Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 574
(#) todi2 válasza gekzsolt hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
http://www2.barta-thermoker.hu/
(#) DonKazi hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Én egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy nem-e tudja valaki,Beretta Idra Exclusive S20 típusú kazánba hol tudnék venni hőcserélőt,mert van itthon már kettő,de mindkettő átereszt,és megnő a nyomás a kazánban,minek következményeképpen elkezd csöpögni.

A válaszokat előre is köszönöm: Ádám
(#) gekzsolt hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Ahogy látom a kiegyenlítő tartály cseréjéhez nem kell levenni az egész cirkót a falról?
Elég a vízcsövet levenni és felfelé kitudom emelni a tartályt?
(#) steve76 válasza oldman hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Hoppá, akkor abszolút releváns az info.
Annyi derült ki, érzékelhetően javult a megbízhatóság, hogy a gyújtásverzérlőre koppintva idézhető elő legegyszerűbben a hiba. Többször is próbáltam, menet közben is "le lehet lőni" így az égést. A gyv-re menő elektrónákat, ugye ez sima kábelsarus elven van megoldva, kicsit megtámadtam wd40-el és próbáltam egy kis bejáratással a wd40 jelenlétében letisztítani. Az áramláskapcsolóhoz nem nyúltam még. Közben visszaraktam a helyére a füstgáz szenzort, mert ugye nem baj, ha ott van és nem kikötve.
Ugyanakkor felmerült bennem, hogypl. nem kéne e kicseréni a rendszerben a vizet? Mennyi időnként szokás ez?
Egyébként a csap nyitogatásával ellenőrizhető az áramláskapcsoló működése. Vizuálisan és hallásra teljesen makulátlan, akkor kapcsol, amikor a csapot nyitom/elzárom, nincs késleltetés, és mindig kattan, gondolom akkor nem kell vele foglalkozni. Na most a gyv(ez a Honeywell doboz) hogy lehet még kontakthibás? Ha fennál a hiba, akkor kapcsrajz alapján/mellett szét kéne szedni? Vagy a kábelsaru a ludas, ami ugye balkézfelől kapcsolódik rá. Azt egyszer már leszedtem, de nem fújtam be semmivel, ami leoldhatná az oxidálódást.
Mit gondolsz?
(#) toro válasza gekzsolt hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Így van. Ha van felfele elég helyed kivenni!
(#) gekzsolt válasza toro hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Van helyem felette.
Akkor rendelek és kicserelem.
Köszi mindent.
Üdv
(#) toro válasza gekzsolt hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Amíg nem rakod a helyére, előtte mérd meg a nyomását.
0,8 - 1,0 bar a megfelelő!
Sok sikert!
(#) oldman válasza steve76 hozzászólására (») Nov 14, 2011 / 1
 
Vegyük sorban!
Áramláskapcsoló nem nagyon kattan, amit hallasz az inkább a vezérlőben levő relé hangja.

A kontakthiba javítására a WD 40 nem igazán alkalmas, ám csúszni fog tőle minden. Vannak különböző kontakttisztítók, ill. kombinált tisztítók és kenők inkább azt kellene használni.

A "füstgáz szenzornak" a helyén kell lenni, különben mit sem ér. (Egyébként sem sokat de ez egy más történet)

A kontakthiba további kereséséhez sok sikert, ez néha elég macerás munka.
A gyújtásvezérlőről nem találtam hozzáférhető rajzot.

A gyártó tájékoztatása szerint TILOS javítani!!

Mivel a kazán biztonságáért ez felel, én nem nagyon piszkálnám!
Bár pofátlanul drága, de a temetés sem olcsó!
(#) toro válasza oldman hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok!
Rajza nem publikus, ezért nem lelhető fel sehol.
Bekötési rajzokat tudok produkálni.
(#) gekzsolt válasza toro hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Új tartállyal is lehet nyomás probléma?
Hogy érdemes a tartály nyomását megmérni beszerelés előtt?
(#) bigpapa hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok.

Van egy Vaillant vuw hu 242/2-3 r1 kombi cirko.tegnap ota az a hiba,hogy 15mp ig fut,aztan kikapcsol,de a radiator lampa vilagit,forgatja a vizet, majd 20 mp mulva ujra bekapcsol 10-15 mp re.es ezt folytatja.
Van otletetek, mi lehet a hiba? Holnap jon szerelo, nem szeretnem ha megvagna feleslegesen.
Szigeti.gabi@gmail.com ide is irhattok.
halas lennek erte.koszonom.
(#) bigpapa válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Még annyit hozzá, hogy meleg víz a mosogatáshoz-fürdéshez van,de fűtés nincs, csak 15mp-ig.
Olvasgattam vissza, írjátok a váltószelepet sokszor hibának. Itt is volt olyan,hogy fürdeni akartam, a radiátorba nyomatta a meleg vizet,de a zuhanyfejből hideg jött.
De most ez a hiba van.

Nem vagyok szerelő,de szívesen szerelek ezt azt.Bár gázkészüléket nem tudom mennyire ajánlatos barkácsolni egy laikusnak.
(#) Pindurka hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Segítségeteket szeretném kérni
Immergas Eolo Strat 23 Kw kiegyenlítő tartályt szeretnék venni, mert beadta az unalmast, viszont ez a nagyszerű cég csak szervizhálózaton keresztül ad alkatrész szerelővel együtt. Nálunk közel s távol nincs ilyen, viszont helyben szerelő ki tudná cserélni, csak nem kapunk. Valaki tud segíteni?
Ha ezt tudom meg sem veszem a terméküket!
Köszi
(#) Szammer hozzászólása Nov 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Beleolvastam a fórumba, mert mióta megvan, folyamatos hőcserélő gondjaim vannak a kazánommal (Thema Classic).
Egykis tapasztalat:
-Ha nincs melegvíz, vagy langyos, először hívd ki a szerelőt, aztán fizess a hőcserélő savazásét.
aztán, ha fél-egy év után megint ez a hiba, veszel egy hőcserélőt, és kicseréled, majd a régit megpróbálod kitisztítani (nem savazással, mert a szerelő azt mondta, hogy max. mégegyszer lehet savazni, mert kilyukad). Én vízkőoldót használtam, tovább tart, de nem rongálja a rezet.
Aztán, már amikor kell cserélem, a tartalék, meg kivízkövezve figyel a polcon.
Jelen problémám, hogy elereszti a nyomást, teljesen esetleges módon és időben (túlfolyó szelepen keresztül).
Kérdeztem egy szerelőt, azt modta tágulási tartály hiba, és ez 40 rugó.
Tippet kérnék, hogy ezt lehet javítani?
Üdv:
Zsolt
(#) toro válasza gekzsolt hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Természetesen, csak azért, hogy ne beszerelve szenvedj vele!
(#) toro válasza Pindurka hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Vegyél egy bármilyen más hasonló nagyságút!
Réz forrasztott csővel vagy inox csővel beköthető!
(#) toro válasza Szammer hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Vegyél egy lapos 6-7 literes tágulási tartályt. Befér a helyére és cirka 12-15 eFt.
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Koszos a kazánköri hőcserélőd és/vagy nem vált át a váltószelep (esetleg tönkrement).
(#) toro válasza Szammer hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Mivel a Te kazánod is bitermikus, fennáll az állandó vízkő-vasiszap lerakódás esélye. Sajnos ezeket a kazánokat az olcsó kategóriába sorolhatjuk. Azért nem tettek bele lemezes hőcserélőt és váltó szelepet.
Érdemes vízlágyítót és iszapfogót beépíteni, ami növeli az élettartamot.
A savazáshoz elengedhetetlen, hogy a "beavatkozónak" legyen savazó szivattyúja, mellyel foszforsavval csodákat művelhet!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Természetesen az egyik NTC-d is lehet hibás.
(#) bigpapa válasza toro hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Köszönöm a választ. Az a baj, hogy a mágnesszelepre horror árakat írnak mindenhol.A neten 35.000 körül van, az üzletben a csaj 30-at mondott. Ha valóban ez a baja, lehidalok. Remélem, lehet tisztítani,mert ha csere,akkor szopi van
Ez a kazánköri hőcserélő is 30 körül van,de ahogy látom, azt írjátok, hogy savazható,tisztítható. Remélem ezt a szaki is tudja,aki holnap kijön.
A váltószelep is tisztítható?
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A kazánköri hőcserélő közel 70 eFt, a váltószelep 34 eFt + ÁFA.
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
A VUW 242 hőcserélője nagyon jó anyagból készült, lévén azért német kazán. A lamelláit nem szabad drótkefézni!
(#) bigpapa válasza toro hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Jézusom, akkor egyszerűbb venni egy másik kazánt. A vicc, hogy anyunál van egy Junkers kazán, vagy 26 éves és kopp kopp kopp ,de kutya baja.
Ez alig pár éves, a házzal együtt vettem, nem is volt sokat használva és már döglődik. Ennyit az új szarokról.

A drótkefézést nem fogom engedni,de ha tisztítható, akkor ragaszkodni fogok hozzá.
2400Ft +áfa a kiszállási díjuk, ezt így is úgy is ki kell fizetnem. ha mondd egy horror összeget, szépen megköszönöm a látogatást és az útjára engedem. Sokkoljon mást Aztán leülök zokogni egy sarokba és kitalálom,mit tegyek
Nagyon köszönöm a válaszokat.
(#) toro válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Képzeld el, ha vettél volna egy Beretta CIAO-t.
Az a szívás!
(#) Szammer válasza toro hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szia!
Köszi, gondoltam rá. Esetleg tudsz típust ajánlani?
Ne úgy nézzenek rám a boltban, mint a h.gyerekre.
Üdv:
Zsolt
(#) toro válasza Szammer hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Olyan céget keress vétel szempontjából, ahol foglalkoznak alkatrész árusítással is.
A Savio-, Biasi-, Ariston-, Quadriga kazánoké jó bele.
Ha másképp nem, akkor rézcsővel a kazán alatt bekötve.
(#) bigpapa hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Gyerekek,ez a baravó gáz kft. mekkora egy szemét cég!
Tegnap bent voltam az üzletben, hogy mennyi a kiszállási díj, szóval,ha kijön a manus és megnézi a gépet,mennyit kell fizetni.Azt mondták, 2400Ft+áfa és ennyi. Ehhez képest a csóka megállapította 2 perc alatt,hogy a váltószelep a szar, tisztítani nem érdemes,csere,holnap tud jönni, 42.000 cakk pakk, de most 7900ft az,hogy ezt megállapította.Mondom, 2400 ról beszélt nekem a boltban mindenki. azt ő nem tudja, a kiszállás ennyi, a hibafelmérés meg 5500.
Csak én érzem ezt pofátlanságnak, vagy ez a normális dolog szerintetek?
(#) Szammer válasza toro hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm.
(#) Szammer válasza bigpapa hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szia!
Hát bigpapa, így jártál.
Korábban én is próbálkoztam szerelőkkel, de látva a hozzáállást, csak akkor hívnék, ha nagyon kell, vagy ha esetleg a gáz résszel lenne gond, mert bár eléggé műszaki vagyok (gépész + villamos vonalon), de azért ahhoz nem nyúlnék hozzá.
Egyébként, meg ilyenkor (télen) azt mondja a szerelő, hogy ugye ha 1-2 héten belül kijön, az oké?
TERMÉSZETESEN, TISZTELET AZON SZERELŐKNEK, AKIK NEM ÍGY ÁLLNAK HOZZÁ.
GONDOLOM, ITT IS SEGÍT, EGY-KÉT SZAKEMBER, ÖNZETLENÜL.
Hozzáteszem, hogy egészen más területen én is járok szervizelni, és az én szakmámban is találkoztam olyan emberrel (egyébként, nagyon érti a dolgát), aki azt mondta: "Nekem percdíjam van".
Üdv:
Zsolt
Következő: »»   59 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem