Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   48 / 91
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Üdv! A 0,47µF kondival kissé módosul a mélyszabályzás, helyettesítőnek köthetsz párhuzamosan 2x220nF, vagy 4x100nF kondenzátort.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Szia! Lineáris helyett logaritmikus potit tettél a hangerőbe. Itt más a szabály!
Nem értem tisztán mit-mivel kötöttél össze. A hangszín GND-t kösd össze az erősítő GND-vel.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Mindegyik poti lineáris, az erősítőben 2db trafó van és egy segéd táp 12v-al. A hangszínt a segédtáp 12v-jára és az erősítő közös földjére kötöm,akkor csak zúg,Ha a segédtáp + és - át kötöm a hangszínre akkor szól csak teljesen össze vissza.

1.jpg

2.jpg
   
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Hali! A poti akkor jó, ha középállásban a rákötött feszültség felét méred. Ellenőrizd le. Tovább javítható a helyzet ha két diódát iktatsz a poti testre menő lába elé: Bővebben: Link
A 12V segédtáp bekötéséről van egy korábbi rajzom: Bővebben: Link
A segédtápod olyan felépítésű mint ami az első linken szerepel?
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia.

Nálam úgy néz ki a helyzet mint a mellékelt képen.
Az első kép bekötésénél nincs hang csak búg.
A 2. kép bekötésénél van hang,de nem működik rendesen és kilöki a hangszórót kikapcsolásnál.

1.gif

2.gif
   
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Az első képeden a 12V-os tápból csak egy vezeték jön ki, így az nem tud táplálni.
Ami a második képen van az a helyes. A hibás működés a 12V szűréséből is eredhet. Van benne stabilizátor IC?
A hangszóró kilökődése sajnos velejárója az aszimmetrikus tápos hangszínszabályzónak. Némító áramkörrel, vagy az erősítő kimenetén koppanásgátlóval védekezhetsz ellene.
(#) feccus hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
A 12V úgy néz ki hogy egy egyenirányító-egy 4700µF/35V kondi és a 12V. A koppanásgátló készülőben van.
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Nekem is így volt kezdetben, de beláttam jobb a stab.IC-vel.
A poti félállásnál mértél már feszültséget?
(#) feccus hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Még nem mértem mert,mert nem volt időm vele foglalkozni. Gondolom az erősíő egyik trafójáról kéne leszedni feszt. és arra kötni a stab. ic-t.?
(#) kissadam válasza feccus hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia!
Kösd be ahogy az alábbi képen van, mert a te bekötésedben földhurok van, a földhurok pedig gerjedéseket, zavarokat okoz. Elvileg így jobb lesz.
(#) feccus hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Kipróbálom a te módszeredet is,holnap. A jelenlegi bekötésem csillagpontos bekötés,egy nagy közös gnd van,itt találkozik az összes gnd jel,eddíg rendesen működött így hangszín nélkül,nem gerjedt.
(#) Death01 hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Olyan gondom lenne,hogy megépítettem a hangszínszabályzót,de nem csinál semmit...:S
Csak zúgást lehet hallani...mi lehet a probléma?
(#) lacek29 válasza Death01 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Ezt így nehéz lesz kideríteni.Jólenne látni mit építettél.és hogy kötötted be.
(#) Death01 hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
A vezetékezés kicsit csúnya,de nem az a fontos szerintem.
Lehet h az a probléma h az ic lábait kicsit elhajlítgattam,mert a lyukak nem pont a lábaihoz estek?
(#) lacek29 válasza Death01 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Miért a fólia felöli oldalrol ültetted be az alkatrészeket? Lehet valamit fordítva forrasztottál be. Jel vezetéknek pedig használj árnyékolt vezetéket,ne azt ami a képen is látszik.Ellenőrizd le azt is,hogy a táp ellátás rendben van-e.
(#) Death01 válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
nem a fólia felőli oldalról ültettem be,csak átrajzoltam a vonalakat,hogy könnyebb legyen a beültetés.
(#) poros válasza Death01 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Nem érzékeny a kapcsolás de azért itt már a kábeli zürzavaron akármit összeszedhet. Szerintem erről a képről nem lehet meg állapítani a hiba okát. A legnagyobb probléma a sok vezetéket nem lehet a kép alapján nyomon követni.
(#) titi válasza Death01 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Mutass képet a forrasztási oldalról is, szerintem ott lesz a kutya elásva.
(#) Death01 hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
remélem nem kell újracsinálnom az egészet...
a segítséget pedig előre is köszönöm
(#) lacek29 válasza Death01 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szerintem rövidzár van valahol az IC lábai közt. Világítsd meg alulról valami erős fénnyel,ésakkor kiderül.
(#) titi válasza Death01 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Melegítsd át a forrasztásokat, szerintem némelyik nem jól érintkezik a rézzel.
(#) zsolt20 hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Üdv! Épp egy hangszínszabályzót építek, Kész van a nyák, be van ültetve. És én is nagyon kész vagyok ugyanis nem szól. Meg sem mukkan. Ha van köztetek ráérős akkor fussa már át a nyáktervet, mert én nem találom a hibát benne. Előre is köszönöm! Zsolt
(#) Death01 hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Megnéztem erős fénynél és tökéletesen rendben van,aminek nem kell érintkezni nem érintkezik.A forrasztásos módszert is meg csinálom,de addig is még 1 kérdés.
Nincs belerakva még a kapcsoló/tüskesor...
Lehet ez a probléma forrása?
(#) lacek29 válasza Death01 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Az nem probléma. Attol még kell szóljon.
(#) lacek29 válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Én sem találok hibát. Tápellátás rendben van? Képet rakhatnál fel róla.
(#) Schnitt válasza Death01 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Milyen folyasztószert használsz?
Engem már szivatott meg az, hogy nem tisztítottam le forrasztás után a folyasztószert, ami egyébként NO CLEAN típusú volt, de hülyeségeket csinált az IC, amíg nem mostam le alkohollal, ecsettel a forrasztási oldalt.

Ezt tudnám javasolni neked is, eléggé látszanak a folyasztószer pacnik a forrasztások körül.
Nem biztos, hogy megoldja, de ártani nem fog.
(#) zsolt20 válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia! Táp rendben. Fix 4mA-t vesz fel, akármit kötök rá. Forrasztás is oké. Az eredeti kapacitás értékektől néhány esetben eltértem, de nem hinném hogy ez ilyen jellegű problémát okozna. Képek:
(#) lacek29 válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
4 mA az kevés szerintem. De lehet azért annyi csak,mert megsem mukkan .
(#) zsolt20 válasza lacek29 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Igen! Olvastam kommentben, hogy akinél szól, 48 mA-t eszik. Karácsonyra készült egy ismerősömnek, és blamázs volt amikor nem szólt De legalább már tudom h nem én hibáztam. Talán túlmelegítette az IC-t... Köszi hogy átfutottad!
(#) lacek29 válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Én azért átnézném a helyedben a forrasztásokat mégegyszer,és a tápellátást is.Működni kellene ennek a kapcsolásnak. Nemhiszem hogy elsőre tönkrement az IC. Hacsak nem fordított tápot kapott.
Következő: »»   48 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem