Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1549 / 3976
(#) Sorby válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szerinted a vezérlés felejtős? Mert nekem úgy is jó lenne. De konkrétan miként kössem a ledeket hogy a maximális db számot tudjam kihozni?
(#) zolika60 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igazad van, egy 0 lemaradt.
(#) nedudgi válasza Sorby hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Eddig számomra nem volt világos,hogy mi a a kérdés. Most már sejtem.
Tehát adott egy trafóról működő, vezérelt fényfüggöny.
A trafó 850 mA terhelésnél 20.4V feszültséget biztosít.
Mielőtt komolyabban belemennénk a témába, szeretném tudni, van-e műszered. forrasztópákád?
Tudos-e, hogy a LED-ek nem csak az adatlapon szereplő maximális áramon, hanem kissebb áramon is jelentős fényt bocsájtanak ki?

A LED-ek hogy sorosan vannak bekötve? Hány darab van az eredeti felállásban? Ragaszkodsz a teljes fényerőhöz, vagy a darabszám fontosabb?
(#) nedudgi válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Én meg a szmájlit hagytam le...
(#) Sorby válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Van multiméterem, van pillanatforrasztóm is. A trafóról rakok fel egy képet. A fényfüggönybe most rizsszem izzók vannak ezeket szeretném kiváltani leddel. 12 sor izzó van, 4 sort tud vezérelni az elektronika, 15 izzó van egy sorba és 3sor van párhuzamosan kötve egy vezérelt kimenetre. Nem szeretném max-on hajtani a ledeket.
(#) adamhollos hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Megtudnátok mondni, hogy milyen szintillesztőt kell használnom, hogy összeköthessek egy 1,8 V-os és egy 5 V-os USART lábat.
(#) adamhollos válasza adamhollos hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Igazábol, egy BeagleBoardot szeretnék illeszteni egy arduinóhoz.
(#) nedudgi válasza Sorby hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Az eredeti vezérlés triakot hajt meg, tehát valószínű, hogy gyujtóimpulzusokat generál. Ez izzólámpánál nem jelent gondot, LED esetén vibrálást jelenthet. Meg lehet próbálni azt, hogy egy-egy ágra 10 db LED-et kötsz egy 150 Ohm ellenállásal sorbakötve. A LED-eket én a biztoság kedvéért egy fordítva bekötött másik LEDdel párhuzamosan kötném, így a váltóáram mindkét félperiódusát ki lehet használni. Ilyen LEDsorból akár 20-30 darabot elbír egy triak az eredeti kapcsolásban.
Figyelj! Eddig 800-1200 darab LEDnél tartunk. Számold ki, az mennyibe is kerül? Akarod folytatni?
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
ezen én is mosolyogtam, mikor felhívtad erre a figyelmet régebben. Dehát turbán csak tudja, hisz "okleveles villamosmérnök"
(#) ekkold válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Már bocsánat, de...
1, nem alkottam véleményt, amit leírtam az tény ! Nem minősítettem (nem irtam, hogy rossz vagy hogy jó)
2, miért ne lehetne vélemlényem, egy adott megoldásról? Pláne, hogy csak szmájlit írtam.

De akkor a magánvélemlényem! (így is tilos?): Az Urbán féle QUADban inkáébb áttervezték a védelmet, egy sima 1ohmos beépítése helyett. SZERINTEM béna megoldás.

Az előzőhöz pedig illett volna odaírni, hogy moderálva... Ugyanis a nevem alatt az így már nem az én hozzászólásom!
(#) PixYTuN hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Bővebben: Link



Ezt a cigarettát vásároltam meg és nem füstöl valamiért. Eddig működött füstölt is. Mi lehet vele a gond? Meg lehet valahogy javítani?
(#) Hp41C válasza adamhollos hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
5V -> 3.3V elég a feszültségosztó.
3.3V -> 5V egy 74HCT1G08 5V -os táppal vagy két sorbakötött 74HCT1G04 vagy 74HCT1G14 5V -os táppal vagy egy NPN tranzisztoros inverter, a kollektor kör már 5V -ról jár és egy 5V -os inverter (74HC1G14). stb...
(#) vicsys válasza PixYTuN hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Kifogyott a lötyi, vagy meghalt az atomizátor. Az akksi jó? Felveszi a töltést?
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Csak, hogy tudjátok: aki itt kritizálni meri, az * Úr által fejlesztett QUAD405 erősítőt, annak törlik innen a hozzászólását! (tapasztalat)
(#) ekkold válasza (») Jan 11, 2012 /
 
Az enyémet nyugodtanlehet kritizálni, nem haragszom érte. Bármely külföldi oldalon talált kapcsolás, akár QUAD, akár más szerzője nem tudja itt megvédeni magát mert esetleg nem is tud az oldal létezéséről. Ebből kifojólag semmilyen interneten talált QUAd kapcsolás nem kritizálható itt? Még akkor sem ha mondjuk esetleg hibásnak tartanám? És ha valaki megépíti hibásan? Ne is szóljuknk neki, hogy "figyelj ez így nem jó, csináld másképp". Tényleg nem értem. Magyarázza el nekem valaki legyen szíves úgy, hogy az én nehéz felfogásommal is világossá válhasson...
(#) PixYTuN válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Akksi jó. Egyébként annak az aksinak kb. mennyi az élettartama? Lötyi is van benne. Egyébként lötyi nélkül is füstölnie kell. Mi az az atomizátor? Hol található az benne?
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha a tranzisztor és a borda között ilyet használok, akkor ugye nincs szükség még külön szilikonpasztára is?
(#) peter1995 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szilikonpaszta? Nem a hővezető pasztára gondolsz? Az kell. ez csak sigetel HA a csavar feje alá raksz műanyag alátétet.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Lehet, hogy szilikonzsírra gondolt. Ez az átlátszó hővezető paszta.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Köszönöm! Az alátétek megvannak és hővezető pasztára gondoltam.

Kellemes estét!
(#) Kovabe válasza PixYTuN hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Szai az atomizátor az a része ami a képen egy hároszöget képez (mikor füstöt gyárt felizzik). A lötyi fontos kérdés mert abbol csinál az e-cigi gözt amit belélegzel, ha ez kifogy akkor eléghet az atomizátor és akkor csere. Nem tudom hogy milyen cigid van ha esetleg nyomogombos akkor még a nyomogomb is megdögölhetett. De inkább lötyi hiány lesz. Én is hasonlo cipöben jártam csak nálam kiderült hogy a töltéssel volt a baj. Az akksi sokáig birja de figyelni kell hogy rendesen töltsed fel. Remélem segitettem.
Üdv Kovabe
(#) Iszkakof István hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Tegnap, kora délután majdnem megállt bennem az ütő, a tv-ben látottaktól. Valamelyik tv shopban lehetett rendelni rontás és szemmel verés elleni amulettet. Elgondolkodtam, hogy mennyi idő kell elteljen ahhoz, hogy azoknak a papoknak reklámozzák az elérhetőségeit, akik rontást és rontás visszafordítását egy X összegért vállalják. Azt hiszem, hogy még nincs rá paragrafus, ha valaki ráböjtöléssel eltesz valakit láb alól, mert a dolog működik. Egy hat hétig tartó szertartás kell hozzá, és a célszemély maghal. Már csak az hiányzik, hogy a tv közzé tegye a receptet. Már csak az hiányzik.
(#) samil hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok.Kérdésem lenne mi ez?

002.jpg
    
(#) nedudgi válasza samil hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia. Nem emlékeztet semmilyen szabványos rajzjelre. Ha az egész kapcsolást megmutatod, akkor talán tudunk tippelni...
(#) sportsboypaper hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
SZiasztok, igazi kezdő kérdésem volna. Ha van egy dupla szimmetrikus tápegységem +/- 12V-hoz és egy nulla kimenet is rajta akkor a +12V és a 0 közé normálisan be tudok kötni bármit, ami 12V-tal működik.
A -12V és a nulla közé normálisan kell bekötni a dolgokat, vagy pedig megcserélve a polaritást?
Bocs a hulye kerdesert
(#) nyakas00 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok

Egy kis információra lenne szükségem.
Van egy 24V-os 250W-os izzó amihez szükségem lenne egy tápra. Arra gondoltam hogy van itthon elfekvőben pár pc táp és ezekből hoznám össze a dolgot. Pontosabban arra gondoltam hogy 2 db 12V-os ágat sorba kötök és kész Mit kellene ezen kívül megtennem? Egyáltalán megoldható a dolog így? (12A-t tud leadni a 12V-os ágban a táp)
(#) nedudgi válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Mit értesz a polaritás megcserélésén?
Ha jól értelmezem a kérdést, -12V ágon a test a pozitív, a -12V a test.
A két külön ágon levő áramkörök között nem szabad közvetlen kapcsolatot létrehozni...
(#) nedudgi válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Két külön, lehetőleg egyforma teljesítményű táppal megoldható a dolog, ha a 12V ágak nincsenek összekötve testtel, árnyékolással, illetve bármivel. Mielőtt a két 12V ágat összekötöd, mérj!
(#) sportsboypaper válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia, külön áramkör lenne rajta külön testtel.

Csupán néhány led-et tennék az egyik felére. A rövidebb lábat kötném a -12Vra és a hosszabbat a testre
Vagy egy LEdnek mindegy lehet, hogy -12V-ot kap és kössem inkább be rendesen? a testet a rövidhez, a -12V-ot hosszabb lábhoz?
(#) nedudgi válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A LED akkor világít, ha nyitóirányú áram tud átfolyni rajta, tehát az anód(hosszabb láb?) a nyitófeszültség értékével pozitívabb a katódnál.
A "test"(földelés, GND) megjelölés körülbelül annyi jelent, hogy össze van kötve a készülék sasszijával az áramkör egy része. A tápfeszültség lehet pozitív, vagy negatív. Ne keverd össze.
Következő: »»   1549 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem