Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   304 / 607
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Átteszem a kondis topikba a dolgot.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Sajnos a terven van egy hiba! A "TDA7294-v3" felirat, HIBÁSAN került fel, tükröznöm kellett volna.
Itt a javított változat. Remélem senkit nem kevert meg a fordított felirat!
(#) nasgoon hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Építsem vs. Ne építsem?
Sziaztok!
Szeretném megkérdezni, hogy érdemes e megépíteni a címben levő Ic-s cuccot?

Köszi!
(#) blackdog válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Mi a cél?
Amúgy brutális IC. Jó dolgokat lehet kihozni belőle
Építs!
(#) Zsolti20 hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy TD7294-es Ic-vel müködő végerősítőt, és ahhoz szeretném kérni a segítségeteket, hogy hozzá szimmetrikus tápegységet hogyan tudnék készíteni?
Esetleg számítógép tápegységből lehetne?
(#) Bassmester válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Olcsó, jól bírja a strapát, jó hangja van és egyszerű.
Sok mindent építettem már 7294-ből. PA erősítőt, hifi erősítőt, gitár/bassgitár fejet/kombót és mindenhol hibátlanul helytáll, nem kell paráznom hogy bedöglik a buliban.
(#) bencikusz válasza nasgoon hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Érdemes!
(#) Bassmester válasza Zsolti20 hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
A legegyszerűbben és a legbiztonságosabban egy hozzá való trafóból tudnál tápot csinálni.
2x28V AC szekunder feszültségű és persze megfelelő terhelhetőségű trafót szerezz be.
(#) blackdog válasza Zsolti20 hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Nekem fleta fórumtárs tekert egy 2x28 VAC / 1x14VAC 350VA toroid trafót.
Olcsóbb volt és jobb az eredmény mint sz.gép tápot átalakítani.
Szóljatok, ha tévedek !!
(#) Alkotó válasza blackdog hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Fleta korrekt. Én is meg vagyok vele elégedve.
(#) pjg válasza blackdog hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
kb. mennyiből jön ki egy ilyen trafó?
(#) poros válasza pjg hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szerintem kérdezd meg Fletát privátban. KB 5-10 E között lehet, de csak Ö tud konkrét árat mondani.
(#) pjg válasza poros hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszi. Nem a pontos ár érdekelt. Tudom az a paraméterek függvénye. A kb. 5-10 nekem elég támpont.
(#) Zsolti20 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!
(#) depi52 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
sziasztok azért irok h megszeretném tudni mekkora hűtés elég egy TDA 7294 re mert én vettem két darab hűtőbordát (124 mm hosszú 10 cm széles és a bordák 3,5 cm nagyok) mert én ugy gondolom egy TDA-ra elég egy 2x 100 w os erősítő készül belőle és ugy akarom hogy majd a dobozon kivűl lesz elhelyezve ventillátor nélkül
Másodszor pedig arra vagyok kiváncsi h egy 250VA 2x 24 V os toroid táplálásnak elég e lesz ??
(#) pjg válasza depi52 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
A trafó teljesítményre kicsi lesz 2x100W-hoz.
(#) csabacsaba hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok!
A 22uf kondik helyett tehetek 47uf?
Mert nincs az uzletbe s hogy ne keljek rendeljek.Valami baj lesz?
(#) Bassmester válasza depi52 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ha mindent jól csinálsz, akkor éppen elegendő lesz a borda is és a trafó is. A borda méreténél fontosabb a jó hőátadás és a jó szellőzés.
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia! Nyugodtan berakhatod. Nem lesz érzékelhető hatása.
(#) depi52 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
hát szilikon pasztával lesz elszigetelve meg gondolom hogy az jó hőátadó is és ha nem kint lesz a borda hanem bent akkor 2 darb 8x8 ventilátor még plusz hozzá megy, de eddig ugy van hogy kívül lesz
és van a hűtés kiszámítására képlet úgy tudom csak maga képletet nem tudtam megszerezni, ha te tudsz valami hasonlót akkor jól jönne.
(#) depi52 válasza pjg hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ilyet ajánlottak hozzá annál az oldalnál ahol vettem, de szerintem meg fog felelni neki.
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Én mértem ezt az erősítőt, és éppen egy 250W-os trafóval. Itt írtam róla.
(#) depi52 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
el olvastam az írásod és szerintem is elég lesz rá haver is ilyet ajánlott kb 10 éves tapasztalattal rendelkezek elektrotechnika téren, és azt szeretném kérdezni h jól értelmeztem-e hogy neked a két IC-n egy darab 1000cm2 hűtésed volt rá?
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia! Képlet.
Olvasd el a témában a hűtőtönkről írtakat. Használatát melegen ajánlom
(#) depi52 válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszi a képletet és a javaslatot javítom magam nem én hanem a havernak van 10 éves tapasztalta
(#) nasgoon válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszönöm a javallatokat!
Így hát neki is állok....
Az építés fejleményeit megosztom Véletek!
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Koszonom
(#) csabacsaba hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Hello.Csinaltam ket mono erositot.
Az egyik nemindult bekapcsoltam semmi.A kimeneten 0-volt,es az icnek a bemeneti labain bemelyen a kellenedo feszultseg.
A masikkal is ugyanez a helyzet.Szerintetek mit szurtam el?Korbe is onoztam a nyakot hatha vane szakadas.

mono.jpg
    
(#) depi52 hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Hello. lágy indítót szeretnék használni az erősítőbe már kerestem a fórumban de nem találtam ha valaki tudna ötletet adni hozzá az jó lenne.
(#) Keresztes Vitéz válasza depi52 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Hello! Én csináltam egyet az enyémhez, nem éppen lágyindító, de a koppanást el lehet vele kerülni, 2 relé kell hozzá, tulajdonképpen egy tranzisztoros késleltető az egész, felteszem lay formátumba. Egy kis látványelem is van benne, mert mikor bekapcsolod az erősítőt, akkor a kétszínű led pirosan villog, majd a beállított idő letelte után a relé behúz, és magának adja a 12V-ot, így nem fog elengedni egészen kikapcsolásig, a led pedig zölden világít folyamatosan. A másik relé azért van, hogy el lehessen vele kerülni, hogy bekapcsoláskor a relé egyből meghúzzon. Ez a relé alapállásban rövidre zárja a kondit, így a késleltetés mindig ugyanakkora értékű. A kikapcsoláskori koppanást mechanikai úton védtem ki, mégpedig úgy, hogy amikor benyomom a kapcsolót, akkor az egy másik kapcsolót kapcsol be/ki, így kikapcsolásnál tulajdonképpen újrakezdi a számlálást. Gondolom ezért a megoldásért sokan megköveznének, de nekem tökéletesen működik. Ha érdekel, akkor szívesen segítek ezzel a megoldással kapcsolatban.
Következő: »»   304 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem