Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   312 / 607
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nah most woofer ed van vagy subwoofered? Mert a subfooerek sokkal nagyobb nyomásra képesek, és ahoz hogy az erősítő szubwoofert hajtson akkor mell egy alul áteresztő szűrő ami a sztereo jelből átengedi a 2 HZ től kb 150 hz ig a jelet és az erősítő csak azt a hangtartományt erősíti mert amúgy sem képesek magas hangot adni a mélynyomók.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Ha woofered van akkkor pedig ajánlok hangváltót. Mellékelem a tervezéshez szügséges információkat
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Úgy olvastam hogy woofered van azt szoktak rakni a hangfalakba. De a subwoofer dobozzába magas hangszórót nem raknak.
(#) reloop hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkészült az egytápos, csatoló kondi nélküli TDA7294 végfokom!
Egy 24V-os szekunderről hajtom jelenleg, nincs tekercs megcsapolás, nincs feszültségkétszerező. A teljes táp 37VDC.
100% brumm-mentes. Készítek pár fotót, ha érdekel valakit.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
nem. Ez 3utas hangfal. Mély magas és tölcsér. A magasnak ésa tölcsértek van hangváltója ahnagfalban a mély közvetlen a hangfal bememnetére van kötve. Ennek kéne egy kicsit mélyebb jel hogy nem a sima jel menjen a mélyhangszóróra hanem mély. Annyit kell még tudni hogy a két hangfal sorba van kötve .
(#) andriska_13 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szerintetek nem keves ez a +-16v?
(#) peter1995 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
De kevés. Én mikor élesztettem IC csere után a korlátizzóval a primerbe így lezz 15V de épp hogy nyöszörgött
(#) andriska_13 válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Jo lenne par foto.
(#) andriska_13 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Egyebkent az erosito jo hangosan meg 50% os hangeron halgatom a zenet es minden rezeg,a hangszoro 180W-os.
(#) peter1995 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nekem mivel 3utas és elég erősek a magasok így nem tudok akkora kakaót adni ré mert amikor már jó a mély akkor sikít a magas.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Rakj képeket s kapcsolást is jó lenne közzétenni, vagy csináj egy új írást a kapcsolásokhoz
(#) andriska_13 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Igen,jo lenne egy kapcsolasi rajz.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Ha 3 utas akkor is jó lehet amit csatoltam, ha úgy vannak kötve hogy magas és a tölcsér közt meg a mély közt kondi van, mert akkor úgy kell számolni hogy mintha 2 utas lenne de a magast el kell osztani még 1x. Érted?
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
De ha a magas sikít akkor azt kell csillapítani ha teszel is valamit a mélynek akkor is sikitani fog.
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Várjuk a fotókat! Meg esetleg egy nyáktervet ,ha publikus.
(#) reloop hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Gondolom nem csak engem bosszantott, hogy a "TDA7294 single supply" gugli keresésre kérdéseket lehet csak találni, válaszokat - legalábbis megnyugtatóakat - nem.
Az egyetlen épkézláb javaslat eddig a negatív táphoz hidegített fél tápfezültség volt, kimeneti csatoló kondenzátorral. Ezzel elvész a koppanás mentes bekapcsolás lehetősége, ami az IC egyik legkellemesebb szolgáltatása volt.
Az ötlet nem saját, a Quad606-ból koppintottam. Szerencsésen szimmetrikus az IC két tápoldalának áramfelvétele, 10k+10k osztóval (2mA!) már stabilan beáll. Az osztási pont helyettesíti a tekercs középleágazást. A szimmetrikus tápos panel alig változik. Az egyes lábat kellett csak áttenni a nyolcassal azonos potenciálra, hogy stby-mute vezérlés ne borítsa fel a tápszimmetriát.
A 9,10 lábak jelenleg 4,5V-os elemről, egy-egy 47k potiról kapnak feszültséget. Mától végre tudom mit takar az adatlap ide vonatkozó ábrája Eddig úgy értelmeztem, hogy ezek a bemenetek hiszterézissel rendelkeznek, pedig pontosan az történik ami le van írva.
Pár érdekesség: félve a kísérlet balszerencsés kimenetelétől, készítettem IC foglalatot. Ha nem is örökös megoldás, de tesztelésre jó szívvel ajánlom! A feszültség osztóba zener diódákat is iktatva, előáll a táp műveleti erősítő(k) számára. Mivel hangkártyáról mennek a kísérletek, a szokásos 30-ról 40-szeresre vettem az erősítést, így nem igényel előerősítőt halkabb műsorokhoz sem.
Mint írtam, a legfontosabb tapasztalatom a brumm szó szerint teljes megszűnése. Legalábbis amit eddig építettem mindegyikben volt - igaz minimálisan - de volt.
Kissé még nyúzom, aztán szívesen lerajzolom nektek.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
ÖÖ lehet csak én nem látom de melyik hozzászólásodba adtál rajzot?

Most úgy van hogy a mély közvetlen a jelen a magas egy ellenálláson és kondin a tölcsér pedig tekercsen és kondin. De ez nem biztos. Ha az segít szétszedem(nem nagy dolog) és lerajzolom értékekkel.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Jobb lenne ha lerajzolád, de a crossover tablazatok kozött van kapcsolás is.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A ragasztőn át én így láttam.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hallod ha azt a 22ohm ellenállást nagyobra cseréled akkor nem fog annyira orditani a tölcsér. NEm látom értelmét annak hogy valamit is tegyél a mélynek de ha nagyon akarod akkor megmondom mit kell odarakni ha tudom hogy milyen impedenciájú és mennyi az RMS teljesítménye a mélynek.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A 8ohm az tuti mivel az egész hangfal annyi. A teljesítményt sajnos nem tudom de 300W van írva neten a hangfalra. nemtudom hogy a magasokat beleszámítják-e. Ha nem is túl sok de kellene a mélynek is egy kis kiemelés mert így jut rá magas is. Főleg mikor a számok elején csak szöveg meg magas hang van.

DE két ilyen hangfal sorba van kötve és úgy a végfokra.
(#) andriska_13 hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Tudtok nekem mondani egy jo kapcsolas tervezo progit?
Regen volt egy programom amin lehetett rengeteg kapcsolast csinalni es a vegen pedig le lehetett tesztelni az egeszet csak most nem jut eszembe a neve,jo lenne ha segitenetek,elore is koszi.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Nah ha 8 ohmos a mély akkor a rajz szerint kell kössd be a tekercset és a kondit. A tekrecseket légmagos műanyagra szokták tekerni mert úgy a legkönnyeb számolni. Ha nincs 83 µF kondi ugy járj el hogy annyi legyen.(Párhuzamosan rakj több kondit és add össze az értéküket.)

hv2ut_2.gif
    
(#) Szabi1 válasza andriska_13 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Kérd más fórumon ez az hangváltós probléma csak azért való ide mert tda 7294 ről működik a hangfal. Jah és van az oldalnak egy kereső funkciója is.
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Értem. Ésha egy ilyet csinalok nem lehet jó? csakmert ha WMP-be az EQ-t állítom akkor el lehet érni olyan állást ahol van magas de a mély is szépen dübörög már. Egyik ismerősöm megcsinálta ezt és jó.

A WMP-be ez a beállítás.

eq.jpg
    
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hallod mindegy melykel csinálod, de a hangváltóval egyszerűbb, mert amit linkeltél abból kettő kéne mert az erősítő bemenetére megy, de a hangkártyád programjába is lehet állítani, az a legegyszerűbb. A 150 Hz ig kb vannak a mély hangok
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Mono erősítő. Egy darab híd. A hangfalak sorba vannak kötve. Még itt mondták hogy kössem sorba és akkor 16ohhmal trerhelem a hidat és nem legeszik úgy.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Igazuk volt, csak én nem tudtam hogy mono erősítőd van. Nekem C-media cmi 8738 hangkártyám van de a hangkártya equalizer beállításai érvényes az egész pc ből jövő hangra nem mint a WMP ben

Capture.JPG
    
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Igen ismerem a C mediát. De nekem laptop van és nemtudom milyen program kezeli a hangot mert csak egy kima hangerőszabályzót nyit ha rámegyek
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Én inkább infós vagyok és a képekből ítélve win xp-d vagy vistád van. Mindkettőnél ugyanaz a lépés asszem vagy hasonló: Hogy ne írjak annyit Azon belul van valami sound video stb menupont azt kinyitod és írja hogy milyened van
Következő: »»   312 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem