Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 260
(#) zoli_varga válasza Stipeki hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
az enyémben az ajtóban.
(#) Szántó Anita hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok! Annyi a baj, hogy a program hibaüzenettel megszakad, takarítás volt, só van. Fontos, hogy akkor kezdődött, amikor a gép új helyre került. (Candy típusú) Volt amikor végigment, hol jó volt, hol nem, de már csak indul és megáll. Előre is köszi az ötleteket! anita
(#) kapuli954 hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Neff mosogató gépem van.Az a probléma vele, hogy egy idő óta nem szárítja le az edényeket rendesen.Vajon mi lehet az oka?Akinek már volt ilyennel dolga és tudhatja rá a választ azt kérem ossza meg velem!
(#) zoli_varga válasza kapuli954 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
A kondenzációs ventilátor nem működik vagy elszakadt az ékszíja.
(#) leefater hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Szervusztok!
Nekünk egy Fagor LF 083 IT mosogatógépünk van. Tegnap a teáskancsó nem bírta a beleöntött forró vízet, szétrepedt és a forró víz valószínűleg befolyt a vezérléshez, ez a típus belső, érintőgombos kezelőpulttal rendelkezik. Most a gép nem működik, a hibajelenség a következő: a kijelzőn lévő piktogrammok különböző fényerővel "világítanak", a program időtartam visszajelző 3 digiten pedig csak 3 darab "-" látszik.
Képet csatoltam. Még az jutott eszembe, hogy ha feszültség alá helyezem a gépet, akkor hallatszik 1 kattanás és felvillan az összes piktogramm.
Van esetleg javaslat, hogy mit lehet tenni? Várni pár napot, hátha kiszárad? Nem hinném, hogy mi vagyunk az elsők, aki így járt Előre is köszönöm, üdv: Zoli

IMAG0528.jpg
    
(#) kapuli954 hozzászólása Okt 27, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod kedves Zoli.Már csak azt kéne tudnom,hogy hol van ez a kondenzációs ventilátor?Mert én azt sem tudtam hogy van ilyen a gépemben.Nem tudom elképzelni hogyan és hol fúja a levegőt mert én a mosogatótérben nem látom nyomát ennek!Légyszi magyarázd el hol van ez helyileg.
(#) zoli_varga válasza kapuli954 hozzászólására (») Okt 27, 2011 /
 
Üdv! igazából ez egy kicsi ventilátor ami a gépben keletkező párát vezeti bele a lefolyóba.
Az AEG nél bal oldalon fönt található.
(#) zolika60 válasza leefater hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Áramtalanítani és szétszedi kellett volna azonnal. Lehet, hogy már késő. Mindenesetre azt javaslom szedd szét, szárítsd ki. Rakd össze és próba. Ha éve maradt jó, ha nem, majd akkor írd le a fennálló hibajelenséget.
(#) leefater válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
Inkább nem szedném szét, még csak fél éves a gép.
(#) zolika60 válasza leefater hozzászólására (») Okt 28, 2011 /
 
Garanciában úgysem javítják meg. Minél tovább ázik annál jobban tönkremegy.
(#) Rinoceros hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem lenne egy Whirlpool ADG 7550 Mosogatógépem.
Minden program beállítása után kb 10 perc mulva el kezd villogni a start led, és közben sípol addig míg meg nem nyomom hosszan. Illetve csinál olyat is, hogy elindítom és folyamatosan mos nem áll meg ha megállítom az alján ott marad a víz, és csak az előmosás programmal tudom kiszivattyúzni, de akkor meg nem szárítja meg az edényeket!
Ha valaki tud segíteni megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) Szántó Anita hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Végigmegy a mosogatóprogram, az utolsó szivattyúzás és a szárítás marad el. Mi lehet a gond? Tudtok segíteni?
Anita
(#) leefater válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Megjavult magától. Egyik nap már nem világítottak a kontroll jelzők, de bekapcsolni még nem lehetett, másnapra pedig már működött is...
Minden esetre köszönöm a segítséget/javaslatot.
Zoli
(#) zolika60 válasza leefater hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Örülök. Szerencséd volt, de ez nem általános.
(#) Zoo2 hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Sziasztok,
Óriási problémám van. Sajnos szivárog a mosogatógépemből a víz (Candy cdi 45). A szerelő nem tudott rajta segíteni, ezért vettem a bátorságot és leszedtem a gép paneljait.
A sótartályból kivezető gumicsőből (melynek a másik fele a semmibe vezetett, de gondolom ez normális) ömlött a víz.
Mivel a sótartály üres volt, öntöttem bele kb 2 dl vizet kíváncsiságból. Az meg valószínűleg lyukas, mert a víz szép lassan kicsöpögött belőle. Tehát két problémával állok szemben. A víz nem jut be a rendszerbe, hanem egyből a gumicsövön távozik + szivárog a víz a sótartályból. Közben azt is észrevettem, hogy a sótartály másik felében (szintén egy kisebb tartály) áll valami mocskos víz. Nem tudom, hogy ennek van-e köze valamelyik meghibásodáshoz.

Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Tünet : a felső kosárban lévő edények mosogatása nem tökéletes, gyakran "mocsok" marad a belsejükben .

Ellenőrizve : só, mosószer rendben, a karok forognak, fúvókák tiszták.

Kérdés1 : ahol a kosáron levő mosókar csatlakozik a gép hátuljához onnan "elszállt" egy gumi ( tömítés ? ). Okozhatja-e a fent vázolt problémát ?

Kérdés2 : lehet-e valahol ilyen gumit szerezni ? /Whirp**l ADP 441C /

Köszi M.
(#) tibibalogh520 válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Neked is Szia!

1: Az okozza!
2: Lehet szerezni, csak ne a húsboltban próbálkozz!
...inkább valamely háztartási gépekkel foglalkozó -akár Web- áruházban.
(#) teleke22 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy Candy CD 212 típusú mosogatógépem. Kb. 3 hónapja néha kihagyta a szárítást, és akkor nem szivattyúzta le a vizet (a végén az alján áll a habos víz, és gyorsan villog a kijelző). Később egyre kevesebbszer vitte végig a programot, mostanra már egyáltalán nem szárít (egyik programmal sem). A programot egyébként végigviszi, leszámítva a végét, bár nekem néha hosszabbnak tűnik. Mi lehet a baja? Köszi!
(#) Dutyi hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok! Sajna Candy CSF 4570E mosogatógépem van A program elején leáll túl hosszú vízbevezetési időre hivatkozva, sípol kb. 20-at és kiszivattyúzza a vizet. világít az első két lámpa. Nincs túl nagy víznyomás, de 10-ből 1x néha lefut a mosogatás. Hogy lehet megbuherálni hogy erre ne legyen érzékeny? Miért nem mindegy neki hogy mennyi ideig folyik a víz be?
(#) zolika60 válasza Dutyi hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A vízcső csatlakozóban lévő szűrő nem tömődött el?
(#) Dutyi válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Megnézem. A lakás magasan van, olyan alacsony a víznyomás hogy ha a zuhanyrózsát a plafon felé irányítom akkor nem megy fel csak 1cm.-re a víz.
(#) zoz11 válasza Dutyi hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Hello
Nem nagyon lehet ebbe így beleturkálni, sajna érzékeny rá, ez is, meg a mosógép is.

Pár helyen már csináltunk olyat hogy lett telepítve a lakásba nyomás fokozó szivattyú, évek óta nagyon szépen üzemelnek. Üdv: Zoltán
(#) jochmar hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok van egy Candy CD 702 T mosogatógépem. kb. 6 éves, de max. hetente egyszer használom. Eddig semmi gond nem volt vele, legutóbb mikor be akartam kapcsolni, elindult, leszivattyúzta a maradék vizet, majd mikor el kezdett tölteni kb. 2 másodperc után leállt. Nincs hibaüzenet, csak az időkijelző villog. Nem találok szerelőt, ha van valami ötlet, szívesen venném.
(#) zolika60 válasza jochmar hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Első nekifutásra nézd meg a vízbevezető csőben lévő szűrőt. Lehet, hogy csak az tömődött el.
(#) jochmar válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A csatlakozásnál, vagy valahol belül?
(#) zolika60 válasza jochmar hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A csatlakozóban.
(#) jochmar válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A szűrő tiszta, már néztem. Lehet, hogy a mágnesszelep?
(#) zolika60 válasza jochmar hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Sajnos innen már sok minden lehet, bár pont a mágnesszelepre nem gondolnék, ha enged be vizet. A vízszint érzékelőt nézd meg talán. Igaz ahhoz már szét kell szedni a gépet.
(#) jochmar válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Amit beenged, az max 1-2 dl , de lehet, hogy kevesebb. A vízszint érzékelőt hol keressem? Nincs véletlenül valami rajzod?
(#) zolika60 válasza jochmar hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Rajzom sajnos nincs. A gépet sem ismerem így csak találgatok. Közben eszembe jutott, hogy az ajtó kapcsoló is lehet kontakthibás. Itt egy általános rajz a felépítéséról:Bővebben: Link
Következő: »»   13 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem