Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   823 / 1682
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Alakulgat az Edrum 15 csatornás változata!
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Nem tehetem. Ha elmondanám, le kéne hogy lőjelek! Sanykaraj közel jár...
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Ez valamiféle sci fi zár? HA megfelelő szögben van döntve akkor nyit?
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Hmmm, szép munka! Látom Te is kedveled az egyedi dobozokat!
(#) David.zsombor válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Nemtudom mert a higanykapcsoló ebben az esetben csak akkor nyit ha a panel ettól az álló helyzettől több mint 180 fokkal van eldöntve....(esetleg ébresztő ÓRA ami feldöntésre kikapcsol vagy hangosabb lesz )
(#) vicsys válasza David.zsombor hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Nem kell 180°-ban megdönteni és mint írtam: nem óra...
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Riasztó bringára...? plusz kilóméteróra ? ilyesmi.....
Olyan kerékpár computer féle....???
Fery

Van még egy ötletem...: Részegségi dőlésmérő, alkoholos befolyásoltságot érzékelő, kézi készülék....
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Ha jól látom nincs rajta semmilyen beviteli periféria (gomb, kapcsoló, potméter, bemeneti csatlakozó...) szóval valami olyasmi lesz ami csak kijelez valamilyen információt. A két TO92-es tok közül az egyik gondolom stabkocka, a másik pedig egy tranzisztor, szóval hőszenzor sincs.
A 'higany'kapcsoló gondolom csak kapcsol tehát dőlésszöget nem mér. Így vízszint, dőlésszög vagy hasonló mérőeszköz nem lehet, mert gondolom csak jó nagy mértékű elfordításra vált állapotot. Mivel a kijelző viszont mechanikailag rögzítve van a nyákhoz, így forgatgatva nem olvasható le rendesen.

Hmm... csak nem rázni kell majd?
Mert akkor lehetne mondjuk valamiféle rázogatós véletlenszám-generátor. Rázogatod akkor pörög a szám, ha megálsz és ránézel akkor pedig szép lassan beáll valahol a szám. De mondjuk ehhez elég lenne hétszegmenses kijelző is, szóval tuti nem erről van szó.

Az viszont biztos hogy azok a levegőben lévő PAD-ek próbapanel-jelleggel valami utólagos huncutkodásra adnak lehetőséget.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
MEGVAN!!
Hurokszámláló hullámvasúthoz! Berakod a zsebedbe, felszállsz a hullámvasútra és megszámolja neked hogy hány átfordulós hurkon mentél át!
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Tyűha, közel jársz! A két tranzisztor, tényleg tranzisztor. Nincs rajta stabic, mert 3db ceruza elemről megy. Az egyik tranya az LCD tápját, míg a másik az LCD háttérvilágítását kapcsolgatja. A panelon lévő plusz forrszemek a fejlesztést segítik. Mint láthatod, még nem kellett plusz alkatrészeket ráforrasztanom.
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Akkor ez valami állami megbízás lesz...PL.: a Pisai ferde-torony, pontos dőlésszögének megállapítása...
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Valami sportolással kapcsolatos dolog? Mert akkor mondjuk rá lehet rakni egy súlyzóra és bicepsz-re ha gyúr az ember akkor megszámolja hogy hányat csináltál eddig. De a hullámvasút jobban tetszik! :banplz:

Vagy esetleg gémeskútra, olajfúró-toronyra számláló...

Motorháztető-felnyitás számláló? Jól van na, fáradt vagyok...
(#) gyerek67 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
És megfelelő számú hullámvasút-hurok megtétele után csak előugrik belőle a pontos idő! :yes:
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Lépésszámláló ? Barátnőnek ,feleségnek futáshoz ?
(#) Fery válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Lányoknak futáshoz, cici rengés számláló....
(#) zolika60 válasza Fery hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Sörös korsóra emelés mérő.
(#) Attila86 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Ja, utána zsebre vágod és hazafelé részegen pedig árokbaborulás-számláló.
(#) Fery válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Na Vicsys, kaptál tőlünk egy halom ötletet, csak győzd a kütyüdet, hozzáigazítani...
(#) emersys hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok.
Úgy éreztem adós vagyok még magamnak egy igazán jó hangú texas-al
A héten ezért elkészítettem, kicsit "megújítva".
Sanken (válogatott végekkel) , Opa 134-es műveletivel.
Végül átméreteztem +-50V ig, amit bír is stabilan, csak sajna ekkora táphoz is már még 1 pár végtranya illene, ezért csak maradtam a +-40V ál.
Egy kis "pikánskodás" céjából 6n6P csöves előfokkal hajtom
A hangja valóban igen nagyszerű :yes:
(#) Ballage hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Halihó!

Hétvégi projekt volt az alábbi kis szerkezet. Szobabiciklizés közben szerettem volna hallani a TV/számítógép hangját, de persze anélkül, hogy belegabalyodnék a zsinórba, ezért építettem ezt a kis BA1404-es adót. Mostanra sikerült rendesen működésre bírni, volt vele egy-két probléma, persze az én bénázásomnak köszönhetően, de végül sikerült... Nincs túl nagy hatósugara, mivel nincs külön erősítőfokozat benne, meg az antenna sem nagy, de amire kell, arra tökéletes.

Üdv,
Ballage
(#) WaRL0 válasza zitzaki hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Egy ilyent én is elfogadnák ! Jól sikerült Finom dubstep imáádom
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Makulátlan, mint mindig!
(#) Mybuster válasza Ballage hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Gyönyörű a Doboz! Szépmunka!
(#) Ballage válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Improvizáltam, abból csináltam ami épp volt itthon: ónozott kis doboz meg öntapadós műanyag tapéta.
(#) Ballage válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszi. Ez a Ballage Electronics gyár mintaboltjából van.
(#) Panhard válasza Ballage hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Hello! Hasonlót én is elkövettem még 99-ben. Tudott elemről és külső tápról is működni, volt benne mikrofon, és külső bemenet is. Sokat használtam annakidején. Üdv!
(#) Ballage válasza Panhard hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ennyi mindent az enyém nem tud, szerintem teljesítményben sem, viszont sztereó. Bár az nem az én érdemem, hanem az IC-é, ami benne van.
(#) Moderátor hozzászólása aeruob hozzászólására (») Nov 14, 2011
 
Kérdésed ide való: Link
(#) vicsys válasza Fery hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszönöm az ötleteket! Még az is lehet, hogy átépítem...!

Itt leleplezem a "nagy" titkot. Kérdezz valami eldöntentőt ami fontos neked, aztán...:
Bővebben: Link
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
LOL !

Még jó hogy nem tettem fel kérdéseket

Ötletes !
Gratula !
Következő: »»   823 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem