Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   957 / 2513
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Nézd meg az ST151-et. Az kipróbált: Bővebben: Link
Elliott rajzát is jónak tartom: Bővebben: Link
(#) emersys válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia.
Ha +-50V felett megy jóval a kapcsolás akkor a bd szériákat sürgősen kivenném a meghajtó körből..
0átmeneten kinyírhatja a meghajtókat, az meg esetleg a végtranyákat..(mivel annak csak 115V a tűrése, amit kivettél annak meg 150)
Mekkora a kimeneti dc-d? s mekkora a nyugalmi áramfelvételed?
Lehet hogy a feszültségerősítő fokozat billent el, és dc-t visz a körbe, amit a további fokozat csak erősít.
(#) Robi85 válasza emersys hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Hmm... a 2sc5198 teljesen megvan szakadva. Kiszedtem most őket. Nemtudok rajta mérni semmit. Valószinüleg akkor ez a gondja neki? Mivel tudom helyettesiteni? 2SC5200? A tápfesz az +-28V.
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Vagy esetleg van még itthon 2sc5242-2sa1962. Ezek teljesen uj tranzisztorok.
(#) Robi85 válasza emersys hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Kicseréltem a végfokokat és jólett az erősitő.
(#) emersys válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Ha +-30V a tápfesz akkor terméseztessen maradhat a meghajtó is.
Igen a 2sc5200 is maradhat helyettesítőnek.
Idézet:
„Kicseréltem a végfokokat és jólett az erősítő.”

-Rendben.
(#) deadlyroberta válasza lamalas hozzászólására (») Dec 5, 2011 1 /
 
Bocsi hogy egy régi írásodat kommentálom de ez aa presonus central station mire jó?
(#) Zsoltipapa válasza emersys hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Igen! igy már jobban tetszik nekem,köszönöm szépen,Üdv:
(#) MiklosS4R hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok! Szert tettem egy gyönyörűséges Fisher CA-915-re. nem volt hozzá távirányító. nincs valami ötletetek? A távirányító boltok simán leráztak. Üdv: Miklós
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Rámértem a hétvégén szkóppal is. Az egyik csatorna kimenetén négszögjelszerű jelalak tombol 100Hz körüli. A másik csatornában nagyfrekvenciás zajjal van tele az egész. Lényeg hogy belehallgatva a csatornákba mindkettő zajos. Mi lehet a nyák hibája?
(#) emersys hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Elkészült a második verziós, meghajtó fokozat is.
Már csak a 6h2p csövekre várok, hogy betudjam állítani, s összemérjem a hangját az srpp-el..
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Szia! Táp- , vagy beültetési rajz jó lenne. Úgy nézem csak két dióda végzi az egyenirányítást. Az kevés.
A táp pufferek közös pontjai között nem lehet ilyen hosszú vezetősávot alkalmazni. Még a stabilizátor szűrői után is közös és széles vezetősávot használnék.
A +/- tápon jelentős áram folyik ezeket a sávokat megerősíteném. Szerencsésebb volna a tápot külön vinni az IC-re, nem így "árkon-bokron keresztül".
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Üdv! Nem 2 dióda végzi az egyenirányítást! Egy ilyen diódahíd. Érdemes egyesével diódákból összerakni a hidat vagy jó ez így?Valóban elég kacifántos úton jutnak el a tápok az IC-khez. Teszek fel egy képet a megépített áramkörről. Nem az igazi a fotó de ki lehet venni azt hogy mi hol van.
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Az egyenirányítás jó lesz, látatlanban csak tippelgettem. A test vezetősávját tartom a legkritikusabbnak. A puffer kondik test lábait kösd rövid, legalább 1-es vezetékekkel a trafó megcsapolási pontjához.
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Sziasztok, Mikulást. Adott egy kapcsolási rajz, ami tda2030al van megcsinálva. azt meg lehet csinálni hogy lm3886al vagy tda7293al? Vagy akár tda 2003al aminél nem alkalmaznék plusz-minuszos tápot. Lehetséges-e?
(#) hariimi hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
siasztok,van nekem egy cybernet cts 300-a erősitőm,végfokot ceréltem benne de kiveri álandoan a biztit,ezért visza tettem a régiket most meg melegszik a trafo, tudnekem valaki segiteni?
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Rendben. A hétvégén leszek csak otthon. Remélem eredményes lesz az átkötés
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Ez még csak az első lépés lesz, a 100Hz-es zavar elnyomása a célja.
Amíg érdemi munkába kezdesz áttekintheted a nyáktervedet olyan szempontból, hogy a táp és a test minden egyes vezetősáv szakaszát egy ellenállásnak képzeled el - mert a valóságban is az. Látni fogod a gyenge pontjait.
Csak remélem, hogy forrasztás oldali átkötésekkel normalizálni lehet a helyzetet, és nem kell új panelt készíteni.
(#) bereczk.jans válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Üdvözöllek! Amennyiben készítettél már tda 3030-al erősítőt, akkor egy próbát megér Highand mester elvi felvetését a gyakorlatban is kipróbálni. Szólhat szebben is mint az alapkapcsolás, de csak ha a híd - áramkör elemeit 2% pontossággal teszed az áramkörbe.(Pontatlan értékeknél akár rosszabb is lehet mint az alapkapcsolás! Jó kivitelezésnél is kb 50% az esélyed az elégedettségre. Nem tudunk róla, hogy valaki más elkészítette az ötletesnek tűnő kütyüt a mesteren kívül!) Ezt a kapcsolást valószínűleg ilyen formában kettős tápfeszültséggel lehet üzemeltetni. lm3886, tda7294 nagyon jó alapáramkörébe ha nem vagy professzionálisan szakavatott akkor nem érdemes belenyúlni
(#) kofola16 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Hali

Van egy régi AKAI CP-100C lemezlejátszóm. Sajnos nincs erősítőm hozzá. Van egy 5.1 Genius hangfalszettem. TDA7294 van a ládába. De ugye ez így kevés. Kéne elé még egy kis sztereó erősítő. Van valakinek valami ötlete mi a legegyszerűbb megoldás?
(#) deadlyroberta válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
hát már QUADot építettem már, most egy saját tervezésű se a osztályút terveztem, végre meg is tudtam építeni, szól. Amúgy lm3886-ot kontelben Újpesten 1200ért árulják!
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok. Szerintetek ebbe a kapcsolásban helyettesíthetem a T1-et BC547-re, a T2-t bc557-re, és a T5-öt mivel helyettesíthetném?
Köszönöm
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Ha minden hibát sikerült megoldani akkor inkább áttervezem a nyákot. Addig bűvölöm amíg jó nem lesz. Legalább megtanulom rendesen... Így lesz kerek a megoldás. Mit értesz konkrétan gyenge pont alatt? Pl azt hogy az egyik IC hez kisebb "ellenálláson" keresztül jut el a tápáram mint a másikhoz?
(#) blackdog hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!


Nem tudom hova kellene írom. A léyeg:
Van egy rakás MP3 zeném. Ezekkel csak az a bajom, hogy állandóan állítgatnom kell az erősítőt mert nem azonos hangerővel szólnak.
Tudtok programot ajánlani ami azonos vagy legalább közel azonos szintre hozza a számokat?


Vagy megvalósítható uC nélkül, hogy legalább a hangerőt azonos szinten tartsam?
(#) Balaa16 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia!
Nekem Nero8-am van, abban lehet ilyet csinálni, hogy egyforma hangerőre állítja a zenéket. Leölteni csak demo változatát tudod legálisan.
Üdv! Balázs
(#) emersys válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Hali.
Balázs már írt a Nero-val kapcsolatosan.
Én annyit tennék hozzá, hogy sajna ezt az opciót régen én is használtam, főleg mikor audio cd-t írtam, s én is beaktiváltam " a zenék egy hangerőre hozása opciót"
Ennek ugyan volt előnye, hogy közel kihozta "0Db-ig" a zenéket, de sajna sokszor éreztem, hogy ami halkabb volt, az ugyan hangosabb lett, de éppen már bele-bele súrolt a torzításba. -ami meg hát hangosabb volt, az meg minőségileg gyengébben lett halkabb...
Szóval én azt mondanám amit a producerek egyszer már el*** azt nagyon nehéz javítani.
Én a Steinberg Wav -lab ot használom, és sokszor hallásra meg a freki sávra hagyatkozva bátorkodom csak feltornászni a gain-t.
(#) CHZ válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Itt van a megoldás számodra: Bővebben: Link
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A paneleden a legnagyobb áramfolyás a puffer kondenzátorok töltésekor, másodpercenként 100x jelentkezik. Ezt az áramutat lekövetve láthatod, hogy a csillagpont és a stabilizátor közötti sávon eső feszültség tüskék hozzá adódnak a tápfeszültséghez.
Hasonlóan problémás lehet, hogy a teljesítmény fokozat került a legtávolabb a stabilizátortól. A teljesítmény fokozat áramfelvétel változása "hallatszik" az IC-k tápjában. Ez utóbbinak kisebb jelentőséget tulajdonítok, de okot adhat gerjedésre.
(#) kofola16 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Köszi szépen. Nem tudtam h így hívják
(#) CHZ válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Ott nézelődj.
Találsz egyszerű kapcsolásokat is nyáktervvel, amit könnyen meg tudsz építeni
Következő: »»   957 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem