Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   350 / 1160
(#) forgital válasza Action2K hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszi, de inkább nem bontanám meg a ventilátort. Elektronikus szabályzásra gondoltam. Na de megyek és átköltözök itt egy ezzel foglalkozó fórumba!
(#) pucuka válasza forgital hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Alapvetően frekvenciaváltóval, pólusszám átkapcsolással. (és ahogy Action2K javasolta) Nézz át az egyfázisú asszinkron motor fordulatszám szabályozása topikba.
(#) dddemeter hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Üdv mindenkinek !Tanácsotokra lenne szükségem kivettem egy akumlátor töltöböl egy leégett 5 wattos ellenállást .az ezen ellenálláson átfolyo töltés közbeni áram figyelésével egy áramkör jelzi ledekkel hogy mikor van feltöltve az akumulátor .Az ellenállás fehér szinü kerámia testel és rajta ez áll :0, most egy ohm jel , ujra0 aztán 1 es zám és egy J betü,Azt szeretném tudni hogy ez milyen értékü ellenállás lehetett???Elöre is köszi mindenkinek az esetleges segitséget üdv demeter!
(#) röntgen válasza dddemeter hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Leírásod alapján 0,01 ohm-s.
(#) dddemeter válasza röntgen hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ok én is igy sejtettem de gondoltam biztos ami biztos köszönöm szépen a gyors segitséget
(#) damatic hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Van egy 8 évas nyugatalbán (koreai) mp3 lejátszóm, aminek kontakthibás az USB-je. Még nem szedtem ki, mert legalább valamennyire műxik. Szóval, tudja-e valaki, hogy ezt milyen néven találom meg az alkatrészboltban?

DSCF8252.JPG
    
(#) tomi324 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez milyen IC lehet? (a kisebbik)
A felirat rajta:
U 8
82p

ic.JPG
    
(#) röntgen válasza tomi324 hozzászólására (») Nov 15, 2011 / 1
 
A tippem, hogy mezei műveleti erősítő: TL 082
(#) PolarXBoy hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Van pár sárga négyzet alakú kondim és nem tudom az értéküket.Légyszi segítsetek nekem.
A következők lennének:

E103K valami jel és utanna 02K
33nK és kicsit alrébb 63
474J63
470nJ100

Ezek lennének.Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) PolarXBoy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) sprofan válasza damatic hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Usb mini 4p Bővebben: Link
De hogy hol kapsz ilyet itthon azt nem tudom.
(#) damatic válasza sprofan hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Hálás köszönetem!

Mielőtt lázas keresésbe kezdek, megnézem, hátha csak a panelről engedte el a forrasztás. Egyszer már "hegesztettük".
(#) Pixi hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Hali!

Segítséget szeretnék kérni, hogy van egy alaplapba való kondi minek a lábai a panelban maradtak, de a számok alapján nem tudom az értékét ami kell helyette!
Valaki tudna segíteni a rajt lévő feliratok alapján, hogy mi kell helyette?

Ez van rajt: 002 SEPC 560 6

Az én elgondolásom szerint 6V 560µF lehet. . . üdvPIXI
(#) CIROKL válasza Pixi hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szerintem is , jól gondolod.
(#) tib12 hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Üdv mindenki.
Történt egy kis baleset és az RC helikopteremben elfüstölt valami APM4410 felirattal(kettő darab van belőle) kis 8 lábú SMD IC-röl van szó. Valaki eg tudná mondani mi ez és az még fontosabb lenne hogy honnan és mennyiért tudnám beszerezni, esetleg mivel lehetne helyettesíteni aminek egyezik a lábkiosztása is...
Mind a 2 tönkrement, az egyik csak nem ad jelet de a másikon van egy lyuk ahol füstölt is.
Aki tudna segíteni annak nagyon megköszönném.
(#) röntgen válasza tib12 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ez egy teljesítmény MOSFET, 30V/11,5A-es RDSon ~10mOhm

Az adatlapja
(#) tib12 válasza röntgen hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ez eddig stimm, mostmár tudom miez, de meg kéne tudni honnan lehetne venni, fontos lenne mert a helikopter nem az enyém. Esetleg valakinek lenne pár darab?
(#) röntgen válasza tib12 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Én csak helyettesítőben tudnék segíteni.

IRF7822-t ajánlanék erre.
(#) bodgabo válasza tib12 hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Az adatlapja alapján ez egy N csatornás mosfet. Helyette elvileg jó a STS11NF30L típus ami pl a Farnell-től beszerezhető.
(#) Szebence hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a képen látható valami az micsoda és mire lehet használni illetve hogyan működik?
Gondolom pneumatikához valami...
(#) nedudgi válasza Szebence hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nyomáskapcsoló. Egyik fele szívásra, a másik fele nyomásra működik. Hogy zár-e, vagy bont, azt mérni kell.
Én a növények locsolásánál asználok ilyesmit. (Van-e víznyomás - szivattyú visszajelzés.)
(#) Szebence válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Kipróbáltam és úgy van, ahogy írtad! Köszi az infót!
(#) zolika60 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Szükségem volna egy 2SK2313 számú FET-re sajnos sehol nem találok. Nem tudja valaki mivel helyettesíthetném? Egy autós fűtőmotor vezérlőjében volt. Adatlapja:Bővebben: Link
(#) Busz hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képen milyen műszer látható? AKku cellafeszültség mérő?

DSC00013.JPG
    
(#) mex válasza Busz hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Igen. Terhelővillának is hívják.
(#) Busz hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Ez a transzformátor mihez való volt eredetileg?

Multiméterrel mérve csak 20V-ot ad váltóáramként és 12V-ot mutat a műszer egyenáramú mérésre kapcsolva.

Akkor most váltó vagy egyenáramot ad a készülék?
(#) gkari válasza Busz hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Az a gyanúm,hogy ez egy akkutöltő, ha egyenfeszt is tudsz mérni, akkor kell, hogy legyen benne valami egyenirányító(szelénoszlop, diódák).
(#) Busz válasza gkari hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nade a gyári táblája szerint 27, 30, 33V-ot tud adni (átdugaszolható)

Azt nem írja hogy váltó vagy egyen. De ha van is benne egyenirányítás csak félhullámú mert a multiméter váltó és egyen módban is tud rajta feszültséget mérni de egyik üzemmódban sem hozza a gyári táblán leírtakat.

Vagy csak a multiméterem rossz.

De mi lehet az ami 27,30, 33V-al is tud menni és 250W-os trafó kell hozzá.
Ráadásul egy malacfej van a márkajelzésre animálva tehát el sem tudom képzelni hogy mihez kellett.

Ilyen kis hasonló trafókat ezeréves mikroszkóp megvilágításhoz használtak régen, de az sem 33 és pláne nem 250W-os terhelhetőséggel készültek.

Forrasztópáka táp lehet? De a 250W így is sok, nomeg régen óriási nagy 220-as pákákat használtak.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Esetleg 24 V -os akkutöltő?
(#) tib12 válasza Busz hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Helló.
Próbáld meg szétszedni, hátha a belsejében több minden is van, és akkor akár meg is tudhatjuk miez.
Következő: »»   350 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem