Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1548 / 3976
(#) anagma hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Üdv,van egy üvegbiztosíték amin ez áll: 250V T5L. Azt tudom,hogy 250V-os és gondolom 5A-es,de a T és L azok mit jelentenek?Előre is köszi.
(#) nyakas00 válasza anagma hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Wiki:
"A biztosító lehet nagyon gyors (jelölése: FF), gyors (F), normál (N), mérsékelten lassú (M), lassú (T), és nagyon lassú (TT) kiolvadású. Utóbbiaknál az olvadószál felmelegedését nagyobb hőtehetetlenséget biztosító fémcseppnek az olvadószálra helyezésével késleltetik. A nagyobb feszültségen alkalmazott nagy áramú gyors kioldású biztosítóknál úgy érik el a kiolvadáskor keletkező ív gyors megszakítását, hogy az üvegcsövet kvarchomokkal töltik, mely az ív hatására megolvadva megszakítja az ívet. Azt, hogy különböző mértékű túláram esetén mennyi idő elteltével olvadjon (és szakítsa meg az áramkört) a biztosító, szabvány írja elő."
(#) anagma válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köszi,akkor ez jó lesz a helyére?Csak azért kérdezem,mer itt feszültséget nem ír.
(#) pucuka válasza anagma hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Egy biztosítéknál a kioldási áram a lényeg, ezután jön a megszakítási idő, ez az esetek többségében nem olyan lényeges. Azért egy toroid elé nem a gyorskioldású való, és az egyenirányított tápfeszbe a lassú, hanem pont fordítva.
A feszültség érték meghatározza, hogy a biztosíték kiolvadásakor keletkező ív biztonságos kioltása az adott mechanikai méretek mellett milyen max. feszültségnél érvényes.
(#) attilaa válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
az ára 60 Lei
(#) anagma válasza pucuka hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Már minden világos,köszönöm
(#) fassenkugel válasza (») Jan 10, 2012 /
 
ne offolj és próbáld a házmester komplexusodat is kezeltetni..
(#) fassenkugel válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
"Tehát lesz egy autód ami 10,69kW előállításához szükséges benzinnel 6 jó esetben 8kW-os és egy csomó plusz súlyt cipel ahhoz képest, mintha csak a benzinmotor hajtaná."

ezt irtad nem? hát nem olyan lesz, mintha benzinmotor hajtaná...
(#) fassenkugel válasza fassenkugel hozzászólására (») Jan 10, 2012 1 /
 
csak hogy értsd:

házmester komplexus az amikor egy nulla ember kis hatalomhoz jut és azt minden áron ki akarja élni. pl 10 után nem engedte be a lakókat a kapun.

na te pont ilyen kis nulla fasz vagy a piros felkiáltó jeleddel együtt. bannolj akkor is egy szerencsétlen senki maradsz.
(#) bazsi01 hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Helo én új vagyok és az lenne a kérdésem, hogy hogy kell megszerkeszteni az pl.: erősítőknél a csillagpontot?
(#) rewox hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Az iskolaév első napján egy amerikai iskolában a tanárnő új diákot mutat be:
Sakiro Suzukit Japánból.
Kezdődik az óra:
- Lássuk, ki tud többet Amerika történelméből - mondja a tanárnő.
- Ki mondta: "Szabadság vagy halál"?
Síri csend az osztályban, csak Suzuki jelentkezik:
- Patrick Henry, 1775, Philadelphiában
- Kiváló Suzuki. És ki mondta ezt? "Az állam a nemzettel
egyenlő, ezért a nemzet nem halhat meg".
Suzuki feláll:
- Ábrahám Lincoln, 1863, Washingtonban.
A tanárnő végigméri az osztályt és így szól:
Szégyellem magam miattatok. Suzuki Japánból jött és jobban ismeri
Amerika történelmét, mint ti.
Hátulról egy csendes hang:
- Nyaljátok ki a seggem büdös japcsik!
- Ki volt az? - kérdezi a tanárnő.
Suzuki jelentkezik és mondja:
- McArthur tábornok 1942-ben Guadalcanalnál és Lee Iacocca
1982-ben a Chrysler cég közgyűlésén.
Az osztályban teljes a csend, egy hang hátulról:
- Elhányom magam.
A tanárnő kiabál:
- Ki volt az?
Suzuki azonnal válaszol:
- Idősebb George Bush, Tanaka japán miniszterelnöknek a
munkaebéd alatt, Tokio, 1991.
Az egyik diák unottan odaveti:
- Szopj le!
A tanárnő hisztérikusan:
- Elég! Ez meg ki volt?
Suzuki rezzenéstelen arccal:
- Bill Clinton Monica Lewinskynak, 1997, Washington, Fehér Ház,
Ovális Iroda.
Egy másik diák feláll és elordítja magát:
- Ez a Suzuki egy nagy rakás szar!
Suzuki ismét nyugodt hangon:
- Valentino Rossi motorversenyző 2002, Brazil Motoros Nagydij.
Az osztályon eluralkodik a káosz, a tanárnő elájul, nyílik az
ajtó és belép az igazgató:
- Én még ilyen szétcseszett kuplerájt életemben nem láttam!
Mire Suzuki:
- Gyurcsány Ferenc, Magyarország, 2006 Balatonöszöd
(#) CsemanAttila válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Helló! Nem ezek nem határ értékek. Ekkora feszültséggel és áramerősséggel történik a modern Common Rail befecskendezők vezérlése. Közel 80V-ot az injektorok önindukciós feszültségének kihasználásával állítják elő. Ezt még nem igazán értem, de már tudom.
(#) enree hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Van valami jelentősége az alábbi kapcsolásban, hogy az ellenállás hova kerül?
Üdv:
E.

tranldr2.gif
    
(#) kendre256 válasza enree hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Nincs. Az áramot ugyanúgy korlátozza, és itt csak ez fontos.
(#) enree válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Akkor jól gondoltam, köszönöm.
(#) bzsolti hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném.
Van egy Panasonic KX-TS2308 HGW típusú analóg telefon készülékem.
A nullás gombja nem működik, nem veszi be hiába nyomom, és memóriába tárolt nulla karaktereket sem ismeri fel. Hiába vannak pl. mobilszámok amiben nulla szám szerepel, azt nem tudja hívni.
A Panasonic szervízben kipróbálták azt mondták semmi baja, de mégsem működik.
Ötlet??
Sziasztok

images.jpg
    
(#) zolika60 válasza CsemanAttila hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nem te kevered a szezont a fazonnal. A vezérlés 12V-ról történik, de a tekercs indukciós visszarúgása lehet közel 80V. Tehát ez akkor is "előállítódik", ha nem akarják. Ezért kell rá méretezni az alkatrészeket. De szerintem ezt valamelyik autós topicban tárgyaljuk.
(#) zolika60 válasza bzsolti hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Van a vonalon másik készülék is?
(#) vladcepes hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok.Szeretnék készíteni valamit amibe kb 10-15 db, Led világítana.Az lenne a kérdésem hogy van egy telefon töltöm ami 5,7V/800mA tudnám e ezzel üzemeltetni? Azt tudom hogy kell hozzá előtét ellenállás csak hogy elég e ez a töltő hozzá vagy sem? Köszi a választ. Üdv.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Egy 5mm LED árama legfeljebb 20mA lehet. Ahhoz, hogy világítson, sokkal kevesebb is elég. Tehát a töltő elég lehet erre a célra.
Ha biztosra akarsz menni, LED-enként külön ellenállást használj!
(#) samil hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok.Lenne egy kérdésem kapcsolási rajzon láttam ezt a rajz jelet mi lehet ez?Szerintem ez egy ellenállás lehet de vajon milyen típusú?

képek.jpg
    
(#) vladcepes hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Köszi a választ. A "Led előtét ellenállás (soros Led)" -nél a program ezekkel a paraméterekkel azt írja ki hogy Alacsony tápfeszültség. A párhuzamosnál kiszámolja. "Ha biztosra akarsz menni, LED-enként külön ellenállást használj!" Ezt hogyan? vagy ezt hogy számolom ki?
Üdv.
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
A számolóban a LED-ek számához írd be hogy 1. Mindegy, hogy a soros, vagy a párhuzamos ellenállás számolóval számolod ki. Az ellenállással sorba kötött LED-eket kösd párhuzamosan a tápra.
(#) gberes hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy már rengetegszer kérdezték, de sürgősen kellene megforrasztanom néhány hangszerkábelt, így sajnos nincs sok időm visszakeresni. Az a problémám, hogy eddig egy elég régi, nagy dobozos nyomógombos lila forrasztót használtam, aminek a hegye vastag, házilag készített rézdrót darab volt, alakja egy pisztolyra hasonlított, és ilyen nyomógombbal lehetett működtetni. Sajnos ez tönkrement, így beszereztem egy egyszerű 30 wattos pákát. Ebben már olyan egybe hegy van, jó hegyes, könnyű, nem kell nyomogatni, éppen csak használni nem nagyon tudom. Az a baj, hogy vagy túl forró, hogy épp hogy csak hozzáér az ónhoz az folyik minden fele, de véletlenül sem futna be pl. egy összecsavart drótot. Vagy annyira "hideg" hogy nem olvad meg az ón. Van valami módszer amivel lehet szabályozni a hőmérsékletét? Vagy a hegy lehet benne rossz? Vagy túl nagy a teljesítmény? Vagy mit csinálok rosszul?
(#) zolika60 válasza gberes hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ne a hegyről akard az ónt a vezetékre vinni, hanem a drótot melegítsd fel, miközben tolod mellé az ónt is. Fontos, hogy gyantás ónt használj. Mindennek kellően melegnek kell lennie, hogy befussa az ón.
(#) vladcepes válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszi a választ. Ez így jó ahogy a képen csináltam?

Led.JPG
    
(#) zolika60 válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igen így jó lesz.
(#) Sorby válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szia!
Tudnál nekem segíteni?
(#1137869)(#1137286)(#1138013) ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban?
Köszönöm előre is!
(#) zolika60 válasza Sorby hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Körülbelül 30 darabot. Sajnos a másik kettőre nincs tippem.
(#) nedudgi válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Eléggé pesszimistán fogalmaztál. A 2-300 darab közelebb jár a valósághoz.
Következő: »»   1548 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem