Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra szavakbol, vagy WordClock
Lapozás: OK   6 / 9
(#) MolnarG hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Akik megépítették már az órát: A PWM tranzisztora melegedik valamennyire, kell rá valamilyen hűtés?
(#) sooty válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Nekem nem volt rajta hűtés, mondjuk egy nagy fémkupakos tranyó van az enyémben...
(#) sanykaraj válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
HA jól látom csak öt percenként tudja mutatni az idött
(#) sooty válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Igen, mert ez annak az analógiája, hogy megkérdezed valakitől:- Hány óra? -Fél hét lesz öt perc múlva.
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Pontosan ez fogott meg ebben az órában, amikor rátaláltam!
Szomorubb dolog, hogy még mindig nem lett belőle esddig semmi
Viszont ami késik, az ugyebár....
(#) rohi válasza bbazs hozzászólására (») Szept 6, 2011 /
 
Egy év óta működik,nem kellet állítani,pontos.
MolnárG-nak: a PWM tranyo nálam sem melegszik,
várom az órádat,ébresztő lesz benne?
(#) MolnarG hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Szerintetek melyik tranzisztor lenne jobb a kettő közül a PWM tranzisztornak?

BCP53-16T1G vagy MJD42CT4G
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Neked a FET nem szimpatikusabb...? Vagy esetleg ezekből van forrásod?
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Átrajzoláskor ezzel együtt koppintottam sooty rajzáról, így lett tranzisztor, ezért nem is gondoltam FEt-re. Ezekből a típusokból rendeltem egy-két próbadarabot, személy szerint nekem a DPAK-os a szimpibb, a nagyobb hűtőfelülete miatt. Ha legközelebb rendelek akkor lehet bepróbálok egy lábkiosztás kompatibilis FET-et pl. IRFR5305PBF. Vélemény?
(#) kbela hozzászólása Jan 4, 2012 / 1
 
Sziasztok,

Barátnőmmel közösen mi is építettünk egy példányt...
Az óralap 32x32cm, a teljes vastagsága 18mm(!). Szálcsiszolt acél hatású előlapot kapott.
Az áramkör 4094-es shift regekkel és ULN2003-as meghajtókkal van felépítve - hasonlóan az instructables-ön bemutatottakhoz -, valamint egy DS1307 és egy gombelem biztosítja a pontos időt...
A gombok helyett inkább reed reléket építettem be, bár a PIC felprogramozása óta nem volt szükség újbóli beállításra

Ezek után elég kiábrándító, hogy piros-fekete hangfalkábellel sikerült megtápolni az órát, de nem volt kéznél kéteres fehér vezeték...
Esetleg nem tudja valaki, hol lehet bezerezni ilyet?

Köszi,
B.
(#) Norberto válasza kbela hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Igaz, nem pont erre való ez a felfelé mutató zöld nyíl itt az oldalon, de annyira tetszik a kivitelezése, hogy megérdemlitek!
(#) vicsys válasza kbela hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Gratula! Nagyon igényes!
(#) sooty válasza kbela hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Nagyon szép ! Az előlap, hogy készült? Marózva van dupla rétegű műanyag lemezbe, mint amivel a névtáblákat készítik? Nagyon tetszik!
(#) kbela válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Köszi!

Sokkal egyszerűbb és olcsóbb megoldást választottunk: sima opál plexi, és arra van ragasztva műanyag fólia, amiből ki vannak vágva a betűk.
(#) sooty válasza kbela hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Jó anyagok lehettek és a felragasztás is tökéletes, keresnem kell valakit, aki ilyen minőségben tud fóliát vágni Sajnos a laserprinteres maszkolás amit én csináltam, nem eléggé fényzáró még több réteg esetén sem.
(#) kbela válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Az előlapi fólia önmagában nem takar eléggé, így hátulról is kapott egy maszkot. Volt pár próbaverzió, mire ez így összejött...
(#) kbela hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
És itt egy kevésbé jól sikerült kép oldalról.

edge1.jpg
    
(#) H2opok hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Üdv
Egy cimbivel mi is gondolkodtunk már egy ilyen megépitésén. Ha valakinek lenne egy kész terve és "publikus", akkor belefognánk. Én pedig cserébe, megtervezem hozzá a burkolatot. Nyákgyártó cégnél vagyok, és nálunk a rajzolati filmeket lézerplotterrel készitik,ami kb. 600x500mm. Gyönyörű fényes fekete a felülete, és 100%- osan takar, vastagsága 0.3.
Bármilyen betútipust figurát tudok rá "nyomtatni". Persze a nem fekete részen,ahol pl. betűk lesznek, teljesen átlátszó.
Alá kell fehér ,vagy matt plekó, kivülre meg viztiszta. És olyan mint a gyári. Én már sok helyen használtam ezt , pl a peugeotom ban a műszerfal számlap is ilyen megoldással van. Vagy a wand clockom burkolata is. Persze a ledek közé mindenképp kell egy árnyékoló rács, mert e nélkül szórja a fényt oda is ahová épp nem kellene.
Nézzétek meg a wise clock óránkat,annak a burkolata is saját terv. Itt volt bemutatva.
(#) H2opok hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Üdv
Egy cimbivel mi is gondolkodtunk már egy ilyen megépitésén. Ha valakinek lenne egy kész terve és "publikus", akkor belefognánk. Én pedig cserébe, megtervezem hozzá a burkolatot. Nyákgyártó cégnél vagyok, és nálunk a rajzolati filmeket lézerplotterrel készitik,ami kb. 600x500mm. Gyönyörű fényes fekete a felülete, és 100%- osan takar, vastagsága 0.3.
Bármilyen betútipust figurát tudok rá "nyomtatni". Persze a nem fekete részen,ahol pl. betűk lesznek, teljesen átlátszó.
Alá kell fehér ,vagy matt plekó, kivülre meg viztiszta. És olyan mint a gyári. Én már sok helyen használtam ezt , pl a peugeotom ban a műszerfal számlap is ilyen megoldással van. Vagy a wand clockom burkolata is. Persze a ledek közé mindenképp kell egy árnyékoló rács, mert e nélkül szórja a fényt oda is ahová épp nem kellene.
Nézzétek meg a wise clock óránkat,annak a burkolata is saját terv. Itt volt bemutatva.
(#) H2opok hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Ilyen lett:
wise
(#) rohi válasza H2opok hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szia !
Nagyon örülök a téma frissítésének, szívesen építenék egy profit.
Én ezeket találtam http://blog.jarvic.de/2011/12/wordclock/ ,http://www.youtube.com/watch?v=HVbNjxemMw8
(#) H2opok válasza rohi hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nem rossz, főleg hogy rgb. De ez az új digitális ledszalaggal van megcsinálva, ami itthon igen csak drága még. Meg a progit is módositani kellene a magyar nyelvhez. De az elektronika nem tünik bonyolultnak.
(#) H2opok hozzászólása Júl 15, 2013 /
 
Üdv
Valaki csinált már 11x10 es (11sor-10oszlop) word clockhoz, magyar előlapot? Perc "pontons", vagyis a perceket is kijelzi. Ha valaki ezt megcsinálja, kap ajándékba egy gyári nyákot. Persze a program is meg van. DCF77, rtc, stb. Sajnos csak 6 nyelven van benne menü, de magyar az nincs. Magyart meg szeretnék egyet csinálni. Én próbálgattam, de ez a "felbontás" kevés és a kijelzőt nem szeretném áttervezni. A magyar szavak miatt szerintem nem lehet megoldani 11x10 -ben.
Ettől nagyobb pedig nem jó!!
A képen a beültetett nyák.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013

Wordclock.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Itt tartok, már programozom...holnap épül a led mátrix...

DSC_1094.jpg
    
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Talán így:

word_new.JPG
    
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Sajnos nem jó, kimaradt a 6,7 perc ( Öt perc múlva negyed öt - Öt perccel múlt öt óra) Az még legalább egy sor Kis erőszakkal... belefér, de akkor a tipográfiát úgy kell megcsinálni, hogy ne folyjon össze.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) H2opok hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Alakul, csak mégsem jó. Mert 11 oszlop és 10 sorba kell. Te forditva csinálta. Ilyen a ledpanel. A kötőjel is minek?
A másik pedig, a dcf miatt a perces kijelzés lenne a logikus.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Idézet:
„Valaki csinált már 11x10 es (11sor-10oszlop) ...”

El kell fordítani 90 fokot a kijelzőt . Mit értesz perces kijelzés alatt? (Ez most is minden percet egyértelműen el tud nevezni, egyetlen bánatom hogy a hétperccel egybe van írva) A kötőjel nyelvhelyesség miatt van benne, de elhagyható.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Ha nincs dél (lehet, hogy akkor az éjfél is fölösleges), belefér 11x10-be is.
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Na több ötletem már nincs (dél és éjfél is van, csak külön van írva a két tagja mint a háromnegyednek ha nem akarsz mini kötőjeleket)
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem