Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   84 / 163
(#) Lamboo válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Értem. A szerző írta hogy itt ugyebár már életvédelmi problémákkal is törődni kell. Mit célszerű akkor csinálni a kimenettel? Mármint veszélyes ha hozzáér valaki magas kivezérlésnél igaz? Mert ha igen akkor lőttek az RCA- csatlakozónak is.
(#) szamóca válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Miért tennél a kimenetre RCA csatlakozót?
(#) Lamboo válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Miért milyent tegyek? Az a megszokott nálam autóerősítőkön is ilyen van sok helyen azthiszem
(#) reloop válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! A speakon kellő biztonságot nyújt.
(#) szamóca válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Autóerősítőkön a bemenetek RCA-k nem a kimenetek. Ott csavarosak a kimenetek általában. Egyedül a kínai PC-s hangszutykoknál láttam RCA-t kimenetként használni.
relop által ajánlott a jó, vagy a szigetelt csavaros banánaljzat.
(#) elektrorudi válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Nagyon derék dolog, hogy foglakozol az érintésvédelemmel is. Annyi eszetlen kérdést lehet néha itt a fórumon is olvasni, hogy egy ilyen hozzállás már-már szinte üdítő.
Valóban, ez már a 48V-os törpefeszültség felett van. De van egy jó hírem is: ez egy földfüggetlen feszültség forrás. Tehát csak akkor tud megrázni, ha a hangszóró mindkét kivezetsét egyszerre fogod meg, és közben, a hangerőt közel a maximumra tekered! Ilyen teljesítményeket még véletlenül sem vezetnek RCA csatlakozón. Jó megoldás lehet egy csavaros banándugó aljzat + kábelsaru. Ez biztos és jó kötést ad. Kisebb igények esetén, van direkt rugós hangszóró vezeték csatlakozó is. Ennek biztosan nincs érinthető része.
(#) Lamboo válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Esetleg XLR csatlakozó is megfelel ugye? Mert abból van itthon Ja és kell elé előerősítő?
(#) elektrorudi válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ismereteim szerint, az XLR csatlakozót sem erre találták ki. Tettünk egy pár javaslatot...
Második kérdésedre nem lehet válaszolni, mert nem írtad milyen szintű jelforrás(okk)al akarod meghajtani. Első közelítésben nem csinálnék előerősítőt, csak akkor, ha kiderül, hogy mégiscsak kicsi a szint.
(#) Jackass hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Üdv!

Szándékomban áll építeni egy erősítőt és a VF2-t ajánlották. 500VA es toroidom van 2x45V körüli szekunderfesszel (egyenirányítva 65V körüli). Van esetleg valakinek jól bevált nyákterve a 270W os verzióhoz? Nagyon örülnék pár hasznos infónak, tanácsnak, véleménynek! Köszönöm
(#) rooster hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
elöre is elnézést kérek a kérdésemért, de mivel kezdö vagyok szeretném megkérdezni hogy a kapcsolási rajzon hol van az a 2pont ahova a hangszórót kell kötni ,kösszi elöre is
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Szia! Melyik rajzról van szó? (Mondat eleje nagy kezdőbetű!)
(#) rooster hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
ez az a kapcsolási rajz

vf2h40v.png
    
(#) rooster hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Tudom hogy hülye kérdés volt, de biztosra szeretnék menni
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Az "OUT" az egyik, a másik a kettős tápegység GND-je.
(#) rooster hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Köszi szépen
(#) rooster hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem a kapcsolásnál a bemeneten mekkora a feszültség mert vettem egy 10mikros tantál kondit 25 voltra,elég lesz e?

vf2h40v.png
    
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szia! Ha a jelforrásod nem ad ki túl nagy egyenfeszültséget, akkor biztosan jó. Fólia kondi a szokásos bemeneti csatoló, de tantállal is működni fog. Az 1µF helyett miért választottál tízszeres értéket?
(#) rooster hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Egy másik rajzon ami nagyobb telyesitménnyel bir ott látam
(#) Davidd hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Udv mindenkinek.Szereztem egy erositodobozt,tappal ,egyeniranyitassal +szuressel.Nemakarok ics erositot epiteni[tda7294],kivancsi vagyok hogy szol a fetes erosito,milyen vegfeteket ajanlottok a vf2 30 voltos verziohoz?Koszonom elore is,es kernem a nyakot meg a beultetest,tudom visszaolvasas,kepek stb neztem is.Mekkora hutest igenyel?[a hely kicsit szukos],hangszorovedelem illik hozza kesziteni ugye?
(#) accaboj válasza Davidd hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
IRF540N/9540N. Ajánlom olvass vissza. Nem elég a kepek stb neztem is. Üdv.
(#) rooster hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Én irfp9240 és irfp240 el csinálom, majd meglátjuk mi lesz belöle. 40v ra kb
(#) Davidd válasza accaboj hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Udv.A mellekelt rajzba a bekeretezett resz azok micsodak,mert azokat en zener diodanak nezem,dehogy van 3 kivezetes? vagy mik lennenek azok,elore is koszonom a valaszt.
(#) accaboj válasza Davidd hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Azok nem zener diódák. Bővebben: Link. Mielőtt felteszed a kérdést kicsit rákereshetnél a dolgokra.
(#) Davidd válasza accaboj hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Rakerestem azon az oldalon,ahonan szoktam az alkatreszeket rendelni,es egy ict adott ki.Koszonom.
(#) mrex válasza rooster hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Egy kérdésem van!
+-40V ra minek IRFP240/9240?
Attól mert nagyobb építési alakja van még nem fog nagyobbat szólni
A tépfesz határozza meg hogy mekkora teljesítményt fogsz tudni kivenni belőle!
+- 40V mellett tökéletesen elég az IRF540/9540.
De ez csak az én véleményem. Ha mindenáron drágábbat akarsz, akkor hajrá!
(#) elektrorudi válasza rooster hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
A tantál kondi volt oda a legrosszabb választás. De ahogy reloop írta: működni azért fog.
(#) mrex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Köszi de pár hidalt már van a birtokomban. Tudom hogy alakul.
Talán rosszul fogalmaztam A válaszom #1136247 hsz.-ra volt.
Azért kösz!
(#) rooster hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok szeretném ha valaki elmagyarázná hogy menyire vagy hogy kell beállitani a nyákpotit, és a nyomtatot áram körön bejelöltem a nyákpotit ,az lenne a kérdésem hogy a középsöhöz mit kell kötni, ne haragudjatok ha ostoba kérdést tettem fel

nyakpoti.JPG
    
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Szia! A középső furat egy másik lábtávolságú poti fogadására szolgál. Az élesztést a poti maximális ellenállás értékével kezd. Húzd fel az áramfelvételt 100mA-re és folyamatosan korrigáld, ahogy kezd a melegedés hatására feljebb futni. Pár percig eltart amíg beáll az üzemi hőmérséklet. A 100mA-ből visszább is vehetsz ezek után, ha nem jár a hangminőség romlásával.
(#) rooster hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Köszi akkor a középsöt felesleges hassználni
Következő: »»   84 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem