteni ?

(nehéz kérdés? )
(#) Novak válasza Adamyno hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Attól, hogy párhuzamosan van kötve 6 cellád, csak az akkupakk kapacitása nő meg, kb. 26 Ah-ra (nem 26A-re). A töltő-elektronika szempontjából, hogy most 1 vagy 6 cella van rajta, az teljesen lényegtelen, azt leszámítva, hogy hosszabb a töltési idő.
Ha ott bármi elfüstölt az nem azért volt, mert párhuzamosítottál x db cellát.
A leírásodból az sem egyértelmű, hogy mi füstölt el...
A napelem? Az akkuk elektronikája? Vagy mi?
Milyen áramot szeretnél korlátozni?
(#) Adamyno válasza Novak hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Még napelemet nem kötöttem rá, mert még nem érkeztek meg, de usb-ről is lehet(ne) tölteni.

Akkukon nincsen elektronika, egyetlen panel van, ami elvileg vezérli a töltést, a túltöltés elleni és túlmerítés elleni védelem is benne van, illetve ezen keresztül megy az 5V-os USBport-on keresztüli vételezés is.

Egy led jelzi zölden a töltést, pirosan a merítést.

Na most ezen a panelen elfüstölt valami. Nem látszik szemre, hogy mi, de feltételezem, hogy a "BAUA1" nevezetű alkatrész, aminek 3 lába van +1. Nem tudom mi lehet ez, de amikor csak 4db-ot kötöttem rá, akkor is melegedett. Most, hogy 6db-ot és tölteni is akartam... füst.

Szerintem valamilyen tranzisztor lehet, d sehol nem találtam semmi leírást róla.

Lényeg az, hogy kéne valami védelem + töltés vezérlés a cellákra.
(#) PIC hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Keresek nagyon kicsi méretű 3.7V-os 60mAh-tól max 500mAh-ig akku-t.
Pl.: ilyet: Link
Ha tud valaki Budapesten boltot legyen szíves írjon. Én sehol nem találtam még országon belül se..

Köszönöm, István
(#) nedudgi válasza PIC hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Li-Ion
Esetleg gombakku:Tripolar
(#) PIC válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ és elnézést, hogy ide írtam.. Gondoltam itt jobb eséllyel kapok választ.
(#) Adamyno válasza Novak hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Megvan a füst oka. Véletlenü fordított polaritással kötöttem rá az akku pakkot. Szerintem valamelyik dióda lehetett, de az is előfordulhat, hogy a step-up, mert azóta nem világít apiros led merítésnél, és nem 5V van a kimeneten, hanem az akku fesz.
Nem tudom mi szállt el, ma megpróbálom lekövetni a kapcsolást.
(#) Adamyno hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Egy telefon akkuról leszedtem a védelmi elektronikát. Már nem tudom melyiken volt, de van több cellám is. Bármelyikre rárakhatom?
(#) Mybuster hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok!

LI-PO Tőltő kapcsolási rajzot keresnék egy ilyen aksit tőltenék vele Bővebben: Link Találtam is egy kapcsolási rajzot. Szreintetek ez jó lesz?Bővebben: Link
Gondolom hogy az R8 potival állítom a feszt. ami nálam most 7.4V kell hogy legyen! A led pedig elalszik ha kész a töltés! Jól Gondolom!?
(#) Sebi válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Jól. Az 1ohm pedig az áramkorlát - ha állítani kell.
(#) Mybuster válasza Sebi hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Köszi! Hogy érted az áramkorlátot? 1A-el elég tölteni!Akkor szabályozzam az 1 ohm-al?
(#) Sebi válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ha jó az 1A-es áramkorlát, akkor semmi dolgod vele. Csak azért írtam, ha állítani kell, akkor az 1ohmot kell változtatni...
(#) Mybuster válasza Sebi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Értem köszi nem kell akkor Áramkorlát mert az aski bírni fogja 5C vel is lehet tölteni!
(#) StMiklos válasza Sebi hozzászólására (») Nov 9, 2011 / 1
 
Szeretek építeni, sok mindent csináltam már, nem magamnak, de vettem ilyet a 18650 akkuk mellé.
Történetesen a linkről, ha már itt nincs is.
http://viewitem.eim.ebay.hu/1-pcs-PCB-for-74V-18500-18650-Liion-Lip...5/item
Van belőle single, duo, trio.
Üdv: StMiklos
(#) nagy hoho válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Az akksi bírja csak az LM 317 fog elhalálozni. Egy Amper áram felvételnél már komoly hűtést igényel. Nézd meg az adatlapját!
(#) röntgen válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ez tényleg forró tud lenni, de egy kapcsolóüzemű megoldás már elegánsabb.
(#) nagy hoho válasza röntgen hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ki lehet egészíteni a kapcsolást egy nagyobb áramú tranzisztorral.Van ilyen topik.
(#) Mybuster válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Értem Köszi!
(#) röntgen válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Valami modellhez kell neked a töltő?
(#) Mybuster válasza röntgen hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Igen Igen!
(#) röntgen válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Sejtettem, akkor biztos akarsz kocsiban használható töltö variációt is. Akkor legyen kapcs üzemű.
(#) Mybuster válasza röntgen hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Nem lenne rossz ötlet!
(#) StMiklos válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Szevasz!
Ez itt kapcsolóüzemű, 3A-es, állítható feszültségű.
Az IC LM2576T..
Adatlapján mindent megtalálsz, kaparsz néhány szigetet, aztán megy is.. Egypont (vastag) földelésre ügyelni, még a kapcs rajzon is jelzik.
Üdv: StMiklos

KapcsStab.jpg
    
(#) Mybuster válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Köszi!! Majd Utánna nézek!
(#) röntgen válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Várom a véleményed.
Következő: »»   32 / 320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem