Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   54 / 241
(#) westhorses válasza greenpower hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Akkor megnyugodtam, youtubos videókon nézegettem hogyan forrasztják mások és elég sok ideig is ott tartják néha a pákát a cellán, ha én ilyet csinálnék akkor biztosan elégne a cella, inkább finoman egyenletesen egyszerre végigforrasztom.
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Én most raktam össze egy modult,nem forrasztottam végig...Egy pöttyel összekötöttem a cellákat.
Megmértem üveglap nélkül,3A.Üveglap alatt 2,6A!!!Ennyi a vesztesége az üveglapnak...
(#) Proci_85 válasza Barret hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ha meg nincs üveglap, egy kiadós vihar után nagyobb a veszteség
Amúgy érdekes, hogy elég volt egy összepöttyintés Így egész hamar meg is lehettél vele.
(#) Barret válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ha közelről megnézzük,a vékony csíkok ugyanabból az anyagból vannak,mint a széles vezető sávok!Akkor meg minek végigfuttatni? Ha a vékony sávok bírják,akkor a széles miért ne bírná? Úgy hallottam hogy alul alumínium,felül meg ezüst van felhordva az üveg lapkára.
Az ezüst meg nagyon tartós anyag! Már ha valóban ezüst.
Igazi karácsonyi idő van,meleg,napsütés,semmi hó
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
(#) Proci_85 válasza Barret hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Nem tudom, itt fehér fátyolos ég, hó a földön, hó a levegőben. Épp ismét esik. Netán a Föld másik felén laksz?
(#) Barret válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Igen! Északnyugaton
(#) minicooper hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Hali all!
Arra gondoltam hogy ha a kép szerint tükrözném a fényt egy szál napelemre akkor annak akkora lenne a teljesítmény amekkora területen helyezkednek el a tükrök és hát ha jól számolok és jól szoktam akkor egy m2 tükör olcsóbb mint egy m2 napelem nem?
(#) westhorses válasza minicooper hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Hmmm..... És ha rátükrözöd a tükrökkel akkor szerinted nem fog felmelegedni a cella?? Azt hűteni is kell valamivel meg hát egy cella pl 4,2 watt igaz .... Azzal sokra nem mész! Nem tudod megcsinálni azt amit a laboratóriumban sikerült a prof-oknak!(hogy nagyobb teljesítményt hozzanak ki pl 10x10cm es napelemből, azok nem hagyományos cellák!) Szóval ciki.
(#) greenpower válasza westhorses hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hali

Mondjuk 1:3 , 1:4 arányban még lehetne fókuszálni vízhűtéses 18V-os 60x60cm-s panelre. A képen látható monstrumot szélben megforgatni nem kis teljesítmény lehet , így első ránézésre lehet 1 tonna súlya is. Én sok kicsi sokra megy alapon olcsó ballonos technikával próbálkoznék.
(#) minicooper válasza westhorses hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hát igen felmelegszik ez igaz de akkor mondjuk kollektornál hasznos volna és az is mert a falunkban van ilyen megoldás kollektorra.Ezért gondoltam napelemre is használható csakhogy nincs ém mindíg hatalms napsütés és ilyenkor nem kellene hűteni az elemet de ilyenkor is növelné a teljesítményt.
(#) Barret hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Szétszedtem az egyik modulomat,mert beázott.
3 nap múlva tudom csak összerakni,mert akkorra ígértek napsütést...Lehet hogy van benne gyenge cella,mert 2,6A helyett éppenhogy kinyom 2A-t...
(#) Proci_85 válasza minicooper hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
A napelem cellát nem tudod megerőszakolni. Ha 4W névleges teljesítményű, hiába fókuszálsz rá fénysugarat több m2 tükörrel, attól az közel 4W-os marad.
Többre mész, ha több m2 napelemet raksz fel helyette.
Az több áramot termel borús időben is, mint a tükörrel fókuszált monstrum
(#) Proci_85 válasza Barret hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Elképzelhető ill. arra gondoltam még, hogy gyenge forrasztástól eloxidálódott, gyenge átvezetés valahol?
(#) minicooper válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Renben..Értem....És hagyom a fenébe. :yes:
(#) Barret válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ezt csak napsütésben tudom kideríteni!
Elindulok az első cellától,és végigmérem.
Ahol lecsökken a teljesítmény ott a hiba.
(#) Ideiglenes válasza minicooper hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Az ötlet nem elvetendő. Vannak egyébként olyan napelemek, amik már eleve koncentrátorral vannak ellátva. Ezekben a cellák jobb hatásfokkal tudják hasznosítani a fényt. Bővebben: Link
A tükrös megoldás nehézségét én abban látom, ami a fürdőszobában is jelentkezik. A pára megeszi a foncsort szép lassan. A tükörnek is kell olyan védelmet biztosítani, mint a napelemtáblának. Ha volna rá lehetőségem, kipróbálnám azért ilyen időben, hogy milyen nyereséget lehet elérni vele.
(#) Feri válasza greenpower hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Köszi, de én egy olyan műszerre gondoltam amit egy müködő rendszer ellenörzésére lehetne használni.
(#) greenpower válasza Proci_85 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hello

Idézet:
„A napelem cellát nem tudod megerőszakolni. Ha 4W névleges teljesítményű, hiába fókuszálsz rá fénysugarat több m2 tükörrel, attól az közel 4W-os marad.”


Ez így ebben a formában nem igaz. A névleges teljesítmény (Wp) a gyártó által laboratóriumi körülmények között mért teljesítmény (20°C, 1000W/m2 besugárzás, megadott páratartalom). Ettől a cella termelhet többet is pl. nyáron amikor a napsugárzás 1300W/m2 , csak ekkor fellép a napelemek egyik nemkívánatos tulajdonsága 1°C-ként mínusz 0,5% teljesítmény csökkenés.
Saját magam is tapasztaltam már hogy a 130Wp-s rendszerem 178W-ot termelt mikor a szomszéd ablaka is rátükröződött. Ha a cellákat a nyári tűző napsütésen 25-30°C-on tudnánk tartani sokkal többet termelnének mint amit a gyártó megad Wp teljesítményként. Más kérdés hogy anyagilag megérné -e a hűtés, vagy érdemesebb lenne inkább több napelemet telepíteni.
(#) greenpower válasza Ideiglenes hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Idézet:
„A tükrös megoldás nehézségét én abban látom, ami a fürdőszobában is jelentkezik. A pára megeszi a foncsort szép lassan”


Polírozott rozsdamentes 0,5mm-e acéllemezekről mi a vélemény, nem nehezebb mint a tükör, könnyebb szerelni, nem törik, árban is kb. annyi, és 80% körüli a tükröződése.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Ha rozsdamentes,akkor megfelelő lehet.
De egy védőréteg így is kell rá szerintem.
Már csak a napkövetést kell megoldanod
(#) kameleon2 válasza greenpower hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Kb 6000 Ft körül lehet venni a napkollektorokhoz kész hőtükröt. Nem kell gondolkodni az anyagon, a méreten és a felfogatáson - mert kész termék. De ennek is az a baja jellemzően, hogy porosodik. Igaz az eső lemossa - ha éppen esik.
(#) minicooper válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
A google alufóliát dobott ki.Ez az volna?Vagy lécci egy linket. :yes:
(#) minicooper válasza greenpower hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Kiváló....de mennyivel is nehezebb mint a tükör?
Bár a súly nem gond mert lassan kell forgatni a gépet úgyhogy szerintem egy 200 Wattos moci elég is lenne.
(#) kutató hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Napelemekhez, készített valaki működőképes, biztonságos és olcsó mikróinvertert?
(#) greenpower válasza minicooper hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Hali

Az acél sűrűsége kb. 7,8g/cm3 , az üvegé kb. 2,2g/cm3 ez azt jelenti hogy 1mm-es acéllemez olyan nehéz mint egy 3,5mm-es üveg. Szóval 0,5mm-es lemeznek fele annyi a súlya mint egy 3,5mm-es tükörnek, mert ugye azért a 1,75mm-es üvegtábla eléggé törékeny lehet. A szerelési előnyökről nem is beszélve.
(#) Barret válasza minicooper hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
200W-os mororral egy teherautót el lehet húzni
(#) Barret válasza kutató hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Én még nem,de olyat fillérekért lehet kapni...
(#) minicooper válasza greenpower hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Tényleg..az acél vastagságára nem is gondoltam! :no:
+Nekünk is vannak itthon napkollektoraink pontosan 8 m2-nyi.Négy darab.És csodálom hogy még csak kis napsütéskor is már melegíti a vizet.
(#) kutató válasza Barret hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Hát, mindenkinek más a fillér, jelenleg 150$ az USA-ban. Hol tudsz fillérekért venni itthon? Ha megmondanád megköszönném.
Üdv
(#) Barret válasza kutató hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Lehet hogy félreértettelek.
Én kis teljesítményű inverterre gondoltam
Következő: »»   54 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem