Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   96 / 188
(#) Hakai válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Úgy akartam írni. Persze hogy az 1000pF styro, a kvarcra pedig kerámia kell. Viszont a kvarccsere nem segített a problémán. Valamit elköthettem a bemeneten?
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia István megkérlek ezt az értéket megnéznéd nekem ezt jól mérte a műszer új kondi 47mf/25v
(#) p_istvan válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szervusz!
Ha 47 µF-ot akartál írni, akkor igen, de nem egészen értem a problémádat! Fejtsd ki bővebben mire gondolsz.
István
(#) sztankovics bruno válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia István semmi gond nincs csak egy csomó kondit ki szedegettem műszaki cuccokból monitor tv stb asztán tesztelgetem ismerkedem..stb Probálok szelektálni ilyesmi.
köszi a segitséged Csabesz
(#) emmzolee hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Én meg találtam már sok különböző cuccban Low-ESR kondik között 220µF-osat, amire 330µF volt írva. Volt köztül 10V-os is, és 200V-os is. Nem is értettem, mert az ESR-je jó volt, és nem is szivárgott.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szervusz!
Kalibrálj induktivitás állásban, rövidre-zárt bemenettel!
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Tökéletesen méri, szerintem rosszul kalibrálsz.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
- A nullázó kapcsoló visszaváltása előtt vársz amíg ki nem írja hogy vissza lehet kapcsolni?
- ESR mérés előtt is nulláztál, rövidre-zárva a bemenetet?
- kalibrációs értékek?
- mást egyébként jól mér (L, C ,elkó)
- firmware verzió?

A két mérésed érdekes Uesr0?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ha jó a műszered, akkor nem lehet probléma, mint láthatod. Kapcsoló, vagy csati hiba is lehet, nagyon fontos a fémes, jó érintkezés. Ha ez nem teljesül nem lesz jó a kalibráció sem.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ideje lenne szoftvert frissíteni...
De úgy emlékszem, ez a verzió is kiír valamilyen null értéket a nullázás/közben, Resr0?
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Idézet:
„a kapcsoló 100 % os”

Én nem lennék ennyire biztos benne. L/C átkapcsolóra nagyon érzékeny, én is alig találtam megfelelőt bele.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Próbáld ki, zárd rövidre C állásnak megfelelően a kapcsolót (forraszd át a két érintkezőt) és úgy kalibráld, szerintem jó lesz. Kék kapcsoló ide nem használható, nekem nem vált be.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A legújabb: 1.25
De semmit nem ír ki a nullázás alatt?
Ha van szkópod, akkor az elkó/esr bemenetet rövidre-zárva megnézheted mekkora az Uesr0 a másik bemeneten. Ha minden rendben van akkor legalább 100 mV csúcstól csúcsig mért feszültségnek kell lennie rajta. Ha sokkal kisebb (pl. 10 mV körül) akkor már igen pontatlanná válik. Ezt pedig valamilyen kontakthiba okozhatja (nyák, forrasztás, induktivitás, kapcsoló) ami túl sok veszteséget visz be a rezgőkörbe.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Akkor ne próbáld ki, Te tudod..
Az első szoftver is jó, nekem azzal is megy a másik, de jó kapcsolóval és aljzatokkal csak. Ezek a kapcsolók adatlap szerint is csak 20 m ohm -ot tudnak..
Itt nem olyan kontak hibára gondolj ami látványos, csak néhány m ohm változásról van szó.
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Az itt található alkatrész tesztert (videó) ismeri valaki közelebbről? Jól néz ki, csak a méréshatárokról nincs semmi infó.
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szerintem ez:
Bővebben: Link
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
OK. akkor mi okozza a hibát? Egyszerű próbával kizárhatnád a tippek közül a kapcsolót.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A nullázás/kalibrálás során addig rendben van hogy kiírja az Re értékét, de a rövid-zárat addig nem szabad megszüntetni a visszaváltás után, amíg ki nem írja a következő kalibrációs értéket (Uesr0)! Így teszel?
(#) NincsIlyenFelhasznalo válasza CHZ hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Igen az. Bár a kolléga nem sokat foglalkozott a saját panel tervezéssel, csak beírta a nevét.
(#) Ge Lee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Megnézem, köszi.
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A világért sem akarlak untatni vagy zaklatni, de akkor mit is ír ki az Re értéke után, miután visszaváltod a kalibráló kapcsolót és még rövidre van zárva a bemenet?
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
- A stab. IC nem lehet meleg, a normál áramfelvételnek 6-8 mA körül kell lennie! Ne cseréld! Elvileg a LM2950-nek kellene benne lennie, de ezt a gyakorlatban nem láttam hogy ténylegesen mi került bele... Ha csak az LCD világítás nincs rá kötve, bár eredetileg az is a stab IC elé van kötve, tehát érthetetlen a melegedés!
A leírásod alapján, amikor visszaváltasz nincs ESR nullázás mert az LC>0 -at akkor írja mikor az L vagy C értékét nullázza, így olyan mintha a nem lenne már olyankor rövidre-zárva az elkó bemenet...
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
És amiután leveszed a rövid-zárat mit ír ki?
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A 33nF szakadt, vagy a forrasztása vagy a nyák, kövesd végig, ha kimérted a kondi lábaitól a tekercs illetve a tekercs kivezetéséig és nincs szakadás, akkor a kondit kiforrasztva a műszerrel ellenőrizni tudod azt is.
Bár az nem fér a fejembe, hogyha rövid-zár van az ESR bemeneten akkor kapacitást mér de ha utána meg ellenállást teszel a rövidzár helyére akkor meg ellenállást/ESR-t ! Mert azt írod, hogy az ESR kalibrálás végén a rövid-zárral C = 0.2 pF. de mégis tudsz utána ellenállást mérni?

Elkóknál hogy mér ESR-t?
(#) p_istvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Nagyszerű!
Az R11-et növeld meg 150 ohm körülire, legtöbb LCD-nek bőven elég, meg eggyel nagyobb méret sem árt!
(#) Ideiglenes hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Egészen mást keresgélve bukkantam rá erre a soros porton működő kapacitás mérőre. Igen talányos ötlet.
Bővebben: Link
(#) nemgyuri hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Boldog Új Évet Mindenkinek!
LCM3 építésével foglalkozom, de elakadtam. A cikkben szereplő .hex file-kat PICKIT2-vel töltöttem be a PIC-be.
A PIC nehezen indul, időnként csak a 3. bekapcsoláskor jelenik meg valami "kínai" karakter az LCD-n. (megpróbáltam másik LCD-vel is, amit tesztekhez szoktam használni és biztosan jó, kb ugyanazt csinálja). Néztem a hex file-ket, az én működő programjaim eleje és vége nem hasonlít a letöltött progik felépítésére. Amikor a letöltött hex-et beolvasom a PICKIT2-vel az első 8 duplabájt 3FFF. Ez nem gond?
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A hex file biztosan jó. Ha visszaolvasásnál az első 8 duplabyte-ra 3FFF -et kapsz, akkor nem lett jó az égetésed.
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Amikor a PICKIT2 programját elindítom és "beimportálom" a hex-et akkor már 3FFF-ek vannak az elején! A visszaolvasás hibátlan volt, legalábbis nem volt hibajelzés.
(#) poros válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Beállítottad a PIC típusát?
Következő: »»   96 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem