Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   145 / 308
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Simán ollóval vágtam és kis szigszalag darabbal ragasztottam bele.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Oké, köszi !
Ettől eltekintve, várom a további ötleteket!
(#) zenetom hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Folytassuk itt a fúrós témát.
Szóval ha veszek, akkor elég lesz ez a 20ezer Ft-os: ROXXON MICROMOT FBS 240/E
Csak azt nem tudom hogy ebben benne van az ÁFA..?
(#) Attila86 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Itt csak kb 16000Ft áfával: Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza zenetom hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nekem a kress van, az 30.000 felett volt kicsivel, de az nagyon jó.
(#) patexati válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Én Skyl-t vettem drillben egy 750W fúrógéppel meg valami vágóollóval mit semmire nem használok,nem volt 10ezer a három egyben az Obi-ban tavaly. Most néztem csak a drill majd harmincezer mert van hozzá pár tartozék.. Bírja is nagyon 30ezeren fúrom a nyákot vele..
(#) patexati hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
ITT nem is olyan drága és ez a gép nagyon jó!!
(#) JZoli válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 29, 2011 / 1
 
Én is használom már a Dremelemet több mint 15 éve, semmi gondom vele, pedig nem kímélem az biztos. Szerintem ezért az árért egy igen jó gép ez! Gondolom azért nézted ezt a gépet ki, mert nincsen kétszer, esetleg háromszor ennyi pénzed egy jobb gépre. De persze azt mindenki maga dönti el, hogy milyen szerszámot akar, vagy tud megvenni!
(#) illesoszkar hozzászólása Dec 29, 2011 1 /
 
Üdv mindenkinek.tanácsot kérnék.van egy szovjet oszciloszkópom hol lehet meghirdetni eladásra ? oszkar
(#) zolika60 válasza illesoszkar hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Például itt: Bővebben: Link
(#) zenetom válasza patexati hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Neked is ugyanez van?
Azt írják, hogy 2.4mmes és 3.2mmes befogógyűrűk. Ezek közt lehet állítani a "tokmányt"?
(#) illesoszkar válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Megfogtal mrt nem nagyon értek a nethez ,nem tudok letőlteni feltőlteni .De megkérem a fiam az biztos fel tud rakni linket ,oszkár
(#) zolika60 válasza illesoszkar hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nem kell ehhez a fiad. Neked is menni fog. Fent a fejlécen biztosan megtalálod az apróhirdetés feliratot. Erre klikkelj. Majd fent keresd az új hirdetés feladása szöveget és arra is. Ha nem megy kérj meg egy moderátot, hogy segítsen. Minden oldal tetején látható ? ikonra kattintva tudsz nekik üzenni.
(#) mex hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Pazarlom a nyáklemezt..
Szilikonbélésű öntősablonokat készítek, a képen látható csuklók kiöntéséhez.
(#) vanzerr válasza mex hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nekem is ilyen Proxxonom van de én egy kicsit átalakítottam...
(#) mex válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Az az igazság, hogy Proxxon ide-Proxxon oda, én nem tennék rá motorokat, legalábbis erre a gépre. Írnak róla mindenféle jót, kicsi, precíz gépnek titulálják, de ebből csak a kicsi az igaz...
Elég megnézni az orsók megvezetését (egy-egy laposalátéttel) elintézik a tengelyirányú holtjátékot..
Az Y irányú mozgás a 46mm munkaúton nekem több mint egy tizedmilimétert visz bele egy síkmarásba. A Z irányú mozgáson is lehetne finomítani, legalábbis az orsónak holtjátéka van, a marómotornak pedig nem elég a súlya a pontos munkához. De említhetném a főorsót, azt hinné az emberfia, hogy legalább annak nincs lógása, mivel ezen múlik a maró biztos megvezetése. Ennek ellenére 0.02mm a lógás, még kézzel mozgatva is érezhető.
Szóval először neki kellene állni az említett részeket áttervezni, és csak azután lehetne átalakítani egy kis cnc masinának.
(#) vanzerr válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szóval, a lapos alátétek házastól mindenestől kicserélve, átalakítva csapágyassá, a munkautak meghosszabbítva (Y +30mm, X +40mm). Minden alkatrészt saját maga készítette a gép, úgy gondolom, ha egy csapágy perselyt ki tud marni pontosan, jó illesztéssel akkor már nagy gond nem lehet.
(#) mex válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Erről "beszélek" én is..
Magyarul eladnak egy gépet, amit használhatóvá lehet tenni, ha nagyon akarja az emberfia. De szerintem nem kéne így lennie.
Egyébként gratulálok, látom volt vele munkád bőven, de ezek szerint megérte.
(#) vanzerr válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Hát igen volt vele meló rendesen, mondjuk már úgy indultam neki, hogy ezeket meg fogom csinálni, elég sokat olvastam utána. Hát, hogy megérte e? Nekem talán igen, elég sokat tanultam az átépítése közben, ha lesz egy kis pénzem fogok egy nagyobb munkaterületű gépet építeni, azzal már nagyobb ezáltal könnyebb mozgásterem lesz...

Ha érdekel ITT még találsz néhány képet, pont ma töltöttem föl...
(#) mex válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nagyobb munkaterületű gépet nekem sajna nehéz elhelyeznem, talán még az ugyancsak proxxon fúró, maró kombinációnak találnák helyet. Valószínűleg jóideig ezzel kell beérnem, persze némi átalakítást én is tervezek.
Jók a képek!
(#) vanzerr válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nekem a hellyel talán nem lenne gondom, de tudod azok a "mocskos" anyagiak... Amúgy köszi a dicséretet!
(#) mex válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Igen, azok a mocskos anyagiak. :yes:
Épp ezért voltam mérges a minőségre.
A dicséret meg magától értetődik, tetszik, ha valami jól sikerül, és ráadásul jól is néz ki!
(#) vanzerr válasza mex hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Köszi mégegyszer!
(#) Sanyi74 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Szia! Szuper a gép! A vezérlő, a motorok és a program honnan van?
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Immár harmadjára teszek fel képeket a műhelyemről. Kaptam karácsonyra a képen látható alkatrésztárolót, és egy forrasztóállomást.
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Szia!
Hát van amikor rend van. 1 hete még az volt. De most sok mindent csináltam, és megtelt az asztal.
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 2, 2012 / 1
 
Csináltam egy kis rendet, és összeraktam a tápot. Az ablakpárkányon a fadarab a NYÁK levilágítóm oldala.
Üdv! Balázs

100_4109.jpg
    
(#) elektrorudi válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Ha meghívnál egy látogatásra, nagyon otthon érezném magam...
Nálam is 3D-ben kell a szerszámok lelőhelyét megadni...
(#) nagy hoho válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Az asztal mind két oldalán van hely,szerezz egy darab bútorlapot pl régi szekrény ajtó stb és told meg az asztalt kétszer ekkorára.Ennek több előnye is van: Ha több dologba belekezdesz akkor ami függőben van azt arrébb lehet tenni és nincs útban,Jobban átlátható a dzsumbuj, és nem utolsó sorban kétszer ekkora kupit lehet csinálni.
(#) Topi válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Inkább mélységet kell növelni, mert azért hátra tolni könnyebb mint oldalra...
Következő: »»   145 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem