Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   379 / 507
(#) dB_Thunder válasza fonix2 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Idézet:
„"Ha be sem kapcsolod is 1kW-os."
Ez tévedés.”

Te tévedsz, akkor is 1 kW-os. Csak akkor nem fogyaszt
(#) JQJ válasza btoti hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Nem szívesen vitatkozom senkivel!
Ez egy fórum, bárkinek lehet jó ötlete, más véleménye, lehet gyakorlata, vagy lehet elméleti véleménye.
Én a számok híve vagyok, így ha egy feltaláló azt mondja, hogy ez vagy az ezt vagy azt tudja, akkor hiszem el, ha az nem egy elméleti, vagy nem egy szubjektív vélemény, hanem alá van támasztva.
Ha valaki azt mondja, hogy 0,5m2 felületből kivehető 500W, akkor hiszem, ha müszerek bebizonyítják.
Ha 500W-0,5m2 akkor 1000W-1m2 és 2kW-2m2.
A BME szélcsatornájában kinek a gépe lett bemérve?
Ez be lett mérve, sajnos nem több 500W-nál, kevesebb, de nem sokkal kevesebb!
De számomra ez is csak labor eredmény, most kíváncsi vagyok az éles próbaüzemre! Szelet mérek és termelt áramot, teljesítményt, munkát! Ha vannak eredmények: jelzem.
(#) JQJ válasza fonix2 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
más megválaszolta helyettem.
(#) JQJ válasza btoti hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
btoti, eddig sem volt üzleti indittatású hozzászólásom, ezután sem lesz! Igaz, az eddig átadott munkáim egyike után sem volt és remélem ezek után sem lesz birósági perem....
Ide nem vevőt fogni járok!
De még önreklámom sem volt!
A téma elkötelezettje vagyok és maradok is.
(#) JQJ válasza btoti hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
A 120-as vérnyomáshoz csak annyit: egy medencében vagyunk, nem a tenger partján! Kisebbek a szeleink, de azokat sem hasznosítjuk megfelelően, ott valóban a lobby érdekek érvényesülnek.....
Én kifejezetten a kis (3-4m/s) szeleket szeretném hasznisítva látni.
(#) pudding1 válasza JQJ hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Várjuk az eredményeket......akárcsak a szelet.
(#) btoti válasza JQJ hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Nos, épp ezért nem értelek.
"Én a számok híve vagyok, így... Ha 500W-0,5m2 akkor 1000W-1m2 és 2kW-2m2."
Mekkora szélsebességnél? (Durva mérnöki "saccolással" 0,5 m2 ekkora teljesítményt ~20 m/s-s, az-az ~70 km/ó-s szélsebességnél tud!!!)
Ennek a magyarországi éves szélsebesség eloszlás figyelembe vételével (akár számítva, akár mérve) mennyi az évi összes kivehető teljesítménye kWó-ban?

Lehet, hogy a számokat csak csodálod, de nem érted?
(#) JQJ válasza btoti hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Amig nincsenek adatok a kezemben, addig inkább nem saccolok!
Amikor vannak adatok, jelzem.

PS: mintha kicsit mérsékeltebben fogalmaznál...
(#) Barret válasza JQJ hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ha rákeresel a neten,megtalálod a teljesítmény táblázatot. Le van írva az "elméleti" szélből kivehető teljesítmény,négyzetméter és szélsebesség függvényében! Aki ennél többet ígér,az örökmozgó kategóriában csónakázik...Az örökmozgó tud több energiát leadni,mint amennyit a környezetéből felvesz!
Ez egyszerű fizika. Energiamegmaradás törvénye...
(#) JQJ válasza Barret hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Olyan biztosan irod le az ilyen mondatokat.... Azt, hogy az mit takar, meg sem nézed? Ki kéne elemezni!
Méghogy örökmozgó kategória!
Hány százalékos hatásfokkal számol?
Milyen tipusú eszközökre érvényes?
Mit fogad el axiómának?
Biztosan igaz amit leírt, adott keretek között!
Mik ezek a keretek?
(#) pudding1 válasza JQJ hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Óóóó igen! Mert van aki a számokat szereti és van aki a bizonyított tényeket. pl. tény az is hogy a szélcsatornában tesztelt mókuskereketekre a valóságban soha nem fog olyan egyenesen és egyenletesen fújni a szél mint a teszten. Itt a közelben is felhúztak egy 5kw-os generátort, a tulaj meg engem buzerál hogy miként lehetne rávenni hogy termeljen is végre valami mérhető mennyiséget mert amúgy nagyon gyengus.....Őt is beetette egy ilyen "én csak a számoknak hiszek" alak....
(#) zolika60 válasza (») Nov 30, 2011 /
 
Nem lehet, mert van aki üzletelni szeretne. :yes:
(#) Barret válasza JQJ hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Én hiszek a fizikában,és a kiszámolható dolgokban.A szélnek pontosan kiszámolható energiatartalma van.Ezzel kell számolni a kivehető teljesítményt.
Ezt el kell fogadni mindenkinek.Te is kiszámolhatod a szélkerék súrolt felületéből,az elméletileg kivehető teljesítményt.
Már ha van hozzá szél is.Magyarországon elég harmatos...
(#) JQJ válasza Barret hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ezt a van szél-nincs szél dolgot vitasd meg btoti-val.
A fizika pedig tudjuk, hogy produkál meglepetéseket!
Számolgattam eleget amikor elkezdtem foglalkozni ezekkel a dolgokkal. Most mérek.
(#) JQJ válasza Barret hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ha már mindenáron számokat szeretnétek látni, a számolás itt megtekinthető: http://www.ingatlaninvest.com/ujtalalmany
Aztán tessék utána számolni.
(#) sziriusz válasza JQJ hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Rád tényleg kár időt pazarolni!
Amikor megjelent az a fajta generátor, ezt itt a fórumon részletesen megtárgyaltuk.
Bővebben: Link
A Mátraházi János cikkét is olvastuk, de nem igyekeztünk saját okosságunknak beállítani:
Bővebben: Link2
Mindezt azért írtam le, hogy egy erre a fórumra érkező nehogy azt higgye, hogy mi kerültünk ide úgy, hogy nyitva maradt a tébolyda ajtaja.
Az eladási vágyad, a témát érintő tudatlanságod és az egyre unszimpatikusabb hozzászólásaid nem azt jelentik, hogy kidumáltad és padlóra küldted ezt a társaságot.
Részemről javaslom a letiltásod erről a fórumról.
(#) btoti válasza JQJ hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Mindig "elkápráztattak" ezek a 10 m/s-s szélsebességre számolt teljesítmények.
No és a széliránnyal mi a helyzet? (Végül is az egykori bakos szélmalmokat is szélirányba tudták fordítani ökrökkel vontatva. Elég látványos lehet mindez egy családi háznál, vagy az egymás közé ékelt városi házaknál, és a tető felület feletti 0,5-1 m-s sávban kialakuló örvényeket, sodorvonal jelenséget meg se említettem.)
Minden érdekes (mert, hogy ez nem új ötlet) szélturbinát kíváncsian nézegetek magam is, így várom a TEREPI mérési eredményeket. Elsősorban az évi kivehető összes villamos energia adatát beömlő nyílás az előtte levő tetőfelület és lejtszög EGYÜTTES adatsorában (nem egy-egy kiragadott adatot, hanem összefüggő adatsort).

A marketing része nem ide tartozik és soha nem is érdekelt. Engem és úgy tűnik, hogy jó néhányunkat összefüggő, értékelhető adatok hiányában nem nagyon sikerült meggyőzni ennek gyakorlati használhatóságáról.
(#) pudding1 válasza btoti hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
"nem nagyon sikerült meggyőzni ennek gyakorlati használhatóságáról."
Engem meggyőzött. A gyakorlati használhatósága 0-a.
(#) fonix2 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
* Törölve !
(#) Iszkakof István válasza (») Dec 1, 2011 /
 
Már annyiszor gondoltam, hogy én is jól beszólok. Nem tettem mostanáig. Azt akartam tanácsolni, hogy nehézségi szintekre kellene osztani a szélgenerátoros topicot. Az első kategória a vérprofi és pénzes építők. A második kategória olyan sziriusz fajták. Rengeteg ismerettel rendelkeznek és megtérülő költségű szélgépet akar építeni. A harmadik és egyben utolsó kategória a magam fajta. A kocsma messze van, ezért hát kikapcsolódás gyanánt kiteszek egy DC motort egy szélkerékkel. Vagy lead valamit vagy nem. Ha lead valamit, szabad időmben azon gondolkodom, miért csak annyit, vagy azzal, hogy azt a csekély energiát hogyan is lehetne hasznosítani. Míg ezen agyalok, néha azon kapom magam, hogy arra gondolok, mikor lesz nekem egy olyan sziget rendszerem, mint leharnak?
(#) Barret válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Ha csak a szélből akarsz sziget rendszert,az nem fog összejönni.
És napelemmel kombinálva sem 100%...
Itt 2 hete köd van,még a napelem sem termel... 4A helyett 3-400 mA jön le... Akksitöltővel töltöm a pakkot,hogy legyen éjjeli világítás az udvaron Pedig nyáron rotyognak az akksik
(#) Iszkakof István válasza Barret hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Leharnak sem csak szélből van sziget rendszere. Nekem nem lesz semmiből, mert a fizetésemből nem futja, a korom meg már nem engedi meg, hogy jól menő vállalkozást indítsak és felfuttassak. Így hát mi marad? Örülök a mások eredményeinek.
(#) gaspa válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Én ritkán írok,leginkább,ha valamilyen eredményt elértem szoktam megosztani,de a fórumot minden nap olvasom.Szerintem nem kell szintekre osztani,én szívesen elolvasom bárkinek a hozzászólását,még a legegyszerűbb ötletet is lehet hasznosítani,esetleg tovább fejleszteni.Az utóbbi vita annyira egyértelmű és mindenki pontosan látja miről van szó,hogy nincs értelme felhúzni magatokat,javaslom hallgassatok Köbzoli enyhe figyelmeztetésére és térjünk vissza a műszaki dolgokra.

Üdv gaspa
(#) btoti válasza sziriusz hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Bocs a zavarásért!
Autógen. bemérés téma:
Írtad, hogy 12,1 V / 2,65 A gerjesztéssel 300 1/min fordulaton az Uk=4,73 V (gondolom a diódahíd kimenetén az egyenfesz.).
Nézted-e, hogy pl. 5, 10, 20 A terheléskor hogy viselkedik a kapocsfesz, vagy meg tudnád-e nézni, ha még egyben a mérési összeállítás?

Végső elkeseredésemben mérőgenerátorként (ahol nem szempont a külön tápról való gerjesztés vesztesége és ráadásul generátor hiány miatt áll a projekt) kellene használnom az elfekvő Wartburg generátorom. Az első körös bemérést akarom megspórolni az infóval. Ha van értelme persze lekapom a fesz. szabályzót (ezen kívül van leszerelhetően) és elkezdek méregetni az enyémen.
(#) btoti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Részemről megtörtént. Egyébként is közeleg a Karácsony!
(#) sziriusz válasza btoti hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A kért adatokat két óra alatt biztos meg tudnám mérni. De vannak aggályaim:
-Valószínűleg a kisminták bemérésére akarod használni az autógenerátort. Ha a minták mérete 1 méter, vagy kisebb, akkor erre a célra ez a generátor nem megfelelő.
-Autógenerátorból közel 300 fajta van, nem biztos, hogy az én bemérésem egyezne a Te generátorod tulajdonságához.
-Írod: "Az első körös bemérést akarom megspórolni az infóval". Igaz, hogy az elméleti és gyakorlati hozzáértésem (le)minősítése nem olyan régen megtörtént, de talán még többre vagyok képes, mint másoknak munkát és időt megspórolni.
-Egy jobb feltételű együttműködésben természetesen bármikor és bárkivel szívesen részt veszek.
(#) generátor24 válasza sziriusz hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Feltűnt nekem valami de bocs ha hülyeség.Ez a tetőbe simuló "szélbefogó szerkezet nagyon szép és nagyon jó" de arról nem találok leírást ez hogy áll széllel szembe?Háztetővel együtt?
Komolyra fordítva,szerintem akkor termelhet ez a megoldás jól ha pontosan szemből kapja a szelet,ha a háztető az uralkodó szélirányra merőlegesen is áll , mi van azokkal a szelekkel amik párhuzamosan,szögben ill pont ellenkező irányból érkeznek?Elég nagy luxuspazarlásnak tartom csak azokat a szeleket hasznosítani főleg Magyarországon ami pontosan a szerkezettel szemből érkezik.
(#) generátor24 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nincs több kérdésem
(#) sziriusz válasza generátor24 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Jó hogy felhoztad ezt a témát. Minden területre van egy jellemző szélirány, Fura, de ez egy egyenes, melynek mindkét irányát használja a szél. Ezt legjobban a repülősök ismerik, és a repterek leszállópályáit ennek figyelembe vételével tájolják be. Van róla infó a neten. Ennek ismerete mindenképp kell egy fix irányú szélgép telepítéséhez.
Nálunk is van jelentősége. Többen is használjuk tudatosan az oldalszelet. Én gyakran hagyom a nagy lapátú vízhúzómat olyan helyzetben, hogy ne tudjon irányba állni, csak kb. 45 fokos szögben forduljon a szélre. A hírtelen jövő nagy széllökést így könnyedén kivédi, de közben persze termel is.
Ha lesz még szélgépem, annak a ferde csapos viharvédelmét úgy fogom méretezni, hogy egy szél nagyság után csak oldalszelet kaphasson. Ezzel beállítom a max. fordulatot és teljesítményt.
Összegezve: Az oldalszél irányától függően termel a szélgép, csak a szélhez képest csökkent teljesítménnyel. Ezt lehet kellemetlen, vagy hasznos dolog is.
(#) generátor24 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Érdekes dolog történt de nyugtassatok meg!
Szóval nemtudom emlékeztek e de nekifogtam az aszinkron átalakításának gyári forgórész meghagyásával.
Kész van majdnem.Ugy van kialakítva hogy minden második polus áll mágnesekből a többi pólus vas.Femmben megcsináltam a szimuléciót és elég igéretesnek mutatta ezt a mágnestakarékos megoldást.
Tegnap elkészült a forgórész csak a mágneses rész kicsitt nagyobb átmérőre sikerült és nem fért bele az állórészbe,de semmibaj majd marok még kicsit lejjebb.
Viszont egy dologra felfigyeltem.Mégpedig ahol csak vas a pólus ott nagyon gyenge a mágneses erő a mellete lévőn ahol a mágneses pólus van ott meg iszonyú erős.Remélem hogy ez csak azért van mert nincs bent az állórészben és amint belesikerül rakni az állórész szépen elvezeti úgy a mágneses erővonalakat ahogy a femm mutatja.
Következő: »»   379 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem