Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   701 / 1385
(#) janikukac hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Szia Attila ! Lenne egy kérdésem:
Az ónozó használata után, hogyan mosod le róla az ónozót, mert nekem eddig mindig megoxidálódott..?!
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Igen így már teljesen ok másabb legalább is
(#) Ricsi89 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
A képen megjelölt érdekesen kivitelezett részekre.

kivagas.jpg
    
(#) Attila86 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ja persze, ezeket az Eagle csinálta így. Megvan ugyebár a teliföld izolációs távolsága, illetve ugye a PAD/PIN-ekhez a bekapcsolt "thermal" miatt nem akárhol érintkezhet a teliföld csak a négy oldalán. Ezek miatt alakult így ki azokon a helyeken a rajzolat ahogy.
(#) Attila86 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia.
Vízzel. Megnyitom a vízcsapot, aláteszem a nyákot majd kiveszem alóla és kész.
(#) gulasoft válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Az azért olyan, mert mikor a földet forrasztod, nem kell az egész nyákot melegíteni, a meleg csak a kis kockát melegíti, nem viszi el a sok réz a hőt.
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Egy nagyon picit csiszolt meg. Épp, hogy karcolások legyenek.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ész szárazra dörgölöd.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Nem. Csak leszoktam tenni hagyni megszáradni hogy ne legyen vizes.
(#) janikukac válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Én is, de mégis oxidos lesz..
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Azt minek?
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Már bocsánat, de a különböző lakkokat nem éppen erre a célra találták ki? Persze egy sztatikus öntapadó matrica is segít, ha csak tárolni kell, mert ha nincs oxigén - nincs oxidáció sem.
(#) janikukac válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
De én a kémiai ónozót akarom , nem a lakkokat használni.. Szerintem én hibázok csak valamit, de még nem tudom mit...
(#) tikitiki hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Emlékeztek még erre , na ezt nem azért teszem fel, hogy megdicsérjetek , csak kicsit próbáltam megint valamit.Nem akarok üvegfestő lenni , de megpróbáltam üvegre , hogy s miként sikerül rá akármi is , hát látni fogjátok teljesen nem úgy viselkedik mint a réz felület mondhatnám azt is , hogy sokkal nehezebb üveglapra rajzolatot felvinni mint nyák lemezre.Gondoltam hátha majd 1x levilágítok , és hasznát veszem az üvegnek , tudjátok lehet még ezt is szebbre , de talán az üveg annyira nem fog érdekelni sőt biztos, hogy nem , egy próbát megért.Az üveget nagyon nehéz megtisztítani .
(#) brian1985 hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
fotóeljárásos NYÁK készítésnél használt már valaki előhíváshoz lefolyótisztító gélt ? A szilárd halmazállapotú tudom, hogy kiváló erre a célra, de nincs csak gél itthon...
(#) Bari- válasza brian1985 hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Szia

Gyári lakkozott vagy P20-hoz használható ha tartalmaz nátiumhidroxid-ot (NaOH), ha legalább 50%-ban vagy több van benne az jobb, de a hígítási arányt neked kell kikísérletezni.

BUÉK Bari
(#) Szebence válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Az üvegnek teljesen sík a felülete, ellenben a nyákkal. Üvegre a vasalásos technikát lehetne alkalmazni.
(#) tikitiki válasza Szebence hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Igen, vagy esetleg más összetételű tintával , de ezen az úton már nem hiszem , hogy végig megyek .
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Értm!
(#) Boostocska hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha egyen akarok irányítani, akkor ugye nem kötelező diódahidat venni, megoldhatom 4 diódából is megfelelő beültetéssel igaz?

amúgy ezen
(#) koczka válasza Boostocska hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Igen.
(#) koczka válasza Boostocska hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Itt tedd fel a kérdést.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Hello gulasoft.

Na itt vagyok a fejleményekkel.
Leírom a többieknek, hogy a 2 komponensű lötstop festékkel kísérleteztem. Ez olyan festék, amit a nyákgyárban is használnak.

Az volt az első 2 próbával a bajom, hogy 80°C-on szárítottam fél órát, és teljesen meg száradt, tehát már nem tudta előhíváskor oldani a mosó szóda. A 80°C-os nyákot ezek után meg támadtam egy nitro hígítós ronggyal, és úgy lehozta a fölösleget, mint ha előhívó lett volna. Erről van képem. Beteszem alulra. A képen lévő fölsö panel ez. A baj ezzel az, hogy kicsit oldja a nitro a levilágított festéket is.
Ez a módszer nem jó!

Aztán csináltam egy új próbát. Hengerrel föl vittem a bekevert, és fél órát pihentetett festéket a nyákra. Ezt a módszert jó lenne még javítani, mert tele lett a nyákom kosszal, amit a szivacs henger vitt föl rá. Meg aztán a struktúrája sem homogén, mert egy kicsit pöttyös. Ez egy kicsit javul amikor 5 percet állni hagyom, de jelentősen nem javul.
Gyula. Mivel lehet ezt hígítani? Lehet akkor jobban terülne.
Aztán lecsökkentettem a beszárítsi hőt 60°C-ra. 30 percig szárítottam. Ettől egy kicsit még ragadós volt a festék felülete, de nem ragadt bele a maszk.
A levilágítás 6 percről indult, és percenként ment odébb egy mintával. A képen a két alsó panel az. Rájuk is írtam az aktuális világítási időket. Ezen látszik, hogy sokkal kevesebb idő is elég lett volna. Majd csinálok még egy tesztet, ahol kevesebb időről indulok fél percenként, és ott már oda figyelek a minőségre is. Ezen a képen látszik, hogy bele-bele mart a megmaradó festékbe is az előhívó. Ez azért lehet, mert 6 deci vízbe tettem egy púpos evőkanál mosószódát. Lehet nem 1%-os lett az előhívó, hanem 3-4%-os.
Gyula. Hogy szoktad kimérni hogy 1 %-os legyen? Én ez előzőt több mint 1 éve csináltam, az azt megelőzőt meg bő 2 éve, és nem emlékszek rá. Tömeg százalék, vagy térfogat százalék? Tehát mérlegen mérjem a vizet, meg a mosószódát, vagy mércés bögrében?A régebbit is amikor bekevertem, akkor meg marta a dry fóliát, aztán meg hígítottam, és mit tudom én hány %-os lett. Jó lenne most már megjegyezni.
Aztán 160°c-on be égettem fél órán keresztül. Erre szükség van, mert amíg nem volt be égetve addig a csavarhúzó simán le tudta pattogtatni. A beégetés után teljesen olyan lett, mint a gyáriak! Nagyon örülök, mert ez volt az a dolog, ami miatt elkezdtem ezzel foglalkozni. majd teszek be erről is egy képet.

Ha lesz időm, akkor beteszek egy képsorozatot a készítésről. Menni kell estére vásárolni egy kis szív melegítőt. Aztán meg bulíííí! )
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Be szkenneltem egy képet, amikor a nyákot megtámadtam egy csavarhúzóval. Ahol lepattogott, ott még a beégetés előtt mentem neki a csavarhúzóval, ahol meg nem is karcolódott a nyák, csak a festék, az már a beégetett volt.
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Van még egy ötletem az üvegre még azt megpróbálom
(#) nyarfa válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
De honnan lehet ezt beszerezni? mert engem is érdekelne.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
1:Azzal a higítóval amit a manus adott, tudod amivel pucoltad a kezedről a trutyit
2:Én grammos mérleggel csinálom a 4*-es töményet (2 litert) és felöntöm mindíg 4* annyi forró vízzel, így mindíg 1% körüli lesz.
Mondtam, hogy lehet hogy rosszul mér a hőmérőd és vidd lejjebb.
Örülök, hogy sikerült.
(#) emmzolee válasza nyarfa hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Kérdezd gulasoftot. Ő szerválta valahonnan.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Idézet:
„Azzal a higítóval amit a manus adott, tudod amivel pucoltad a kezedről a trutyit”

Na jó, de mi annak a neve? Kéne vennem.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Gőzöm sincs. Beletöltötte egy üvegbe. Ha átjössz adok belőle.
Következő: »»   701 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem