Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   689 / 1386
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
A HSS azaz kemény fém fúró, ami az én tapasztalatom szerint 100 lyuk után már eléggé sorjáz, a másik pedig a kemyényfém fúró, amivel elvileg akár 1000 lyuk is kufurható, feltéve ha el nem töröd. A lyukak számát üvegszálas nyáknál értem. Viszont ha a HSS elkezd sorjázni én általába megcsiszolom utánna valami puha csisz.papírral, és kész is.
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszi! Ha veszek mini fúró állványt és egy jó kis minifúrót, akkor már használhatok keményfémfúrót?
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Csak ha tökéletes fúrót-és állványt veszel . Ha valamelyik csak egy század mm -t is üt akkor oda van a keményfém fúród .
Állványból ne vegyél olyat amiben a fogantyú gombján kívül máshol is van műanyag . (én vettem 8000 ért el is törtem a segítségével vagy 10db keményfém fúrót ) Próbálkoztam "hittem hogy jó lesz"
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem van itthon. Nem rosszak, de ezek is elkoptak himir-hamar. Még egy se tört el, még a 0,5 sem, mert óvatos voltam.
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Egy ilyen állvány jó lenne ilyen fúróval?
(#) h2oo2h hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy Miskolc környékén hol foglalkoznak levilágítással (1-2db-os tételben)?
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Na ez az amitől óvni akartalak ! Ez szinte mindenhol műanyag
ez van be.....va a sarokba nálam A fúrót nem ismerem az akár még jó is lehet
(#) kaqkk válasza h2oo2h hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Keress egy nyomdát a guglival és kérdezed meg telefonon
hogy ofszet pozitív levilágítást csinálnak e
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Na és ez? Vagy akkor már vegyek inkább az OBI-ban egy nagy állványos fúrót? Mert ez az állvány 14eFt.
(#) Petjaa válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Helló!

Az állványos fúró nem jó. Alacsony a fordulatszáma. Vegyél egy proxxon állványt azzal nincs probléma. Nekem is az van igaz drága de megéri.

Üdv Petjaa

Szerk.: Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ezt a műanyagot felejtsd el! Én is vettem de vittem is vissza azonnal. Nekem innen: Bővebben: Link ez az állványom van: MB140/S. Ezzel álom dolgozni...
(#) mex válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Igen a Proxxon nagyon jó.
A belevaló is drága, de örökös
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem is pont ilyen van!
(#) Petjaa válasza mex hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Én úgy vagyok vele, hogy rááldozok kicsivel többet csak gányolni meg geccsolni ne keljen mert az útálok!
(#) pcroland válasza mex hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nem olcsókat mutogattok! A proxxon állványba csak proxxon fúró jó?
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ez amit másodszor linkeltél egészen használható (ez van most az asztalomon ) jó kis cucc ! Ez megéri az árát !
(#) Petjaa válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Amíg nem volt meg a proxxon fúrom addig egy budget multi géppel használtam, ahhoz esztergáltattam egy perselyt, hogy belehessen fogni.
(#) pcroland válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ja szóval babrálni kéne. Meglátom mennyit kapok karácsonyra és valamelyiket megveszem.
(#) koczka válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Mekkora a maximális befogható mértet?
(#) emmzolee válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nekem is van egy régi gépem, amivel nem lehet keményfém fúróval fúrni, mert be tud rezonálni, és annyi lesz. Lehet beszélek a Jézuskával.

Ezeknek a Proxxon gépeknek mindig egyforma a nyaka? Ehhez az állványhoz akármilyen gépet lehet venni? A te gépedet lehetne CNC-hez használni? Gondolkoztam, hogy kéne egyet csinálni.
(#) Petjaa válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ha jól tudom minden proxxon gépnek 20-as a befogása. A gépet pedig szerintem lehet cnc-hez is használni.
(#) emmzolee válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Jaja Már látom, hogy Attilának a legjobb gépe van. Ilyet kell nekem is beszereznem.
(#) pcroland válasza koczka hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
1-3,2mm, elvileg. Conrad ezt írja Ha proxxont veszek, akkor vehetek bele ilyet?
(#) Attila86 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
20mm-es a nyaka. Ez nem rezonál, eszméletlenül precíz! Nem üt, nem kotyog, erős (alacsony fordulaton is!), halk. Igen lehet CNChez használni, ha a youtube-ba beírod hogy "cnc proxxon" akkor tuti hogy találsz olyan videót amin profi CNC gép dolgozik ezzel a Proxxon géppel mint ami nekem van. Ez tényleg nagyon profi, IPARI gép!

Aki sokkalja a 30000Ft-ot érte, annak itt van egy olcsóbb: Bővebben: Link típus: FBS240/E.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Így néz ki. És egy ilyen keményfém-fúró és kukoricamaró készlettel egy életre nincs probléma a fúrással.
(#) pcroland válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
A proxxontól megveszem az MB140/S állványt.
Szerinted ez készlet és a proxxon oldalán a keresőbe beírt 28.481 kódra kiadott készlet ugyanaz?
(#) Attila86 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Igen, ugyan az.
(#) pcroland válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tuti? Mert a proxxonos oldalon nem ír a 34 fúróról.
(#) Attila86 válasza pcroland hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Ja hogy a tartozékok is ugyan azok-e? Azt nem tudom, meg kellene kérdezni a Proxxont. Nekem nem volt benne 34db fúró de én nem is náluk vettem a gépem hanem egy emberkétől.
(#) gulasoft válasza oxygen hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Egész jó, de én maradok a nyomdánál, bár árat emeltek, 21ft cm-enként az a4 hosszúságú és 490 a minimum ár.
Viszont mitől lettek kékek a furatgalvános furatok falai? Ez biztos megvédi a marástól, de hogy kerül oda be a kék fólia?
Következő: »»   689 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem