Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   954 / 2513
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szia! Mérj feszültséget a BD249-esek emitter ellenállásain, közel azonosnak kellene lenniük.
(#) Jackass hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Üdv!

Heed Canamphoz terveztem egy nyákot. Össze is állítottam az egészet. Sajnos még nem tudtam beszerezni hozzá az OPA177-et így LM301 et tettem be a helyére. Csak ez volt otthon és a lábkiosztásnál a bemenetek és a kimenet ugyanott volt így úgy véltem próba erejéig jó lesz.
Szólni szól de valamiért nagyon zajos. Susogás vagy nem is tudom milyen zaj amit alapba ad. Ügyeltem a csillagpontos földelésre is. Lehet hogy az LM301 miatt van a hiba? Mivel tudom helyettesíteni az OPA177 et? Kinek mi a tapasztalata és ki mit ajánl? Előre is köszönöm a válaszokat
(#) deadlyroberta válasza Jackass hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
tl 0?1 sorozatokkal vagy ne 5534?
(#) Jackass válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Üdv!

Köszönöm a választ. Egyéb tanács vagy hozzáfűznivaló? Melyiknél mi a tapasztalat?
(#) Ge Lee válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Gondolom gerjed, amin nem is csodálkozom. Először is egy végfoknak nem állítunk be ekkora erősítést, a 100k-t cseréld ki 39k-ra, és tegyél vele párhuzamosan egy 47-68pF-os kondit. A visszacsatolást a kimenetről vesszük, nem pedig az egyik oldal emitter ellenállásai közül. Látszólag ezek ugyanolyan potenciálon vannak, de hidd el hogy a dinamikus viselkedést tekintve közel sem, ami némi torzítást okoz. Alkotó HTA nyákja szintén e miatt rossz. Aztán ha a BD-ket nem akarod sűrűn cserélgetni, akkor ne nagyon használj 95V-nál magasabb tápfeszt, és egy áramkorlát sem ártana.
(#) deadlyroberta válasza Jackass hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Quad 405 erősítőmbe NE 5534 van, stúdióra használom tl071 el még nem próbáltam max. próbapanelen de ércesebb, bár a következő quad-om az bipolár lesz és nem jfet.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Idézet:
„stúdióra használom”

Ez mit takar nálad?
(#) deadlyroberta válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Masterelés, zeneírás mixelés...
(#) Zsoltipapa válasza emersys hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szia,köszi a választ,már korigáltam,beépitett alkatrész okozta a hibás működést.Üdv:
(#) Zsoltipapa válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Köszi a jó tanácsot,élni fogok vele.Üdv:
(#) Jackass válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A többi TL ről mi a vélemény? 061 081? Amit írtam kérdéseket az első hozzászólásban arra esetleg meg tudná mondani valaki a lehetséges megoldást?
(#) emersys válasza Jackass hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Szia
Jó lenne látni a nyáktervet.
Így nehéz mondani bármit is, hogy mitől gerjed.
Brumm is van bent?
Én nem a műveleti ic re gyanakszom..
Ha csak a kapcsolás nem tartalmazza az opa trimeres ofszetezését, mert akkor trimert ki kéne venni addig.
(#) Jackass válasza emersys hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Brumm nincs benne. Holnap teszek fel nyáktervet!
(#) emersys válasza Jackass hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Akkor lehet az illesztéstől szedi össze.
Vagy nem elegendően van szűrve a tápja.
Tedd földre a bemenetét, ha akkor is fent áll a jelenség akkor tovább lehet menni a táp fele, és/vagy magát a nyákot kéne vizsgálgatni tovább.
(#) Jackass válasza emersys hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A táp graetz egyenirányítás 2x4700u puffer 2db stab IC(7812 és 7912) majd 2x2200u és 2x100n
(#) WaRL0 válasza Jackass hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Táp szerintem kizárza ilyen szürés mellet.
(#) emersys válasza Jackass hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ilyen gerjedékenységre utaló esetek akkor szoktak még fent állni, ha a visszacsatolás, helytelenül magas a fokozatban, vagy több visszacsatolás eredménye kép is megszülethet. (pl előerősítőknél)
Egy scoppal most könnyen kilehetne deríteni honnét szedi össze a kör a tranzienseket..
lehet nyákhiba is, illesztés, táp, stb..
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Köszi,már minden rendben van az erőlködővel.Üdv:
(#) pjg válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Mi volt a baj?
(#) Bassmester hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Egy meglévő 2x100-as végfokot kéne "lefojtanom" 2x40-re, úgy hogy a max kimenő teljesítmény beállítható legyen és bármikor egyszerűen ki lehessen iktatni.
( a cél, egy bolondbiztos hangfal védelem) Egy egyszerű limiterre gondoltam, ami csak a kimenő feszültséget figyeli. Van valakinek ötlete? J-fet, vagy LDR a végfok bemenetére esetleg? Mit javasoltok?
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Üdv! ESP limiter. Nálam tervben van ezzel.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ez jó. Van is itthon két LDR-em, 270 Ohm-330 kOhm-os.
Köszi.
(#) speeedfire hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Dilemmában vagyok.
Adott egy régi erősítő(lemezjátszó tesla nzc431), amiben tranyókat kellene elvileg csak cserélni. KD 602-eseket(4db), amik már nincsenek ugye forgalomban. Helyette 2N3055-el lehetne helyettesíteni. Ez kb 4*400huf lenne nekem.
Kérdésem, hogy érdemes-e vagy sem. Vagy helyette már érdemesebb lenne egy lm1875-ös erősítőt építeni?
Melyik lenne jobb hangminőségben?
(#) szamóca válasza speeedfire hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A tranyócsere egyszerűbb, gyorsabb.
Ha a jókora többletmunkát nem számolod fel, akkor az LM.
(#) speeedfire válasza szamóca hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
A többletmunka a legkevesebb, 2 óra alatt megvan a nyák is. Csak nekem a hangzás elsődlegesebb lenne.
Ezesetben ha jól értem akkor az lm a futó.
(#) Zsoltipapa válasza pjg hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szia! Az volt a baj,hogy nem követtem a dokumentációt.Van benne 2db ellenálás,egy 2,7k,és egy 1,5k .Ezek hejett bekelett raknom 1-1 potit.A 2,7k-s hejett egy 4,7k-st az 1,5k hejett pedig 2,2k-s potit.a 4,7k-st közép hejzetbe kell álitani,a 2,2 est pedig a legkissebb ellenálási hejzetbe,Mikor ezeket beépitettem,azonnal beindult,amint a leirás is irta.Szóval,ezt elbarmoltam,de már gőzerővel dolgozik a végfokom.Üdv:
(#) bundibacsi hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!Van egy Pioneer A-450r típusú erősítőm és azt vettem észre mostanában,hogy néha úgy pattog a hang mintha bakelitot rossz halgatnék.Kábelekkel nincs gond azok jó minőgégűek.Gépről halgatom egy Sb live 5.1-es hangkártyával.Valaki tapasztalt már hasonlót?
(#) deadlyroberta válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Hangkártya rendbe van?
(#) szamóca válasza bundibacsi hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Védőföld rendben van a PC, és a hálózati csatlakozónál?
(#) deadlyroberta válasza szamóca hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Én arra gondoltam hogy fülessel is hallgassa meg mi van a hangkártyával.
Következő: »»   954 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem