Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   249 / 489
(#) pcroland válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Úgy kell a hűtést csinálni, ahogy írod, de kell hővezető paszta is Szerintem rendeld meg az összes alkatrészt magyarországról. Vegyél mást is, ami nem az órához kell, hogy megérje. HEStore-on 10000Ft fölött ingyen szállítás van, de lehet, hogy az külföldre nem érvényes.
(#) patexati válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szia!Jó lesz az a dióda tedd bele nyugodtan! A lényeg ne legyen túl nagy áram amit a kitöltés módosításával vagy alacsonyabb tápfeszültséggel lehet beállítani. A tekercs minőségen sok múlik,minél szorosabbra és a lehető legkisebb légréssel kell megtekerni a cikkben lévő arányokat betartva de nem kell annyira pontosan 10 menet ide vagy oda belefér még ha úgy adja ki.. Ha nagy diódát akarsz rossz PC tápban akad csak gyors fajta legyen az a lényeg. A Zener a legyen az előírt a rotorban mert az védi meg a haláltól az áramkört nélküle soha ne üzemeld be!!!
(#) Hp41C válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Ha le tudod csökkenteni a kitöltést, elég lehet, ha hosszabb kivezetéseket hagysz és esetleg arra forrasztasz réz lemezből kivágott alátétet. A hűtőbordába fúrt megoldás sem rossz, ha nagyobb a teljesítmény.
(#) jocka0012 hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Hello!
Nem tudja valaki , hogy ezt , hogy kell megcsinálni ?
(http://www.youtube.com/watch?v=-6JnAxTXApw&feature=related)
(#) pcroland válasza jocka0012 hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
SMD-set akarsz? Ha nem, akkor építsd meg vicsys-ét. Van cikk. Ha SMD-set akarsz, akkor is segít a cikk.
(#) jocka0012 válasza pcroland hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Igen láttam a cikket , csak az övébe én a másodperc mutatót hiányolom , hogy nem ijen mint ezen (nyíl)
(#) pcroland válasza jocka0012 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
De itt a topikban van "mindent" tudó SMD. A cikket csak segítségnek mondtam.
(#) jocka0012 hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
De én csak utánépíteni tudnám az a gond :S
(#) pcroland válasza jocka0012 hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
De én meg mondtam, hogy van itt a topikban, amit csak után kell építeni
(#) Prome hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok. Elkezdtem épiteni a forgotrafot fellelhető alkatrészekből.
A PC-tápbol kitermelt Sckotty diodapáros egyik tagjat használtam a nagyfrekis szaggatasra 555-ös-el szaggattam meg.
A jel nagyjából átmegy a trafon de nem terhelhető. Szerintetek érdemes folytatni mert valamit elrontottam vagy ez a megközelités eleve elvetélt ötlet?
Köszi
(#) Hp41C válasza Prome hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Mekkora frekvenciával szaggatod? Mekkora a távolság a primer és a szekunder között? A szekunder oldalon milyen diódákat használsz? A teszteléskor jó nagy feszültségű (100V..250V -os) puffer kondenzátor legyen rajta.
(#) Arpika92 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok. A taviranyio beultetesi rajzan ezek az alkatreszek kellenek e amiket kijeloltem. Illetve a ???-el jelolt reszre valamit kell e teni?
(#) patexati válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia! Igen azok kellenek bele.. A kérdőjelek helyén ha nem teszel bele 78L05 stabilizátort akkor stabil 5 Voltról is üzemeltetheted.. Nekem 3 darab 1,5 V elemről megy a 4,5V feszültség is elégnek bizonyult így nem meríti le a stabilizátor az elemet mert a PIC nagyon keveset vesz fel ellentétben a 78L05 stabilizátorral.. Több mint 5V feszültség azonban halálos a PIC-re!
(#) Arpika92 válasza patexati hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Akor a kerdejolekhez jo az elemek + fele?
(#) pcroland válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Igen.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
- Ha lesz stabilizátor, a 78L05 helyett LP2950-5.0 / TS2950-5.0 és 22µF tantál legyen, ekkor a stabilizátor árama 5.5 - 6 mA helyett csak 75uA lesz.
- A normál és az infra led nem kölhető párhuzamosan, mert a nyitófeszültségük különböző.
- ???? egy elekrolit / tantál kondenzátor.
- Az óra állításához kevés a 16 parancs lehetőség. Már régebben feltöltöttem egy módosításat, ami két pótlólagos nyomógombbal a lehetőségeket 64 parancsra és 16 készülékre bővíti. Azt kellene megépíteni - egy darabbal egy egész óra kollekciót lehet vezérelni.
(#) Arpika92 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
De ez a taviranyito ideiglenesen jo, hogy ki lehesen probalni az orat nem?
(#) Hp41C válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Ideiglenesen jó, de minek 2 -t építeni...
(#) Arpika92 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Azert mert nagyabol az is keszen van. Csak egy par dolog hianyzik belole
(#) Prome válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
26 kHz vel szaggattam.
A távolság kb 1-2 mm légrés es egy mm vastag a kulso tekercs fala. vagyis 2-3 mm a tavolság.
Szekonder oldalon nem hasznaáltam diódát. (ezt mösszekeverem a szekkonder ugye az amiről levesszük a delejt ez esetben a forgorész)
Szóval csak mértem és izzóval próbáltam terhelni hogy egyaáltalán átmegy e az energia. Mégcsak nem is forgott. Valami fura háromszögjelet mutatott a szóp de nem volt terhelhető. És ismeretlen okbol bizonytalan volt, hol volt jel hol nem volt.
(#) Hp41C válasza Prome hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
A szekunderen, a forgórészen levő tekercsen a jelalak nagy impulzusokat tartalmaz. (A forgásra nézve az átvitel invariáns - mindegy, hogy forog-e vagy sem.) Tegyél rá gyors diódákból álló (50 .. 100V Shottky / Ultra Fast) Greatz hidat, és egy 1000µF / 25V elektrolit kondenzátor és az 5W -os 13 .. 15V -os zénert a kondenzátorral párhuzamosan. Mérd meg a feszültséget a kondenzátoron. Zener nélkül ne próbáld, mert sokkal nagyobb feszültségre tölődne a kondenzátor...
(#) patexati válasza Prome hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia! A szekunder tekercsnek polaritása van mit a cikkben lévő híd egyenirányítással óriási veszteség árán lesz megfelelő delejed a szekunderen! A szekunder (forgórész) egyenirányítását is egy gyors diódával kell megoldani nem kell más csak egy dióda egyik ágba és egy szofita izzóval megpróbálni,hogy világít erősebben az izzó! A helyes polaritással bekötve egy diódás egyenirányítással csatlakozva a Zener által védett és legalább 220µF kondival pufferelt forgórészen a bázisról lényegesen kisebb kitöltésen vehető ki a megfelelő teljesítmény! Én a kly féle órát is elkészítettem ezzel a hagyományos átvitellel mihez sokkal nagyobb és stabilabb delej kell mint a sima cikkben szerepelő óra vagy akár a pic16F690,16f886, SMD modellek kivitelezéseinél.. Én at eredeti légmagos PC ventis megoldásra rengeteg időt,energiát szántam és ki vissza olvas az meg fogja érteni az átvitel korlátait.. Én azt hiszem a maximumot kihoztam belőle mi lehetséges egy amatőr műhelyben.. A lényeg összefoglalva: A primér gyors dióda miatt a primér tekercs egy olyan delejt indukál a szekunderen mit egy hasonló diódával egyenirányítva egydiódás egyenirányítással tudunk legjobb hatásfokkal egyenirányítani! Nem mindegy a tekercs,hogy van kötve van polaritása! Amelyik 886 órámnál a tápot így egyenirányítom ott a fet szinte alig melegszik (persze a kitöltés is vissza lett szedve).. nem mértem semmit addig csökkentettem a kitöltést még max fényen a legnagyobb (római alaplapos) kijelzésnél is tökéletesen kiszolgálta a rotort.. Aki komoly órát akar az olvasson vissza vegye figyelembe ezeket a kis módosításokat! Nem kell ide nagy Schottky hűtéssel meg egyéb ha ezeket a dolgokat hozzáigazítjuk a tekercshez melynek minősége kivitelezése nagyon sokat számít de erről is lehet találni itt a fórumban jó pár képet leírást.
(#) patexati válasza Prome hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Idézet:
„Mégcsak nem is forgott”
A rotort a ventillátor motor forgatja nem ez a trafós energiaátviteli tekercs ha te erre értetetted a dolgot..Ez csak a rotor áramellátását biztosítja galvanikus kapcsolat nélkül a minél nagyobb élettartam érdekében.. Nálam egyik megy 7 hónapja (nemrég tettem fel fotót róla milyen piszkos de nem lett letakarítva) most is megy..Mondhatom üzemi kivitel..
(#) Arpika92 válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Sziasztok ujbol.
Az oraba egy 2A 12V os trafol megfelel e?
(#) Hp41C válasza Arpika92 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Igen.
(#) suney83 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok. Tudna e valaki segíteni nekem. Szeretném megcsinálni ezt a propeller clockot
http://www.propellerclock.vac.hu/files2/2011-06-09/
csak nem tudom, hogy lehet e kapni gyárilag, meg kapcsolást se találtam hozzá csak az előző verzióhoz.
(#) pcroland válasza suney83 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Lehet kapni gyárilag, de drága. Ha venni szeretnél, akkor: Vásárlás, hol kapható? topikba írj.
(#) pittyu2 válasza suney83 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
" kly " fórumtársunknál érdeklődj .
(#) Hp41C válasza suney83 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Kapcsolási rajz, panelterv, hex itt található. Az IrDa kapcsolat nem működik így, az STP16Cxxx meghajtókhoz egyedileg kell 100nF és 22µF kerámia kondenzátor a táp és a föld lába közé.
(#) jocka0012 hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Üdv!
valaki tudna nekem segíteni abban , hogy Bővebben: Link - ezen a kapcsolási rajzon ami a tranyók emitter lábánál van ellenállás oda 83 ohm van írva , de a nyákterven meg 100 ohm van , most akkor melyik a hiteles?
Következő: »»   249 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem