Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   944 / 2500
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Biztosan van ilyen is, de a hangszórók változó impedanciája, az akár igen bonyolult hangváltók, és az impedancia duplázódás miatti teljesítményvesztés miatt, én nem csinálnék ilyet.
Esetleg pontosan egyforma hangszórók esetén, de még ott is csak "hunyorítva".
(#) storm válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszönöm, így már minden világos, további szép estét
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Üdv! Ennyi információ alapján készítettem a kapcsolót. A párhuzamost nem mertem ajánlani. A "hallható" volt az elvárás.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Ne érts félre, nem akartalak piszkálni. Minden az erősítőn múlik, pontosabban annak terhelhetőségén.
De még mindig azt mondom, inkább párhuzamosan és halkabban (mert így jól fog szólni) mint sorosan, mert ez utóbbi túl sok bizonytalanságot rejt magában.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Kiböngésztem közben, hogy a kérdésben szereplő valamennyi hangszóró 4 ohm-os.
Nem vettem piszkálásnak, a hangsugárzók összekapcsolásának elvével teljesen egyetértünk!
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
A mini torony aligha birkózna meg 2 ohm-mal.
(#) Imi65 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Inkább dobj össze egy 3-4 tranzisztoros kapcsolást, és elemezd ki a működését. Az IC-s kapcsolások építgetésével lényegesen kevesebbet fejlődsz, bár a sikerélmény a "kész" áramkör miatt gyakoribb.
(#) janikukac válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Köszönöm, de nem az volt a lényeg, hogy tanuljak rajta, hanem, hogy építsek, mert kaptam alkatrészt..
(#) na-la válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Igen, ahogy írtam az I és II változat az nem probléma, alkalmas "két sávos" átkapcsoló. A III-nál akadtam meg. Bocs, hogy csak most írom: a szervizben is a "sorba vagy párhuzamosan + bírja-e az mtorony vége ezt a kombinációt" kérdés volt. Na ezzel nem foglalkoztak tovább. Én meg abban az időben foglalkoztam ilyenekkel, amikor pl. az AZ-4 egyenirányító és az EL- 84 végerősítő cső volt a sláger.
Igény lenne az elfogadható hangminőség, de nem super Hi-Fi. (reggeli készülődés munkába indulás előtt)
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Bocsi, igazad van (már vagy 10 éve nem foglalkoztam ezekkel) az A/B valóban párhuzamosít. Összekevertem, az A+B állásra gondoltam, ami ebben a Telefunken-ben is van. Bővebben: Link

Alkotó.
Én inkább járatnám 8 ohm-on, sorosan, mint 2 ohm-on párhuzamosan.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A poti az tuti hogy jó.A mérete 100k.Viszont ez a leválasztó kondenzátor nem tiszta nekem... hol is kell lennie?
(#) .colin hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Valaki tud nekem segíteni?
(#) Hx-2 válasza .colin hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Kolcson kellene??
(#) gabrio11 hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Üdv mindenkinek !
A kérdésem a következő.Adva van egy Kenwood KA-56-os erősítő és 2db 8 ohm-os,2db 4 ohm-os hangfal.Beköthetem úgy hogy az A-ra az egyik pár ,B-re a másik pár hangfal ? Az erősítő 4-16 ohm-os.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) .colin válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Idézet:
„Üdv. Van egy olyan gondom hogy: két trafó van az erősítőmbe egyik a végfokot hajtja a másik pedig a kijelzőt (VFD). És a gond a következő mellékeltem egy képet. Ha így van összerakva az erősítő, akkor a kijelző nem megy de szól az erősítő. Ha átkötöm a végfok +15 voltjára úgy működik a kijelző csak nem bírja a trafó a kijelzőt és a végfokot egyszerre. Hogy kellene megoldani hogy a másik trafóról működjön a kijelző?”

és itt a kép.

betegség.JPG
    
(#) Action2K válasza gabrio11 hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
És mi a kérdés? A bekötés jó, de a használatánál gondok lehetnek. Pláne nagyobb hangerőn. A 2 pár nem szólhat egyszerre. Mi van a hangfal kapcsolóhoz írva. Van olyan hogy A/B & A+B ?
(#) csady válasza emersys hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia, ma egész nap keresgéltem a hibát de nem haladtam előre .. végül arra jutottam hogy a 10-es és 13-as lábát az IC-nek rákötöttem a jobb,bal kimenetre.. mennyire jó ez így? így most jelenleg teljesen "jól" üzemel az erősítő.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Inkább egy tranyós kiv. lesz ebből..
(#) emersys válasza csady hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia. A gyári kapcsolási rajz ajánlása a 10es ill 13láb után ,egy magasfrekis szűrésről szólna, megfüszerezve az induktivitással ami stabilabá teszi. Álltalában a végfokok nagyrésze a kapacitív terhelésre a legérzékenyebb. A felsoroltakat most lényegében áthidaltad. Úgy sejtem így látatlanba, hogy az ic és a hsz kimenet közt vagy egy ellenállás(ok) eszeveszetűl megnyúlt(ak), vagy valahol szakadás van. A hsz kimenet és a föld közt nincs tán rövidzár , mert azt mondod így áthidalva meg jó..
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Szia! Az előerősítő+hangszínszabályzód aszimmetrikus táplálású. A közvetlen kimenetén féltápnyi egyenfesz van. Innen egy kondenzátoron keresztül mehet a potira a jel. Ha nincs kondi, vagy annak nagy a szivárgó árama, akkor a potenciométer nem csak a jelet, hanem egyenfeszültséget is szabályoz. Ez járhat zajjal.
A csúszka középállásánál bezajosodó poti azt is jelentheti, hogy a potiról elmenő jel vezeték nem kellően árnyékolt.
(#) skylooker válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Tirisztorból csak kis jelű erősítőt lehet csinálni, az se valami jó minőség.
Az LM386 sem igazán opamp-nak lett kitalálva. Működik ilyen funkcióban is, de a hangminőség nemigen érné el a TL072-ét, bár még nem próbáltam.
(#) agressiv válasza skylooker hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Nem olyan vészes az LM358, sőt a TL072-nél talán jobb is valamiben, mert a tl nagyon zajos és hajlamos begerjedni is akár.
(#) Bassmester válasza agressiv hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
LM 386-ról volt szó, ami valóban elég gáz. Az LM 358 az más.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
A mellékletben szereplő kapcsolást nem ismeri esetleg valaki ? Egy kicsit többet kéne tudni róla esetleg ha valaki megépítette , után építette stb...

kép.jpg
    
(#) csady válasza emersys hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Igen így jól müködik az erősitö ellenállásokat szinkód alapján beazonosítottam az értékeket és multival rámértem..aminek az értéke nem volt megfelelő beazonositás utan azt cseréltem... Továbbra sem hajlandó ha nincs áthidalva a hangszórókimeneten jelet adni..A szűrőkről amiről irtál milyen alkatrészek? (kondi,ellenállás,tranzisztor)?
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Dual dif-es bemenetet még nem is láttam.
Viszont van itt egy jó hangú kapcsolás.

JA.JPG
    
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ő mire hallgat ? Nagyon egyszerű ez nekem , tudod nem szeretem az ilyen bagatel dolgokat.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
A Jungson Ja 66-os 80W-os végfoka.
Van bonyolult is ha gondolod.

200W.JPG
    
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
No ez már szebb egy kis hibrid , de tudod én nem teljesítményre utazom .
Az előzőhöz nincs több infód , feszültség értékek stb...
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Legfeljebb lehagysz egy pár komplementerpárt. De jó hangú kecere egyébként, és monumentális kivitel.
A táprajza nincs meg a kicsinek, de a 80W-ot ad le 8 Ohm ra, tehát +-50V körül lehet.
Következő: »»   944 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem