Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   122 / 583
(#) papoka50 válasza osi hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
köszi osi hogy irtál de arra lennék kiváncsi hogy a gomb forgásának mi az oka és a villogásokat hogyan kell számolni honnan
(#) osi válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
A gomb azért forog mert az elektronika hibát észlelt, és ezáltal adja a felhasználó tudtára .
1-2 sec szünet tart a hibakód végén, és ujrakezdi.
Célszerű legalább kétszer ua számot kapni
(#) somys hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
sziasztok! ariston AVFT129 mosogép sokáig szivattyuzik. Viz már nem jön de mág szivattyuzgat ,Amugy a program végig megy.szürö tiszta , félek,hogy el fog valami romlani benne. mit javasoltok ? köszi Somys.
(#) zolika60 válasza somys hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szintérzékelő rendben?
(#) papoka50 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Osi légyszives segíts megszámoltam és kettöt villog de nem tudom hogy mit jelent és sehol nem találom a jelentését
(#) kardosarpad hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném, tönkrement a AEG Lavamat 41270 update mosógépem elektronikája, egyszer már segítségetekkel javítva lett, de most nincs tovább. Ha valakinek bontásból, vagy elfekvőben lenne egy, legyen szíves jelezni. Sajnos az eredeti javíthatatlan, a gép pedig
jó állapotban van.
Előre is köszönöm!
(#) osi válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
"Motor blocked or motor tacho open or short circuited"
A mocival van gyíkja .
Ha nem forgatja meg egy picit sem akkor a szénkefék kopottak.
1. Motor ki, szénkefék le a mociról, ha kb 1cm a kinyúlása a szénnek az már necces (kb 5cm az új szénkefe hossza)
2. Motor ki . 230-at neki. Ha a szénkeféknél körbeér a szikra = szénkefe kopott.
Ha a motort forgatja egy ideig akkor a tacho generátor v. az elektronika fordulatszám érzékelő áramköre lehet rossz.
A szénkefék a mai világban 2-3 év használat után simán el tudnak kopni. Gari időben nem egy mocit kellett már cserélni emiatt
(taco generátor hibával én még nem találkoztam)
(minden hibakód után oda van írva az elektronika hiba lehetősége is
(#) BAGGIO 21 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia !

Köszi megnéztem , de vagy nem értem vagy nem jó nekem ,mert az arsl 105 lámpái függőlegesen vannak egy sorban máramik villognak a hibánál. A vízszintes nem jelez semmit. Itt a rajzon két függő sor van .

Üdv: Krisz

UI:Ha tudsz még segíthetsz )
(#) osi válasza BAGGIO 21 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A fukcio gombokkal(ledekkel) jelzi ki a hibát + Az alsó folyamat led.
Alsó = 1 Utána = 2 Utána = 4 A felső = 8 A folyamat led a 15-nél nagyobb hibákhoz kell.
A villogásban szereplő ledek összeadod & megkapod a hibakódot.
(#) papoka50 válasza osi hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
osi köszi holnap megnézem, szoval csak a motor lehet oda szénkefét lehet kapni hozzá hogy meg lehessen itthon csinálni?
(#) osi válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Belevalót biztos nem.
(De tudok küldeni ha ha az a baja, és van címem + fotó a szénkeféről - több fajta létezik )
(#) BAGGIO 21 válasza osi hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia!

Most nem tudom tesztelni már alszik a gyerek .
Amit nem értek az az hogy nekem az alsó vízszintes sorban nem villog semmi csak a függőben . Bármilyen progit választok elkezdi kb 10 percig végre is hajtja , aztán ugyanazt a problémát mutatja. A változás csak annyi amelyik funkciót használom annak a lámpáját villogtatja . Ezután kihúzom hagyom pihizni és újra indításnál már csak a vizet eresztem le azt megcsinálja gond nélkül (2 perc), a 15 perces gyors progi már nem megy végig, a többiről ne is beszéljünk. Ha jól értem a lámpák villogását mindenféleképpen számoljam meg (ok) csak a kapott link-ben nem tudom értelmezni .Segíts ha tudsz köszi
(#) papoka50 válasza osi hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
osi köszi holnap megnézem és négy órakkor fent leszek megadom a cimem és ha rá van írva a számát meg egy fényképet
(#) osi válasza BAGGIO 21 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nem. A te gépednél már nam a villogás száma számít.
Hanem hogy a 4 led közül (amiket be tudtál kapcsolni egy mosáshoz) melyik(ek) villog.
Egy fénykép sokat segítene mert sokféla kinézetü gép van az Ariston név alatt. (más-más led , gomb, tekerentyű elhelyezéssel.)
(#) BAGGIO 21 válasza osi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia !

Így már értem. Ok,délután 5-6 óra között küldöm a képet is . Ha jól emlékszem bármilyen progit használok mindig ugyanazok villognak.

köszi a segítséget ))
(#) somys válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
szia! nem tudom .ha segitenél , hogy hol van .Na meg ,hogy hol találom ,és milyen modon probáljam ki a szint szabályzot?
(#) zolika60 válasza somys hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ilyesmi alkatrészt keress: Bővebben: Link Egy vékony cső csatlakozik rá. Először azt fújd ki, hátha abban van hab. Utána a kapcsolót megfújva a cső helyén keresztül Hallhatod, hogy kattog-e. Ha rendben meg is mérheted, hogy kapcsol-e ilyenkor.
(#) somys válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
köszönöm igy már könyebb. teszem amit mondtál. aztán majd meglátjuk. Belefujáskor kattognia kell? A mérést ,hogy nem értek anyira de ha leirnád ?
(#) zolika60 válasza somys hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Kattognia. Nem tudom a tiédben milyen van, egyet kettőt vagy hármat kattan. Mérni meg úgy kell mint egy kapcsolót, mert tulajdonképpen az, csak egy membrán kapcsolgatja.
(#) zeus64 válasza osi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok! A bal felsö led villog mega retesz és gyorsan, a fütőtest nem zárlatos, viz nem csepeget rá, aprogram végén nem öblit és nem centnrifugál
(#) osi válasza zeus64 hozzászólására (») Dec 8, 2011 / 1
 
És jó is ???
kb 30 ohm hidegen.
A fütöszál hibát a mosási folyamat végén jelzi ki (????)
amikor kinyomta a vizet (további rész kimarad - öblítés & centri)
Teszeld le.
1. Program elindít.
2. Elkezd mosni - konrktorból ki.
3. Fűtésnek 230 (föld nélkül). kis idő után hallani hogy serceg a víz (füt)
4. fáziscerka fűtőszál testre világít = túl nagy szivárgó áram (fűtőszál kuka)
Minden OK fűt & nem világít = fűtés relé v. elektronika hiba
(#) lukovicsek válasza zeus64 hozzászólására (») Dec 8, 2011 / 1
 
A szintszabályzót is le kéne tesztelni legalább egy belefujással, kattani kell neki oda vissza és a hozzávezető vékony csőbe is , hogy nincs e eltömődve.

Laci!
(#) papoka50 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
osi kivettem a szénkefét és kisebb mint egy centiméter küldök egy fényképet róla és a számát a száma:
2903
L94MF7

145641.jpg
    
(#) zolika60 válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A száma nem érdekes, csak a mérete. Nem tudom Kistormáson van-e mosógép alkatrész, de Szekszárdon biztosan kapsz minta alapján. Nekem szerencsésebb a helyzetem, mert itt sok ilyesmivel foglalkozó üzlet van.Például:
(#) zeus64 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
a szintszabályzó müködik már teszteltem
(#) zeus64 válasza osi hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A fütőszál hidegen 30-32 Om.
Végig csináltam amit irtál,és testre nem világit de a viz hőfok 1-es program 90C nál a viz csak langyos. Afaziscerka menet közben világit a fütőtest mind két végén de testre nem
(#) lukovicsek válasza zeus64 hozzászólására (») Dec 8, 2011 / 1
 
A fütőszálat nemtudod csak egy fázis ceruzával bemérni,
Állisd a gépet egy centrire ,indisd el, ha a fütőbetét a hibás akkor a szivatyuzás után nemsokra leál és villogni fog, aztán ujra indítod a centrit de úgy, hogy lehuzod a vezetékeket a fűtőszál mindkét végéről, ha az a hibás akkor a gépnek centrizni kell.

Laci!
(#) deak francis hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Hello.Van egy awe 7516 mosogépem.A F23 majd F12 hibakodot jelzi.Mi lehet a gond?
(#) osi válasza papoka50 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A műa. résszel együtt kellene a kép.
Egyébként ez már csak rajzolni jó
(#) papoka50 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
osi lefényképeztem több oldalról
Következő: »»   122 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem