Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   123 / 211
(#) vicsys válasza jdani hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Biztosan jól csatlakoztattad az icsp-t? Nekem gyanús, hogy valami szakadás vagy elkötés van...
(#) jdani válasza vicsys hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Felégeti ha az 16C/F84be van, de az EE-t nem. Ugyanazon csatlakozón 628A PICet felismeri.
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Meglehet, azok a 16F84A -k már nem is jók...
Sajnos csak 16F84 -em van, azzal próbáltam, működik. Manual device select -tel állítom be a típust.
Használj 16F628A -t, a harmadába kerül, és a PICKit2 gyári állományával még programozni, debuggolni is tudja. Már 2-3 napja nem jutsz előre.. 16F628A a ChipC@d -nél 410.- + Áfa...
(#) BarnaPili válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
[OFF]Csak jdani szlovákiai magyar,így a futár kicsit húzós....
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Van itthon 20 darab 628A Meg 10darab 84A, amiről nem tudom hogy működik-e vagy sem. De ha beleégettem, és kiolvasáskor benne volt, akkor csak működik. Viszont az EE-be nem írt semmit.
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nem értem... A próbált 16F84A -ból csupa 1 azonosítót olvas ki (0x3FE0 mivel az alsó 5 bit a revizio szám) a PICKit2, ezért detektálja 16CF84-nek. Tehát nem tudja rendesen olvasni. Ezek után nem értem, hogyan is tudja kiolvasni a programot belőle, illetve hogyan is tudja beleírni....

Ha esetleg mégsem 16F84A, hanem 16F84, akkor értem a dolgot, az is világos, hogy a régebben feltöltött módosított eszközleíróban hiba volt. Kijavítottam, kipróbáltam 16F84 -gyel (16F84A -m nincs), működött.

Még mindig nem értem, hiszen az eredeti.hex -ben nincs adat az adat EEProm címtarományában. Esetleg egy teljes törlés. Milyen tápfeszültség mellett programozod?
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
A PIC 84A.
A feszültség a lábakon 4,5V és 11,5V.
Még mielőtt feltölteném a HEX fájlt, kiírja sárgába (ami égetéskor zöldbe jön ki, hogy succesfully), hogy Warning: Hex file loaded is larger than device
(#) biji válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
"Kijavítottam, kipróbáltam 16F84 -gyel (16F84A -m nincs), működött."
Kipróbáltam, működik 16F84A-val is.Szilva féle PK2-vel.
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Az eredeti.hex utáni helyzet 16F84A -val és 16C/F84 -gyel. Sajnos az állomány nevébe nem írhatok / -t.

Más a helyzet a 16C/F83 -mal, de azoknak csak 512 szó program memóriájuk van! Mivel ezek sem adnak lehetőséget a típusazonosító kiolvasására, a definíciójában a 0x3FE0 szerepel, mint a 16C/F84 -ében. Ezért írtam többször, hogy nem használhatók automatikus felismeréssel.

A képen szereplő 16F84A lehetőséget ad a típusazonosító kiolvasására (0x0560), az eredeti eszközleíróval fel kellene ismernie. Vagy a bekötés rossz vagy maga a kontroller. Túl alacsony az ICSP Vdd, nincs 100nF a pic táplábain... stb.
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Sanszos hogy a kontroller. Kipróbálnák egy egyszerű programot, 84Ara, ami mondjuk egy villogtatás lenne. Nem tudnál küldeni egy ilyet?
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Rengeteg példa tölthető le 16F84A -ra is...
(#) babose hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Bővebben: Link
(#) Szammer hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Már elég régen használom a PICKIT2 klónt.
Most találkoztam egy olyan problémával, hogy egyszercsak elfelejtette a firmware-t (PC-re dugva, de nem használva).
Újra töltöttem, és ok.
Volt már ilyen valakinek?
Üdv:
Zsolt
(#) watt válasza Szammer hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Igen, nekem többször is. Nem tudom...
(#) Szammer válasza watt hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Hát akkor ezek az ufók.
Egyébként nekem, egy tippem van.
Ugye a klón rádugva a PC-re.
PC kikapcs.
PC bekapcs, és lehet, hogy a bekapcsolási folyamat során, olyan nem megengedett anomália áll össze, ami meghülyíti a klónt.
A régi alaplapomnál, ha rádugva hagytam, a PC bekapcsolása után USB portot kellett váltanom, mert nem ismerte fel a klónt.
A mostaninál, ezt nem tapasztaltam, így folyamatosan rá van dugva, de most lehúzom, és kíváncsi vagyok, hogy előjön-e a hiba.
Egyébként figyelni kell rá, mert firmware vesztés esetén az egyik fet rendesen fűt.
Üdv:
Zsolt
(#) babose hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Kedves Watt!

Segítségedet szeretném kérni!

Megépítettem a WLPT mini-t, de nem mükk.
A méréseket elvégeztem, sőt a ledes tesztet is, és elvileg minden rendben, viszont a pic-et fel sem ismeri a WPB_F18_F16_F12_v1.32b. Tesztként pic16f877A-t szerettem volna írni. Már több gépen is kipróbáltam.
7407-esből csak "7407pc"-t kaptam. Lehet ez a gond, vagy a pic rossz?

Előre is köszönöm!
(#) watt válasza babose hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Az oldalamon leírtam mit hogyank ell mérni, ha a szerint jó, akkor lehet, hogy rossz a PIC. De ez itt off, ott ahol meg kérdezted, éppen előtte olvashattad a választ, igaz nem neked címezve...
(#) Bells hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok !
Tudja valaki a PK2DeviceFile.dat file adatstrukturáját? Lehet ezt valahogy szerkeszteni , bővíteni ? Mert van hogy egy kisebb lábszámú PICet ismer de ugyan azt az architekturáju de nagyobb lábszámút nem akar kezelni, holott ugyan az lenne, csak több lába van. Nem mindegy az neki ?
Kössz.
(#) Hp41C válasza Bells hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 


Ha a 18F25K80 ... 66K80 és társairól lenne szó:
Olvasd el a programozási leírásukat. Ezeknél a típusoknál nincs teljes törlés (chip erase), hanem részletekben kell megcsinálni (boot, adat, külön külön a blokkokat). Ezen feladatok megoldására nincs elég hely egy PICKit2 batch -ben. Szerintem tudatosan felejtették ki ... Vegyél PICKit3 -at
(#) Bells válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Pontosan ! Róluk van szó.
Egyetértek, mármint a tudatosos kihagyással.
PICKit3, pont most bontottam ki
De azért piszkálja a csőröm ez a Dev. file.
(#) pcroland válasza Szammer hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ha csak akkor dugom gépre, ha használom a PK2-őt, akkor is történhet ilyen? Ha megtörténne, PC-el helyre lehet hozni valahogy vagy valaki újra kell programozza nekem a PIC-et?
(#) shield válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
A furatszerelt klónodat építem, most értem oda hogy el kell dönteni hogy a tranyókat rakjam be vagy a FET-eket. Melyiket ajánlod, a tranyót vagy a FET-et? Van mind a kétféle.
Hmmm...még valamit akartam kérdezni tőled ezzel kapcsolatban, de most az istenért sem jut eszembe. Öregszem.
Holnap amikor folytatni fogom a munkát biztos eszembe fog jutni.
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
A firmvare bármikor frissíthető -újratölthető, én is jártam már így de a help segített
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ja jó. Akkor ha ilyen történik tudtok nekem segíteni
(#) Hp41C válasza shield hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!

Mindegy, hogy BS170 -nel vagy BC547 -tel építed meg. BS170 esetén R27 és R29 100 ohm és R38, R39 10k.
BC547 esetén R27 és R29 1k és R38, R39 nem is kell.
R40 - L1: L1 az R40 fölött van, L1 kivezetései menek a távolabb levő furatokba.
(#) babose válasza watt hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!

Igen, pont ezért vagyok tanácstalan, mert mérések alapján jó, ledes teszttel válaszol, viszont nem ismeri fel az égető. Már kipróbáltam 4 gépen, sőt vettem 1 másik ugyanolyan pic-et is, és semmi eredmény. Holnap kipróbálom egy 5. gépen is.

Köszi:
babose
(#) Szammer válasza pcroland hozzászólására (») Dec 8, 2011 / 2
 
Szia!
Ilyen esetben, nem kell újra égetni a PIC-et, csak a pickit2 programból a firmware firssítendő (Tools menü/Download PICkit2 Operating System).
Üdv:
Zsolt
(#) pcroland válasza Szammer hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Köszi!
(#) Szammer válasza babose hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Én nem építettem meg a WATT féle párhuzamos égetőt, de, ha 4 gépen próbáltad, akkor felesleges az 5.-en. Tuti, hogy hardver hibád van.
Csak egy példa:
Az első PICKIT2-nél (saját építés) én is kűzdöttem, és nem jöttem rá a hibára.
Nem látta a PC.
Megvettem Szilvától a sajátját, és ott is hibázott (felismerte a PC, de nem tudtam égetni vele.
A hiba oka, az összekötő kábel volt a rossz.
Visszatértem a sajátra, és volt egy nyák hiba, azóta az is jó.
Mindent meg kell nézni, még ha csak egy egyszerű forrasztási hibát eleve ki is zársz.
Üdv:
Zsolt
(#) babose válasza Szammer hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia!
Köszi a választ!
A cél nekem is a watt féle clone felprogramozása.
Itt csücsül az asztalon és nem tudom felprogramozni, de nem adom fel!

Üdv:
babose
Következő: »»   123 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem