Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   391 / 843
(#) karesz01 válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ez teljes mértékben így van,az én tápom a képen látható csak dobozolásra vár.Plusz még ebbe a dobozba lesz beleépítve egy kapcsolóüzemű táp 12V 25A.
Nekem is kettő lesz az egyben csak egy kicsit másképp.

P1060271.JPG
    
(#) patexati válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
A következő majd egy digitális lesz ami jóval nagyobb áramot tud majd.. Ez azért jó mert el tudom vinni magammal a melóhelyre is ha épp szórakozok valamivel direkt ezért ilyen kicsi..
(#) karesz01 válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Cseles!Ennek a tápomnak az előlapja lézervágáson van, ha kész megy bele a dobozba a táppal együtt,az előlap matricázva lesz.Akkor neked van idő "szórakozni is "

sp-320-12.jpg
    
(#) patexati válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Én az előlapot sima papírra nyomtam lézerrel amit kellet kivágtam (LCD,LED) aztán lelamináltam. Így nagyon strapabíró,a pára sem foltosítja meg. Lehet kap egy termikus védelmet is és a ventit is kapcsolja ne menjen feszt..
(#) karesz01 válasza patexati hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Én Alkotó barátunkntc-fan-ját építettem meg teljesen jól működik bátran ajánlom.
(#) poros válasza karesz01 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Pontosabban proli007,és Alkotó, ntc-fan ja.
(#) ekkold válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Tudsz fotót mutatni róla?
(#) karesz01 válasza poros hozzászólására (») Jan 4, 2012 /
 
Bocsánat teljes jogos a letolás!
(#) scooby_ válasza patexati hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Ez szinte teljesen úgy néz ki,mintha gyári lenne! Gratulálok hozzá!
(#) Moderátor hozzászólása Gabó hozzászólására (») Jan 7, 2012
 
Egy kérdést csak egy helyre teszünk fel a fórumba!
(#) mrobi hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok. Ezt a tápot szeretném megépíteni. Azt szeretném kérdezni hogy kell-e változtatnom valamin ha én 40V helyett 30V-al táplálnám meg. Tudom hogy a kimeneten nem biztos hogy meglesz a 25V. De nekem a 20V is elég.
(#) subi válasza mrobi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Ezt a kapcsolást leszimuláltam ISIS-ben. Rendben működik. Szerintem 30V -ről is elmegy. Holnap, azért megnézem szimulátorban.
(#) mrobi válasza subi hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Ha már benne vagy a szimulálásban akkor megtudnád nézni hogy 25V-rol még elmegy-e?
(#) patexati válasza mrobi hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Szia! 25 V az túl kevés neki hiszen annyi max kimenő feszültsége is..
(#) subi válasza mrobi hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nos, a szimulátorban is megy 25 V-ról. Azonban az előttem szóló (valószínűleg életből vett) tapasztalata miatt, mégpedig, hogy az áramkorlát érzéketlen, és kis potméter változás mellett, nagy változást generál, a szimulátorban nem tudom lepróbálni. Ilyenkor érdemes, hallgatni a gyakorlott kollégákra. Egyébként a javasolt 'ALKOTO'-s tápot én is megépítettem, és jól működik. Ha biztosat akarsz készíteni, én is javaslom megépítésre számodra.
(#) emmzolee hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Mi a véleményetek egy ilyen tápegységről? Nekem a kompakt mérete miatt tetszene, nem kell rá túl nagy hűtés sem. Csak hát az áramhatárolást lenne még jó megoldani.
(#) Frankye válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Egy bajom van vele: hogy nem lehet 1,2V alá vinni a feszültségét. (No meg az áramkorlát hiánya, persze.) Amúgy nem rossz.
(#) mrobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Erre gondolsz?
Van még egy másik amit "kinéztem". Ez szerintetek mennyire működőképes? Ez!
(#) emmzolee válasza Frankye hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Én arra gondoltam, hogy össze lehetne dobni egy szinte zsebrevágható tápegységet, ami bárhol ott lehet, ahol szükségem van rá. Pl itt a sz gépnél, vagy a műhelyben, vagy akárhol. Nálam az áramkorlát nem is a legfontosabb, bár nem lenne rossz, ha állítható lenne. Ha profi cuccot askarok próbálni, arra ott a profi tápom. Alkotó 2.7.1
(#) skero válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ezt már nézted?Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ha valóban zsebre vágható kell, akkor egy egyszerű zéner+áteresztőtranyós kell (vagy 555-el egy kapcsolóüzemű pl. a Skori féle), kiegészítve egy egyszerű áramkorláttal. A táplálásához pedig néhány Lion cella. Nekem is van egy ilyen (mert gyakran kell), csak az trafós, +/-16V a vége 0,5A-en. Akkora az egész mint egy CD tok és kb. 6cm magas.
(#) emmzolee válasza skero hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Miért lehet jobb, ha 260KHz-en megy? Az enyém 52KHz-en megy. Mi miatt használnak ilyet, vagy olyat?
Csak kérdezem, mert nem tudom.

Különben most néztem, hogy a rajz, amit betettem, nem is az az ic rajta, mint az adatlapján, Én eredetileg az LM 2576 ic-vel gondolkoztam.

Amit te mondasz, az TO263 nem? Azt nem lehet olyan jól hűteni, mint a TO220-ast. A két alkatrész adatlapján ugyanazok az értékek vannak, tehát ilyen szempontból mindegy melyiket használom.
(#) skero válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
De amit én ajánlottam abban van lehetőség az áramkorlátra. És ez az előnye a másikkal szemben.
(#) mrobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Rendben. Köszi. Akkor szerintem a másodikat fogom megépíteni.
(#) skero válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nézd meg ,hogy mennyire kell hűteni ezeket a kapcsolóüzemű ic -ket. Az eladót nem ismerem ,de annyiért szerintem nagyon korrekt ,ezért is linkeltem mint alternatíva.
Idézet:
„Nekem a kompakt mérete miatt tetszene, nem kell rá túl nagy hűtés sem. Csak hát az áramhatárolást lenne még jó megoldani.”
Ebből gondoltam ,hogy belinkelem ,az áramkorlát végett amit írtál ,hogy jó lenne.
(#) emmzolee válasza skero hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Igen? Akkor elsiklottam fölötte. Mindjárt nézem megint.
(#) Tonybacsi válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nagyon jó, kicsi, kompakt tápot lehet ezekből az LM25xx, sorozatú IC-k ből összeállítani, de bármelyiket is választod, néhány dologra azért oda kell figyelni.

Az első, mindjárt a nyák. A viszonylag magas működési frekvencia miatt ajánlatos a gyári ajánlást (vagy azzal nagyon hasonló) nyákot készíteni (egypontos földelés).
Itt találsz némi útmutatót

A másik, a kimenetre ajánlatos kettős szűrőt tenni(2x22uH + 2x47u), és szereti ha van rajta némi előterhelés (10-20mA).
Labortáp minőségű tiszta kimenő feszt. azért ne várj tőle, még így se.

A harmadik, jól árnyékolt dobozba érdemes tenni.

Az általam eddig(több darabban) megépített LM2575T-adj nagyon jól teszi a dolgát, de én nem is használom másra, mint zselés akkukat töltök vele.
(#) emmzolee válasza Tonybacsi hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Kössz. Utána nézek.
(#) Koree hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Üdv.
Lassan elkészülök az Alkotó v.1.4.2-es dupla tápommal.
Előszabályozó is lesz benne amivel van némi észrevételem,de azt majd később ecsetelem.
A fő gondom az,hogy a puffer feszültségem üresjáratban 58V ami talán még nem is lenne gond.Tegnap délután teszteltem az összeállítást az előszabályozóval
minden közel remekül ment.Szabályzóval 50V kimeneti fesz mellet csináltam egy rövidzárlat próbát.A szabályozó szépen vissza is váltott 1-esbe és akár az 5A-t is röhögve bírta.A szabályzó ESz-Proli-v3.0.
Viszont csináltam egy olyan próbát,hogy a szabályzót direkt módba kapcsoltam és így is csináltam egy 50V-os rövidzárat.A fesz egyből 0-ra eset áramgenerátor led világít majd elkezdtem "tolni neki" az áramot.Egyszer csak sercegés és kijött a szellem a palackból konkrétan az R17-es 22ohm/2W-os ellenállás elszállt és a BD241 és egy 2N3055 is.De gyanús ,hogy még más 3055 is meghalt, mert megbontott kollektor-ok(csavar kivétel) mellet is nagyon kicsi ellenállást mérek B,C irányban rendre 70, 80, 100ohm köröli értékek.Az eredmény a mellékletben :szomoru1: .A többit majd délután folytatom.
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Úgy rémlik a katalógusból, hogy a 2N3055 az 117W-ot bír max.
Következő: »»   391 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem