Fórum témák
» Több friss téma |
Elvileg ha 60 liter 60 C°-os vized van, és a bemenő hálózati vized 10 C°-os ( 40 litert adsz hozzá ebból ), akkor lesz neked 100 liter 40 C°-os vized. 40 literes tárolónál ( 60C°a HMV-d ) pedig ahhoz, hogy 40 C°-os vizet kapjál, kell hozzá keverni a hálózati hideg vízből 27 litert, és így kapsz 67 liter 40 C°-osat.
Ahogy mondtam, nem tudom a tároló ntc-je milyen paraméterekkel rendelkezik, de ha a 2 NTC típusa megegyezik, akkor azonos ellenállással kell neki rendelkezni azonos hőmérsékleten. Így, ha igaz a mérésed elhanyagolható az eltérés,DE!!!!!
Ha az egyiket ( kazán előremenő ) kiszerelt állapotban- szobahőmérsékleten méred, de a másikat ( bojler ) beszerelt állapotban- (ahogy írod 60 C°-os a víz benne ) és ugyan az az értéke, akkor az nem jó, mert ezen a hőfokon már más értéket kellene mérned.
Mindkettőt kiszereltem, és hagytam őket egyforma hőmérsékletűre hűlni. A visszaszerelés előtt megmértem őket mégegyszer, és 10,46 10,48 értékeket mutattak. És tökegyformák.
Próbáld meg kiszerelni, és úgy rámérni. Létezik hozzá hővezető paszta, ami a tökéletesebb hővezetést elősegíti, a csőbe kell benyomni belőle. ( pl T-SILOX )
Akkor szerintem nem az a baja ( de várd meg TORO, vagy GAZSZERES nevű felhasználót, ők jobban vágják ezt a témát ). Szerintem akkor a hőcserélőd lesz a ludas, kívül, vagy belül lehet rárakódás. Vízkő kívül, a radiátorokból pedig vasiszap, sár. Gyakran töltögeted utána a vizet a fűtési rendszerbe? Hálózati, vagy fúrt kútról üzemel a vízellátásod? Kemény a víz?
Mire érted azt, hogy eléggé? Melyik állításra, kérdésre?
Eléggé kemény a víz. ( bocs hogy úgy fogalmazok mint a kaplár f)
Hát lehet, hogy én először a tartály szifoncsövére gondolnék..........
Emlékezve a Duna bojlerek széthulló csövére.........
Ha elég kemény a víz, akkor biztosan vízköves a tárolód / hőcserélőd. Egy 400 literes, fél éves bojlerben- igaz ipari felhasználó volt ( húsipar ) 2 nagy tejes láda vízkövet szedtünk ki úgy, hogy csákánnyal, feszítő vassal tudtuk csak fellazítani, szétverni. Magasnyomású mosó semmit nem ért- és a vízkő miatt szét is repedt a tároló alja, mert jól leszigetelt a vízkő, az égő meg csak melegítette a vasat. Javaslom, vegyél egy vízlágyítót- a mosogató/ takarító személyzet is hálás lesz érte.
Ha így van akkor már megint ott tartok, mint az első kérdésemnél, miszerint nem jön ki a szerelő. Baszogatni azt tud, hogy nem csináltattam meg az egyéves garanciális felülvizsgálatot, meg a szezon előtti átvizsgálást. Amikor visszakérdeztem, hogy ha egyszer nem tudja idetolni a pofáját akkor emailban vagy sms-ben küldjem el neki a kazánt csak értetlenkedett!
Hol laksz? Melyik megyeszékhelytől 21 KM-re? Igaza lehet esetleg a "szerviz" nevű hozzászólónak, miszerint a szifoncső is hibás lehet- bár az elég durva lenne, ha 2 évesen elrozsdálna, letörne, esetleg kilyukadna- de az ördög nem alszik.
Azt, hogyha a rendszeres éves karbantartást megcsinálta volna, nem hiszem különösebb figyelmet szentelt volna a vízkő tisztításának, bojler ellenőrzésnek- tisztelet a kivételnek. Ha nem garanciás, akkor mindegy ki csinálja, csak értsen hozzá. Esetleg ha kellő bátorságot érzel magadban, te is nekiállhatsz belenézni a bojlerbe.
Én megnézném, hogy a váltószelep - egyáltalán - átvált-e HMV módba!
HMV készítés közben melegszik-e a radiátor kör? A bojler inox, úgyhogy víz kövesedésre (pláne 2 év után) nem gondolnék.
A tároló tetején van egy lemez csavarokkal lefogatva. Meg merjem bontani?
Hát persze, próba cseresznye. Ha sikerül megoldani a problémát, pénzt spórolsz, ha nem akkor is tapasztalatot szereztél a szétszedéssel.
Nézd meg a "toro" által 10.21-kor küldött pdf-ben a 86. oldalon a tároló rajzát. A szifon felső csöve, ahol a meleg víz belefolyok, a tároló felső részén kell hogy legyen, mert a fajsúlya miatt a meleg fent helyezkedik el.
Most néztem meg hogy HMV készítés közben nem melegszik a radiátor kör, remélem a padló sem.
Egyébként erről a fedélről beszélek:
Figyeljünk oda, hogy mit tapasztal a felhasználó!
Azt írja, hogy van eléggé forró (tehát megfelelő hőmérsékletű) vize, de a víz mennyisége -ami a csapból kifolyik- az kevés. Vagy másképpen fogalmazva, hamar elhűl a víz. Tehát a kazán "nekiáll" melegvizet csinálni, és ezt teszi is addig, amíg az NTC magasságában azt nem érzi, hogy be kell fejezze. Én ekkor megmérném a tartályt lent az aljánál és az NTC magasságában is. Ha ekkor a hőmérsékletek jók, akkor a víz kieresztésénél lehet gond. Például a vízszerelő felcserélte a hideg és a melegvizes csonkokat......................
Nem nyitható meg a képed, máshová navigál az oldal.
Volt egy kis gond a fetöltéssel, frissíts!
Oké a kép, most már látom. Szedd le nyugodtan. Ha leszedted, akkor nézd meg a karimánál a középső nagy csavart- az az anódrúd- és ha már elég rövid, ajánlatos kicserélni. Egyébként évente egyszer illik arra ránézni, hogy milyen állapotban van.
Ha ezt leveszem a szifoncső tetejét is látnom kell?
Igen, látni kell. Jobb lenne, ha a tárolóból az összes vizet leengednéd, mert akkor az aljáig- lámpával- is be tudnál nézni. Hideg víz kizár, meleg vízcsap kinyit, nyomást leengedni. Utána- feltéve, ha a kazánod magasabban van, mint a csapod ,( pl mosdó csap ) leveszed a tároló tetejéről a karimát, és nyitva hagyod a mosdó csapot, hogy teljesen leürüljön a tárolóból a víz.
És akkor tételezzük fel hogy vízköves. Tudom hogy a hőcserrélő csövei is vízkövesek lehetnek de mi van akkor ha fentről vízkőoldót öntök a tárolóba?
[OFF].... nem akartam beleszólni de nekem is az jutott az eszembe, hogy nem megfelelően rétegződik a víz a tartályban. Ennek lehet az az oka, hogy a beömlőcsonkon nem fog semmit a terelőlemez a hideg vízen. A másik pedig, hogy 1/2"-nál vastagabb csővel kötött a szaki és ezt nem tudja követni a a bojler 14L/min átfolyási teljesítménye a téli körülményekhez képest. (... ugye arra panaszkodott még a Laci, hogy igazából sosem volt jó a rendszer ezen része)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |