Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   167 / 434
(#) TheBartucz hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
Üdv!

Ilyen csúszósaruhoz szeretnék műanyag szigetelő tokot, amibe belerakom és összepattintom, mikrókba alkalmazzák előszeretettel. Valami konkrét boltot keresek Budapesten. Igaz, nem kell nagy tétel, de lehetőleg reális áron ha lehet.

Köszönöm!
(#) pepe091 hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
Üdv!

Az lenen a kérdésem hogy állítható kondenzátorokban csak ezek a trimmer kondik léteznek? HEStorban csak azt találtam. Azért nem felel meg mert csak ilyen max 65 pF ig van. Mikrósban vagy nanósban nincsenek ilyesmik?


Előre is köszi!
(#) vicsys válasza pepe091 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Tudtommal nincs. A legnagyobb hangoló kondi amit láttam 220pF-os volt. Ezeknél a forgóknál elég kicsik a fegyverzetek és emiatt csak kis kapacitást tudsz használni.
Viszont kapcsolókkal megvalósíthatsz soros/párhuzamos kötést és így egy megfelelő logikával, akár mikrofarádos tartományokban is dolgozhatsz.
(#) Hutty válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Ők esetleg, mindenféle betétet árul, vagy legyárt.
Pannoncoop
(#) pepe091 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Köszönöm szépen, annyira nem fontos, csak praktikus lett volna egy iylennel szabályozni, de sima kondikkal is megvagyok

Köszi a segítséged!
(#) UbiLinux válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Régi rádiókban 2x500pF volt a megszokott.
(#) merlingerin válasza Hutty hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Köszi!

Közben kaptam tippet egy kecskeméti cégre, le is gyártják, 5k+Áfa+posta. 1:1 olyan, ami kell. Meg is rendeltem!

Szia!
(#) MateKrisz hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy Torix-16-ot hol lehet vásárolni?
Én még évekkel ezelőtt vettem pár dobozzal, de azóta eltűnt a polcokról.
Csatoltam 2 képet meg itt van egy kis info:
http://www.thorsman.com/printedmatter/pdf/Termination.pdf

Előre is köszi
(#) MateKrisz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Használtam a link gombot Bövebben itt - szöveg helyére is a linket másoltam
(#) laszlokunstar válasza MateKrisz hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Esetleg nem erre gondoltál?
(#) MateKrisz válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Igen ilyenre, de a képből nem derül ki, hogy van-e mérőpont rajta, hasznos tud lenni. De majd megkérdezem a céget. Köszi hogy szóltál
(#) PIC hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy ilyet: Videó
Valahonnan kéne szereznem tükör fóliát. Ráragasztanám egy üveglapra és ha mögötte sötétebb van akkor kívülről nézve tükörként funkcionál. Ha világosabb van akkor áttetsző. Ha ez mögött még egy valódi tükör is van akkor a videón látható "illúzió" történik. Valaki tud ilyen fóliát valahol? Üvegesnél már voltam de semmi...

Köszi, István
(#) nedudgi válasza PIC hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Talán autófóliázóknál lehet ilyesmit kapni. Például itt érdeklődhetsz.
(#) PIC válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszi, autófóliást is kérdeztem már de nem tudott segíteni...
Ezt a céget viszont nem láttam még, holnap meg is kérdezem őket
(#) borvendeg hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
Hello!
Abban kellene segítség, hogy szertetnék kiönteni egy műszerdobozt valamiféle anyaggal, hogy megvédjem. Én valami műgyanta szerű anyagra gondoltam. Ebben kellene segítség, hogy pontosan mit is keressek és hol?
Előre is köszi.
(#) Hp41C válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Szia!

Többféle anyaggal megjártam már a kiöntést:
- Valamelyik az ellenállások festését kezdte ki, az értékük módosultak - egy mérőkörben...
- A másik kötés közben hőt termelt és nagyon felmelegítette a kiöntött áramkört - egy RTC átlagárama a néhány uA -ről néhány mA re nőtt...
- Némenyik zugorodik...

A legjobban az vált be, ha az áramkör fölötti részt kihagytam a kiöntésből. A kényes részek fölé egy dobozkát tettem (nyílással lefelé) az egészet körbeöntöttem.
(#) nagy hoho válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Műgyanta - Hobbielektronika.hu ::
www.hobbielektronika.hu ? ... ? Műgyanta - Tárolt változat
szuper szilikon öntőmintát lehet a Szilorka H szilikon gumi öntőgyantából (+ K1 katalizátor) készíteni. Még a mester darabon maradt újlenyomat is átjön vele ...
Ez egy kiváló kiöntö anyag, bontható ha később javítani kellene az elektronikát.
(#) scansat hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
Sziasztok
Hol tudok venni 2mm-es ezüstözött rézdrótot? Csak 1 méter kellene.
(#) UbiLinux válasza PIC hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
(#) PIC válasza UbiLinux hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Az igen! Érdekes, hogy emberek mennyire ráérnek Bár lehet, hogy neki nem tartott semeddig főleg ha a gyerekei ilyet akartak. Mindenesetre nekem nincs laptopom, erre meg főleg De tanulságos! Köszönöm :yes:
(#) elektrorudi válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Komoly, professzionális honlap, komoly professzionális termékek!
(#) AfrikaCárja hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok,

a kapcsolások közt talált egycsöves nixie-órát szeretném megépíteni: Egycsöves nixie óra by Atosz90

Pillanatnyilag az alkatrészvadászatnál tartok, és sehol sem találok 24pf-es kerámiakondenzátort. Sok helyen néztem (a neten). Van esetleg ötletetek, hol kapok? Vagy helyettesíthető mással?

Előre is köszi
(#) CIROKL válasza AfrikaCárja hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Most egy nagy titkot elárulok , 2X12 az 24 Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Nekem akár még jó is lehet de az órának jobb lenne a 24 ... Viszont nem én keresek ilyen kondenzátort ha nekem kell én megoldom egy pillanat alatt , kihúzom a fiókot és lám ott van ami kell .
(#) AfrikaCárja válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Jóreggelt, köszönöm a válaszokat és a titkot, nem voltam benne biztos, hogy a 2x12 jó az órának, de akkor így lesz (nem értek hozzá)
(#) UbiLinux válasza AfrikaCárja hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hát ha +/- 10% tűrésű kondikat használsz, akkor a 22pF-es kondik között is van 24 pf-es és a 24pF-es kondik között is van 22pF-es.
Ez persze nem jelenti azt, hogy szemrebbenés nélkül lehet 24pF helyett 22pF-et használni, de válogatható....
(#) Hp41C válasza AfrikaCárja hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Egy 10 - 60pF tirmmerkondenzátor vagy 10pF és egy 7 .. 35 pF tirmmerkondenzátor stb. és akkor a frekvencia kis mértékben hangolható is...
(#) zolika60 válasza TheBartucz hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Itt próbáld meg. Az oldalon nem találtam, mert nekem túl bonyolult a kereső, de már vettem náluk.
(#) Fpityu hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
TDA1029-et mivel lehet helyettesíteni videoton 7386-os erősítőben
Következő: »»   167 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem