Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 575
(#) harakaly01 válasza Haszuboy hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Igen a kémény jó,10 perc fűtés után villogni kezd a füst LED és leáll a fűtés.
(#) Haszuboy válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Hm, nem tudom, írj pontos típust, és majd jönnek a hozzáértők
(#) harakaly01 válasza Haszuboy hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Köszi!Vaillant Thermotop PRO fali gázkészülék
VU/VUW HU 240-3.
(#) toro válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A VUW 240-es 2 helyen figyeli a füstgázt.
A hőcserélő felett és a deflektor oldalán.

Nagy valószínűséggel koszos a hőcserélő!
(#) harakaly01 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Köszönöm a válaszát én is gondoltam rá.Meg erősített, elég ha leveszem és vízzel átmosom? Sos ha lehet!
(#) toro válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Vizet el kell zárni a kazán alatt!
A biztonsági szelepen a nyomást leengedni és a maradék vizet kifolyatni.
Deflektort levenni, az érzékelők csatlakozása a hőcserélő bal oldalán széthúzható. NTC-k csatlakozói szintén. S felfelé a hőcserélő levehető, ha a két biztosítót kihúzod!
Kb. ilyen gyorsan megoldható, mint ahogy olvasod!
A külsejét(zöld és szürke lerakodást) veresd ki a zuhannyal!
(#) harakaly01 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Köszönöm szépen ! Nagyon hálás vagyok! Legyen nagyon kellemes a hétvégéd!
(#) labanc2 hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Köszi a hozzászólásokat ,a helyzet megoldodott. Valószinü a tágulásitartáj volt a ludas,már tökéletesen müködik kösz .
(#) apoca68 válasza toro hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Hát, erre telt, illetve mindenféléről hallottam mindenfélét, szóval teljesen mindegy milyen kazánunk van . Jól működik, a szervízese beállította a legoptimálisabb használatra, szépen dolgozik.
A Duvalról pedig annyit, hogy amikor mi vettük ez teljesen új széria volt, nem lehetett tudni előre, hogy ilyen selejtes gyártmány. Utólag könnyű okosnak lenni .
(#) toro válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Köszönöm a jókívánságot hétvégére.
Családi körben, meleg lakásban...
Viszont Neked is.
De azt nem írtad, hogy mi volt a probléma!
(#) toro válasza apoca68 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nem rossz kazán, csak mindent be kell tartani, amit a rendszerhez előírnak.
Egyébként én Trianon (miatt) óta nem veszek francia holmit.
(#) trafok hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Van egy LAING kombi gázkazánunk nagyon sokszor kihagy a meleg víz,nem kapcsol be.Mi lehet a baja?
(#) Zsinzsi hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Jó reggelt! Egy olyan kérdésem lenne, hogy Biasi M90B.24S kazán esetében a "fűtési rendellenességet jelző szonda működésben" - hibaüzenet mit takarhat pontosan? Köszi!
(#) Zsinzsi válasza trafok hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
üdv! olyat tapasztaltam már, hogy a gyújtórésznél a kis fém szikraadó lófüttyök el vannak oxidálódva, próbáld meg smirglivel megtisztítani. illetve, ha a kazánnal egy légtérben megy a teregetés, akkor a kis szövetdarabkák is bekavarhatnak, ilyenkor meg kell takarítani a porcicáktól! sok sikert!
(#) harakaly01 válasza toro hozzászólására (») Dec 4, 2011 / 1
 
Neked is szép napot! Ma reggel szétkaptam és kitakarítottam a primer hőcserélőt,nagyon tele volt zöld ráégett korommal. Már üzemel szuper! Kösz,hogy segítettél. A Mikulás vigyen sok ajándékot neked. Üdvözöllek.
(#) toro válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 4, 2011 / 1
 
Ok, Neked is minden jót és meleg lakást!
(#) toro válasza trafok hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Sok baja lehet.
Ezért írd le konkrétan, mikor mit nem csinál.
(#) jumi válasza aflmor hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia,nekem egy renova star van. mik a dugulás jelei?
(#) zsinkai zoltán hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Én egy JUNKERS ZSBR 8-25 tip.kondenzációs kazánhoz kérnék segítséget. régebben foglalkoztam gázkészülék javítással is, de a modern elektrónizált kazánokat már nem ismerem eléggé. A probléma az, hogy indítást követően a ventilátor szellőztet majd a gyújtás következik ,de ez sokszor detonációsra sikeredik és egyébként is, mintha túl nagy teljesítménnyel égne. ha meg le áll és újra gyújt akkor még nagyobbat szól. vajon melyik egységben lehet a hiba. A 2. kérdésem az volna: ha nem szobatermosztát indítja, hanem zóna vezérlő, akkor melyik kapcsára kell kötni a vezérlő kimenetét?
(#) toro válasza jumi hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Bitermikus hőcserélős kazán.
Csökken a átfolyó melegvíz mennyisége.
A fali kazánok általában 8-11 l/perc mennyiséget adnak.
(#) toro válasza zsinkai zoltán hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Nézd meg a gyújtóelektródát!
Oxidos vagy nagy a szikraköz!
(#) mugab válasza toro hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Esetleg szemetes az égőfej gyujtásközeli része...
(#) gyök2 válasza zsinkai zoltán hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Én régebben nagykonyhai gázfrituknál szaladtam bele ilyen hibákba. Ezeknél kerámia gázégő volt elektronikus gyújtással. Ott is sokszor volt ilyen hiba hogy teljesen rendszertelenül durrogott a fritu amikor begyújtott. Ott arra jöttünk rá hogy a gyújtószikrát adó gyújtóegységben lévő nagyfesztrafó szekundere menetzárlatos lett. Szikrát még adott, de nem elég nagy energiájút és emiatt nem tudta rögtön a gyújtás elején begyújtania a gázt, csak néhányszor 10ms múlva, amikor már kicsit több gáz volt az égőtérben mint kellene és ezért durrogott a készülék. lehet hogy nálad is ez van.
(#) harakaly01 hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Kedves segítőm toro szombaton már segítségemre voltál ,amit most is köszönök. Lenne egy kérdésem, hogy a Vaillant Thermotop PRO fali VU/VUWHU240-3 gázkazánom légteleníteni kell-e,vagy levegőt kell bele pumpálni hátul fenn a motor szelepen. Köszönöm előre is a válaszod. Tisztelettel...
(#) toro válasza harakaly01 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Szívesen-örömmel segítek és nem várok érte köszönetet!
Próbálom megosztani másokkal azt, amihez saját kútfőből jutottam hozzá (olvasva-, kioktatva-, hibaelhárításokból) az elmúlt 38 év alatt.

Tudsz pumpálni levegőt a tágulási tartályba (és nem motor szelep, ahogy írod), de ehhez a fűtőköröd nyomását le kell engedned 0-ra.
Pumpáld fel 0,8 - 1,0 bárra, majd engedd rá a vizet. További jó fűtést és szép napot!
(#) jumi válasza toro hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Az lehetséges hogy a dugulás miatt, nem füti fel a leg távolabbi radiátort?
(#) toro válasza jumi hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Lehetséges okok:
-eldugultak a vasiszaptól a radiátor szelepei,
-levegős a radiátor.
(#) spirik hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok

Imergas zeus major kazánunk van, 3 éves. Tavaly a fűtési szezon és éppen így karácsony előtt valami turbó csőbe először egy pók költözött be és le állt a fűtés, majd a kéménynél valami lyuk jegesedett le és amiatt áll a fűtésünk. Idén rettegve vártuk milyen meg lepetésbe lesz részünk. Hajnalba meg kaptuk. Enyhe bakelit szagra keltünk. Ami a kazántól jött, mire oda értünk, furcsa pukkanó hangot adott, és egy led sem világított. A vezérlő panelben találtunk egy biztosítékot mely egy kicsit fekete volt, csere után már világit a bekapcsolás után a zöld led, csak éppen a láng nem gyullad be hiába hűlt le a melegviz, hiába kapcsol be a termosztár. Valamilyen motor hang van, de nem igazán tudom honnan jön. A szag mintha a motoros háromutas szeleptől jönne. Este jön a szerelő, addig is esetleg ötlet, jól gondolom hogy az lehet a gond? Mennyibe fog fájni ha tényleg az a gond? Esetleges gáz fogyasztás növekedést is okozhat-e? Mert nekünk igen csak meg nőt a fogyasztás.
(#) VIM válasza spirik hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia! Nem ismerem ezt a típust de nagy valószínűséggel (amit leírtál abból következtetve) a szivattyú kondenzátora pukkanhatott el ami kiolvasztotta a 2A-s biztosítót. Reméljük csak ennyi baja lesz, mert az nem egy nagy összeg és nem is tartana sokáig a cseréje sem. Talán a motor hang is azért hallatszik , csak nem tud beindulni a segédfázis hiánya miatt.
(#) jumi válasza toro hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
az egész fütés 5 éves. levan légtelenitve,lehetséges hogy a hö cserélö kezd eldugulni?
Következő: »»   64 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem